درخواستهای مربوط به:REVIT

درخواستهای مربوط به:REVIT

• مجموع رای دهندگان
    3
  • نظرسنجی بسته .

suro0sh

عضو جدید
سلام
lمن آرشی کد را خوب بلدم نرم افزارrevit مثل آرشی کد است یا متفاوتر است
شاید در نگاه اول شبیه به آرشیکد باشه، اما با اون خیلی متفاوت و برتر از آرشیکد هست، Revitمثل بقیه نرم افزار های کمپانیAutodesk نیست، در حقیقت عملکرد نرم افزار ترکیبی از چند نرم افزاره مکس+کد+کد آرشیتکتور+ یک سری قابلیت های منحصر به فرد که بقیه نرم افزار هاش ندارن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از زحمات شما

لطفاراهنمایی کنید که برنامه revit arcitecture
را میشه به واحد متر تبدیل کرد ؟

توی منوی manage < prject units میتونید هر واحدی رو انتخاب کنید .
خیلی دیر جواب دادم نه ؟؟؟؟؟؟ خب اینو امروز دیدم تازه دارم این سایت و تاپیک و ... این چیزا رو یاد میگیرم . :confused:

mahdiazarnia

عضو جدید
سوالات و درخواستها مربوط به:REVIT

راستیتش وقت آموزش قدم به قدم این نرم افزار رو ندارم و با نگاهی که به تاپیک ها کردم دیدم همشون خالی هستن ، امیدوارم این تاپیک خالی نمونه چون تا اونجایی که بدونم به سوالات و مشکلات در خصوص این نرم افزار جواب می دم
چندتا از نمونه کارهای خودم رو هم می گذارم برای دوستان ، البته فقط برای آموزش دیدن نه برای تحویل پروژه هاشون ، سعی می کنم پروژه کامل نباشه که خودتون هم زحمت بکشید براش

آخرین ویرایش:

mary69

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستیتش وقت آموزش قدم به قدم این نرم افزار رو ندارم و با نگاهی که به تاپیک ها کردم دیدم همشون خالی هستن ، امیدوارم این تاپیک خالی نمونه چون تا اونجایی که بدونم به سوالات و مشکلات در خصوص این نرم افزار جواب می دم
چندتا از نمونه کارهای خودم رو هم می گذارم برای دوستان ، البته فقط برای آموزش دیدن نه برای تحویل پروژه هاشون ، سعی می کنم پروژه کامل نباشه که خودتون هم زحمت بکشید براش
سلام من از کارم مقطع زدم و تو مقطع باید دیتیل بزنم ولی بلد نیستم و کارمم حسابی گیر کرده لطفا کمکم کنید تا کارم راه بیفته.با تشکر.

mahdiazarnia

عضو جدید
سلام
منظورتون فاز 2 کردن برش هستش
کجاش مشکل دارین ، البته به گفته بیشتر کسانی که از این نرم افزار برای کاراشون استفاده می کنن فاز2 کردن یک مقدار سخته ولی نشدنی نیست
شما اگر موقع طراحی متریال های سقف و کف و دیوارها را درست کرده باشید و از حالت پیش فرض استفاده نکرده باشید با استفاده از wallsection و بزرگ کردن مقیاس اون قسمت مد نظرتون و افزایش کیفیت جزییات می توانید به راحتی دیتیل اون قسمت رو نشون بدید ، البته باز خیلی حرفه ای نیست .
این راه اول و ساده بود و راه دوم :
از قسمت Detailes اون قسمت از کارتون رو از بیس جزییاتش رو بکشید و موقع شیت بندی section اون دیتیل رو هم در شیت قرار بدید و روال کار به اینصورت هست که یک دایره دور اون قسمت بزرگ نمایی شده بکشید و با فلش و به سمت دیتیلتون که در شیت قرار دادید وصلش کنید
اگه تو هر بخشش توضیحاتم مشکلی داشتید بگید کامل تر توضیح بدم

