درد دل بچه های برقی

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این تاپیک رو زدم چون حس کردم درد دل تو قسمت گفتگوی ارشدی های 95 زیاد بود....

گفتم اینجا دربارش حرف بزنیم راحت تریم و بهتره........

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب این تاپیک رو زدم چون حس کردم درد دل تو قسمت گفتگوی ارشدی های 95 زیاد بود....

گفتم اینجا دربارش حرف بزنیم راحت تریم و بهتره........

دلم به حال برقی ها میسوزه، هم قبولی مهندسی برق تو کنکور سخته ، هم درساشون اما آخرش از کار مار خبری نیست

mahboobeh

عضو جدید
خداییش راست گفتی....من حس میکنم راه رو اشتباه اومدم....برق به ما نمیخوره

سلام مهندس..
چرا اینقد ناامیدانه؟؟... هر رشته ای که میرفتیم همین اشو همین کاسه بود.. به نظر من.. مشکل از رشتمون نیست که موفق نیستیم.. مشکل از خودمونه.. البته من جسارت نمیکنم.. منظورم خودم بود. شما همچین نظری ندارین؟؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس..
چرا اینقد ناامیدانه؟؟... هر رشته ای که میرفتیم همین اشو همین کاسه بود.. به نظر من.. مشکل از رشتمون نیست که موفق نیستیم.. مشکل از خودمونه.. البته من جسارت نمیکنم.. منظورم خودم بود. شما همچین نظری ندارین؟؟

شما خودتون شاغلید؟

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه... ولی به فکرش هستم.. اول باید یکم اطلاعتمو زیاد کنم بعد..
ببخشید.. فضولی نباشه.. ولی شما الان چرا ناراحتین؟؟

ناراحتم چون فارغ التحصیل زیاده اما کار کمه....شهرستان ها که دیگه مصیبته

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بیکار نیستم....اما خوب از شغلم ناراضی ام

منم شاغلم تو رشته مهندسیم ولی با این شغل سخت و پر استرس حقوقم خیلی کمه. حدود 1 تومن در ماه. در حالیکه دوستم توله سگ میفروشه ، هر توله رو بالا دو تومن میفروشه. در ماه چندتایی میفروشه

fati kiani

عضو جدید
بیکاری بیداد میکنه!!
امروز یکی از فامیلامونو دیدم گفت برادرشو فرستاده فلان شهر داره تو شرکت کار مهندسی برق میکنه
چرا؟ چون اینجا کار نیست!

Pencil

عضو جدید
سلام سعید
شغلت چیه مهندس؟
دوس داشتی چه کاری انجام بدی؟
چند ساله فارغ تحصیل شدی؟
مهارتت و تخصصت چطوریاس؟

mahboobeh

عضو جدید
من بیکار نیستم....اما خوب از شغلم ناراضی ام

خب شما شغلتون در مورد رشتتونه؟؟
اگه هست که توی همون جای پیشرفت دارین..
اگرم نیست.. و علاقه دارین که در مورد برق باشه.. خب این قضیه ش یکم فرق میکنه و یکم کار میبره.. سعی کنین مهارتاتونو توی زمینه برق بیشتر کنین.. حالا شده با کلاس.. یا نه خودخوان.. یه کاری کنی که فنیتون عالی بشه.. اونوقت برایتون کارهای خیلی خوبی پیدا میشه..
من خودم الان غیر از درسای یونی که خوندم هیچی دیگه بلد نیستم..
ولی تصمیم گرفتم که به صورت مهارتی هم یاد بگیرم.. حالا تا اون موقع یه کاری برا خودم پیدا میکنم که سرگرمیم باشه.. ولی از این ورم بیکار نمیشینم.. چون به این چیزی که هستم راضی نیستم..
شما تا حالا در موردش فک کردین؟؟

mahboobeh

عضو جدید
سابقه زیادی ندارم ولی تو کارم مهارت خوبی دارم. خیلی بهتر از مهندسای با چند سال سابقه.

خب منطقیه که سالهای اول یکم حقوقتون کم باشه.. اینطور نیست؟؟
یه کار دیگه هم میتونین بکنین.. اونم اینه که در حال حاضر که دارین اینجا کار میکنین.. بازم جاهای دیگه رزومه تونو بدین.. اگه جای بهتری پیدا شد.. که برید اونجا.. اگرم نه اینجا جای پیشرفت دارین خب باید یکم صبور باشین.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سعید
شغلت چیه مهندس؟
دوس داشتی چه کاری انجام بدی؟
چند ساله فارغ تحصیل شدی؟
مهارتت و تخصصت چطوریاس؟

من مونتاژکار الکترونیکم.....تو یه شرکت درباره منابع تغذیه سویچینگ کار میکنم.....اما فضای کاریشو رو دوس ندارم....

از نوع برخورد آدماش. بدم میاد
1 ساله درسم تموم شده...بدبختی اینجاس برا ارشد هم میخام بخونم:biggrin:

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب منطقیه که سالهای اول یکم حقوقتون کم باشه.. اینطور نیست؟؟
یه کار دیگه هم میتونین بکنین.. اونم اینه که در حال حاضر که دارین اینجا کار میکنین.. بازم جاهای دیگه رزومه تونو بدین.. اگه جای بهتری پیدا شد.. که برید اونجا.. اگرم نه اینجا جای پیشرفت دارین خب باید یکم صبور باشین.

