رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

rasool.civil

مدیر بازنشسته
من هنوز رویت ندارم:cry:
من از کجا بگیرم که درست باشه
یکی دیگه از دوستامم گرفته اونم همین مشکلو داره
خرید اینترنتیم کردم ولی نیومد واسم:razz:
از کلاس شمام عقب افتادم

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
من هنوز رویت ندارم:cry:
من از کجا بگیرم که درست باشه
یکی دیگه از دوستامم گرفته اونم همین مشکلو داره
خرید اینترنتیم کردم ولی نیومد واسم:razz:
از کلاس شمام عقب افتادم

اهان !!! اینجایی ؟؟ تو محل پیدات نیست ( کد دو بعدی )

ببین اینو راه میندازیم . 2 تا چیزو بگو
1 - نسخه نرم افزار شما معماریه یا استراکچر . شاید پسوند فایل هاش فرق کنه . نمیدونم .
اگه معماریه تمپلیت هامو برات بفرستم . سر جاشون میگزاریم . اصلا یکی درست میکنیم .

2 - من این برنامه civil 3d رو که تازه دارم کار میکنم ( چیز جالبیه اینم ) اگه توی مسیر اصلیش ( فولدر برنامه های ویندوز در درایو C ) نگزارم در طول کار مرتب error میده ولی وقتی سر جاش هست درست کار میکنه . بر نامه شما توی همون مسیر پیش فرض خودش هست یا نه . اینو یک سعی بکن .
جواب بده . اگه تا ظهر بگی هستم وگر نه شنبه .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
شما برو ترم بعد بیا
اسپم هم کیف میده ها
بابا این دیگه سوال بود به خدا
بابا این دیگه سوال بود به خدا:cry:
اسپم میشه موضوع بی ربط به تاپیک
اینو واسه آقای VELKON گفتم که دارن اموزش FORUM میبینن:D
من درباره رویت پرسیدم جوابمم یه نکته آموزشی از رویته

اهان !!! اینجایی ؟؟ تو محل پیدات نیست ( کد دو بعدی )

ببین اینو راه میندازیم . 2 تا چیزو بگو
1 - نسخه نرم افزار شما معماریه یا استراکچر . شاید پسوند فایل هاش فرق کنه . نمیدونم .
اگه معماریه تمپلیت هامو برات بفرستم . سر جاشون میگزاریم . اصلا یکی درست میکنیم .

2 - من این برنامه civil 3d رو که تازه دارم کار میکنم ( چیز جالبیه اینم ) اگه توی مسیر اصلیش ( فولدر برنامه های ویندوز در درایو C ) نگزارم در طول کار مرتب error میده ولی وقتی سر جاش هست درست کار میکنه . بر نامه شما توی همون مسیر پیش فرض خودش هست یا نه . اینو یک سعی بکن .
جواب بده . اگه تا ظهر بگی هستم وگر نه شنبه .
اونجام که میام
دیدم سوالات زیاد شده من دیگه چیزی نپرسیدم:D
من همه نرم افزاری مهندسی رو تو درایو اصلی نصب میکنم
اینم همینجور
یعنی اگه TEMPLAT هارو سر جاشون بذاریم درست میشه؟
===============================================
حالا که شبه اسپم پست زدم
شما اونجا میخواستی عکس بذاری نشده بودد
توی 4SHARE عکس آپلود نکنید چون لینک دانلود مستقیم نمیده برا همین عکسها باز نمیشن
تو یه سایت دیگه باید عکس آپلود کرد
اینو واسه راهتی کار شما و بهتر شدن تاپیک گفتم (اسپم نبودا:whistle:)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
رفع اشکال مربوط به اموزش قدم به قدم REVIT

رفع اشکال مربوط به اموزش قدم به قدم REVIT

دیوار تونستید درست کنید ؟
همه چیز روشن بوده ؟
یه خبری بدید تا بدونم دارم درست میرم جلو .

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
بابا این دیگه سوال بود به خدا:cry:
اسپم میشه موضوع بی ربط به تاپیک
اینو واسه آقای VELKON گفتم که دارن اموزش FORUM میبینن:D
من درباره رویت پرسیدم جوابمم یه نکته آموزشی از رویته

اونجام که میام
دیدم سوالات زیاد شده من دیگه چیزی نپرسیدم:D
من همه نرم افزاری مهندسی رو تو درایو اصلی نصب میکنم
اینم همینجور
یعنی اگه TEMPLAT هارو سر جاشون بذاریم درست میشه؟
===============================================
حالا که شبه اسپم پست زدم
شما اونجا میخواستی عکس بذاری نشده بودد
توی 4SHARE عکس آپلود نکنید چون لینک دانلود مستقیم نمیده برا همین عکسها باز نمیشن
تو یه سایت دیگه باید عکس آپلود کرد
اینو واسه راهتی کار شما و بهتر شدن تاپیک گفتم (اسپم نبودا:whistle:)

بله اگه اونا رو سر جاشون بگذاریم درست میشه چون فایل سیستمی نیست اینا

---------------------------------------------------------------------------------------
حالا به کسی چیزی نگو ولی تو که میدونی من از این چیزا سر در نمیارم
خب یه ادرس سایتی راهنمایی چیزی بابا .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
دیوار تونستید درست کنید ؟
همه چیز روشن بوده ؟
یه خبری بدید تا بدونم دارم درست میرم جلو .

