راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه کارشناسی معماری

sepide111

عضو جدید
سلام دوستان
موضوع پایان نامم مجتمع تجاری تفریحی هست
میشه کمک کنید!
یه سری نمونه پلان مجتمع تجاری تفریحی می خوام
تورو خدا کمکم کنین:(

pooya.king

عضو جدید
سلام دوستان
مرسی بابت تاپیک،خیلی مفیده
یه سوال داشتم
موضوع پایان نامه من موزه آبزیان خلیج فارس هست
میخواستم بدونم کسی مطلبی اطلاعی،درباره چنین موضوعی نداره؟
و اینکه آیا احیانا نمونه موردی خاصی در این باره ندیدید؟
مرسی

memary.iran

عضو جدید
سلام
یه سر به معماری نیوز بزن
فکر میکنم یه نمونه موردی در دبی هست سرچ کنید تصاویرشو پیدا میکنید
سلام دوستان
مرسی بابت تاپیک،خیلی مفیده
یه سوال داشتم
موضوع پایان نامه من موزه آبزیان خلیج فارس هست
میخواستم بدونم کسی مطلبی اطلاعی،درباره چنین موضوعی نداره؟
و اینکه آیا احیانا نمونه موردی خاصی در این باره ندیدید؟
مرسی

architecttak

کاربر فعال
درود بر دوستای خوبم
مث اینکه اینجا همه مشکلشون حل شد الا من !!! :(
میخواستم ببینم دوستان درباره مجتمع مسکونی،پارک و بیمارستان پروپوزال یا مطالعاتش رو دارن؟؟

3پا3
:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

FINALLY

عضو جدید
سلام دوستان من موضوع پایان نامه ام رو طراحی سالن برگزاری مسابقات ژیمناستیک انتخاب کردم . گروه ازم خواسته با یک رویکرد باشه به نظرتون با چه رویکردی باشه؟؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام ببخشید شما چرا دانلود نداره من به این پروژه نیاز دارم

سلام
طبق عنوان تاپیک فقط فهرست پایان نامه ها قابل دسترسی هست
درصورت نیاز میتونید یا از سایت های منبع خریداری کنید و یا از اطلاعات موجود در تالار استفاده کنید. :gol:

mehrdis

عضو جدید
سلام ...
من موضوع پایان ناممو خانه عکاسان برداشتم. اطاعات مثل تاریخچه و نمونه موردی خارجی اصلا نتونستم پیدا کنم. همچنین استاندارد های ریز فضا هام! :( کسی راجع به این موضوع اطلاعی داره که بتونه کمکم کنه لطفا؟؟؟؟ مرسیییی:(

m1372g

عضو جدید
سلام چقدر سوت و کوره اینجا
کسی هست عایااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
بچه ها من یه سوال دارم من موضوع پایان نامه ام اسپا هست اواسط کار به دلایلی مجبور شدم استادم رو عوض کنم الان استاد جدید میگه که باید موضوعت رو گسترده تر کنی.حالا میخوام یه مرکز تحقیقاتی هم بهش اضافه کنم،الان نمیدونم اسم پایان نامه ام رو چی بزارم؟:crying:یه اسمی میخوام که مفهوم سلامتی و ارامش بده ،خودم ماوای ارامش رو انتخاب کردم استاد قبول نکرد.منتظر پیشنهادهاتون هستم،مرسی

mohandes_ali

عضو جدید
سلام چقدر سوت و کوره اینجا
کسی هست عایااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
بچه ها من یه سوال دارم من موضوع پایان نامه ام اسپا هست اواسط کار به دلایلی مجبور شدم استادم رو عوض کنم الان استاد جدید میگه که باید موضوعت رو گسترده تر کنی.حالا میخوام یه مرکز تحقیقاتی هم بهش اضافه کنم،الان نمیدونم اسم پایان نامه ام رو چی بزارم؟:crying:یه اسمی میخوام که مفهوم سلامتی و ارامش بده ،خودم ماوای ارامش رو انتخاب کردم استاد قبول نکرد.منتظر پیشنهادهاتون هستم،مرسی

آرامکده........:D

m1372g

عضو جدید
علی مرسی ولی میخوام اسمش مرموز باشه،منتظر پیشنهاد بعدیت هستم;)

Shaghayegh sh

عضو جدید
پاور دفاع طرح نهایی

پاور دفاع طرح نهایی

سلام !
نیازمند نمونه پاور پوینت جلسه دفاع کارشناسی می باشم لطفا ...
موضوعش مهم نیست می خوام کلیتش بفهمم !

