راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه کارشناسی معماری

sh.enayati

عضو جدید
سلا بچه ها کسی در مورد بانک مرکزی اطلاعاتی داره.موضوع پایان نامه یکی از دوستامه،تونت چیزی پیدانکرده هنوز درگیرشه،اگر کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه...

fateme mohiti

عضو جدید
درخواست:کمک برای پایان نامه با موضوع آسایشگاه معلولین ذهنی

درخواست:کمک برای پایان نامه با موضوع آسایشگاه معلولین ذهنی

اگه کسی این موضوع کار کرده یا اطلا عاتی داره بهم کمک کنید این پایان نامه اگه صلاحیت داشته باشه قراره اجرا باشه و سایتش در شهر نیشابوره.
به مطالعاتش شدیدا نیاز دارم.اگه واسم نمونه هم بذارین خیلی ممنون میشم:gol:

setaremashreghi

عضو جدید
بچه ها من موضوع پایان نامم خانه سالمندان هست.
الان مشکلم اینه من خانه سالمندانمو واسه چند نفر باید طراحی کنم؟استاندارد خاصی داره ؟یا مثلا همینطوری بگم واسه 150 نفر؟؟
بعد با مبانی نظری هم مشکل دارم چیا باید بنویسم ؟؟؟
منون میشم راهنماییم کنید ؟؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
بچه ها من ترم 7ام ترم بعدی دفاع دارم به نظر شما من باید از الان شروع کنم؟
اگر مطالعه کردن راجع بهش رو شروع کنی خیلی خوبه
چون مهم ترین چیز واسه طراحی اگه بخوای خودت طراحی کنی اینه که مسلط به موضوعش و استانداردها و ضوابطش باشی
اما طراحی رو همون ترم بعد شروع کن
بچه ها من موضوع پایان نامم خانه سالمندان هست.
الان مشکلم اینه من خانه سالمندانمو واسه چند نفر باید طراحی کنم؟استاندارد خاصی داره ؟یا مثلا همینطوری بگم واسه 150 نفر؟؟
بعد با مبانی نظری هم مشکل دارم چیا باید بنویسم ؟؟؟
منون میشم راهنماییم کنید ؟؟
یعنی شما و قتی انتخاب کردی موضوعتو اینو مشخص نکردی؟‌!‌چجوری تایید شد پروپوزالت!
شما خودت باید با در نظر گرفتن شهر و محله ای که داری توش طراحی میکنی انتخاب کنی . فک میکنی نیاز اون محله و شهر چقده ؟ چند تا آسایشگاه هست توی شهرت ؟‌ با استادت مشورت کن بهت راهنمایی میکنه
استاد راهنما برای همین چیزاست دیگه
مبانی نظری خیلی چیزاست .
از روانشناسی سالمندان بگیر تا فرهنگ خانه سالمندان در شهرت .
من پیشنهاد میکنم بری کتابخونه معماری یه پروِژه مشابه پیدا کنی و ببینی اون رو چه چیزایی کار کرده . سرفصل هاشو میگم . ببین راجع به چه چیزایی باید سرچ کنی
اصلا حتی پروژه نا مشابه هم بهت کمک میکنه بفهمی چی باید بدونی

! Milad

عضو جدید
سلام کسی مطالعات " مجتمع تفریحی اقامتی بین راهی " نداره؟

hasanpour70

کاربر فعال
سلام بچه ها موضوع پایا نامه من طراحی مرکز نگهداری کودکان بی سرپرسته
الان تو مرحله اسکیک حجمی هستم
ولی هیچ ایده ای برای طراحی به ذهنم نمیاد توروخدا یکی راهنمایی کنه:(:cry:

setaremashreghi

عضو جدید
اگر مطالعه کردن راجع بهش رو شروع کنی خیلی خوبه
چون مهم ترین چیز واسه طراحی اگه بخوای خودت طراحی کنی اینه که مسلط به موضوعش و استانداردها و ضوابطش باشی
اما طراحی رو همون ترم بعد شروع کن