سلام
من دیوار درست کردم راحت بود
ولی با چه متریالهایی:D glass
کلا همه متریالایی که دارم ایناس

آقا سوال
این family که توضیح دادید
الان مثلا این دیواره که ساختیم یه family هست از نوع سیستمی؟
راستی
چرا فنداسیون و تیر و ستون نگفتید؟من خیلی اونارو لازم دارم
ممنون میشم اگه اونارم توضیح بدید

بله اگه اونا رو سر جاشون بگذاریم درست میشه چون فایل سیستمی نیست اینا

---------------------------------------------------------------------------------------
حالا به کسی چیزی نگو ولی تو که میدونی من از این چیزا سر در نمیارم
خب یه ادرس سایتی راهنمایی چیزی بابا .
حالا اونارو از کجا بیارم؟
واسه عکس گذاشتنو این حرفا یه سری به اینجا بزن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=168351

من زود برم تا به جرم اسپم زدن اخطار نگرفتم:d

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
من دیوار درست کردم راحت بود
ولی با چه متریالهایی:D glass
کلا همه متریالایی که دارم ایناس

آقا سوال
این family که توضیح دادید
الان مثلا این دیواره که ساختیم یه family هست از نوع سیستمی؟
راستی
چرا فنداسیون و تیر و ستون نگفتید؟من خیلی اونارو لازم دارم
ممنون میشم اگه اونارم توضیح بدید

حالا اونارو از کجا بیارم؟
واسه عکس گذاشتنو این حرفا یه سری به اینجا بزن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=168351

من زود برم تا به جرم اسپم زدن اخطار نگرفتم:d

مرسی
حالا شد . برات تمپلیت های خود برنامه رو میگذارم یه جایی و لینکشو میزام تا بر داری
فقط سنگینه 27 مگ . بزار این مسئول کامپیوتر ها بیاد تا برنامه زیپ رو برام بزاره تا کمی کمتر شه .
تیر و ستون این برنامه چون برای معماری طراحی شده خیلی مفصل نیست و اتصالات فولادی برای اونو نداره .
درست کردنش هم سخته ولی میگن نسخه سازه اونو داره . شنیدم که استاندارد امریکا رو هم داره برای طراحی پیش فرض هایی رو در نظر میگیره . اینا رو فقط شنیدم و صحت اونا رو نمیدونم .
ولی این برنامه civil 3d خب استاندارد AASHTO رو داره که موقع طراحی خیابان و جاده میتونید ازش استفاده کنید ( اینو خودم دیدم ) شاید اینم داشته باشه .
همین رویت معماری فهرست متریال های استاندارد امریکا رو با کد ( مثل فهرست بهای خودمون ) داره ( دیدم ) گفتم شاید اونم داشته باشه .
در هر صورت پیچیده نیست . به زودی که نحوه ترسیم رو با این برنامه فهمیدید میتونید بقیه رو از من جلو بزنید و خودتون بکشید .
کلا برنامه ساده ای هست . این دیوار تازه جزو سخت هاش بود .

شما هم یه سیستم فمیلی درست کردید که همون دیوار شیشه ای شماست . الان اسمش توی لیست دیوار ها در منوی دیوار شما به همون نامی که درست کردین ثبت شده .

بعد این اسپم جرم سنگینیه ؟؟ نکنه منم بگیرن ؟ من حتی توی پست های جدی خودم هم بعضی خط هاش اسپمی شده بابا . چیکار کنیم ؟
با اجازه یه تصویر ازمایشی بزارم تا بحث اسپم داغه
اوووووووووووووووو شد .
خب دوستان یه گرفتاری برای من پیش اومده یکی دو هفته منظم نمیتونم بیام . پوزش از اینکه موقتا کمی کند میشیم ولی جبران میکنم

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام مهندس جان:D
کلا کسایی که فاز 2 کار میکنن همه اجزائ ساختمونو میشناسن
شمام که ماشاا...
هر چند این کارایی که گفتید رو من نمیتونم انجام بدم با این رویتی که دارم ولی فعلا فیض میبریم از تجربیات
سوالم نرم افزاری نیس
فلاشینگ چیه که جانپناه میخواد؟؟

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام مهندس جان:D
کلا کسایی که فاز 2 کار میکنن همه اجزائ ساختمونو میشناسن
شمام که ماشاا...
هر چند این کارایی که گفتید رو من نمیتونم انجام بدم با این رویتی که دارم ولی فعلا فیض میبریم از تجربیات
سوالم نرم افزاری نیس
فلاشینگ چیه که جانپناه میخواد؟؟

سلام
راستش چند بار سعی کردم تمپلیت ها رو برات اپلود کنم . اینترنتم سوراخ سوراخ شد ولی این اپلود نشد . 3 - 4 قسمت کردمشون ولی هزار دفعه ( دروغه همون 3 - 4 دفعه ) از اینترنت میپرید بیرون خلاصه نشد .
هیچکسی نداره ازش کپی بگیری ؟ دوستی - همکاری - هم دانشکده ای چیزی بابا .