Asal 89

عضو جدید
درخواست مشاوره در رابطه با زورنامه جدید دانشکده برای طرح نهایی...

درخواست مشاوره در رابطه با زورنامه جدید دانشکده برای طرح نهایی...

سلام دوستان
من ورودی 89 دانشگاه آزاد هستم و نیمسال دوم 93-92 طرح نهاییمو توی ترم هشت برداشتم. هر سال روال کار دانشکده اینطوری بود که برای طرح نهایی حدود یک سال فرجه میدادن بدون پرداخت شهریه و اگر مثلا ترم هشت پایان نامه رو برمیداشتیم و ظرف مدت یک سال اونو تحویل میدادیم هشت ترمه تموم میکردیم. با تکیه به این قضیه خیلی از ماها که ترم هشت نهاییو برداشتیم، با خیال راحت گفتیم که آبان یا دی ماه تحویل میدیم و هشت ترم هم حساب میشه؛ از حدود صد نفر ورودی ما فقط سه نفر خردادماه تحویل دادن! تا اینکه هفته گذشته مدیر گروه محترم (!) اعلام کردن که طی تصمیم و بخشنامه جدید دانشکده کسانی که نیمسال دوم 93-92 طرح نهایی رو برداشتن، فقط در صورتی که شهریورماه تحویل بدن هشت ترمه تموم میکنن. تحویل آبان ماه رو هم کلا برداشتن و اگه کسی بخواد دی تحویل بده، هم باید شهریه ثابت رو بپردازه و هم اینکه شیش واحد طرح نهاییش جزو ترم نهم حساب میشه و نمیتونه هشت ترمه شه. حالا فکر کنید ماها که اکثرمون به تحویل آبان ماه فکر میکردیم دچار چه تشنج اعصابی شدیم.
میخواستم بدونم تو بقیه دانشگاهها ضوابط چیه؟ شماها کی و چطوری تحویل دادین یا تحویل میدین؟
به نظرتون ما باید چیکار کنیم تو این فرصت کم؟ :cry: از یه طرف میگم تند تند کار میکنم شاید تموم شه ولی وقتی حجم زیاد کارو میبینم درمونده میشم.
به نظرتون زور نیست که این موقع بهمون اطلاع دادن وقتی فقط یه ماه به تاریخ تحویل یعنی 5 شهریور مونده؟؟

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان
من ورودی 89 دانشگاه آزاد هستم و نیمسال دوم 93-92 طرح نهاییمو توی ترم هشت برداشتم. هر سال روال کار دانشکده اینطوری بود که برای طرح نهایی حدود یک سال فرجه میدادن بدون پرداخت شهریه و اگر مثلا ترم هشت پایان نامه رو برمیداشتیم و ظرف مدت یک سال اونو تحویل میدادیم هشت ترمه تموم میکردیم. با تکیه به این قضیه خیلی از ماها که ترم هشت نهاییو برداشتیم، با خیال راحت گفتیم که آبان یا دی ماه تحویل میدیم و هشت ترم هم حساب میشه؛ از حدود صد نفر ورودی ما فقط سه نفر خردادماه تحویل دادن! تا اینکه هفته گذشته مدیر گروه محترم (!) اعلام کردن که طی تصمیم و بخشنامه جدید دانشکده کسانی که نیمسال دوم 93-92 طرح نهایی رو برداشتن، فقط در صورتی که شهریورماه تحویل بدن هشت ترمه تموم میکنن. تحویل آبان ماه رو هم کلا برداشتن و اگه کسی بخواد دی تحویل بده، هم باید شهریه ثابت رو بپردازه و هم اینکه شیش واحد طرح نهاییش جزو ترم نهم حساب میشه و نمیتونه هشت ترمه شه. حالا فکر کنید ماها که اکثرمون به تحویل آبان ماه فکر میکردیم دچار چه تشنج اعصابی شدیم.
میخواستم بدونم تو بقیه دانشگاهها ضوابط چیه؟ شماها کی و چطوری تحویل دادین یا تحویل میدین؟
به نظرتون ما باید چیکار کنیم تو این فرصت کم؟ :cry: از یه طرف میگم تند تند کار میکنم شاید تموم شه ولی وقتی حجم زیاد کارو میبینم درمونده میشم.
به نظرتون زور نیست که این موقع بهمون اطلاع دادن وقتی فقط یه ماه به تاریخ تحویل یعنی 5 شهریور مونده؟؟