mary69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منظورتون فاز 2 کردن برش هستش
کجاش مشکل دارین ، البته به گفته بیشتر کسانی که از این نرم افزار برای کاراشون استفاده می کنن فاز2 کردن یک مقدار سخته ولی نشدنی نیست
شما اگر موقع طراحی متریال های سقف و کف و دیوارها را درست کرده باشید و از حالت پیش فرض استفاده نکرده باشید با استفاده از wallsection و بزرگ کردن مقیاس اون قسمت مد نظرتون و افزایش کیفیت جزییات می توانید به راحتی دیتیل اون قسمت رو نشون بدید ، البته باز خیلی حرفه ای نیست .
این راه اول و ساده بود و راه دوم :
از قسمت Detailes اون قسمت از کارتون رو از بیس جزییاتش رو بکشید و موقع شیت بندی section اون دیتیل رو هم در شیت قرار بدید و روال کار به اینصورت هست که یک دایره دور اون قسمت بزرگ نمایی شده بکشید و با فلش و به سمت دیتیلتون که در شیت قرار دادید وصلش کنید
اگه تو هر بخشش توضیحاتم مشکلی داشتید بگید کامل تر توضیح بدم
سلام خیلی از راهنمایی تون ممنونم من چون کارم عجله ای بو د مجبور شدم با کد ترسیم کنم هر چند که تو کد وارد نیستم ولی اگه در این رابطه بتونید تو اموزش ها بگذارید خیلی خوب میشه . :gol:

mst.memar

عضو جدید
سلام من کارم توپوگرافی داره
اما وقتی نما می زنم می خوام یک جاهایی معلوم نباشه
crop region فقط به صورت یک خط راست کراپ می کند آیا روشی هست تا کراپ را به شکل دلخواه انجام داد

سیب سرخ 70

عضو جدید
سلام چطور می تونیم تو رویت کمان آزاد بکشیم مثل همون که توی کد با سه تا کلیک اول و وسط و آخره؟

s.kh0

عضو جدید
متره و برآورد رویت

متره و برآورد رویت

سلام خسته نباشید
از ویژگی های تاپ رویت که همه بهش تاکید میکنن متره و برآورده اما توی منابع آموزشی رویت به آموزش متره اشاره ای نشده
شدیدا" نیازمند راهنمایی دوستان گرامی هستم
با سپاس فراوان

Javid64

عضو جدید
موتور رندر برای Revit

موتور رندر برای Revit

سلام
با اینکه میدونم از کسی بخاری در این زمینه بلند نمیشه ولی گفتم یه تیر بزنم بلکه...
کسی اگر موتور رندر درست درمون که روی رویت نصب شده و بهش خوب جواب داده سراغ داره ممنونم معرفی کنه...

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با اینکه میدونم از کسی بخاری در این زمینه بلند نمیشه ولی گفتم یه تیر بزنم بلکه...
کسی اگر موتور رندر درست درمون که روی رویت نصب شده و بهش خوب جواب داده سراغ داره ممنونم معرفی کنه...
اگه یکم سرچ کنی متوجه میشی که هنوز پلاگینی برای رندر رویت ساخته نشده دلیلشم اینه که خود رویت انقدر رندرش رو ساده و حرفه ای درست کرده که هنوز شرکتی به خودش اجازه تولید پلاگین جدیدی رو نداده با این که چند سالی میشه که رویت اومده البته ممکنه یه سری پلاگین دیگه پیدا کنی که به رندر ربطی نداره یه سوال مگه این موتور رندر خودش چه مشکلی داره ؟

Javid64

عضو جدید
اگه یکم سرچ کنی متوجه میشی که هنوز پلاگینی برای رندر رویت ساخته نشده دلیلشم اینه که خود رویت انقدر رندرش رو ساده و حرفه ای درست کرده که هنوز شرکتی به خودش اجازه تولید پلاگین جدیدی رو نداده با این که چند سالی میشه که رویت اومده البته ممکنه یه سری پلاگین دیگه پیدا کنی که به رندر ربطی نداره یه سوال مگه این موتور رندر خودش چه مشکلی داره ؟
جوک میگی برادر یا داستان؟! شما هم اگر سرچ کنید میبینید که موتور رندر واسش هست ولی معمولا کرک این چیزا واسش نیست چون باب نشده. مثلا یه سرچ در مورد موتور Artlantis بزن...
موتور رندر رویت هم یکی از کندترین موتور رندرهاست که در حالت کاستم مخصوصا در فضای اینتریور واقعا میره روی اعصاب پس بیخود جوگیر نشو....

Javid64

عضو جدید
آرتلانتیسو رفتم یه پلاگینی درست کرده که باید فایلتو اسپورت کنی تو آرشیکدرندر بگیری یه لینک هم پیدا کردم برو دانلود کن کرک هم داره

http://www.renderplus.com/php/download_links.php
Artlantis یه فایل چند کیلوبایتی یادمه داشت که روی رویت نصب میشد و خروجی مستقیم میداد... چند ماه پیش باهاش کارکردم فایلرو یادم نیست کجا گرفتم بعد از اونم استفاده نکردم چون خوشم نیومد.
متاسفانه موتور رندر رویت در مقابل مکسول و وی-ری حرف زیادی برای گفتن نداره چه از نظر سرعت و چه کیفیت. این تجربه ی کار من از ورژن 2009 این برنامه تابحال هست.
در پست اول هم عرض کردم اگر کسی موتور رندری استفاده میکنه و راضی هست بگذاره داخل تاپیک ما هم استفاده کنیم نه اینکه همینجوری لینک بگذاریم...

