رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

فرزند ققنوس

عضو جدید
دوستان سلام سوالی داشتم BUX SECTION هر چه دنبالش می گردم پیداش نمی کنم توی نرم افزار . کلید میانبرش چی بود فراموش کردم . ممنون می شم سریع جواب بدید .

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
آخه نمیدونم چرا برای این دیوار کج که با کمپوننت این پلیس و گزینه وال ساختم ...کلا گزینه داپلیکیت و استراکچرش خاموشه...:razz:

شما باید دیوار رو کجیش رو با مس بسازید که از دو جا می تونید بهش دست پیدا کنید یکی از همون منو اصلیش یعنی منو مس اند سایت یا از همون کامپونتت این پلیس و انتخاب گزینه مس ... بعد از این که شهک نهایی دیوار رو ساختیتد که مثل یه سورفیس خواهد بود با گزینه وال بای فیس تو منوی کشویی وال و کلیک کردن رو اون مسی که ساختید دیوار ایجاد میشه ... بعد توی ادیت تایپ دیوار گزینه استراکچر هست می تونید بهش لایه های مختلف و متریالای مختلف بدید

دوستان سلام سوالی داشتم BUX SECTION هر چه دنبالش می گردم پیداش نمی کنم توی نرم افزار . کلید میانبرش چی بود فراموش کردم . ممنون می شم سریع جواب بدید .
سکشن باکس با گزینه بالاییش کراپ ویوو فعال میشه ... تو منوی پراپرتیز تو حالت سه بعدی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان وقت بخیر سوالی داشتم چطور میشه این پوسته رو در نرم افزار رویت مدل کرد با مسمشاهده پیوست 244275مشاهده پیوست 244276

کشیدن هر دو تو رویت امکانپذیره و برای کسی که فمیلی ها و پترن سازی رو خوب بلد باشه تقریبا کار سختی نیست اما نمی دونم شما چقدر به بحث ساخت فمیلی و پترن ها آشنایید و تکنیکای مختلف رو می شناسید.

اول از دومین عکس شروع می کنم که راحت تره: در آوردن حجم اصلی تو رویت کار خیلی آسونیه با استفاده از مس و ابزاری که داره، امیدوارم بلد باشید، مهمترین نکته در آوردن اون جاهاییه که خالی شده که اونام خیلی راحته می تونید بیرون حجمتون یه مس به شکل یک تیر بتنی می کشید و اون رو بعنوان نمونه اصلی نگه میدارید که بعدا باز ازش استفاده کنید .... یه کپی ازش می گیرید و یکم جابجاش می کنید و بعد می تونید مثلا از پای اون حجم با روتیت بچرخونیدش و بعد از که چرخوندینش یکی از ساید های حجم وید رو میگیرید (سورفیسی که در امتداد حجم ساختمونتونه) بعد می کشید که از یه سمت اون حجم اصلی رد بشه ... اون ووید حجم سالید رو خالی می کنه و اون شکاف ایجاد میشه

روش خیلی آسونتر: خالی کردن اون جاهایی که شکاف هست روی دیوار با دستور "وال اوپنینگ"

1389721041_custom-curtain-panel-modeling-4.jpg

دومی: این یه پترنه که روی یه سورفیس پخش شده ... ساخت پترن اول (قرمز) نیاز به مهارت استفاده از نقطه های آداپتیو و استفاده از تکنیک نقطه گذاری داره که بحث مفصلیه که چند تا پست قبل تر از یوتوب ویدئو گذاشتم ............ کافیه پترن قرمز رو که به شکل به مستطیل هست بسازید و وارد یه فمیلی جدید بکنید و اونجا اون پترن رو یه بار میرور طولی و یه بار دیگه هم میرور عرضی کنید تا پترن سبز رنگ ایجاد شه ... وقتی پترن سبز رنگ ایجاد شد که تشکیل شده از چهارتا پترن قرمز که قبلا ساخته بودید و وارد فمیلی جدید کرده بودید، چهار گوشه اش رو نقطه گذاری کنید و نقطه ها رو تبدیل به نقطه آداپتیو کنید .... حالا پترنتون آماده است

کافیه تو محیط مس داخل پروژه اتون یه صفحه مستطیل بکشید و دیواید سورفیس رو تو محیط مس بزنید و تعداد ایجاد شبکه تو طول و عرض رو بهش بدید مثلا 4 در 4 ... بعد تو همون دیواید سورفیس یه علامت فلش کوچولو هست برای باز کردن منوی کشوییش که اونجا باید نوع دیواید سورفیس رو رو حالت نقطه بذارید که گوشه هر شبکه یه تعدادی نقطه کوچیک آبی رنگ ظاهر میشن