سلام خانم مهندس
ابتدا به عنوان یک دوست پیشنهاد میکنم آرامش خودتون رو حفظ کنید چون با آرامش و استرس کمتر میتونین نتیجه بهتری بگیرین
ببینید پایان نامه هم مانند پروژه های دیگر ترم های شماست و تنها اسم پایان نامه و رساله کمی سنگینش کرده و اگر فشرده کار کنید میتونین توی همین شهریور ماه هم ارائه خوبی داشته باشید, من خودم طرح نهایی کارشناسی رو تابستان برداشتم و اطلاع نداشتم که باید آبان باید دفاع کنم با همه تاخیرهایی که داشت در نهایت در کمتر از دو سه هفته طرح رو بستم و ارائه خوبی داشتم!
در مورد تغییران ضوابط جدید راستش اطلاع خاصی ندارم و شما این رو در اطلاعیه و بخش نامه دیدین و یا کلامی از مدیر گروه و نقل قول دوستان ؟ چون گاها برداشت های متفاوتی از صحبت کلامی میشه پیشنهاد میکنم مستقیما متن بخشنامه رو پیگیری کنی !! ولی تا جایی که میدونم برای تمدید مهلت ارائه طرح نهایی نیازی به واریز شهریه ثابت نیست و نصف هزینه واحد های طرح نهایی مدت زمان رو تمدید میشه کرد ...

به هر حال پیشنهاد میکنم تمرکزتون رو بگذارین روی ارائه شهریور ماه و به خودتون اطمینان داشته باشین که بعد از چند سال تحصیل معماری توانایی یک ارائه خوب رو در این مدت باقی مانده تا شهریور دارید
براتون آرزوی موفقیت میکنم دوست معمار و فارغ تحصیلی شما رو تبریک میگم
:gol:

Asal 89

عضو جدید
خیلی ممنونم از حرفاتون و مرسی از تبریکتون...
والا من متن بخشنامه رو ندیدم ولی با مدیرگروهمون زیاد در این رابطه صحبت کردم و از صحت برداشتم مطمئن شدم. جالب اینجاست که خیلی از اساتید هنوز از این موضوع اطلاعی ندارن و چند تا از اساتید راهنما هم گفتن ما کلا به دانشجو اجازه ارائه شهریور رو نمیدیم چون فرصت کمه.
واقعا افرین داره که شما تو دو سه هفته تونستید جمعش کنید. من اول میخواستم "مجتمع تجاری-تفریحی" کار کنم ولی بعدِ باخبر شدن از این قضیه با اجازه استاد راهنمام "خوابگاه دانشجویی" رو برداشتم. بینهایت تو کار کردن لاک پشتی و باوسواسم، واسه همین شک دارم از پسش بربیام. از یه طرفم معدل خیلی واسم مهمه و مسلما تو این مهلت کوتاه نمیتونم واسه یه نمره خوب کار کنم...
به نظرتون اگه تحویلو بذارم واسه دی ماه بهتر نیست؟ یعنی یه نمره خوب ارزش نه ترمه شدن رو داره یا نه؟