فلاشینگ چیه که جانپناه میخواد؟؟ اجزا سوال رو باید عوض کنی در واقع جانپناه چیزی یه که فلاشینگ میخواد .

فلاشینگ هم همون درپوش هست که معمولا به نوع فلزی اون میگن . برای نوع سنگ یا بتنی از کلمه cap استفاده میشه . برای اب بندی پنجره در بالای اون یا درپوش فلزی جانپناه بام . خلاصه ورق خم شده ای که کار اب بندی رو انجام میده تقریبا . حالا سعی میکنم کمتر از این لغات استفاده کنم و بیشتر خود نرم افزار رو بگم .
حالا بیا حد اقل این تمپلیت دیفالت رو بردار کارت راه بیفته تا بعدا یه فکری بکنیم .

http://www.4shared.com/file/EhiklD8o/default.html

بزارش توی همون مسیری که توی منوی اپشن و file location داره
هر وقت هم قرار شد از یه تمپلیت دیگه استفاده کنیم اگه تا اون موقع گیر نیاوردی همینطوری یه دونه ای میزارم .

یه چیزی بپرسم ؟ من توی اون سایتی که عکس هارو اپلود کردم داره اون فولدرم شلوغ میشه امروز دیدم میتونم اونجا فولدر درست کنم و یه سر و سامونی به خودم بدم . اگه عکس هار و از اونجا پاک کنم اینجا هم پاک میشه یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
دانلود کردم ولی هر چی میخوام کپی کنم تو مسیری که باید باشه اجازه کپی نمیده تو اون مسیر
یه ارور مسخره میده( از ویندوزم نیست،4 تا ویندوز به خاطر نصب رویت عوض کردم:surprised:)
شما تدریسو ادامه بدید ،من دست به دامن پسر خالم شدم تا از تهران برام بفرسه:D
البته یه خرید اینترنتی هم داشتم که این ملت اسلامی الکترونیک نشه بهتر ،خرید با پست پیشتاز 11 روز بعد خرید به دستم رسیده،تازه به جای رویت سی دی رایتی اتوکد 2010 برام فرستاده:eek::razz:
آقا اینایی که میگید هم خوب میگید هم من خوب میفهمم هم کاربردیه،البته این نما شیشه ای کم تو ساختمونای مسکونی کوچیک کاربرد داره،ولی مثلا همون سکوریته واسه من کاربردش بیشتره،همین چند روز پیش یه ردیف مغازه بود که اگه رویت بودو بلد بودم راحت یه نما باحال میکشیدم
خلاصه اینکه به نظرم خوب پیش میره کلاستون آقا مهندس(یه اسمی ،فامیلی به جز velkon بگید من راحت بتونم خطاب کنم :D)

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
با عرض پوزش از دوستانی که این مطلب رو احیانا دنبال میکنند عرض کنیم که مدتی هست که به شدت درگیر چندین پروژه مسکن مهر شدم که در تمام انها وقت و فرصت به جهت اجرای حین طراحی ( همون طرح و ساخت خودمون ) بسیار کم هست تعداد واحد ها بسیار زیاد و در چندین شهر هست که با توجه به زمان و رفت امد و عدم دسترسی به اینترنت ( کارگاه هست دیگه خیلی جاها تلفن هم نیست بابا ) نمیتونم چیزی بنویسم .
ولی خب مدت کوتاهیه این وضع و همچین که کار طراحی به جاهای خوبی برسه و عملیات خاکی شروع بشه منم کمی فرصت پیدا میکنم . چون اونوقت اقایون سازه ای باید سریع بجنبندبرای پی و تیر و ستون و نمیدونم شاید کمی وقت پیدا شد .

بنابر این شما صبر کنید منم سعی میکنم تا این مدت تمام شه . اگر در لابلای کار فرصت شد هم که چشم .

rasool.civil

مدیر بازنشسته
خب الان دفتر هستم و میتونم یه کمی بحث رو جلو ببرم و این نمای شیشه ای رو به جای خوبتری برسونم .

الان یک نمای شیشه ای با مالیون رو میتونید درست کنید ولی اگه بخواهید یک پارتیشن شیشه ای درست کنید یا همون شیشه سیکوریت ( قابل توجه اقای رسول سیویل ) رو چطور میتونید که باز هم سوال خوبیه !!!!!!!!!

توی پلان خودتون یک دیوار بکشید ( خب باید از منوی دیوار curtain wall رو انتخاب کنید ) که هیچ مالیونی براش تعریف نیست . یک شیشه ساده و بلند .
در منوی home > build < curtain grid رو انتخاب کنید . اگه علامت موس رو روی لبه افقی ببرید خصوی عمودی و روی لبه عمودی خطوط افقی رو میتونید ایجاد کنید مثل این :

حالا گرید های افقی و عمودی رو ایجاد کنید به دلخواه .
میتونید با کلیک کردن روی یک سگمنت عدد نمایش داده شده رو اصلاح کنید تا این در مدل شما درج بشه . یعنی نمیخاد چشمتون رو در بیارید تا مثلا فاصله اونا 120 سانتیمتر بشه .
اول بکش بعد عدد رو عوض کن :