حالا کافیه پترن سبز رنگی رو که درست کرده بودید رو تو محیط مس پروجکت وارد کنید و روی چهار گوشه یکی از اون شبکه ها که به شکل مستطیلن به ترتیب از یه گوشه شروع کنید کلیک کنید و گوشه بعدی تا اون پترن 4 گوشه اش با 4 گوشه شبکه یکی بشه و روی اون شبکه مس بشینه .... بعد از نشستن یه پترن تو منوی بالا گزینه ریپیت رو شن میشه که با زدنش پترن رو شبکه های دیگه هم میشینه و این شکل بوجود میاد

آخرین ویرایش:

فرزند ققنوس

عضو جدید
با سلام من نحوه شیت بندی و ساخت شیت توی رویت رو مشکل دارم . از دو ستان می خوام در این مورد توئضیح بدید با تشکر

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
با سلام من نحوه شیت بندی و ساخت شیت توی رویت رو مشکل دارم . از دو ستان می خوام در این مورد توئضیح بدید با تشکر

کجاش رو مشکل دارید؟ دقیقا باید بگید چون اینجا فقط بحث رفع اشکاله
احساس می کنم تازه شروع کردید به یادگیری و دارید خودتون و بدون برنامه یاد می گیرید
قبلا هم اشاره کردم اگر می خواید شرع کنید با جزوه های آقای آریانی شروع کنید برای شروع و فهمیدن بیس رویت خوبن ... اگر اشتباه نکنم شیت رو هم توضیح دادن

eMJey

متخصص AutoCAD
کاربر ممتاز
سلام
من برای پروژه از ستونهای فلزی استفاده کردم و پوشش نهایی دیوارهام گچ هست و میخام این گچ روی ستونها رو نیز پوشش بده . (ستونها از دیوار بیرون زدن.) چطور میتونم این کاررو کنم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
من برای پروژه از ستونهای فلزی استفاده کردم و پوشش نهایی دیوارهام گچ هست و میخام این گچ روی ستونها رو نیز پوشش بده . (ستونها از دیوار بیرون زدن.) چطور میتونم این کاررو کنم؟

باید دیوار از نوع چندلایه داشته باشید و توی ادیت تایپ WRAPING ها رو رو حالتی که میخواید تنیم کنید ........ ستون از نوع فلزی ستون سازه ای (استراکچرال) شماست و هیچوقت نمی ونه به تنهایی بدون ستون معماری (آرکیتکچرال) قرار بگیره که باید از نوع بتنی باشه ... یعنی در واقع شا ستون فلزی رو باید داخل ستون بتنی مدفون کنید، در اینصورت وراپینگا کار خواهند کرد

حوريا

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
در رویت 2015 ؛
این مشکل که elevation در project browser نیست و نمیشه level ایجاد کردٰ، چطور میشه حل کرد؟؟؟
اگه میشه زود جواب بدین لطفا.

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز
در رویت 2015 ؛
این مشکل که elevation در project browser نیست و نمیشه level ایجاد کردٰ، چطور میشه حل کرد؟؟؟
اگه میشه زود جواب بدین لطفا.

سلام ... احتمالا منظورتون اینه که رویت رو که باز می کنید تو پروجکت پراپرتیز لول ها و الویشن ها نیست که مربوط میشه به اینکه رویتتون کانتنت ها رو نداره باید موقع نصب فیلترشکنتون روشن باشه و به اینترنت وصل باشید تا شروع کنه به دانلود کردنش که حدود 4 ساعت تو یه محله ای از نصب گیر می کنه که تو این لحظه در حال دانلودشونه ... حجم کانتنت ها حدود 900 مگه

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام مجدد
بالاخره من اراده کردم رویت 2016 نصب کنم ولی .... :(
تو سایت اتودسک یه سری راه حل نوشته که باهاش فقط تونستم 3 گیگ دیگه اضافه کنم، هنوز بالای 10 گیگ کم دارم! راهی نیست که بشه دورش زد؟! :confused:

پیوست ها

• 2015-07-18 10_44_20-Out of Disk Space.jpg
    2015-07-18 10_44_20-Out of Disk Space.jpg
    68.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام مجدد
بالاخره من اراده کردم رویت 2016 نصب کنم ولی .... :(
تو سایت اتودسک یه سری راه حل نوشته که باهاش فقط تونستم 3 گیگ دیگه اضافه کنم، هنوز بالای 10 گیگ کم دارم! راهی نیست که بشه دورش زد؟! :confused:

من نزدیک 20 تا نرم افزار رو لپ تاپم نصبه و درایو C ام حدود 100 گیگه ... حالا شما چند تا نرم افزار یا چه چیزای دیگه ای رو این درایو دارید که فضای کافی ندارید؟
احتمالا ویندوزتون رو خیلی وقته عوض نکردید که باعث شده فضا کم بیارید ... اگر اینطوره یه بار دیگه ویندوز نصب کنید

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من نزدیک 20 تا نرم افزار رو لپ تاپم نصبه و درایو C ام حدود 100 گیگه ... حالا شما چند تا نرم افزار یا چه چیزای دیگه ای رو این درایو دارید که فضای کافی ندارید؟
احتمالا ویندوزتون رو خیلی وقته عوض نکردید که باعث شده فضا کم بیارید ... اگر اینطوره یه بار دیگه ویندوز نصب کنید
والا هارد من خودش کلا 1ترا، درایو c هم همه ش 109 گیگ :confused: ویندوزشم 8 که پارسال اردیبهشت نصبش کردن (همون موقع خریدن لپ تاپ اصلنم عوضش نکردم - اگر هم درست یادم باشه اولش 68 گیگ بود فضای خالی که الان شده 58) ... حالا با این اوصاف پیشنهادتون چیه؟ همین هارد دوباره پارتیشن بندی بشه جواب می ده؟!! چون بقیه درایوا تقریبا خالین، کلا 160-70 گیگ ازشون استفاده شده ... اگه دوباره پارتیشن بندی کنم حجم درایو c چقد باشه خوبه؟

ویرایش: خب من مشکلم حل شد، موقع نصب تو پنجره ی بعدیش تیک بعضی امکاناتو برداشتم درست شد، ولی حالا که بحثش پیش اومده این حجم درایو c رو ممنون می شم اگه بگید چند باشه خوبه؟ چون با توجه به توضیحات شما فک کنم برا من زیادی کمه حجمش و دیر یا زود لازم می شه عوضش کنم ... ممنون

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
والا هارد من خودش کلا 1ترا، درایو c هم همه ش 109 گیگ :confused: ویندوزشم 8 که پارسال اردیبهشت نصبش کردن (همون موقع خریدن لپ تاپ اصلنم عوضش نکردم - اگر هم درست یادم باشه اولش 68 گیگ بود فضای خالی که الان شده 58) ... حالا با این اوصاف پیشنهادتون چیه؟ همین هارد دوباره پارتیشن بندی بشه جواب می ده؟!! چون بقیه درایوا تقریبا خالین، کلا 160-70 گیگ ازشون استفاده شده ... اگه دوباره پارتیشن بندی کنم حجم درایو c چقد باشه خوبه؟

ویرایش: خب من مشکلم حل شد، موقع نصب تو پنجره ی بعدیش تیک بعضی امکاناتو برداشتم درست شد، ولی حالا که بحثش پیش اومده این حجم درایو c رو ممنون می شم اگه بگید چند باشه خوبه؟ چون با توجه به توضیحات شما فک کنم برا من زیادی کمه حجمش و دیر یا زود لازم می شه عوضش کنم ... ممنون

معمولا تو کارهای مهندسی و خصوصا حرفه ای یه هارد سخت یا همون SSD میخرن که 250 کافیه و درایو سی سیستم میشه چون سرعت بالایی داره و ویندوز و نرم افزارا خیلی خوب کار می کنن .... همین حجم درایو سی شما خیلی خوبه برا من 96 گیگه و من راضی ام ............ بطور معمولا شما باید بین 3 تا 6 ماه یکبار ویندوزتون رو از اول نصب کنید (شما اشاره کردید یه ساله ویندوزتون عوض نشده) ... آموزش نصب ویندوز تو اینترنت هست یاد بگیرید و خودتون نصب کنید

farzad_fhr

عضو جدید
آموزش Revit

آموزش Revit

سلام
دوستان چند تا از بهترین آموزش گاههای برنامه Revit رو اگه میشناسید به من معرفی کنید. ممنون میشم.

Javid64

عضو جدید
سلام.
کسی میدونه چطور میشه یک عکس را به سطح یک حجم اختصاص داد؟ من کاربر رویت 2012 بودم و حالا با 2015 کارمیکنم و اینکار رو نمیتونم با این ورژن انجام بدم. از طریق متریال هم که اقدام میکنم، عکس را آنجایی که انتظار دارم درست نمایش نمیده.
سپاس.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام.
کسی میدونه چطور میشه یک عکس را به سطح یک حجم اختصاص داد؟ من کاربر رویت 2012 بودم و حالا با 2015 کارمیکنم و اینکار رو نمیتونم با این ورژن انجام بدم. از طریق متریال هم که اقدام میکنم، عکس را آنجایی که انتظار دارم درست نمایش نمیده.
سپاس.