یعنی شما و قتی انتخاب کردی موضوعتو اینو مشخص نکردی؟‌!‌چجوری تایید شد پروپوزالت!
شما خودت باید با در نظر گرفتن شهر و محله ای که داری توش طراحی میکنی انتخاب کنی . فک میکنی نیاز اون محله و شهر چقده ؟ چند تا آسایشگاه هست توی شهرت ؟‌ با استادت مشورت کن بهت راهنمایی میکنه
استاد راهنما برای همین چیزاست دیگه
مبانی نظری خیلی چیزاست .
از روانشناسی سالمندان بگیر تا فرهنگ خانه سالمندان در شهرت .
من پیشنهاد میکنم بری کتابخونه معماری یه پروِژه مشابه پیدا کنی و ببینی اون رو چه چیزایی کار کرده . سرفصل هاشو میگم . ببین راجع به چه چیزایی باید سرچ کنی
اصلا حتی پروژه نا مشابه هم بهت کمک میکنه بفهمی چی باید بدونی
عزیزم من استاد راهنمام جواب نمیده که ازش کمک بگیرم! مبانی نظری هم همینا ک شما رو میگی گذاشتم ولی گیر داد !!
حالا میشه نظرتونو در مورد این سایت من بگین ؟

آخرین ویرایش:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام موضوع پایان نامه من پارک آبی شیراز هستش ، اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. راستش اطلاعات هم در مورد پارک آبی خیلی کمه کسی می تونه کمک کنه؟

سلام .شاید اینا کمکتون کنه ...یه نگاهی بندازید ...بهتر از هیچیه

[h=1][ضوابط و نمونه های طراحی] انواع پارک[/h]
[h=1]درخواست راهنمایی طراحی پارک بانوان[/h]

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها موضوع پایا نامه من طراحی مرکز نگهداری کودکان بی سرپرسته
الان تو مرحله اسکیک حجمی هستم
ولی هیچ ایده ای برای طراحی به ذهنم نمیاد توروخدا یکی راهنمایی کنه:(:cry:

[h=1]مشورت در مورد مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست[/h]
اگه تونستی یه سر به کتاب نویفرت(داده های معماری) بزن فکر کنم یه کمکی بتونی بگیری،

maryam75

عضو جدید
سلام بچه هاااااااااا.من واسه پایان نامه میخوام ترمینال بردارم اما باید با یه رویکردی باشه.خواهش میکنم کمکم کنییییییییییییییییییییییییییییییییییییید

setaremashreghi

عضو جدید
بچه ها موضوع من خانه سالمندانه، الان میخام ببینم حتما باید حالت سوییت هم طراحی بشه تو خانه سالمندان ؟؟؟ یا همون اتاق دو سه نفره کافیه ؟؟؟

Sina-Arch

عضو جدید
بچه ها موضوع من خانه سالمندانه، الان میخام ببینم حتما باید حالت سوییت هم طراحی بشه تو خانه سالمندان ؟؟؟ یا همون اتاق دو سه نفره کافیه ؟؟؟
------------------------------------------------
هیچ بایدی نیست، معمار که شما باشی تصمیم گیرنده هستی... سبک سنگین می کنی و بعد میگی باشه یا نه... هیچ ضابطه ای نداریم

setaremashreghi

عضو جدید
خانه سالمندان

خانه سالمندان

بچه ها من حجم پایان نامم زدم ولی یه جاهاییش گیرم اگه کارم اینجا بذارم کسی میتونه کمکم کنه ؟

setaremashreghi

عضو جدید
ممنون ساناز جوووون ببین موضوع من خانه سالمندانه خاستم نظرتون به طور کلی در مورد این طرح خامم بگین
و این که چون کارم حیاط مرکزی داره استادم گفته لابی اتصال بین دو حجم پایینیم تو فضای روباز باشه
که طبق خاسته استادم این قسمت صورتی باید لابی باشه، ولی دعوت کنندگی حجمم از قسمت سبز هست حالا نمیدونم چیکار کنم ؟اصن طرحم چطوره ؟:redface:

و من میخام کانسپتم تعامل سالمند با دنیای بیرون باشه، و تو یکی از طرح های مشابه پایین خدماتی رو میخام بذارم تا بقیه مردم به داخل این فضا بیان، حالا اگه ورودی من قسمت صورتی باشه این تعامل اتفاق میفته به نظرتون ؟؟؟

