رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ببخشید میشه توضیح بدید چطور
نما رو تو حالت ویوو قفل قفل کنم؟

از نما یه داپلیکیت بگیرید و اسمشو به اسمی که می خواید تغییر بدید و ویو رو تنظیم کنید تا اون دیدی که میخواید رو داشته باشید
پایین محیط کاریتون اونجایی که تنظیم میکنید نماها ریلاستیک یا شیدد یا غیره باشه یه گزینه کنار اون گزینه ها هست که علامت یه خونه به همراه یه قفل داره اون رو بزنید نما قفل میشه

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این ارور چیه ؟ :( اصلا نرم افزارهای اتودسک رو کامپیوترم نصب نمیشه :( اتوکد رویت مکس و ... همشون ارور های عجیب غریب میدن :(

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
این ارور چیه ؟ :( اصلا نرم افزارهای اتودسک رو کامپیوترم نصب نمیشه :( اتوکد رویت مکس و ... همشون ارور های عجیب غریب میدن :(

احتمالا ویندوزتون مشکل پیدا کرده با پارتیشن بندی هاردتون ... یا شاید هم دارید این نرم افزارا رو رو درایوی نصب می کنید که درایوی نیست که ویندوز رو تو اون درایو نصب کردین

http://ccm.net/forum/affich-706028-file-or-directory-is-corrupt-or-unreadable

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احتمالا ویندوزتون مشکل پیدا کرده با پارتیشن بندی هاردتون ... یا شاید هم دارید این نرم افزارا رو رو درایوی نصب می کنید که درایوی نیست که ویندوز رو تو اون درایو نصب کردین

http://ccm.net/forum/affich-706028-file-or-directory-is-corrupt-or-unreadable

کلا لپ تاپ خیلی عجیب شده با اینکه i5 هست ولی اصلا اتودسک رو نصب نمیکنه . درصورتی که کامپوتر خونمون یه e5300 سادس هزارجور برنامه روشه هیچیش هم نشده . لپ تاپ رو با 10 مدل ویندوز 7 و 8 و 8.1 و 10 آپدیت و غیر اپدیت هم تست کردم ولی نشد که نشد . دیگه به سرم زد از اول پارتیشن بندی کنم . آیا به نظرت ممکن با پارتیشن بندی دوباره درست بشه ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کلا لپ تاپ خیلی عجیب شده با اینکه i5 هست ولی اصلا اتودسک رو نصب نمیکنه . درصورتی که کامپوتر خونمون یه e5300 سادس هزارجور برنامه روشه هیچیش هم نشده . لپ تاپ رو با 10 مدل ویندوز 7 و 8 و 8.1 و 10 آپدیت و غیر اپدیت هم تست کردم ولی نشد که نشد . دیگه به سرم زد از اول پارتیشن بندی کنم . آیا به نظرت ممکن با پارتیشن بندی دوباره درست بشه ؟

معمولا عدم نصب دو معنی داره، یا اکتویتور اتودسک تشخیص داده که نرم افزارا کرکه و در صورت شخیص کلا اجازه نصب هیچ محصول اتودسکی رو نم ده و حتی اونهای که نصب بودن هم از کار می افتن که باید ویندوز رو دوباره نصب کرد. یا مشکل از پارتیشن بندیه و بعضی وقتام از عدم جای خالی مورد نیاز برای نصب تو درایوی که ویندوز نصبه

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان!!! واس ایجاد یک سطح مث بارانداز و ایجاد پله تو لند اسکیپ باید چی کار کنم؟؟؟ همش لول جدید ایجاد کنم؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان!!! واس ایجاد یک سطح مث بارانداز و ایجاد پله تو لند اسکیپ باید چی کار کنم؟؟؟ همش لول جدید ایجاد کنم؟؟؟

فیلتر شکن رو روشن کنید و اول متریال ها رو دانلود کنید ببینید این تکنیکا می تونن کمکتون کنن؟
به شخصه متوجه نشدم مشکلتون چیه

http://au.autodesk.com/au-online/cl...og/2013/revit-for-architects/ab3340#chapter=0