نه لزوما به سابقه کار نیست. مهندس میشناسم 10 سال مهندسه ولی هشتش گرو نهش هست، مساله اینه که دستمزد مهندسی کلا پایینه، یعنی در اصل بالا هست ها ولی چون دست زیاده تو اگه قیمت بالا بدی مشتری میپره میره پیش یکی دیگه و اینکه کلا ملت قریب به اتفاق حاضرن جون به عزاییل بدن ولی پول به مهندس ندن. جای دیگه؟ الان خیلیا دوست دارن جای من باشن، وضع اونقدر خرابه یه مهندس ماهی 500 تومنم بگیره با دمش گردو میشکنه.

mahboobeh

عضو جدید
نه لزوما به سابقه کار نیست. مهندس میشناسم 10 سال مهندسه ولی هشتش گرو نهش هست، مساله اینه که دستمزد مهندسی کلا پایینه، یعنی در اصل بالا هست ها ولی چون دست زیاده تو اگه قیمت بالا بدی مشتری میپره میره پیش یکی دیگه و اینکه کلا ملت قریب به اتفاق حاضرن جون به عزاییل بدن ولی پول به مهندس ندن. جای دیگه؟ الان خیلیا دوست دارن جای من باشن، وضع اونقدر خرابه یه مهندس ماهی 500 تومنم بگیره با دمش گردو میشکنه.

راس میگین.. حرفتون درسته.
ولی نمیدونم شاید من اشتباه میکنم.. چون هنوز وارد بحث کار نشدم..
خب خداروشکر.. ولی بازم پیگیر باشین.. ضرر که نمیکنین.. همینجا که هستین حقوقتون قابل افزایش نیست؟؟

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
راس میگین.. حرفتون درسته.
ولی نمیدونم شاید من اشتباه میکنم.. چون هنوز وارد بحث کار نشدم..
خب خداروشکر.. ولی بازم پیگیر باشین.. ضرر که نمیکنین.. همینجا که هستین حقوقتون قابل افزایش نیست؟؟

نه قابل افزایش نیست.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مونتاژکار الکترونیکم.....تو یه شرکت درباره منابع تغذیه سویچینگ کار میکنم.....اما فضای کاریشو رو دوس ندارم....

از نوع برخورد آدماش. بدم میاد
1 ساله درسم تموم شده...بدبختی اینجاس برا ارشد هم میخام بخونم:biggrin:

آفرین، به نکته خوبی اشاره کرد، اکثر کارهای مهندسی فضای کاری خیلی خیلی خیلی بدی دارند، مخصوصا رشته من که عمران هست. همش استرس، همش فشار، همش جر و بحث .

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا تو کار اینقد گرگ هست....خداییش 1 میلیون متفکر جان تو این گرونی آدم به کجای زندگیش بزنه؟؟؟

شرکت های خصوصی هم اندازه خر از آدم کار میکشند

mahboobeh

عضو جدید
نه قابل افزایش نیست.

خب پس جای فکر داره.. شما که به اینجا راضی نیستین.. باید دنبال یه راه حل باشین..

آفرین، به نکته خوبی اشاره کرد، اکثر کارهای مهندسی فضای کاری خیلی خیلی خیلی بدی دارند، مخصوصا رشته من که عمران هست. همش استرس، همش فشار، همش جر و بحث .

عیب نداره.. مهندس و روزای سخت.. هر کاری یه تنشی داره .. خداروشکر کنین که حداقلش کاری مرتبط با رشتتون دارین..بخدا.

Pencil

عضو جدید
+ مونتاژ کاری که خیلی کار کثیفی هست و معمولا بچه های دیپلم فنی یا کاردانی انجام میدن؛ یعنی الان یه مهندس باید مونتاژ کنه :confused::( Smd هم میزنی؟
زیاد با جیوه و فلکس کار نکنی عمر آدم رو کوتاه میکنه!

+ من شنیدم بچه های عمران هم کارای خودشون رو انجام میدن هم کارای بچه های معماری رو، فکر میکنم بازار برای عمرانی ها خیلی بهتر باشه

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب پس جای فکر داره.. شما که به اینجا راضی نیستین.. باید دنبال یه راه حل باشین..

عیب نداره.. مهندس و روزای سخت.. هر کاری یه تنشی داره .. خداروشکر کنین که حداقلش کاری مرتبط با رشتتون دارین..بخدا.

بدنبال راه حل هستم، تو آینه خودمو نگاه میکنم، موهام کم پشت شده، لاغر و تکیده ، دارم پیر میشم، این حقم نبود بعد از اینهمه زحمت و درس خوندن،
واسه همین تاپیکهای زیر رو زدم

1

2

3

4

5

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
+ مونتاژ کاری که خیلی کار کثیفی هست و معمولا بچه های دیپلم فنی یا کاردانی انجام میدن؛ یعنی الان یه مهندس باید مونتاژ کنه :confused::( Smd هم میزنی؟
زیاد با جیوه و فلکس کار نکنی عمر آدم رو کوتاه میکنه!

+ من شنیدم بچه های عمران هم کارای خودشون رو انجام میدن هم کارای بچه های معماری رو، فکر میکنم بازار برای عمرانی ها خیلی بهتر باشه

نه smd نه....فقط dip...بخدا خیلی بدبختی...تازه یک سره هم سرم غر میزنند......بعضی وقتها میگم با جفت پا برم تو صورت طرف

اما خداییش خودمو کنترل میکنم :biggrin:

Pencil

عضو جدید
بدنبال راه حل هستم، تو آینه خودمو نگاه میکنم، موهام کم پشت شده، لاغر و تکیده ، دارم پیر میشم، این حقم نبود بعد از اینهمه زحمت و درس خوندن،
واسه همین تاپیکهای زیر رو زدم

1

2

3

4

5

داداش خیلی با راه حل هات حال کردم :gol:

فقط سربازی رو اختیاری کنن یه 60 درصد از مشکلات حل میشه