درد و دل چادر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
آقای سوادی یعنی شما همین تفکر را نسبت به خانواده خودتون هم دارید؟
یعنی حاضرید مادر خواهر و زن شما بدون حجاب مناسب بیرون برن؟

و اینکه اگه خواهر و مادر یا همسرانشان گرمشون بشه ازاد هستن که هوا بخورن حالا این وسط اگه کسی خواست که دلش به این وسیله باز بشه نشونه ضعیف بودن اون طرف هست وگرنه مشکل از زنان نیست

سئوالتون رو به این نحو اصلاح میکنم :

آقای سوادی آیا حاضرین با خانم های اهل خانوادتون بدون سلاح به میان کفتارهایی که از دهنشون کف میاد و میخوان انسان هارو بدرند بروی؟

پاسخ خیر.

اما هرجا که فقط ذره ای حس شده انسان هایش بیشتر است حتما در گرما و سرما این سلاح ها کنار گذاشته شده و میشود و خواهد شد.
و خوشبختانه روز به روز در شهرهای بزرگ این کفتارها دارن کمتر میشن و پناه میبرن به دهات و قسمت های عمله نشین شهرهای مختلف و از همونجا هم روزی منقرض خواهند شد. :)

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادری هایی را میشناسی که حرمت آن را نگه نمیدارند
باور کن این قانع کننده نیست برای چادر نداشتن ِتو

حال که اینقدر دلسوز ِ حریم ِ چادری...حال که دلت پاک است

تو حرمت ِ حجاب ِ زهرا (س) را نگه دار... و به همه ثابت کن:

همه ی چادری ها بد نیستند!!

Thearchi

عضو جدید
من نمیدونم چرا در هر تاپیکی که باز میشه ، همه می دوند میرن سر حجاب و دین و... آخرش هم برخی ها سعی میکنن بگن ای وااااااای که همه ی بدبختی های ما زیر سر اسلامه...!
شما اینطور تصور کنید:
اصلا ما یک کشور لاییک... یه جنگی شده ، ما هم کشته دادیم و پیروز هم شدیم...
حالا میخوایم دوباره روی پای خودمون بایستیم و کشور و آینده ی خودمون رو بسازیم... تا آیندگانمون هم به تاریخشون و دستاوردهای ما افتخار کنن...
حالا این سوال باید اینجوری مطرح بشه که :
ما که میخوایم کشورمون پیشرفت کنه ، چرا به هم دروغ میگیم؟ چرا فقط به فکر جیب خودمونیم؟ چرا حق دیگران رو ضایع میکنیم؟ چرا با هم مهربون نیستیم؟ چرا تنبل و راحت طلبیم؟
چرا فقط رجز میخونیم و پای عمل که میرسه میدونو خالی میکنیم؟ چرا تولید علممون کمه؟و...
چه اینکه اگر درست عمل کنیم ، فارغ از هر دین و مذهبی ، خون کشته هامون پایمال نمیشه..

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا در هر تاپیکی که باز میشه ، همه می دوند میرن سر حجاب و دین و... آخرش هم برخی ها سعی میکنن بگن ای وااااااای که همه ی بدبختی های ما زیر سر اسلامه...!
شما اینطور تصور کنید:
اصلا ما یک کشور لاییک... یه جنگی شده ، ما هم کشته دادیم و پیروز هم شدیم...
حالا میخوایم دوباره روی پای خودمون بایستیم و کشور و آینده ی خودمون رو بسازیم... تا آیندگانمون هم به تاریخشون و دستاوردهای ما افتخار کنن...
حالا این سوال باید اینجوری مطرح بشه که :
ما که میخوایم کشورمون پیشرفت کنه ، چرا به هم دروغ میگیم؟ چرا فقط به فکر جیب خودمونیم؟ چرا حق دیگران رو ضایع میکنیم؟ چرا با هم مهربون نیستیم؟ چرا تنبل و راحت طلبیم؟
چرا فقط رجز میخونیم و پای عمل که میرسه میدونو خالی میکنیم؟ چرا تولید علممون کمه؟و...
چه اینکه اگر درست عمل کنیم ، فارغ از هر دین و مذهبی ، خون کشته هامون پایمال نمیشه..