وقتی تموم سگمنت های افقی و عمودی رو تعریف کردی بیا جای در رو دربیار . توی پست قبلی گفتم . روی سگمنت کلیک کن و گزینه add/remove segment رو انتخاب کن و در رو دربیار :

گزاشتن در رو هم که گفتم . اول لود فمیلی کن . ( در شیشه ای که توی فولدر door هست )
بعد روی لبه کلید tab رو میزنید تا حاشیه پر رنگ بیاد و پیک کنید و از توی تایپ سلکتور در رو انتخاب و بگزارید :

تموم شد . حالا باید مالیون رو بگزارید که اینم توی منوی home < build < mullion هست که سه تا گزینه داره که معلومه و حالا پارتیشن شیشه ای رو دارید :

راحت بود میدونم .
حالا ببینید که میتونید هر حالتی از نظر طراحی با این پارتیشن بکنید . میتونید پانل جوبی دور در بگذارید یا مثلا استیل یا اجر . بسته به طرح و سلسقه خودتون ( البته به فکر جزییات اجرایی اون هم باید باشید یه چیزی نکشید که نشه ساخت ) . توی پست قبلی توضیح اینو دادم .
خب این یک پست دیگه لازم داره تا نمای شیشه ای تموم شه .
( اقای رسول سیویل پارتی بازی کردم اول پارتیشن رو گفتم وگرنه میخواستم این یکی رو که نگفتم بگم . اینم به خاطر اینه که میبینم شما دنبال میکنید این بحث رو بقیه ای هم اگه در کار باشن رو نمیدونم . )
مرسییییییی
من 2 شب پیش ویندوز عوض کردم و دوباره رویت رو نصب کردم
آخرش همون پیغام رو داد با پیغام کانکت شدن به اینترنت
خلاصه وصل شدم تقریبا نصف متریالا اومد
حالا با همین نصفه میتونم یه کارایی بکنم
برم سراغ شیشه برگردم واسه سوال:D
اینم یه نکته واسه اونایی که مشکل دارن تو نصب
اگه بعد نصب متریالها و تمپلیت هارو نداشتید وصل بشید به اینترنت (همون موقع که ارور داد) و ok بزنید خودش شروع میکنه به دانلود ;)البته اینترنت پر سرعت میخواد که مثل من نصفه نیمه نشه

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام
من در شیشه ای ندارم
یعنی کلا هر جا load family باشه بزنم هیچی واسه لود کردن نیست
شما وقتی لود رو میزنید از ه آدرسی لود میکنه،میشه اون آدرسو برام بنویسی؟
بعد حتما باید در شیشه ای توی curtain wall بذاریم؟؟من یکی از در چوبی هارو برداشتم شیشه ای کردم:D ولی نمیشد بذارم رو دیوار شیشه ای ،فکر کردم شاید به خاطر ضخامت ها باشه
چون ضخامت در از دیوار بیشتره
راستی میشه ضخامت curtain wall رو زیاد کنیم؟؟توی properties چیزی پیدا نکردم واسه تغییر ضخامت
سوال بعدی: واسه سرویس بهداشتی و اینا چیزی نداره رویت؟؟شیر،سن توالت،دستشویی و....
:d خودم جواب این سوال آخریو پیدا کردم:d از لینک زیر میتونید دانلود کنید همه مدل family رو
http://seek.autodesk.com/

حالا یه سوال : اینارو که دانلود کردم بریزم تو همون مسیری که شما قراره برام بنویسید؟؟ تا توی پروژه ها لود بشه؟؟

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
یه چیز باحال پیدا کردم،من که زیاد ازش نفهمیدم،گفتم شاید به درد شما بخوره واسه منم بگید چیه:biggrin:
رابطه بین revit architectur , civil 3d
http://www.google.com/imgres?imgurl...Building+Map+%2Bautocad&um=1&hl=en&tbs=isch:1

این چه چیز باحالیه . فعلا وقت ندارم ولی باید خوب بخونم ببینم این اجنبی ها چیکار میکنن با این دو تا نرم افزار . مرسی مرسی

rasool.civil

مدیر بازنشسته
مرسی
آقا اینا که میگید همه فوت کوزه گریه ها ،که تو کتابا عمرا پیدا بشه:smile:
خوب این آخری که گفتید خیلی باحال بود،من بی صبرانه منتظر پله هستم،مخصوصا 3 طرفه
یه سوال:
یه دیوار کشیدم(تیغه) یه مقدارش دیوار دستشویی هست(یه طرف کاشی) یه مقدارش مال اتاق (دوطرف گچ مثلا)،الان که اومدم بهشون دیوار ای تعریفی رو اختصاص بدم همش انتخاب میشه،کلا از اول باید دیوارها رو تیکه تیکه بکشم؟؟تا این مشکل پیش نیاد
راستی این Joint دیوارها چه جوری باید باشه؟یعنی تیغه رو تا لبه دیوار اصلی بکشم؟؟تا آکسش؟یا تا لبه پشتی؟؟