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

فیلتر شکن رو روشن کنید و اول متریال ها رو دانلود کنید ببینید این تکنیکا می تونن کمکتون کنن؟
به شخصه متوجه نشدم مشکلتون چیه

http://au.autodesk.com/au-online/cl...og/2013/revit-for-architects/ab3340#chapter=0
مهندس می خوام تو لند اسکیپ کارم ی صفه ایجاد کنم و براش پله بذارم!!! راهش چیه؟؟؟

Sent from my C6603 using Tapatalk

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مهندس می خوام تو لند اسکیپ کارم ی صفه ایجاد کنم و براش پله بذارم!!! راهش چیه؟؟؟

راهش همون استفاده از کفه و بعدش تو توپوگرافی از بیلدنگ پد اتفاده می کند که فضای ساختمون رو از توپوگرافی کم کنه

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

راهش همون استفاده از کفه و بعدش تو توپوگرافی از بیلدنگ پد اتفاده می کند که فضای ساختمون رو از توپوگرافی کم کنه
من ی سطح تو پر می خوام!!! مث صفه!!! ک کامیونا بارشون و روش خالی کنن!!!واس مثلا 4 پله تو لند اسکیپ، حتما باید تراز جدید ایجاد کرد؟؟؟

این گوشه می خوام ی بار انداز بذارم!!! و واسش پله بذارم!!! (بغل اون فضا شیشه ای یو شکل)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من ی سطح تو پر می خوام!!! مث صفه!!! ک کامیونا بارشون و روش خالی کنن!!!واس مثلا 4 پله تو لند اسکیپ، حتما باید تراز جدید ایجاد کرد؟؟؟

این گوشه می خوام ی بار انداز بذارم!!! و واسش پله بذارم!!! (بغل اون فضا شیشه ای یو شکل)

یه روش خیلی ساده اینه که اون منطقه رو تو ادیت توپو سورفیس انتخاب کنید تا نقاط انتخاب بشن و بعد مثلا به نقاط عدد 0 بدید یا هر عددی ... اینطوری اون منطقه صاف میشه
یه روش هم اینه کف رو تو هر ارتفاعی که می خواین بکشید، مثلا با آفست زیر یا بالای لول صفر صفر، و با همون پد توپوسورفیس اون منطقه رو انتخاب کنید که خودش حجم توپوگرافی اون قست رو خالی کنه
روش اول آسونتره

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام . در هنگام خروجی گرفتن برای اتوکد،
برای هر طبقه (لول ) دیوارهای طبقه پایین هم منتقل می شوند!! چطور این اشکال را برطرف کنم ؟

یک ساعت بعد نوشت : جواب رو پیدا کردم ، این گزینه رو گم کرده بودم :)
از پنجره propertis لول مورد نظر
گزینه underly رو none میزاریم

آخرین ویرایش:

behnaz.khanoomii

عضو جدید
سلام دوستان من ی مشکلی تو رویت دارم!!!من پروژمو تو رویت با مقیاس 1:150 کشیدم حالا میخوام تغییر مقیاس بدم مقیاسمو میدم 1:75 ولی اندازه ها عوض نمیشه.از طرفی پلان و مقطع و نما رو درگ میکم تو شیت اندازه ها عوض میشه .ممنون میشم راهنماییم کنید!!!!!!!!!:cry::cry:
این ایدی تلگراممه ممنون میشم جوابمو بهم بدید ************/archi_behnaz