تو منوی Insert دستور Decal، کافیه علامت مثبت (add) پایین سمت چپ پنجره ای که باز یشه رو بزنید و بعد عکس رو انتخاب کنید و تنظیمات مربوط رو انجام بدید و بعد رو سطحی که میخواید قرار بدید

archi&tini

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم . من با in place mass حجمم رو ساختم و می خوام بدونم
برای حساب کردن زیربنا کدوم گزینه استفاده میشه ؟ floor area یا sureface area ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام یه سوال داشتم . من با in place mass حجمم رو ساختم و می خوام بدونم
برای حساب کردن زیربنا کدوم گزینه استفاده میشه ؟ floor area یا sureface area ؟

سلام ... کاملا مشخصه ... سورفیس سطح یه حجم رو حساب می کنه یعنی مثلا سطح نما ... اما فلور سطح استفاده شده توسط فلور رو ... پس شما برای محاسبه زیربنا باید فلور اریا رو حساب کنید.
احتمالا یه حجم نامتقارن دارید که فلور سطح مجموع طبقات رو میده و سورفیس سطح اون حجم رو

samar_eng

عضو جدید
سلام
چجوری میشه فایل رو برای چند کاربر به اشتراک گذاشت و ایکس رف کرد؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام
چجوری میشه فایل رو برای چند کاربر به اشتراک گذاشت و ایکس رف کرد؟

برای اشراک فایل نرم افزارها و رشای مختلفی هست یکیش دراپ باکسه بعهنوان مثال .......و اما سوال دوم شما، با استفاده از گزینه اکسپورت، که می تونید رو علامت R گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید و اکسپورت و باقی ماجرا

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

این تصویر با این روشی که گفته (لینکی که گذاشتم توضیح داده) چطور ساخته شده ؟

کار با BIMLink چطور هست ؟ چندتا مرجله اول واضح هست اما بعدش نه
http://ideatesoftware.com/computational-design-with-ideate-bimlink/

Comp-Design-Sash-1.jpg

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام

این تصویر با این روشی که گفته (لینکی که گذاشتم توضیح داده) چطور ساخته شده ؟

کار با BIMLink چطور هست ؟ چندتا مرجله اول واضح هست اما بعدش نه
http://ideatesoftware.com/computational-design-with-ideate-bimlink/

مشاهده پیوست 250184

یه شرکت معروف تو زمینه تولید پلاگین برای رویت همین شرکت Ideat هست که یه مجموعه پلاگین داره به اسم IdeatBIM و همونطور که توضیح داده شده کافیه یکی از اون پنل ها (بصورت باکس) رو مدل کنید و براش ضخامت و متریال بصورت پارامتریک تنظیم کنید، بعد کافیه تو فایل اکسل متریال های مختلف و ضخامت های مختلف رو ست کنید و وقتی با استفاده از اون پلاگین آیدیت بیم لینک فایل اکس رو وارد می کنید اون پنل ها رو ایجاد می کنه

روشهای مختلفی برای ساخت این پنل وجود داره مثل استفاده از DynamoBIM

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
: ) سلام به رویت کاران عزیز... : )
واسه ساخت دو تا فرم سوال دارم:
1.یه صفحه کشسانی مانند مثل یه مستطیل که از همه طرف به سمت وسط کشیده شده و وسط یه گودی ایجاد میشه(شاید مثلا مثل چادر توی سازه های چادری باشه)؟
2.ساخت یه فرم فنر مانند ؟

باتشکر فراوان

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
: ) سلام به رویت کاران عزیز... : )
واسه ساخت دو تا فرم سوال دارم:
1.یه صفحه کشسانی مانند مثل یه مستطیل که از همه طرف به سمت وسط کشیده شده و وسط یه گودی ایجاد میشه(شاید مثلا مثل چادر توی سازه های چادری باشه)؟
2.ساخت یه فرم فنر مانند ؟

باتشکر فراوان

https://www.youtube.com/watch?v=ZREQD-7jqKE
https://www.youtube.com/watch?v=8XNnlx1yhbg

kiana -m

عضو جدید
من یه مس ساختم و پترن 6 ضلعی یهش دادم. بعد براش پروفیل ساختم توی محیط فمیلی .ولی پوسته ام به این شکل در امد و شیشه ها با فاصله بروی مس قرار گرفتن؟ راه حل چیه دوستان؟11.jpg