DDDIQ

مدیر ارشد
خیلی ممنونم از حرفاتون و مرسی از تبریکتون...
والا من متن بخشنامه رو ندیدم ولی با مدیرگروهمون زیاد در این رابطه صحبت کردم و از صحت برداشتم مطمئن شدم. جالب اینجاست که خیلی از اساتید هنوز از این موضوع اطلاعی ندارن و چند تا از اساتید راهنما هم گفتن ما کلا به دانشجو اجازه ارائه شهریور رو نمیدیم چون فرصت کمه.
واقعا افرین داره که شما تو دو سه هفته تونستید جمعش کنید. من اول میخواستم "مجتمع تجاری-تفریحی" کار کنم ولی بعدِ باخبر شدن از این قضیه با اجازه استاد راهنمام "خوابگاه دانشجویی" رو برداشتم. بینهایت تو کار کردن لاک پشتی و باوسواسم، واسه همین شک دارم از پسش بربیام. از یه طرفم معدل خیلی واسم مهمه و مسلما تو این مهلت کوتاه نمیتونم واسه یه نمره خوب کار کنم...
به نظرتون اگه تحویلو بذارم واسه دی ماه بهتر نیست؟ یعنی یه نمره خوب ارزش نه ترمه شدن رو داره یا نه؟

سلام دوباره خانم مهندس
راستش در مورد زمان مورد نیاز پروژه اگر در عمل زمان های مفیدی که وقت گذاشته میشه روی پروژه رو جمع کرد از این بیشتر نخواهد شد ! و من تاخیرهام رو کرده بودم به خاطر وسواس زیاد ولی در عمل چیزی بیشتر کرکسیون ایده ها و ... با استادم نداشتم! استاد هم با شناختی قبلی اجازه دفاع داد , و تنها چون وقت نکردم مقاله ارائه بدم 19.75 شد و از رنج معمول بالاتر !!
کلا منظورم این هست که وسواس رو بگذارین کنار و تنها شروع کنین , وقتی شروع کنین تموم میشه ! راحت تر از چیزی که فکر کنین ! و خب دیگه معروف هست که 90 درصد پروژه همیشه برای آخر کار هست !!

ولی اگر نتونستین دفاع کنین این شهریور هیچ تفاوتی نداره ( البته مگر اینکه بخواین کنکور ارشد بدین و فقط باید زمانتون رو برای درس خواندن تنظیم کنین ) و در مدرک شما تفاوتی نداره که شما 8 ترم تموم کردین یا 9 ترم , شهریور دفاع کردین یا آبان یا دی ماه ! در هر صورت مدرک شما کارشناسی خواهد بود

در کل تصمیم با شماست ولی پیشنهاد میکنم روی پروژه کار کنین اگر دیدین نتونستین تمدید کنین و همینطور از بخش آموزش دانشگاه هم در مورد شرایط تمدید مستقیما سوال کنید

موفق باشید

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
سلام
من شهریور 91 دفاع کردم، اما بخش نامه به این صورت بود که اگر تا قبل از 31 شهریور دفاع می کردیم هشت ترمه می شدیم ، بعد از اون می شد ترم 9 ، حالا مهر و آبان و دی فرقی نداشت . در واقع اون چیزی که استاد شما گفت جدید نیست ، قبلا هم به همین منوال بوده.

با نظر مدیر تالار موافقم بهتره زوم بشید روی همین شهریور ، شخصا با وجود این که از ترم 6 روی مطالعات پایان نامه م کار می کردم ، طراحیم رو از تو فرجه ترم هشتم (بیست مرداد) شروع کردم و 31 شهریور تحویل دادم که دوهفته ی آخر صرف برش لیزری و ماکت و ارائه شد ، تو این فرصت کوتاه یک مسافرت کوتاه هم رفتم ! نمره ی طرحم هم 20 شد ، اگرچه نمره اصلا ملاک نیست ، اما مهم اینه که شما توانای جمع کردن یک پروژه در یک تایم مشخص رو به نحو احسنت در خودتون تقویت کنید .