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان من ی مشکلی تو رویت دارم!!!من پروژمو تو رویت با مقیاس 1:150 کشیدم حالا میخوام تغییر مقیاس بدم مقیاسمو میدم 1:75 ولی اندازه ها عوض نمیشه.از طرفی پلان و مقطع و نما رو درگ میکم تو شیت اندازه ها عوض میشه .ممنون میشم راهنماییم کنید!!!!!!!!!:cry::cry:
این ایدی تلگراممه ممنون میشم جوابمو بهم بدید ************/archi_behnaz
اندازه ها که عوض نمی شه ... مثلا دیواری که تو مقیاس یک به صد 30 سانته تو مقیاس یک به پنجاهم باز همون ی سانته ... فکر کنم خودتون تو این دو روز متوجه این موضوع شده باشین
اکانت تلگرامتونم یافت نشد
موفق باشید

bahramrooh

عضو جدید
سلام خسته نباشید من تازه شروع به کار کردم همین اول کاری با مشکل ایجاد لول مواجه شدم آیکون ایجاد لولم فعال نمیشه و اینکه تو پنجره Project Browser ام زیر شاخه های Elevation و Sections رو ندارم چیکار کنم؟http://www.****************/forums/images/smilies/ws52.gif

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید من تازه شروع به کار کردم همین اول کاری با مشکل ایجاد لول مواجه شدم آیکون ایجاد لولم فعال نمیشه و اینکه تو پنجره Project Browser ام زیر شاخه های Elevation و Sections رو ندارم چیکار کنم؟
http://www.****************/forums/images/smilies/ws52.gif

سلام ، بستگی به متریک تمپلیت شما داره ، متریک تمپلیت ورژن 2014 رو از لینک زید دانلود کنید واحدش هم برای راحتی کار به متر هست ، برای ایجای لول نیز باید به یکی از Elevation ها یا Section ها وارد بشید تا فعال بشه ، برای روئیت Section نیز باید وارد یکی از لول ها بشید و از منو بار view خط سکشن تعریف کنید تا در پنجر پروجکت بروزر نمایان بشه ، و در این متریک تمپلیت، خوده Elevation ها نیز به طور پیش فرض نمایان هست .

پیوست ها

• Metric Template 2014 Architecture.rar
    4.7 مگایابت · بازدیدها: 0

Rebika

عضو جدید
سلام دوستان
من نقشه ای تو محیط رویت ترسیم کردم یهو غیب شد ...هر چقدر هم zoom in .zoom out میکنم ...پیدا نمیشه ...
چیکار کنم ؟:cry:

mohtaram_bash

عضو جدید
سلام ، سال نو رو هم بهتون تبریک میگم
من چندتا سوال دارم ممنون میشم کمک کنید
1- وقتی نما میگیرم یا برش ترازهای ارتفاعی برش و نما یه وقتایی از نظر تعداد با هم فرق میکنن مثلا من یه سری level داخل نما دارم که نمیخوام داخل برش دیده بشه همچنین برعکس ! با مخفی کردن مشکل حل نشد آیا راه حلی هست؟
2- فرض میکنیم پله چهار طرفه داریم! چهار بازو ،ارتفاع همکف تا اول 2.20 و طبقه اول 3.20 من تعداد پله م از همکف تا اول 11 تاس- واز همکف به اول 16 تا
وقتی میرم طبقه اول یه جورایی پله همکف هم دیده میشه! underlay جواب نمیده،وقتی خروجی اتوکد میگیرم مجبورم پله های طبقه همکف رو تو level دوم مخفی کنم! که منطقی نیست به پنچره VG هم رفتم هر بار یه تیک از بخش پله رو ورداشتم اونم نشد! یا view renge هم تغییر دادم تاثیری نداشت، داره ولی تعداد پله هارو باید توی اتوکد اضافه کنم. -راه حلی برای این مشکل هست؟
برای پله ای که که با اسکچ کشیده شده نمیشه فلش مسیر گذاشت! یا شماره پله؟ من نتونستم بذارم راهی هست؟
3 وقتی سایه رو فعال میکنم چه نما چه برش و چه پلان وقتی پرینت میگیرم سایه خیلی پر رنگ میفته.. graphic display هم فقط داخل محیط رو کم رنگ نشون میده ،البته توی تنظیمات پرینتر میشه یه کارایی کرد ولی من میخوام توی محیط رویت این کار رو انجام بدم راهی هست؟