آخه می دونی درست برعکسشم هست یه عدم مدام سعی دارن نشون بدن بدبختیا همش زیر کساییه که کم حجاب ترن

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

آقای سوادی آیا حاضرین با خانم های اهل خانوادتون بدون سلاح به میان کفتارهایی که از دهنشون کف میاد و میخوان انسان هارو بدرند بروی؟

پاسخ خیر.

اما هرجا که فقط ذره ای حس شده انسان هایش بیشتر است حتما در گرما و سرما این سلاح ها کنار گذاشته شده و میشود و خواهد شد.
و خوشبختانه روز به روز در شهرهای بزرگ این کفتارها دارن کمتر میشن و پناه میبرن به دهات و قسمت های عمله نشین شهرهای مختلف و از همونجا هم روزی منقرض خواهند شد. :)

اقا شما یکم مهربون تر هم باشین اشکالی نداره
ضمناا من سئوال نکردم منظورمم شما نبود چرا نوشته منو برداشتین من جواب سئوال فنی شمار و دادم مهندس
ضمنا با سلاح خودتونم می دونی فایده نداره تعداد کفتارها اگه زیاد باشه نمی تونین کاری از پیش ببرید
ضمن اینکه این کفتار و یالاش خورها چه شما باشین چه نباشین
دید زدن و نگاه کردن که شما متوجه نمیشین جلوی چند نفر رو می خواهین بگیرین
قبول چه بکنی چه نکین زنی که خودش رو به معرض دید دیگران میگذاره نیازی نیست که مرد حتما بهش دست رسی داشته باشه
کافی هست زمانی که این کفتار با زن خودش همبستر هست به یاد زنی که دیده و بهش از ترس سلاح دستش نرسیده باشه همین به یاد بودن و تشکیل بچه در این حالت کافی هست یه نفر مشکل دار به جامعه اضافه بشه
حالا هر کسی دوست داره میدون رو ازادتر بگذاره
قبول هم دارم این جور مردها حتی به زن چادری هم رحم نمی کنن و هر جورکه بخوان تصور می کنن ولی اون کجا که تصور بکنن وزن مقصر نباشه
و اون کجا زن راه برای تصور کردن نگذاشته باشه واندام و چهره خودش را در اختیار کفتار بگذاره
خود دانی جناب گنگستر

aryan-zand

عضو جدید
قبل از هر چیز سلام.
اما در رابطه با این بحث فکر میکنم مناسب تر این باشه که هر کس در حوزه ی تخصص خودش تحلیلی و دقیق اظهار نظر بکنه.
گذشته از این ها دوست داشتم تجربه ی خودم و تحقیقات خودم درباره ی حجاب اسلامی رو خدمت دوستان عرض بکنم تا شاید مفید واقع بشه:

در اسلام قوانین اجتماعی که در حوزه ی فقه مورد بررسی قرار میگرد علاوه بر حکم وجوب یا حرمت فلان کار مبحث اجباری یا اختیاری بودن رعایت آن قانون نیز مطرح است.
حجاب و پوشش نیز قانونی است که در مواردی شخصی و در مواردی مربوط به اجتماع است.
 مثلاً اینکه یک فرد لخت وارد یک فضای عمومی شود در هیچ کشوری پذیرفته نیست و اتفاقاً در فرانسه فردی به همین خاطر چند هفته قبل مجبور به پرداخت جریمه ی زیادی شد.
مسئله ی پوشاندن نواحی کلی بدن که عمدتاً شامل عورت میشود (از زانو تا پایین گردن) در فقه اسلامی اجباری است اما اینکه بابت رعایت پوشش سر و دست و... کسی را جریمه یا مجازات کنند اصلاً مورد تایید فقه اسلامی چه در مذهب تسنن و چه در تشیع نمی باشد.
به دلیل اینکه دوستان خسته نشوند و مختصر حرف خودم را بیان کرده باشم سخن خودم را با چند آیه از قرآن و یک روایت از امام جعفر صادق (ع) به پایان میرسانم و اگر دوستان مایل بودند بعد تر مفصل نوشته ای در مورد حجاب تقدیم شان میکنم.