به جون مملم که میخوام دنیاش نباشه روزگار اعصابی واسم نذاشته....

mamali-architect

عضو جدید
Javid64 گفت:
به جون مملم که میخوام دنیاش نباشه روزگار اعصابی واسم نذاشته....

کی اعصاب داره مگه؟مرده مسخره هیچی حالیش نمیشه واسه ترم، 2تا پروژه گفتته بیارین یکیشم ماکتشو بسازین!!!!انگار ما بیکاریم فقط باید کارای اینو انجام بدیم،الان این کارایی که دارم مدل میکنم ماله همینه،بعد واسه واسه رندر نمیشه مدل رو ببریم تو مکس بعد با vray رندر بگیریم؟آخه من میخوام بعد این ترم بشینم یکم رو متریال و رندر کار کنم،تو خودت اینکاره ای تا آخر ترم فرصت داری یه موتور رندر معرفی کنی که من تمرین کنم،فرصتت از همین الان شروع شد:D

گسترش معماری

عضو جدید
من از artlantis استفاده کردم.
سرعت خیلی خیلی خوبی داره ولی اگه خواستید کیفیت رندر هاتون بالا باشه باید به اندازه کافی متریال و آبجکت داشته باشید

sima_farzin.arch

عضو جدید
PLZ HELP! سوال در مورد رندر revit

PLZ HELP! سوال در مورد رندر revit

کلی زحمت کشیدم برا پروژم!حالا نمیتونم رندر بگیرم! رو 10% حرکت نمیکنه! باید چیکار کنم؟!!!!!!:cry:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلی زحمت کشیدم برا پروژم!حالا نمیتونم رندر بگیرم! رو 10% حرکت نمیکنه! باید چیکار کنم؟!!!!!!:cry:
البته من خودم که کارمیکنم باهاش وقتی حجم کار زیاد میشه وکلید رندر رو میزنم اولش تا ده درصد سریع جلو میره وقتی رو 10 درصد میرسه یه چند لحظه درنگ میکنه! بعد شروع به رندر گرفتن میکنه احتمالا شما تا رو 10 درصد وامیسته فکر میکنید دیگه ادامه نمیده ولی یکم بیشتر صبر کنید شروع به رندر گرفتن میکنه . اگه این نیست مشکلتون احتمال زیاد مشکل از خود سیستمتونه

architect2011

عضو جدید

اگه فایلتون خیلی سنگینه باید rendero بزارین رو mediom150 معمولا بچه ها میزارن رو best یا highکه فایل سنگین باشه رندر خیلی طول میکشه
باز اگه سوالی بود در خدمتم

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موارد زیادی هستن که رندرو طولانی میکنن
مثلا اگر تو رندر نور لامپها رو فعال کنید رندر خیلی بیشتر طول میکشه
موارد دیگه ای هم هستن مثل انعکاس و شکست نور یعنی اگه تو کارتون شیشه زیاد باشه رو رندر تاثیر میزاره

محجوبیان

عضو جدید

سلام.

به نظر شما رویت میتونه جایه مکس رو بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.

به نظر شما رویت میتونه جایه مکس رو بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

به نظر من که واسه معماری میتونه جاشو بگیره.
فقط اگه بتونه تو مدل سازی بیشتر پیشرفت کنه چون هنوزم بعضی فرم ها هستن که ساختنشون تو رویت سخته.
البته این مشکل با ساختن mass تو رویت تقریبا حل شده ولی ساختن mass یکم سخته و تازه دیوار ها و کف هایی که تو model in-place میسازیم و قوس داشته باشن قابلیت ایجاد شکاف یا سوراخ توشون نیست و برای این کار اون فرم رو باید بازم با mass بسازیم .
یه مشکل دیگه که به نظرم رویت داره ارتباطش با سایر نرم افزارای شرکت aoutodesk هستش رویت بیشترین ارتباط رو با نرم افزار cad داره و برا اینکه کار سه بعدیه رویت رو وارد محیط max کنیم باید کارمون رو با پسوند dwg ذخیره کنیم و اونو وارد مکس کنیم.
به نظر من رویت باید ارتباط قوی تری با مکس داشته باشه چه از نظر فرمت فایل ها چه از متریال ها و مقیاس فایل ها.
به هر حال به نظر من تو این سه سالی که رویت عرضه شده تونسته بهترین نرم افزار سه بعدی معماری بشه و برای شروع خیلی بیشتر از عالی بوده.
تازه من فک نکنم مقایسه ی رویت با مکس درست باشه چون رویت یه نرم افزار تخصصی معماری هستش و مکس یه نرم افزار انیمیشن سازی و مدلینگ عمومی برای همه.
پس سوال شما دوتا جواب داره دوست عزیزم
اگه منظورتون اینه که رویت میتونه واسه معمارا جای مکس رو بگیره اره
اگه منظورتون این بود که رویت میتونه به عنوان یه نرم افزار سه بعدی جای مکس رو بگیره نه