z_r

عضو جدید
سلام دوستان یه دیوار هلالی دارم که میخوام با مدل این پلیس روش یه فرمی طراحی کنم ولی موقع ست کردن پلین روی دیوارو شناسایی نمیکنه و فقط 4 وجه اطرافشو شناسایی میکنه چیکار کنم؟؟؟

arak_2008

عضو
در خواست راهنمایی

در خواست راهنمایی

با سلام خدمت دوستان گرامی
من برنامه revit 2014 رو دانلود کردم.در موقع نصب برنامه از من درخواست دیسک ورژن 2013 را می کند.برای رفع این مشکل باید چی کار کرد.
Untitled.jpg

behnaz.khanoomii

عضو جدید
سلام دوستان من برای پروژه طراحی موزه ام میخوام از رویت استفاده کنم ولی حجمم شکستگی داره .میشه راهنماییم کنید با رویت چطور میتونم ماکتمو مدل کنم ؟عکس اتود ماکتم میذارم که دقیق متوجه منظورم بشید.IMG_۲۰۱۶۰۴۲۴_۰۱۲۷۳۹.jpg

behnaz.khanoomii

عضو جدید
اندازه ها که عوض نمی شه ... مثلا دیواری که تو مقیاس یک به صد 30 سانته تو مقیاس یک به پنجاهم باز همون ی سانته ... فکر کنم خودتون تو این دو روز متوجه این موضوع شده باشین
اکانت تلگرامتونم یافت نشد
موفق باشید

بله خودم علتشو فهمیدم.اندازه ها تو شیت عوض میشد چون به مقیاس میرفت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pouyaaaaaa

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشین خدمت دوستان

ی مشکلی پیش اومده که میخواستم از خدمتتون بپرسم

من ی فایلی رو تو اسکچاپ کار کردم ی فایل سه بعدی بعد اون فایل رو اکسپورت سه بعدی میکنم به اتوکد سپس اون فایل کد رو تو رویت میخوام باز کنم تا به دیواره هاش متریال بدم و ازش رندر بگیرم ولی وقتی فایل رو تو رویت میخوام اکسپلود کنم با این اخطار مواجه میشم
Import contained 3D data or points which can't be exploded. Only 2D data was exploded

چه کار میتونم بکنم من فقط میخوام به حجم سه بعدیم متریال بدم و رندر بگیرم با کیفیت در بیاد

jaalili

عضو جدید
دوست عزیز من نسخه سالمش رو دارم میتونم لینکش رو برات بزارم

خواستی ایمیل بده برات بفرستم

behnaz.khanoomii

عضو جدید
سلام دوستان.یه سوالی داشتم چطور توی mass،فلورfloor ایجاد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*marigold

عضو جدید
سلام دوستان.یه سوالی داشتم چطور توی mass،فلورfloor ایجاد کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
انتخاب کردن mass>کلیک روی گزینه mass floors که در زیر گزینه های سربرگ modify فعال میشه> انتخاب level های دلخواه از لیست باز شده و ok کردن> انتخاب floor by face از زیر گزینه های دستور floor >انتخاب صفحاتی که در داخل mass ساخته شدن> کلیک کردن گزینه create floor .

vfae

عضو جدید
سلام میخواستم ببینم کامپوننت ساخته شده در رویت چرا وقتی در مدل اصلی ایمپورت میشود استرچ نمیگردد

honey08

عضو جدید
سلام..
ببخشید من تازه رویت رو شروع کردم. یه سوالی داشتم.
میشه نقشه ای رو از اتوکد آورد توی رویت و اونرو سه بعدی کرد؟؟؟ و یا حتما باید پلان رو توی خود رویت بکشیم تا بتونه حجمو بده؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام..
ببخشید من تازه رویت رو شروع کردم. یه سوالی داشتم.
میشه نقشه ای رو از اتوکد آورد توی رویت و اونرو سه بعدی کرد؟؟؟ و یا حتما باید پلان رو توی خود رویت بکشیم تا بتونه حجمو بده؟

بله میشه نقشه رو از اتوکد آورد و الزامی به کشیدن نقشه در رویت وجود نداره