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
مرسی
آقا اینا که میگید همه فوت کوزه گریه ها ،که تو کتابا عمرا پیدا بشه:smile:
خوب این آخری که گفتید خیلی باحال بود،من بی صبرانه منتظر پله هستم،مخصوصا 3 طرفه
یه سوال:
یه دیوار کشیدم(تیغه) یه مقدارش دیوار دستشویی هست(یه طرف کاشی) یه مقدارش مال اتاق (دوطرف گچ مثلا)،الان که اومدم بهشون دیوار ای تعریفی رو اختصاص بدم همش انتخاب میشه،کلا از اول باید دیوارها رو تیکه تیکه بکشم؟؟تا این مشکل پیش نیاد
راستی این Joint دیوارها چه جوری باید باشه؟یعنی تیغه رو تا لبه دیوار اصلی بکشم؟؟تا آکسش؟یا تا لبه پشتی؟؟

پله .
چرا که نه . در اولین فرصت . راستش باید روش یه کم فکر کنم ببینم چه طوری ارایه کنم تا بهتر متوجه بشید و یه چند تا هم تصویر درست کنم تا بهتر بتونی یاد بگیری . ( همچین پله دندون گیری هم نمیده بابا وقتی گفتم میبینی سوتی که خوبه بوقی میده . البته برای اجرا وگرنه بچه های طراحی از ذوق پس میوفتن ) .
دیوار ها رو هم تا جایی که باید اتصال کنه ادامه بده ( تا بر دیوار اصلی ) . اون تیکه کردن دیوار ( خوشگل نه ها منظورم جدا کردنه ) هم جزو همون فوت هاس که گزاشتم موقع ساختن نما بگم . چون وقتی دیوار رو بهش نازک کاری میدی تا جایی که دیوار هست جناب نازک کاری هم تشریف دارن . ولی وقتی دیوارمثلا تا زیر دال سقف اصلی بره و سقف کاذب هم داشته باشیم که دیگه راضی به زحمت ایشون نیستیم که تا زیر سقف اصلی تشریف ببرن . میدونم ولی گفتم شاید اون موقع بگم بهتر باشه چون چند تا خونواده هم تا اون موقع باید درست کنیم ( تجدید فراش نه ها منظورم فمیلی بود ) .

این جواب منم که بیشترش اسپم شد ایندفه ولی خب عیب نداره خسته شدم از صبح تا حالا چشم در اومده بس تراز در اوردم گفتم شاید شما هم خسته باشید کمی تفریح کنیم ;)

EhsanMX

عضو جدید
سلام به Velkonعزیز
من رویت 2010راکامل بلدم ... فقط یه سوال در باره متریال آب توی این نرم افزار دارم
من وقتی به یه حجمی متریال آب میدم شفاشیت نداره و فقط انعکاس و موج سطحی ایجاد میکنه
حتی من نور هم داخل آب گذاشتم ولی نتیجه نگرفتم
از اونجایی که توی نمونه رندرهاش دیدم آبهای که به کار برده کاملا شفافه گفتم شاید یه جای کارم ایراد داشته باشه...

در ضمن یه سایت بدرد بخور برای رویت کارها:;)www.revitcity.com

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام به Velkonعزیز
من رویت 2010راکامل بلدم ... فقط یه سوال در باره متریال آب توی این نرم افزار دارم
من وقتی به یه حجمی متریال آب میدم شفاشیت نداره و فقط انعکاس و موج سطحی ایجاد میکنه
حتی من نور هم داخل آب گذاشتم ولی نتیجه نگرفتم
از اونجایی که توی نمونه رندرهاش دیدم آبهای که به کار برده کاملا شفافه گفتم شاید یه جای کارم ایراد داشته باشه...

در ضمن یه سایت بدرد بخور برای رویت کارها:;)www.revitcity.com

سلام
خب این خیلی خوبه که شما اینو کامل بلدید . خواهش میکنم نوشته های منو بخونید تا اگه جایی تعریف یا عملکرد دیگه ای از چیزایی که من میگم دارید رو بگید . یا اگه جایی رو اشتباه میکنم راهنمایی کنید .
متاسفانه ( یا خوشبختانه ) من کار طراحی نمیکنم . از این نرم افزار هم فقط برای تولید نقشه های اجرایی استفاده میکنم چون خیلی کار امد هست . اصلا من detail designer هستم که اگه لازم باشه توی کار های اجرایی بعضی جزییات خاص رو مدل میکنم که اونم از نظر فنی قابل ارایه هست نه ظاهر کار . در نتیجه توی این زمینه نمیتونم کمکی به شما بکنم .
ولی از گروه طراحی سوال میکنم که چیکار میکنن اون بچه ها توی این زمینه خیلی مهارت دارن اگه فهمیدم به شما هم میگم . خودمم یه چی یاد میگیرم .

tur

عضو جدید
من الان دارم کلاس رویت میرم اما یه چیزایی که شما گفتین و استادمون نگفته هنوز ولی فکر کنم واسه بچه ها یکم سخت باشه اگه با فضای رویت آشنایی نداشته باشن!!
چون من خودم همین جوری اگه نیام خونه تمرین نکنم جلسه ی بعد گیج میزنم
و ای کاش واسه دوستان راهنمای نصب رو هم گفته بودید چون پیچ و خم داره میگم!