عباد بن صهیب: سمعت أباعبدالله یقول : لا بأس بالنظر إلى رؤوس أهل تهامة والأعراب وأهل السواد والعلوج، لأنهم إذا نهوا لا ینتهو.
  عباد بن صهیب از امام صادق می شنود که فرمود نگاه به سرزنان اهل تهامة [اطراف مکه وعربهای بادیه نشین]، حواشی شهرها و بی دینهای غیرعرب اشکالی ندارد، زیرا زمانی که نهیشان می کنند قبول نمی کنند این روایت نظر به سر بادیه نشینان را مجاز دانسته است. علت آن هم این شمرده شده که چون نهی از منکر می شوند قبول نمی کنند و به پوشاندن سرشان اقدام نمی کنند [ الکافی ج ۵ ص ۵٢۴ ح ١، الفقیه ج ٣ ص ٣٠٠ ح ١۴٣٨ ، علل الشرائع ص ۵۶۵ ح ١: ذکر لفظ اهل الذمة بدل العلوج، الوسائل، أبواب مقدمات النکاح وآدابه ب ١١٣ ح ١، ج ٢٠ ص ٢٠۶.]

با توجه به این روایت میتوان نتیجه گرفت که اگر امر به معروف و نهی از منکر تاثیری بر یک خانم نمی گذاشت و باز هم از رعایت حجاب سر باز میزد ما نمیتوانیم اورا مجبور به رعایت حجاب کنیم.
علاوه بر این آیاتی در قرآن هست که دلالت بر آزادی انسان در باور داشتن به دین و رعایت آن (تا آنجا که مربوط به حق الناس نشود، یعنی به حقوق دیگر افراد جامعه تداخل نکند) دارد:

(لا اكراه فى الدين) = هیچ اجباری در دین نیست [بقره، آيه 256.]
(انما انت مذكّر) = (ای رسول خدا) تو تنها تذکر دهنده ای [غاشيه، آيه 21.]
(وَلَوْ شَاء رَبُّکَ لآمَنَ مَن فِی الأَرْضِ کُلُّهُمْ جَمِیعًا أَفَأَنتَ تُکْرِهُ النَّاسَ حَتَّی یَکُونُواْ مُؤْمِنِینَ) = و اگر پروردگار تو می خواست، کسانی که در زمینند همه شان یکسره (به اجبار) ایمان می آوردند پس آیا تو مردم را مجبور می کنی که مؤمن شوند؟! [يونس، آيه 99.]
(و ما انت عليهم بوکيل) = (ای رسول) تو وکيل مردم نيستي (انعام107/) 
(لست عليهم بمسيطر) = (ای رسول) تو بر مردم سیطره نداری (غاشيه21/). 
(ما انت عليهم بجبار) =  (ای رسول) تو نسبت به مردم حق اجبار نداري  (ق45/)

در آخر این نکته نیز مهم است که ایده ی حجاب اجباری تنها منحصر به اسلامگراهای سنی مذهب تندرو (مانند گروه های تکفیری) و کشور خودمان ایران بوده است.
در دیگر کشورهای اسلامی هرگز رعایت حجاب اجباری نبوده بلکه تنها در شهر های مدینه و مکه عربستان سعودی به علت اینکه دو شهر مقدس جهان اسلام میباشد اینطور است و در دیگر شهرهای این کشور و دیگر کشور ها حجاب اجباری نمیباشد.

انشاءالله اگر دوستان مایل بودند بعد تر این بحث توضیح داده میشود.