من هم آهسته اما پیوسته کار می کنم ، هم تو دوره دانشجوی هم الان تو دوره ی کاریم ، یعنی هیچ وقت خودم رو برای پروژه هام طلف نمی کنم ، اما به هیچ وجه بی تفاوت هم نیستم ، اما استرس رو همیشه از خودم دور می کردم و می کنم شما هم کافیه استرس رو از خودتون دور کنید ، و این باور رو داشته باشید که چه شهریور دفاع کنید ، و چه دی ماه ، در نهایت کارشناسی می شید که نه با وجود مدرک ، نه باوجود نمره ، بلکه با دانشِِ ِ آموخته ای که در طول تحصیل کسب کردید باید خودتون رو اثبات کنید .
.

.
.
از لیبیسکیند می پرسن اگر 3 ماه فرصت کار روی مسابقه ای رو داشته باشید چند روز کار می کنید ، گفت : یک ماه گردش کنار دریا ، یک ماه و نیم خودش می گذره ، چهار رو کار می کنم .

درسته ما هنوز دانشجوی معماری ، هستیم که لیبیسکیند و امثالش کار کردند اما خوبه خیلی وقتها تجربه های اونها رو در پیش برد کارهامون در نظر داشته باشیم .

برات آرزوی موفقیت و آرامش می کنم

:gol:

Asal 89

عضو جدید
مجددا سلام و عرض ادب
از شما هر دو بزرگوار یه دنیا ممنونم، حرفاتون خیلی بهم کمک کرد. واقعا تو این شرایط که همه اطرافیان هنوزم دارن مینالن که نمیشه، آدم به کسی نیاز داره که بهش اطمینان بده که میشه و میتونه انجامش بده...
من به امید خدا یاعلی میگم و از همین امروز شروع میکنم به جمع کردن رساله. سعی میکنم زمانمو جوری تنظیم کنم که به موقع به سه بعدی و ماکت و صحافی و... برسم. فعلا به نتیجش فکر نمیکنم تا تاریخ تحویل ببینم به کجا میرسم...
بازم مرسی از لطف زیادتون، همیشه موفق باشید :gol::gol:

hasanpour70

کاربر فعال
سلام
موضوع پایان نامه من " مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست" سایتم هم تو استان مازندران شهرستان ساری یه سایت خارج از شهر سمت جنگل یعنی تقریباً تو دل طبیعته کنارش هم یه خانه سالمندان هست
واسه بستن رساله زیاد وقت ندارم توروخدا اگه کمکی ازتون بر میاد دریغ نکنین:cry:
واسه نمونه موردی و بررسی نمونه از کجا باید چیزی پیدا کنم هرچی سرچ کردم تو نت چیزی پیدا نکردم:cry::cry:
ممنونم ازتون

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام
موضوع پایان نامه من " مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست" سایتم هم تو استان مازندران شهرستان ساری یه سایت خارج از شهر سمت جنگل یعنی تقریباً تو دل طبیعته کنارش هم یه خانه سالمندان هست
واسه بستن رساله زیاد وقت ندارم توروخدا اگه کمکی ازتون بر میاد دریغ نکنین:cry:
واسه نمونه موردی و بررسی نمونه از کجا باید چیزی پیدا کنم هرچی سرچ کردم تو نت چیزی پیدا نکردم:cry::cry:
ممنونم ازتون
سلام دوست عزیز امیدوارم فهرست های زیر در روند کارتون کمکتون کنه.

فهرست مطالب مطالعات طراحی و ساخت مجتمع کودکان بی سرپرست

فهرست مطالب مطالعات طراحی شیرخوارگاه

parchami7

عضو جدید
با سلام ؛
من ترم آینده که میشه ترم 9 پایان نامه دارم و موضوعم که هنرستان باشه رو با استاد هماهنگ کردم و الان دارم رو مطالعات کار میکنم و برای انتخاب رویکرد گیج شدم ، از طرفی موضوعاتی مثه انعطاف پذیری توی ذهنم هست که بیشتر فیزیکی و کالبدیه و از طرفی آموزش خلاق که بیشتر به روانشناسی خلاقیت و تاثیر محیط روی روش تدریس برمیگرده ، هر چند میشه اینا رو کنار هم داشت ولی نمیدونم دغدغه اصلیم و عنوان پایان نامه م رو چی بذارم ؛ از طرفی استادم بهم میگفت اگه عنوانم پژوهشکده هنر باشه بهتر جای کار داره تا هنرستان ، در صورتیکه من نمیدونم فرق این دو تا چی میتونه باشه ؟ ممنون میشم کمکم کنین