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
{QUOTE=tur;2044600]من الان دارم کلاس رویت میرم اما یه چیزایی که شما گفتین و استادمون نگفته هنوز ولی فکر کنم واسه بچه ها یکم سخت باشه اگه با فضای رویت آشنایی نداشته باشن!!
چون من خودم همین جوری اگه نیام خونه تمرین نکنم جلسه ی بعد گیج میزنم
و ای کاش واسه دوستان راهنمای نصب رو هم گفته بودید چون پیچ و خم داره میگم![/QUOTE]

خب ممکنه استادتون بعدا بگه .
از اول هم سعی کردم که فضای اون توضیح بدم حالا شایدم زیاد خوب نگفتم ولی خواهش میکنم اگه چیز دیدید که نگفتم در زمینه های مطرح شده و شما بلدید رو لطفا بگید . شاید به نظر من مورد مهمی نیومده که نگفتم ولی از نظر شما مهم هست که بقیه بدونن پس کمک کنید .
تمرین هم که با خود دوستان هست . من ارتباطم با بقیه همین صفحه کلید کامپیوترم هست و نمیدونم اونطرف چه خبره . اصلا به چز این اقای رسول سیول نمیدونم کس دیگه هم میخونه و متوجه میشه یا نه چون کسی چیزی نمیپرسه یا اوضاع خیلی خوبه یا نه :smile:

نصب برنامه هم اگه دوستان مشکل داشته باشن اینجا مطرح کنن فکر کنم اقای رسول بتونه کامل راهنمایی کنه چون این برنامه چشمشو در اورد تا نصب شد . :biggrin:

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام مهندس
میدونی بهترین خبری که تو یه جمعه ی اعصاب خورد کن تموم نشدنی بهت میرسه چیه؟؟
اینکه 3 ساعت به رسم پله ور بری بعد بیای آموزششو ببینی:D
خیلی مرسی داری
یه پیشنهاد واسه اینکه این همه نخوای عکس آپلود کنی
متن و عکسهار تو یه فایل ورد بنویسید و بعد فایل ورد word رو آپلود کنید
فقط تو پست بنویسید که مثلا این (پله 2) هست ادامه پله
بعدشم من مطمئنم آدمای زیادی ممیخونن این تاپیکو ولی شاید الان موقعیت کار کردن با رویتو ندارند واسه همین وارد بحث نمیشن
در مورد نصب هم ما در خدمتیم:Dلیسانس نصب رویت و دانشجوی فوق لیسانس نصب رویت هستم:razz:
در مورد اینکه دوستمون گفتند اینارو تو کلاس نمیگن خوب معلومه که نمیگن
بابا اینا همه فوت کوزه گریه
اصل مطلب همیناس وگرنه کلاسها که از save as گرفتنو اینا یه کم میگن که وقت بگذره
خلاصه اینکه هرکی وقت بذاره به مرور سوالاشو همین جا بپرسه خیلی بهتر یاد میگیره
من اولین طرحمو با رویت زدم
فقط پله مونده بود که اینم الان میرم سراغش;)

tur

عضو جدید
سلام مهندس
میدونی بهترین خبری که تو یه جمعه ی اعصاب خورد کن تموم نشدنی بهت میرسه چیه؟؟
اینکه 3 ساعت به رسم پله ور بری بعد بیای آموزششو ببینی:D
خیلی مرسی داری
یه پیشنهاد واسه اینکه این همه نخوای عکس آپلود کنی
متن و عکسهار تو یه فایل ورد بنویسید و بعد فایل ورد word رو آپلود کنید
فقط تو پست بنویسید که مثلا این (پله 2) هست ادامه پله
بعدشم من مطمئنم آدمای زیادی ممیخونن این تاپیکو ولی شاید الان موقعیت کار کردن با رویتو ندارند واسه همین وارد بحث نمیشن
در مورد نصب هم ما در خدمتیم:Dلیسانس نصب رویت و دانشجوی فوق لیسانس نصب رویت هستم:razz:
در مورد اینکه دوستمون گفتند اینارو تو کلاس نمیگن خوب معلومه که نمیگن
بابا اینا همه فوت کوزه گریه
اصل مطلب همیناس وگرنه کلاسها که از save as گرفتنو اینا یه کم میگن که وقت بگذره
خلاصه اینکه هرکی وقت بذاره به مرور سوالاشو همین جا بپرسه خیلی بهتر یاد میگیره
من اولین طرحمو با رویت زدم
فقط پله مونده بود که اینم الان میرم سراغش;)

ممنون از جوابت دوست عزیز اما شایدم استادمون هنوز بهمون نگفته شایدم نگه!! نمیدونم اما شما یه لطفی کن مثل ول کن خان بیا و کمکی به ما بده و اطلاعاتتو بریز رو داریه
ممنون باز