آخرین ویرایش:

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اخه یکی به من بگه ادم بره از خاکو وطنش دفاع کنه چه ربطی به حجاب داره!!!قبل از انقلاب اسلامی هم ایران بارها و بارها مورد هجوم بوده و جنگ شده.و هربار هم مردان وطن برای دفاع کردن رفتن به میدان.یعنی اون موقع ارمانشون چی بود ؟!:surprised:حجاب بوده!:surprised:

ilili

عضو جدید
خانم و آقایی که حجابت رو رعایت میکنی خانمی که چادر سر میکنی آفرین بر شما درود بر شما..ولی دیگه با بقیه چی کار دارین چرا میخواین به زور بقیه رو هم وادار کنین چادر و روسری سر کنن
من نمیدونم چرا مردم سعی میکنن عقایدشون رو به هم تحمیل کنن..این همه بحث جنگ دعوا قتل همه برای اینه که هر گروه سعی میکنه عقایدش رو بر دیگری تحمیل کنه
تا زمانی که عقاید انسان ها در چهار چوب انسانیت باشه باید بهشون احترام گذاشت.
بعضی انسان ها انقدر تندرو و تعصبی هستن اصلا نمیشه باهاشون بحث کرد..فقط دوست دارن زور بگن
ـــــــــــ
چند وقت پیش یه کلیپ دیدم مامور ها یه دختر 15 16 ساله رو به دلیل بد حجابی داشتن به زور میبردن دختره گریه میکرد داد میزد خودش و میکوبید به زمین میگفت ولم کنید ولم کنید مردم هی میگفتن ولش کنین ولی هلش دادن تو ماشین بردن
مثل یه قاتل باهاش رفتار میکردن ...شهدای ما رفتن جنگ که اینجوری بشه؟
فکر میکنید این صفحه ی آزادی های یواشکی از کجا در اومد که مردم این همه حمایتش میکنن؟؟حمایت از این پیج حاصل کینه و عقده ی همین دخترهاست که مثل حیوان باهاشون برخورد شده....
من مخالف حجاب نیستم حجاب رو هم دوست دارم ولی با زور مخالفم

pirooz85

عضو جدید
ببخشید فساد جامعه الان بیشتره یا 30 سال پیش؟ به نظرم مشکل چادر و لباس و ظاهر نیست مشکل یه چیزه دیگست مشکل دید ماست مشکل فرهنگ هیچ وقت نمیشه به زور چیزی رو به مردم اون جامعه تحمیل کرد چون انسان ها ربات نیستن همه بشن یه جور یه شکل! والا فرهنگ جامعه 30 سال پیش خیلی بهتر از الان بود....

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
100تا مثل شما التماسم ميكنن نگاهشون نميكنم روشن فكر

نه تروخدا بیا نگاشون کن گونا دارن عقده ای میشن فردا پس فردا ز ندیدن ابروی کمندت:w25:

ی بنده خدایی نوشته بود میترسم فردا یکی تاپیک بزنه بگه خدا وجود نداره :surprised:

پستشو پیدا نکردم نقل کنم ! همینجا جوابشو میدم

بابا شما از قافله عقبی داش... همین الان چن نفرو سراغ دارم این تاپیکا خوراکشونه :d

اگه خواستی ادرس پروفشونو برات پ .خ میکنم! :d

آخرین ویرایش:

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خانم و آقایی که حجابت رو رعایت میکنی خانمی که چادر سر میکنی آفرین بر شما درود بر شما..ولی دیگه با بقیه چی کار دارین چرا میخواین به زور بقیه رو هم وادار کنین چادر و روسری سر کنن
من نمیدونم چرا مردم سعی میکنن عقایدشون رو به هم تحمیل کنن..این همه بحث جنگ دعوا قتل همه برای اینه که هر گروه سعی میکنه عقایدش رو بر دیگری تحمیل کنه
تا زمانی که عقاید انسان ها در چهار چوب انسانیت باشه باید بهشون احترام گذاشت.
بعضی انسان ها انقدر تندرو و تعصبی هستن اصلا نمیشه باهاشون بحث کرد..فقط دوست دارن زور بگن
ـــــــــــ
چند وقت پیش یه کلیپ دیدم مامور ها یه دختر 15 16 ساله رو به دلیل بد حجابی داشتن به زور میبردن دختره گریه میکرد داد میزد خودش و میکوبید به زمین میگفت ولم کنید ولم کنید مردم هی میگفتن ولش کنین ولی هلش دادن تو ماشین بردن
مثل یه قاتل باهاش رفتار میکردن ...شهدای ما رفتن جنگ که اینجوری بشه؟
فکر میکنید این صفحه ی آزادی های یواشکی از کجا در اومد که مردم این همه حمایتش میکنن؟؟حمایت از این پیج حاصل کینه و عقده ی همین دخترهاست که مثل حیوان باهاشون برخورد شده....
من مخالف حجاب نیستم حجاب رو هم دوست دارم ولی با زور مخالفم

دقیقا حرفتو قبول دارم یجورایی همه گرفتار این اجباریم از سطح کلان گرفته تا سطح خرد ک میشه گفت اقوام و خونوادن
الان تو کل فامیل پدریم تنها منو خواهرام مانتویی هستیم و همیشه باید نیش و کنایه ها و بدگوییای اونا رو بشنویم
چرا چون چادری نیستیم ؟! چون هرکسی اجازه میده ک ب جای خدا تصمیم گیری کنه ک اره مانتوییش بد چادریش خوب

Reus

عضو جدید
غیرتو برامون معنی می کنی ؟؟؟؟

غیرت را دوستان در اینجا نباید براتون معنی کنند.
غیرت را پدر و برادرتون باید براتون معنی کنن.

نه تروخدا بیا نگاشون کن گونا دارن عقده ای میشن فردا پس فردا ز ندیدن ابروی کمندت:w25:

ی بنده خدایی نوشته بود میترسم فردا یکی تاپیک بزنه بگه خدا وجود نداره :surprised:

پستشو پیدا نکردم نقل کنم ! همینجا جوابشو میدم

بابا شما از قافله عقبی داش... همین الان چن نفرو سراغ دارم این تاپیکا خوراکشونه :d

اگه خواستی ادرس پروفشونو برات پ .خ میکنم! :d

بنده مثال زدم وگرنه نیازی نیست که تایپیک یا پروف نشونم بدی نمونه زنده اش رو کم ندیدم.
خوراکشونه؟ یعنی ناهار و شام نمیخورن بجاش تایپیک میخورن:biggrin:

آخرین ویرایش:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تا وقتی نظرات تعصبی باشه و کسی نخواد قانع بشه بحث جایز نیست... فقط اعصاب خودتون رو بهم میریزید...

آخرین ویرایش:

sajjad_mke

عضو جدید
واسه ما که گزارش رد کردن.
از این به بعد من بلدم چکارکنم.
امثال شما زیاده که گزارش رد میکنید ولی من ترسی ندارم

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بنده مثال زدم وگرنه نیازی نیست که تایپیک یا پروف نشونم بدی نمونه زنده اش رو کم ندیدم.

با جمله اولت موافقم

خواستم راهنمایی کنم همین...نمونه غیر زنده هم ببینید

ینی مثه نقل و نبات از این تاپیکا میزنن یا بقول شما میخورن:d

sajjad_mke

عضو جدید

پاسخ خیر.

ما یه مثل زدیم قصدی هم نبود شما ملت و کردین گربه
حالا هم کفتار بعدی قرار چی باشه خدا عالمه

*rahil*

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از هر چیز سلام.
اما در رابطه با این بحث فکر میکنم مناسب تر این باشه که هر کس در حوزه ی تخصص خودش تحلیلی و دقیق اظهار نظر بکنه.
گذشته از این ها دوست داشتم تجربه ی خودم و تحقیقات خودم درباره ی حجاب اسلامی رو خدمت دوستان عرض بکنم تا شاید مفید واقع بشه:

در اسلام قوانین اجتماعی که در حوزه ی فقه مورد بررسی قرار میگرد علاوه بر حکم وجوب یا حرمت فلان کار مبحث اجباری یا اختیاری بودن رعایت آن قانون نیز مطرح است.
مثلاً اینکه یک فرد لخت وارد یک فضای عمومی شود در هیچ کشوری پذیرفته نیست و اتفاقاً در فرانسه فردی به همین خاطر چند هفته قبل مجبور به پرداخت جریمه ی زیادی شد.
مسئله ی پوشاندن نواحی کلی بدن که عمدتاً شامل عورت میشود (از زانو تا پایین گردن) در فقه اسلامی اجباری است اما اینکه بابت رعایت پوشش سر و دست و... کسی را جریمه یا مجازات کنند اصلاً مورد تایید فقه اسلامی چه در مذهب تسنن و چه در تشیع نمی باشد.
به دلیل اینکه دوستان خسته نشوند و مختصر حرف خودم را بیان کرده باشم سخن خودم را با چند آیه از قرآن و یک روایت از امام جعفر صادق (ع) به پایان میرسانم و اگر دوستان مایل بودند بعد تر مفصل نوشته ای در مورد حجاب تقدیم شان میکنم.

عباد بن صهیب: سمعت أباعبدالله یقول : لا بأس بالنظر إلى رؤوس أهل تهامة والأعراب وأهل السواد والعلوج، لأنهم إذا نهوا لا ینتهو.
عباد بن صهیب از امام صادق می شنود که فرمود نگاه به سرزنان اهل تهامة [اطراف مکه وعربهای بادیه نشین]، حواشی شهرها و بی دینهای غیرعرب اشکالی ندارد، زیرا زمانی که نهیشان می کنند قبول نمی کنند این روایت نظر به سر بادیه نشینان را مجاز دانسته است. علت آن هم این شمرده شده که چون نهی از منکر می شوند قبول نمی کنند و به پوشاندن سرشان اقدام نمی کنند [ الکافی ج ۵ ص ۵٢۴ ح ١، الفقیه ج ٣ ص ٣٠٠ ح ١۴٣٨ ، علل الشرائع ص ۵۶۵ ح ١: ذکر لفظ اهل الذمة بدل العلوج، الوسائل، أبواب مقدمات النکاح وآدابه ب ١١٣ ح ١، ج ٢٠ ص ٢٠۶.]

با توجه به این روایت میتوان نتیجه گرفت که اگر امر به معروف و نهی از منکر تاثیری بر یک خانم نمی گذاشت و باز هم از رعایت حجاب سر باز میزد ما نمیتوانیم اورا مجبور به رعایت حجاب کنیم.
علاوه بر این آیاتی در قرآن هست که دلالت بر آزادی انسان در باور داشتن به دین و رعایت آن (تا آنجا که مربوط به حق الناس نشود، یعنی به حقوق دیگر افراد جامعه تداخل نکند) دارد:

(وَلَوْ شَاء رَبُّکَ لآمَنَ مَن فِی الأَرْضِ کُلُّهُمْ جَمِیعًا أَفَأَنتَ تُکْرِهُ النَّاسَ حَتَّی یَکُونُواْ مُؤْمِنِینَ) = و اگر پروردگار تو می خواست، کسانی که در زمینند همه شان یکسره (به اجبار) ایمان می آوردند پس آیا تو مردم را مجبور می کنی که مؤمن شوند؟! [يونس، آيه 99.]
(ما انت عليهم بجبار) = (ای رسول) تو نسبت به مردم حق اجبار نداري (ق45/)

در آخر این نکته نیز مهم است که ایده ی حجاب اجباری تنها منحصر به اسلامگراهای سنی مذهب تندرو (مانند گروه های تکفیری) و کشور خودمان ایران بوده است.
در دیگر کشورهای اسلامی هرگز رعایت حجاب اجباری نبوده بلکه تنها در شهر های مدینه و مکه عربستان سعودی به علت اینکه دو شهر مقدس جهان اسلام میباشد اینطور است و در دیگر شهرهای این کشور و دیگر کشور ها حجاب اجباری نمیباشد.

