رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

تبسم

عضو جدید
میشه لطفا راهنمایی کنین تو رویت من چه جوری می تونم متریال اضافه کنم ............. در واقع متریال هایی خارج از متریال های خود رویت ... مثل مکس ممنونم

ترنج

عضو جدید
سلام دوستان.
ببخشید اینجا درخواستم رو میگم.
من میخوام به عنوان نمونه کار رویت ی کار با نمای پوسته ای یا دیکانستراکشن بکشم.
دنبال ی کارم که پلان و نما و پرسش باشه.(اگه پلانش کدی باشه که عااالیه!) و البته بشه تو رویت کشیدش.ممنون میشم اگه کسی کاری داشت تو خصوصی واسم بفرسته:redface:
پیشاپیش ممنونم:smile:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
میشه لطفا راهنمایی کنین تو رویت من چه جوری می تونم متریال اضافه کنم ............. در واقع متریال هایی خارج از متریال های خود رویت ... مثل مکس ممنونم

شما باید نحوه متریال سازی داخل خود رویت رو یاد بگیرید که از نوع منتال ری هست ... امکان اینکه شما متریال های مثلا تری مکس رو وارد متریال لایبراری رویت بکنید وجود نداره

میشه لطفا در مورد شیت بندی تو رویت راهنمایی کنین

اینجا برای رفع اشکاله نه آموزش چون آموزش شیت بندی خودش کلی مطلب برا گفتن داره
امیدوارم این لینک به کارتون بیاد ... فقط باید با شیلترشکن بازش کنید

http://knowledge.autodesk.com/suppo...3F663CC2-A83E-409F-94F8-ACE7737AE59C-htm.html

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان!!! میشه راهنماییم کنید از کجا باس template ها و family های رویت 2015 رو کامل دانلود کنم؟؟؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان!!! میشه راهنماییم کنید از کجا باس template ها و family های رویت 2015 رو کامل دانلود کنم؟؟؟

دوباره رویت رو نصب کنید و اینبار موقع نصب شیلترشکن روشن باشه ... یه جا 4-5 ساعتی توقف می کنه و شروع می کنه به دانلودشون و بعد نصب تموم میشه ... بعدش اینترنت رو قطع کنید و کرک رو نصب کنید
در پایان هم یکبار برای همیشه فولدر RVT 201X رو کپی کنید و هر بار دوباره رویت رو نصب می کنید این فولدر رو کپی پیست کنید و شاخه زیر و همه چی رو ریپلیس کنید.

C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2015

پروگرام دیتا یه پوشه مخفی تو درایوییه که ویندوز رو نصب کردید

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوباره رویت رو نصب کنید و اینبار موقع نصب شیلترشکن روشن باشه ... یه جا 4-5 ساعتی توقف می کنه و شروع می کنه به دانلودشون و بعد نصب تموم میشه ... بعدش اینترنت رو قطع کنید و کرک رو نصب کنید
در پایان هم یکبار برای همیشه فولدر RVT 201X رو کپی کنید و هر بار دوباره رویت رو نصب می کنید این فولدر رو کپی پیست کنید و شاخه زیر و همه چی رو ریپلیس کنید.

C:\ProgramData\Autodesk\RVT 2015

پروگرام دیتا یه پوشه مخفی تو درایوییه که ویندوز رو نصب کردید
دست شما درد نکنه!!! حل شد!!! ;)

تبسم

عضو جدید
من برای اندازه گذاری دیوارهای مورب یعنی زاویه دار و دیوار های منحنی و آرک به مشکل بر خوردم فقط دیوارهای افقی و صاف رو اندازه میگیره چرا؟ من ازANOTATE گزینه ARC LENGTH رو انتخاب می کنم اما نمیشه ممنون راهنمایی کنین

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
من برای اندازه گذاری دیوارهای مورب یعنی زاویه دار و دیوار های منحنی و آرک به مشکل بر خوردم فقط دیوارهای افقی و صاف رو اندازه میگیره چرا؟ من ازANOTATE گزینه ARC LENGTH رو انتخاب می کنم اما نمیشه ممنون راهنمایی کنین

ببخشید من چند روز مسافرت بودم نشد زودتر جواب بدم
اول دستور رو اجرا کنید و رو ساید بیرونی یا داخلی دیوار منحنی کلیک کنید بعد ابتدا و انتهای دیوار رو کلیک کنید

تبسم

عضو جدید
ببخشید من چند روز مسافرت بودم نشد زودتر جواب بدم
اول دستور رو اجرا کنید و رو ساید بیرونی یا داخلی دیوار منحنی کلیک کنید بعد ابتدا و انتهای دیوار رو کلیک کنید
ممنونم دیوارم منحنی با حالت آرک کشیدم اما سمت راست و چپش دیوار صاف هست یعنی ابتدا انتهای آرک انتخاب نمیشه چیکار باید بکنم؟

تبسم

عضو جدید
وقتی مقطع میزنم امکان این که برای مقطع اسم بزارم هست مثلاa-a؟هم تو پلان و هم تو پلان ممنون می شم راهنمایی کنید.

تبسم

عضو جدید
یه سوال تو دستور پله چرا ارری arryکار نمیکنه؟من می خوام پله گرد بکشم با حالت باندری اما arry کار نمیکنه ممکن راهنمایی کنین .ابعادی که می خوام برای پله گردم با حالت آماده پله گرد نمیده

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
ممنونم دیوارم منحنی با حالت آرک کشیدم اما سمت راست و چپش دیوار صاف هست یعنی ابتدا انتهای آرک انتخاب نمیشه چیکار باید بکنم؟

رو خود دیوار مورب کلیک کنید بصورت کم رنگ اندازه گذاریش ظاهر میشه که کافیه روش کلیک کنید تا خودش اتوماتیک ایجاد شه

وقتی مقطع میزنم امکان این که برای مقطع اسم بزارم هست مثلاa-a؟هم تو پلان و هم تو پلان ممنون می شم راهنمایی کنید.