آخرین ویرایش:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ساناز جوووون ببین موضوع من خانه سالمندانه خاستم نظرتون به طور کلی در مورد این طرح خامم بگین
و این که چون کارم حیاط مرکزی داره استادم گفته لابی اتصال بین دو حجم پایینیم تو فضای روباز باشه
که طبق خاسته استادم این قسمت صورتی باید لابی باشه، ولی دعوت کنندگی حجمم از قسمت سبز هست حالا نمیدونم چیکار کنم ؟اصن طرحم چطوره ؟:redface:

و من میخام کانسپتم تعامل سالمند با دنیای بیرون باشه، و تو یکی از طرح های مشابه پایین خدماتی رو میخام بذارم تا بقیه مردم به داخل این فضا بیان، حالا اگه ورودی من قسمت صورتی باشه این تعامل اتفاق میفته به نظرتون ؟؟؟
قسمت صورتی رو با یخورده عقب نشینی نسبت به دو طرف طراحی کن تا دعوت کنندگی داشته باشه
بله تعامل خواهد داشت . اما من نفهمیدم پایین میخوای خدماتی رو بذاری یعنی چی ؟

setaremashreghi

عضو جدید
یعنی یه سری خدمات پزشکی که مرد شهر هم بتونن ازش استفاده کنن یا مثلا نمایشگاهی که مردم ترغیب بشن بیان داخا خانه سالمندان

آخرین ویرایش:

jodyabod

عضو جدید
سلام دوستان
موضوع پایان نامه من خانه مد و لباس هست، الان توی مطالعات هستم و تو نمونه موردی موندم نمونه پیدا کردم ولی استاد میگه حتما از ایتالیا و فرانسه هم توی نمونه ها باشه و توی این کشورها با اینکه برند ها و خانه لباس های خیلی زیادی هست ولی نتونستن جایی رو پیدا کنم که حجم پلان ثابتی داشته باشه اکثر این برندها و خانه لباسها شو لباس هاشون توی سالن های که کاربری های مختلف داره اجرا میکنن، کسی میتونه در این زمینه کمک کنه ؟؟ ممنوم میشم از دوستان

tanaz.

عضو جدید
درخواست

درخواست

مطالعات پایان نامه مجتمع مسکونی یا رویکرد معلولین جسمی حرکتی

setaremashreghi

عضو جدید
سلام بچه ها من میخام غذا خوری سالمندان و اتاق خواب واسشون طراحی کنم ایده میخام ک چکارکنم ک مناسب سالمند بشه؟؟

آخرین ویرایش:

Sina-Arch

عضو جدید
سلام بچه ها من میخام غذا خوری سالمندان و اتاق خواب واسشون طراحی کنم ایده میخام ک چکارکنم ک مناسب سالمند بشه؟؟
---------------------------------------------------------------------------
حداقل مسیر رفت و آمد. امکان ورود و چرخش ویلچر به تمامی فضاها، از کنار تخت اتاق خواب به سالن غذاخوری. ارتفاع متناسب میزها، شفافیت متریال ها کم باشه که فضاها رسمی نشه، راهرو اتاق مثل بیمارستان نباید باشه که تداعی بیمارستان بشه. فضاهای جمعی بهتره پخش باشه تا یدونه و متمرکز

setaremashreghi

عضو جدید
دوستان ی کمککک فوری من چند روی دیگه پلانم باید برای استادم ببرم بین دو تا کار موندمممممممممممم
موضوعم خانه سالمندانه
الان دو تا پلان طراحی کردم که یکی هر چند اتاق یه نشیمن و حیاط داشته باشن
یه پلانمم مثل اکثر پلان ها هست که راهرو داره و اتاق ها اطراقش البته راهروهام سعی کردم مثل بیمارستان نشه
حالا بنظرتون کدوم میتونه بهتر باشه ؟؟؟؟؟؟

somaneh

عضو جدید
سلام hado_st
موضوع پایان نامم نمایشگاه بین المللی هست سرچ کردم این تاپیک رو دیدم شما یه سری مطلب دارید لطف می کنید دراختیار من قرار بدید.