سلام دوستان
کسی مطلبی در مورد تاثیر فرهنگ و فراغت در معماری داره ؟
مطلب در مورد فضا های فرهنگی و فرغتی معماری چطور ؟
مطلب در مورد کیفبت های فضایی(نور، دیدومنظر، ارتفاع و رنگ فضاهای) یاهر چیزی دیگه که مربوط به کتابخانه باشه دارید؟

ممنون میشم کمکم کنید، چون کارم خیلی گیره، برای پایان نامم میخوام، خدا خیرتون بده:smile:

at.23

عضو جدید
سلام دوستان
پایان نامه من در مورد ایستگاه راه آهن هستش... یه کتاب نیاز دارم اسمش سیستم های ساختمانی نوشته هنریش إنگل هست
اگه ممکنه لینکش رو برای دانلود برام بذارید ممنون میشم... هرچی میگردم پیدا نمیکنم

at.23

عضو جدید
لطفا اگه میشه برام یه نمونه پروژه از ایستگاه راه آهن بزارید ممنون میشم

memari1900

عضو جدید
سلام از دوستان و استادای گلم درخواست راهنمایی و کمک دارم. من این ترم پایان نامه دارم. مطالب تا صفحه 22 خوندم یک چیزایی دستگیرم شدم. من بین دوتا موضوع یا هتل ،بخاطر اینده شغلی شاید هتل بردارم. اما بیشتر گزینه دو دوست دارم کار کنم.
اما گزینه 2:
خودمم درست اسمش نمیدونم. اما تو ذهنم اینه که یک مجموعه مسکونی و فرهنگی سینمایی درواقع برای کارکنان تلوزیون میخوام کارکنم. نمیدونم اسمش چی میشه . اما اگر کسی در این زمینه تجربه یا اطلاعاتی داره ممنون میشم در اختیار من بزاره.
با سپاس

parchami7

عضو جدید
یکی جواب بده دیگهههههههه اساتیددددددددد :
من ترم آینده که میشه ترم 9 پایان نامه دارم و موضوعم که هنرستان باشه رو با استاد هماهنگ کردم و الان دارم رو مطالعات کار میکنم و برای انتخاب رویکرد گیج شدم ، از طرفی موضوعاتی مثه انعطاف پذیری توی ذهنم هست که بیشتر فیزیکی و کالبدیه و از طرفی آموزش خلاق که بیشتر به روانشناسی خلاقیت و تاثیر محیط روی روش تدریس برمیگرده ، هر چند میشه اینا رو کنار هم داشت ولی نمیدونم دغدغه اصلیم و عنوان پایان نامه م رو چی بذارم ؛ از طرفی استادم بهم میگفت اگه عنوانم پژوهشکده هنر باشه بهتر جای کار داره تا هنرستان ، در صورتیکه من نمیدونم فرق این دو تا چی میتونه باشه ؟ ممنون میشم کمکم کنین

زهرا-پ

عضو جدید
سلام دوستان موضوع پایان نامه ی من خوابگاه دانشجویی دختران هستش ,الان رو حجمم ولی نمیدونم واسه خوابگاه ازچه چیزایی میشه ایده گرفت. لطفا کمکم کنین. رویکرد هم ندارم.:cry: استادم گفته حیاط مرکزی داشته باشه. خوهشا زود ج بدین عجله دارم مرسی

tiana

عضو جدید
سلام موضوع پایان نامه من پارک آبی شیراز هستش ، اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. راستش اطلاعات هم در مورد پارک آبی خیلی کمه کسی می تونه کمک کنه؟