architect2011

عضو جدید
کمک اورژانسی

کمک اورژانسی

سلام دوستان
من امفی تاتر طراحی کردم تو رویت حالا رفتم تو قسمت طراحی داخلیش
شیب امفی تاترو چه جوری باید تو رویت بزنم ؟؟؟که پله پله بره بالا؟؟؟:(
امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید
بینهایت ممنونم

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام رفیق
اینکه کاری نداره
راهای مختلفی داره ولی من این راهو بهت پیشنهاد میکنم
ببین باید کارتو با floor بسازی
اول میری نوار ابزار floor انتخاب میکنی بعدش میزنی edit type بعدش یه پنجره باز میشه و جلوی کلمه ی structure گذینه ی edit میزنی و ضخامت floor از 150 میل به 200 میل میرسونی تا بتونی از هر floorبه عنوان پله استفاده کنی
خوب حالا وقت طراحیه
من نمیدونم طرح سالنت چطوره ولی در هر صورت باید اینکارو بکنی
باید تمام اختلاف سطح هایی که داری با floor بسازی مثلا تو همون عکس بالا محل سخنران ارتفاهش یک متره پس تو هم یه floor یک متری اونجا طراحی کن
بعد به ردیف های صندلی میرسیم
ردیف اول رو سطح صفره یعنی رو کف زمین
ردیف دوم20 سانت بالاتره یعنی به اندازه ی یک پله یا به اندازه ی ضخامت یک floor . پس تو برای ردیف دوم یه floor با ارتفاع مثبت 200 بزن و عرض ردیف فک کنم حدود 1200 یا 1500 میلیمتره
بعد از اون ردیف سومه که بازم از ردیف دوم 20 سانت بالا تره و همینطور ردیفای بعدی تا طرحت به ردیف اخر برسه
من اون کارو همونطور انجام دادم
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم

contract

عضو جدید
سوال فنی ؟؟؟؟ لطفا کمک کنید

سوال فنی ؟؟؟؟ لطفا کمک کنید

سلام
یه سری cd آوزشی خریده بودم واسه rivit تو Cd آمزشی اولین بار که برنامه رو وا میکنه دو تا پنجره سمت چپ به صورت پیشفرض هستش.( properties وproject1-project brower )
گزینه properties رو از سربرگ modify فعال کردم ولی پنجره project1-project brower نتونستم اظافه کنک سمت چپ برنامه اگه میشه راهنمائی کنید. ممنون

آخرین ویرایش:

sima_farzin.arch

عضو جدید
سلام دوستان
من امفی تاتر طراحی کردم تو رویت حالا رفتم تو قسمت طراحی داخلیش
شیب امفی تاترو چه جوری باید تو رویت بزنم ؟؟؟که پله پله بره بالا؟؟؟:(
امیدوارم منظورم رو فهمیده باشید
بینهایت ممنونم
فکر میکنم با extrusion راحت تر باشه.model in place. اگه مشکلی بود ...

seren

عضو جدید
کمک فوری فوری فوری

کمک فوری فوری فوری

من با revit 2011 کار کردم. کارم خیلی کامل شده بود. دیگه مراحل آخرش رو داشتم انجام میدادم که نمیدونم مثل همیشه هنگ کرد یا خودم خارج شدم. ولی بعدش هرکدوم از فایل های ذخیره شده رو که میخوام باز کنم این پیغام رو میده:
data in file .... is corrupt and need to be manually recovered.please contact autodesk support.
حتی یه فایل ازش توی فلش ذخیره کرده بودم که برای اونم همین پیغامو میده
توی سایت autodesk هم رفتم ولی جایی راجع به مشکل خودم پیدا نکردم
کسی میتونه بگه باید چکار کنم؟
دارم از غصه میترکم:cry::cry: