درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

JEN.Arc

کاربر بیش فعال
سلام:smile: mitax عزیز
نظر من همینه که درسای عمومی رو زیاد برداشتین عزیز،باید اول سعی کنین درسای تخصصی رو بردارین و زود پاس کنین. درضمن Arch.Mi هم درست گفتن،دانشجوی معمار واسه برداشتن تعداد واحدها نباید اهمیت بدهد و نباید خودو با رشته ی دیگه مقایسه کنه،چون هر ترم 2 الی 3تا پروژه دستته.

ح.نادری بنی

عضو جدید
نیروهای واردبرسازه

نیروهای واردبرسازه

سلام لطفادرباره نیروهای رانشی ونیروهای واردبرسازه توضیح بدیند:gol:

Mitax

عضو جدید
سلام .. یه هفته ای رفتم سر کلاسام بد نبود :) اما خب یکم سنگین باشه شاید .. مثلا روش تحقیق .. ریاضیات آمار .. فارسی.. تاریخ تحلیلی .. البته میشه خوند .. حالا بیان هم که استاد نیومد این هفته ببینیم وضعیت چطوره .. ولی خیلی خسته شدم .. خونه دانشجویی و اینا .. قدر مادرو نمیدونستیم .. :redface:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .. یه هفته ای رفتم سر کلاسام بد نبود :) اما خب یکم سنگین باشه شاید .. مثلا روش تحقیق .. ریاضیات آمار .. فارسی.. تاریخ تحلیلی .. البته میشه خوند .. حالا بیان هم که استاد نیومد این هفته ببینیم وضعیت چطوره .. ولی خیلی خسته شدم .. خونه دانشجویی و اینا .. قدر مادرو نمیدونستیم .. :redface:
آره واقعا ادم جدا میشه تازه میفهمه مامان چقد زحمت میکشه تو خونه!!!
ولی خب کلا خوبه آدم از تنبلی در میاد ; )

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیان معماری (1) - ریاضیات و آمار - کاربرد کامپیوتر در معماری - روش تحقیق - فارسی - تربیت بدنی - تاریخ تحلیلی صدر اسلام - زبان خارجی

اینارو این ترم ورداشتم جمعا شد 18 واحد ... چطوره .. ؟
:eek:
8 واحد عمومی!!!!!
4 واحد اختیاری !!!
:Dیاد خودم افتادم ! ترم دو میخواستم کلی عمومی بردارم .. البته دانشگاه ما یجوری دروسو ارائه میده که ما مجبوریم همونا رو برداریم!

آخرین ویرایش:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سیلام بروبچ معمار گل.:lol:
من این ترم تاسیسات مکانیکی دارم:w05:
جلسه اول ازمون خواست واسه جلسه بعد که میایم 10تا سوال تاسیسات مکانیکی واسش ببریم..نمره هم داره!!!:دی:w18:
اگه میشه لطفا منو در مورد این درس راهنمایی کنین..یه توضیح خلاصه..یه راهنمایی که سختی درسو چجوری آسون کنم واسه خودم و توش موفق باشم ..واسه پروژه هم ازمون خواسته از حالا یه ساختمون 4طبقه گیر بیاریم...کسی میتونه راهنمایی کنه؟؟:w09:
مرررسی:w27:
جلسه اول!
عزیزم خب شما باید راجع به سیستمای حرارتی و برودتی و ... سرچ میکردی سوالات زیاده ..
میتونید از این لینکا اطلاعات بدست بیارین

لینک 1
لینک 2
لینک 3
لینک 4
لینک 5
لینک 6
لینک7
لینک 8
لینک 9
لینک 10
منم این ترم برداشتم ولی هنوز شروع نشده .
آره موافقم یکی که پاس کرده بیاد توضیح بده.:)
بچه هااااا توضیح بدین..
درس سختی نیست راجع به سیستمای سرمایش و گرمایش و آبرسانی ساختمون و شهره ...
سیستم حرارت مرکزی ، اب سرد و گرم .. تهویه مطبوع و امثال این
و محاسبات اینا

S_arch

عضو جدید
2 تا راهنمایی !!!؟؟ یه سری مطالعات در مورد مجتمع تجاری برا طرح 1. نمونه های مشابه در ایران و ... با عکس

2 اینکه :

به نظرتون برا کنفرانس کلاسی معماری جهان رو چه موضوعی یا دوره ای کار کنم مطالب بیشتر و بهتری میتونم پیدا کنم

میشه کمکم کنین؟!:cry:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
2 تا راهنمایی !!!؟؟ یه سری مطالعات در مورد مجتمع تجاری برا طرح 1. نمونه های مشابه در ایران و ... با عکس

2 اینکه :

به نظرتون برا کنفرانس کلاسی معماری جهان رو چه موضوعی یا دوره ای کار کنم مطالب بیشتر و بهتری میتونم پیدا کنم

میشه کمکم کنین؟!:cry:
عزیزم درباره موضوع دومی که گفتی راجع به هر دوره ای مطلب زیاده
من خودم باروک رو دوس دارم اما همه دوره های معماری جهان مطلب زیاده
تو قسمت تئوری باشگاه سرچ کن
من یونان رو بزرات میذارم
یونان

درباره تحاری راستش من خودم تا حالا کار نکردم ...
حالا باز بچه ها میان راهنماییت میکنن
ساختمون تجاری منظورت مث پاساژ و ایناس؟
اینو ببین

این هم تجاریه

آخرین ویرایش:

CRYTEK

عضو جدید
1-نیروهای افقی:نیروهایی مثل زلزله وباد ورانش زمین.
2-نیروهای عمودی:نیروی جاذبه و نیرویی که بر اثر وزن سازه بر پی وارد میشود.
3-نیروهای زنده :نیروهایی که در اثر انسان و مبلمان بر ساختمان وارد میشود.
4-نیروهای مرده:نیروهایی که به طور ثابت برساختمان وارد میشود مثل دیوارهای جداکننده داخلی و امثالهم.
من خیلی وقته که با این چیزا سر و کار نداشتم پس ممکنه اشتباهاتی هم داشته باشه ولی قطعا زیاد بزرگ نیست.

amoovahid47

عضو جدید
salam dostaye golam man donbale jozveye sabk shenasi az ostad pirniya migardam kasi mitone komakam kone peydash konam mamnon misham

Angel.Architect

عضو جدید
سلام دوستان!
من یه سری پلان همجواری برای واحدهای مسکونی تو یه مجتمع مسکونی میخوام.اینکه با چه مدلایی میتونن واحدا کنار هم قرار بگیرن و طراحی شن.دیاگرامی هم باشه خوبه.ممنون میشم کمکم کنید

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان!
من یه سری پلان همجواری برای واحدهای مسکونی تو یه مجتمع مسکونی میخوام.اینکه با چه مدلایی میتونن واحدا کنار هم قرار بگیرن و طراحی شن.دیاگرامی هم باشه خوبه.ممنون میشم کمکم کنید
همسايگي منظورته؟؟

سحر جون

عضو جدید
بچه ها این طراحیه هتل منه استادمون میگه خیلی فلته صافه خط اسمونش بنظرتون جیکاکنمIMG_3184.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
با اجازت اين بيمارستان منه

خوب رو خط افقت كار كن
كاري نداره كه
يه طبقه اضاف كن
يه طبقه از يه جا كم كن
بگيرش جلو چشمات متوجه ميشي

سحر جون

عضو جدید
مرسی بچه ها اخه اینگار نمیشه به طبقاتش اضافه کرد به هم پیوستس بعدشم استادمون همش میگه چرخش تو کارت داشته باش من نمیفهمم:(

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مرسی بچه ها اخه اینگار نمیشه به طبقاتش اضافه کرد به هم پیوستس بعدشم استادمون همش میگه چرخش تو کارت داشته باش من نمیفهمم:(

مسجد امام رفتي؟
منظور از چرخش اينه كه وقتي وارد فضا ميشي مثل اتوبان از اول تا اخرش صاااااااااااااااف نري جلو مثلا 30 درجه يا 45 درجه يا 60 درجه بچرخي به راست يا چپ

ونوس1

عضو جدید
سلام

سلام

از دوستان مهندس معمار خواهش می کنم به سوال من پاسخ بدن.رشته من معماری نیست و اطلاع چندانی هم از این رشته ندارم ولی خیلی علاقمندم این هنر رو یاد بگیرم.آیا به نظر شما میشه با شرکت تو کلاسهای معماری داخلی پروژه های معماری داخلی رو انجام داد؟

j4deh

عضو جدید
دانشکده هنر و معماری

دانشکده هنر و معماری

سلام اگه کسی پلان و عکس های دانشکده هنر و معماری داخلی داره میل کنه ممنون میشمتحلیلش رو هم کسی داره بدهمیل کنید مرسی j4deh@yahoo.com

jentleman_arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان مهندس معمار خواهش می کنم به سوال من پاسخ بدن.رشته من معماری نیست و اطلاع چندانی هم از این رشته ندارم ولی خیلی علاقمندم این هنر رو یاد بگیرم.آیا به نظر شما میشه با شرکت تو کلاسهای معماری داخلی پروژه های معماری داخلی رو انجام داد؟

معماری داخلی یا دکوراسیون بر می گردد به خلاقیت و هنر یک معمار اینکه میشود یا نه میشه اما باید کمی از پلان های معماری سر در بیاورید که در خلق یک فضای داخلی زیبایی لازم را بوجود آورید...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اره ميتوني
كلاساي 6 ماهه با مدرك جهاد دانشگاهي ميزاره
اما اگه خيلي مشتاقي و كارشناسي داري دوباره برو
سعي كن تئوري هم كار كني

سلام مهندس
میتونی همسایگی رو تعریف کنی
برای مجتمع مسکونی بلوک ها رو بر چه اساسی توی بافت میچینند

بر اساس اقليم (چرخش به سمت نور مطلوب يا پرهيز از اون)
بهترين نور گيري
الودگي صوتي
دسترسي ها
دوري و نزديكي به شهر(اگه شهرك باشه)
نياز ها

معماری داخلی یا دکوراسیون بر می گردد به خلاقیت و هنر یک معمار اینکه میشود یا نه میشه اما باید کمی از پلان های معماری سر در بیاورید که در خلق یک فضای داخلی زیبایی لازم را بوجود آورید...

به خلاقيت برميگرده ولي اگه بخوايم بي هويت كار كنيم اون وقت بر ميگرديم به ايران قاجاريه
براي ايران صفويه بودن تلاش بايد كرد
تئوري بايد داشت
از سنت و از معاصر و آينده

mehrazin_f

عضو جدید
سلااام من یه ساختمون مسکونی تجاری باید طراحی کنم تو یه زمین زشت!!!!! آخه ابعادش ۱۲*۳۵ متره زمین سر نبش خیابون اصلی و فرعیه
۶۰٪ زیربنا که میشه ۲۵۰ متر مربع طبقه همکف چند واحد تجاری باید باشه بقیه طبقه ها باید ۲ واحد مسکونی باشه تو هر طبقه
زیرزمینم شامل پارکینگ و انباری
الانم هیچی به ذهنم نمیرسه:w06:
لطفا لطففففففففااااااااااا کمک کنید:w19::w19:

بالا