FOOLADIN

عضو جدید
روش نصب رویت

روش نصب رویت

سلام:
میشه محبت کنید روش نصب کامل ودقیق رویت 2010 و 2011 رو کامل توضیح بدین : البته از همه مهمتر روش کرک و یا کی گن اون رو
متشکرم

rasool.civil

مدیر بازنشسته
ممنون از جوابت دوست عزیز اما شایدم استادمون هنوز بهمون نگفته شایدم نگه!! نمیدونم اما شما یه لطفی کن مثل ول کن خان بیا و کمکی به ما بده و اطلاعاتتو بریز رو داریه
ممنون باز
من که اینجا خودم شاگردم
اینکه گفتم تو کلاستون نمیگن خدایی نکرده توهین نکردما
آخه خودم یسری کلاس رفتم (نه این نرمافزارو) ولی استادا خیلی اونجا دلسوزانه درس نمیدن
اکثر کلیات رو میگن
حالا یه چیزی که به نظرم میرسه اینه که پیشنیاز این نرم افزار نقشه کشی هست
یعنی اگه به اصول نقشه کشی ساختمان واقف باشید و با نرم افزار و پشت سیستم نشستن مشکل نداشته باشید دیگه بقیش راحته
که خوب بچه های معماری تو نقشه کشی مشکل ندارن

سلام:
میشه محبت کنید روش نصب کامل ودقیق رویت 2010 و 2011 رو کامل توضیح بدین : البته از همه مهمتر روش کرک و یا کی گن اون رو
متشکرم
سلام
امشب مینوسم و با تصویر میذارم تو همین تاپیک;)

آخرین ویرایش:

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
دانلود کردم ولی هر چی میخوام کپی کنم تو مسیری که باید باشه اجازه کپی نمیده تو اون مسیر
خلاصه اینکه به نظرم خوب پیش میره کلاستون آقا مهندس(یه اسمی ،فامیلی به جز velkon بگید من راحت بتونم خطاب کنم :D)

داشتم الان استراحت میکردم و پست های قبلی مو مرور میکردم که ببینم چیزی رو از قلم انداختم یا نه که اینو دیدم . نمیدونم چرا از قبل ندیده بودم .
این اسم ولکن رو من اون روزی که میخواستم اینجا عضو شم هر چی میزدم میگفت هست و یکی دیگه بگو . راستش همینجوری زدم ولکن ( یعنی بیخیال شو ) و ایشون هم قبول کرد و منم شدم ولکن .
اسم من ناصر هست ( اسم کوچک ) و شما در صورت تمایل میتونید با این نام منو بخوانید .
در هر صورت به این ولکن هم عادت کردم . ولکن بابا .

tur

عضو جدید
سلام
یه سوال دارم اینجا رویت atchitectur درس میدید یاstructur?
و تفاوتشون توی چیه؟ آخه از این لحاظ میگم استادمون درس نداده شاید فرق داشته باشه!

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
سلام
یه سوال دارم اینجا رویت atchitectur درس میدید یاstructur?
و تفاوتشون توی چیه؟ آخه از این لحاظ میگم استادمون درس نداده شاید فرق داشته باشه!

سلام
عرض کنیم که تا اینجا که هر چی گفتیم معماری بوده . دیوار و نمای شیشه ای و پله ای که هیچ چیز سازه ای نداشته . پس داریم رویت نسخه معماری رو یاد میگیریم .
و اما تفاوت :
ببین ساختمون از چند تا دسیپلین مجزا تشکیل شده
معماری
تاسیسات ( برق و مکانیک )
سازه
سیویل و محوطه
این اقایون اتودسک اومدن اینو از یک برنامه عمومی ( اتوکد ) به برنامه های تخصصی تفکیک کردن و این سری نرم افزار رو ارایه کردن .
برای معماری جدا . سازه جدا و تاسیسات هم جدا ( کاش برای سیویل هم بود ولی هنوز نیست ) .
اینا هر کدوم برای کار خودشون طراحی شده . من تازه رویت MEP که برای تاسیسات هست رو گرفتم دارم کتابهاشو میخونم سازه رو هم باید بگیرم و مطالعه کنم .
مثلا توی معماری شما نیاز به تیپ بندی در و پنجره دارید و شمردن اونا که این کار رو برات میکنه و باید از نظر طراحی هم قوی باشه که تا حدودی هست . در کل نیاز های تولید نقشه های فاز یک( طراحی ) فاز 2 ( اجرایی ) و فاز 3 که جزییات as build هست رو به راحتی میتونید ترسیم کنید . برش و نما هم که خب میزنه و لی توی تاسیسات شما یه چیزاهای دیگه ای نیاز دارید از قبیل طول و مشخصات لوله یا تعداد شیر ها و اتصالات و کلا لوله کشی و کانال و نیاز های اون . مثلا لوله فاضلاب که ترسیم میکنید بهش شیب مطلوب رو میدید و از زیر سقف کاذب عبور میدید میبینید که توی طول مشخص چه ارتفاعی لازمه یا مثلا عبور لوله ها از داکت ها و چرخش اونا رو دقیق با طرح معماری کنترل کنید .
سازه هم همینه احتمالا ( ندیدم نمیدونم ) لیستوفر همه چیز رو میده و قاعدتا پز بندی هم میکنه . چیزی که خیلی وقت گیر هست برای مهندسین سازه . مقدار میلگرد و فولاد و از این چیزا و البته اتصالات فولادی . توی نسخه تاسیسات دیدم که انالیز هم میکنه و ظاهرا محاسبات ساده رو هم انجام میده ( هنوز نمیدونم ) .
اینا هر کدوم ابزار خودشو میخاد که شاید جمع کردن اون توی یک نرم افزار خیلی زیاد باشه .
البته هر کدوم از ابزار های دیگه هم استفاده میکنه ولی به صورت خفیف . توی این mep دیدم دیوار هم میتونید بکشید و اصلا یه پانل معماری داره که چند ابزار معماری برای ایجاد دیوار و پنجره و .. داره .