تو پراپریز گزینه Title on Sheet اما تا وقتی شما اون ویوو رو که پلانتونه تو شیت نگذارید چیزی که تو تایتل آن شیت نوشتید نشون نخواهد داد

یه سوال تو دستور پله چرا ارری arryکار نمیکنه؟من می خوام پله گرد بکشم با حالت باندری اما arry کار نمیکنه ممکن راهنمایی کنین .ابعادی که می خوام برای پله گردم با حالت آماده پله گرد نمیده

با استفاده از دستور Start-End-Radius Arc استفاده کنید تو بخش Draw

hedieh71

عضو جدید
سلام من ایکون view cube(مکعبی که نماهای مختلف رو در 3d نشون میده) حذف شده میشه راهنماییم کنید از کجا باید بیارمش

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام من ایکون view cube(مکعبی که نماهای مختلف رو در 3d نشون میده) حذف شده میشه راهنماییم کنید از کجا باید بیارمش

روی علامت R بالا سمت چپ نرم افزار کلیک کنید ... بعد Options ... بعد ViewCube ... و تیک Show the ViewCube رو بزنید

kiana -m

عضو جدید
سلام
ایا میشه با دوربین رویت یه ویو پرسپکتیو ایزومتریک گرفت؟ مثل این عکس

photo_2015-11-08_20-46-22.jpg
میشه تنظیمات خاصی توی دوربین انجام داد که ایزومتریک بشه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام

مشاهده پیوست 253231

برای ایزومتریک شما باید دوربین رو جای قرار بدید که با دو وجه پلانتون زاوه های موردنظرتون رو داشته باشه، اگر اشتباه نکنم یه وجه 30 درجه و وجه دیگه 60 درجه
بعد باید وییو رو لاک کنید که بسته شه و تو همون حالت بمونه

http://blogs.rand.com/support/2014/04/revit-iso-view-and-dimensioning.html

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان title block می خواستم ممنون می شم لطف کنید روی صفحه بارگزاری کنید با تشکر

سلام
تعدادی تایتل بلوک که خود رویت داره، اما تاحالا ندیدم جایی ساخته باشن و شر کرده باشند
خودتون باید بسازید تایتل بلوکی که نیاز دارید رو که کار ساده ای هم هست اگر با محیط فمیلی و کار با لاین و لیبل و غیره رو بدونید

http://wiki.bk.tudelft.nl/toi-pedia/Create_Your_Own_Sheet_Title_Block_Family_(Revit_Architecture)

davoodmax

عضو جدید
تغییر اسم section

تغییر اسم section

باسلام
برای اینکه بتونین section یا اسم پلان رو تغییر بدین میتونین روی section در پنجره Properties کلیک راست کنین و تغییر بدین

davoodmax

عضو جدید
سلام

مشاهده پیوست 253231

باسلام..
به نظر من اگه میخواین مثل این عکس رو توی پروژتون استفاده کنین میتونین به سه بعدی(3d) برین و از طریق section Box قسمتی از طرحتون رو که میخواین تنظیم کنین... امیدوارم مشکلتون حل بشه

davoodmax

عضو جدید
سلام مجدد
بالاخره من اراده کردم رویت 2016 نصب کنم ولی .... :(
تو سایت اتودسک یه سری راه حل نوشته که باهاش فقط تونستم 3 گیگ دیگه اضافه کنم، هنوز بالای 10 گیگ کم دارم! راهی نیست که بشه دورش زد؟! :confused:

سلام
شما برای حل این مشکلتون درست اقدام کردین و نیازی به پارتیشن بندی نیست ... فقط موقع نصب تیک همه گزینه های کشورها و زبانها رو بردارین و فقط گزینه us metric فعال باشه ... به این روش مشکلتون حل میشه ... موفق باشین

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی میدونه چطور رویت mep و استراکچر و ارکیتکتچر چطور میشه یه جا باهم داشت ؟ الان mep رو نصب کردم فقط معماری و تاسیسات رو داره وقتی architecture رو نصب میکنم فقط سازه و معماری رو داره . میخام 3تاشو یه جا داشته باشم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
کسی میدونه چطور رویت mep و استراکچر و ارکیتکتچر چطور میشه یه جا باهم داشت ؟ الان mep رو نصب کردم فقط معماری و تاسیسات رو داره وقتی architecture رو نصب میکنم فقط سازه و معماری رو داره . میخام 3تاشو یه جا داشته باشم

نسخه Revit 201x بدون هیچ پسوند معماری، سازه یا مپ دانلود و نصب کنید ... رویت خالی نسخه همه کاره است که همه رو باهم داره

معماري61

عضو جدید
سلام من از رویت بیشتر برای دیتیل داخلی استفاده می کنم تو نمای 3بعدی که اندازه گذاری می کنم و pdfتبدیلش می کنم یا lineهام خیلی ضخیم میشه یا view خوبی نداره وقتی هم دوربین میزارم نمیشه اندازه گذاری کرد راهنمایی می خوام؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 254136 کارهام به این صورت میشه کیفیت نداره viewخوبی نداره؟

برای اینکار نما رو تو حالت ویوو قفل می کنید و بعد اندازه گذاری می کنید؟
خب می تونید ضخامت لاین ها رو تو پنل منیج، ادیشنال پراپرتیز، لاین ویت ها رو تنظیم کنید
یا تایپ کنید TL تا ضخامت خطوط خاموش بشه