به این میگن حرف حساب;)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

غیرتو اونا معنی کردن میخاستم نظر بقیه رو هم بدونم؟!

Thearchi

عضو جدید
قبل از هر چیز سلام.

(ما انت عليهم بجبار) = (ای رسول) تو نسبت به مردم حق اجبار نداري (ق45/)

سلام..

در تحلیل شما متاسفانه کمی گزینشی عمل شده است ، شما اصلا آیات قبل و بعد آیاتی رو که شاهد آوردید در نظر نگرفتید ، و حتی آیات را ناقص آورده اید...
این آیات اصلا در رابطه با حجاب ، یا امر به معروف و نهی از منکر نیستند!

اصل آیات:

سوره غاشیه: (در این سوره موضوع مورد بحث مشرکین و منکرین خدا وقیامتند و سخنی از حجاب و نهی از منکر نیست...)

افلا ينظرون الى الابل كيف خلقت (17)
و الى السماء كيف رفعت (18)
و الى الجبال كيف نصبت (19)
و الى الارض كيف سطحت (20)
فذكر انما انت مذكر (21)

ترجمه:

راستى اين منكرين خدا و قيامت چرا درباره شتر زير پاى خود نظر نمى كنند كه چسان خلق شده ؟ (17).

و به آسمان كه چسان برافراشته شده ؟ (18).
و به كوهها كه چسان پاى بر جا و استوار شده ؟ (19).
و به زمين كه چسان گسترده گشته ؟ (20).
پس تو اى پيامبر ايشان را تذكر بده كه وظيفه تو تنها همين تذكر است (21).

سوره انعام: (اینجا هم باز سخن از مشرکان است...)

اتَّبِعْ مَا أُوحِيَ إِلَيْكَ مِن رَّبِّكَ لا إِلَهَ إِلاَّ هُوَ وَأَعْرِضْ عَنِ الْمُشْرِكِين﴿۱۰۶﴾

وَلَوْ شَاء اللّهُ مَا أَشْرَكُواْ وَمَا جَعَلْنَاكَ عَلَيْهِمْ حَفِيظًا وَمَا أَنتَ عَلَيْهِم بِوَكِيلٍ﴿۱۰۷﴾

ترجمه:

از آنچه از پروردگارت به تو وحى شده پيروى كن هيچ معبودى جز او نيست و از مشركان روى بگردان(۱۰۶)

و اگر خدا مى‏خواست آنان شرك نمى‏آوردند و ما تو را بر ايشان نگهبان نكرده‏ايم و تو وكيل آنان نيستى (۱۰۷)

سوره ق: (در اینجا هم سخن از کافران است...)

يَوْمَ تَشَقَّقُ الْأَرْضُ عَنْهُمْ سِرَاعًا ذَلِكَ حَشْرٌ عَلَيْنَا يَسِيرٌ﴿۴۴﴾

نَحْنُ أَعْلَمُ بِمَا يَقُولُونَ وَمَا أَنتَ عَلَيْهِم بِجَبَّارٍ فَذَكِّرْ بِالْقُرْآنِ مَن يَخَافُ وَعِيدِ﴿۴۵﴾

ترجمه:

روزى كه زمين به سرعت از [اجساد] آنان جدا و شكافته مى‏شود اين حشرى است كه بر ما آسان خواهد بود (۴۴)

ما به آنچه مى‏گويند داناتريم و تو به زور وادارنده آنان نيستى پس به [وسيله] قرآن هر كه را از تهديد [من] مى‏ترسد پند ده(۴۵)

ضمنا حجاب مربوط به مسلمانان است ولی این آیاتی که شاهد آوردید نه تنها مربوط به مسلمانان و حجاب نیست ... بلکه روی سخن آیات به کافرین و مشرکین است...
لطفا تفسیر به رای نکنید دوست من...!

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.