اما اصول ترسیم و تولید توی همه یکی هست . شمای برنامه هم یکی هست . این دو تا ترم افزار رو که مقایسه کنم ( معماری و تاسیسات ) 60 درصد شبیه به هم هستن و از نظر کلیات شاید تا 80 در صد هم برسه ( تمام درصد هایی که گفتم کشکی بود و پایه علمی نداشت ولی خب به نظرم همینه واقعا ) .
در کل اگه نسخه معماری اونو یاد بگیری یاد گرفتن بقیه زیاد سخت نیست ( اگه حالشو داشته باشی ) .
از استادتون هم توقع نداشته باشید که سازه اونو کامل بگه چون نسخه معماری سازه قوی نداره . ولی اگه مهارت کامل پیدا کنی راستش با همینم میتونی سازه خوب ترسیم کنی .
من چند وقت پیش یه خرپای خیلی دقیق با تمام اتصالات رو کشیدم برای یه پروژه و سخت هم نبود . مسئله عملکرد نرم افزار به صورت تخصصی اونه که نسخه معماری برای طراحی و اون دوتای دیگه طراحی و انالیز عناصر خودشون .

راستش منم میخواستم سازه رو شروع کنم از پی تا تیر و ستون باد بند که از بس تقاضا برای پله زیاد بود ناچار رفتیم تو پله و حالا حالا هم از توش در نمیام . سعی میکنم تا اخر هفته اگه ماموریت نرفتم قسمت دوم پله رو بگم تا بتونید پله با طرح خودتون رو ترسیم کنید .
ولی کارام خیلی زیاد شده و فرصتم کم .

آخرین ویرایش:

mahdirezaiyan

عضو جدید
خارج کردن فرم های هندسی از دیوار

خارج کردن فرم های هندسی از دیوار

با سلام

آیا در رویت امکان در آوردن یک فرم هندسی مثلا یک شکل دایره و یا قوس و یا ستاره یا هر چیز دیگری از یک دیوار هست به طوری که محل مورد نظر خالی بشه و به عنوان یک محل خالی تو دیوار نشون داده بشه .

سوال دوم
اینکه در سایت رویت سیتی یک سری پترن های زیبا سبک عربی یا اسلامی در قسمت دانلود دیدم میخواستم بپرسم این پترن ها چطور توی کار دیده میشن چون به صورت مدل هستن و بعد از انتخاب هم روی بافت کف یا دیوار دیده نمیشن و کلا پسوندشون pat
هستش

و سوال سوم
در پشت بام و بالای بام در صورتی که قرنیز داشته باشیم چطور نشون داده میشه

با تشکر

ناصر نقدی

کاربر ممتاز
با سلام

آیا در رویت امکان در آوردن یک فرم هندسی مثلا یک شکل دایره و یا قوس و یا ستاره یا هر چیز دیگری از یک دیوار هست به طوری که محل مورد نظر خالی بشه و به عنوان یک محل خالی تو دیوار نشون داده بشه .

سوال دوم
اینکه در سایت رویت سیتی یک سری پترن های زیبا سبک عربی یا اسلامی در قسمت دانلود دیدم میخواستم بپرسم این پترن ها چطور توی کار دیده میشن چون به صورت مدل هستن و بعد از انتخاب هم روی بافت کف یا دیوار دیده نمیشن و کلا پسوندشون pat
هستش

و سوال سوم
در پشت بام و بالای بام در صورتی که قرنیز داشته باشیم چطور نشون داده میشه

با تشکر

سلام
اگه میخواهی دیوار رو سوراخ کنی :
دیوار رو انتخاب کن و edit profile شکل رو بکش و finish
اگه میخواهی گود کنی :
از منوی component < model in place < رو انتخاب کن و گزینه wall بعد یک void extrusion با شکل مورد نظرتون بکشید با عمق مناسب . بعد اونو cut کنید و finish .

دومی رو نمیدونم دقیق منظورتون چیه ولی فایل پترن رو میتونید توی متریال به عنوان surface pattern بگذارید تا روی موضوع انتخاب شده بیوفته . میشه خواهش کنم یه جایی بگذارید تا منم بتونم بر دارم . تا جواب بهتری بدم .
سومی رو هم میتونید یه دیوار درست کنید و در منوی edit < sweeps یک در پوش که با تمپلیت profile ترسیم کردید رو روش بگذارید تا دست انداز شما فلاشینگ هم داشته باشه .
حتی میتونی یه stacked wall درست کنی که در قسمت پایین همون قرنیز رو داشته باشه تا ارتفاع مناسب و در قسمت بالاتر قرنیز حذف بشه و درپوش داشته باشه . راه های دیگه ای هم هست ولی خب این راحت تره .
احساس کردم که اشنایی زیادتری از سطحی که دارم به صورت کلی میگم دارید . در نتیجه مختصر گفتم . اگه زیادی مختصر گفتم هر کدوم از موارد رو بگید با شرح بیشتری توضیح میدم و اگه کافی بوده که موفق باشید .

آخرین ویرایش: