درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

khatoon 1

عضو جدید
جاي مناسبي براي طرح سوالم پيدا نكردم...
ميشه لطف كنين موقعي كه با كمك اتوكد و رويت و ....مساحت متريال مورد نظر كار شده در نما را بدست مياريم،هنگام سفارش خريد چه مقدار بايد بيشتر از مقادير بدست اوورده باشه؟؟؟
براي پرت مصالح
در مورد مصالح مختلف توضيح بديد و يا تجربياتتون را بگيد
ممنون

mahya_s

عضو جدید
سلام من نمیدونستم باید دقیقا این درخواست هامو کجا مطرح کنم.
اولی اینکه من یکی از مجله های معمار رو میخوام که توش مسابقات نماسازی باشه
دوم اینکه کسی مجله چارچوب رو میشناسه؟از کجا میشه تهیه کرد؟واسه در و پنجره کلاسیک میخوام
ممنوم پیش پیش

adib.ha

عضو جدید
سلام معمارای محترم... دستم به دامنتون به من یه کمکی کنید نمیدونم چیکار کنم... من الان پیش دانشگاهیم . و خب من به رشته ی طراحی داخلی خیلی علاقه دارم.. می خوام بپرسم ازتون شما که تجربه دارید که من اگه بخوام این رشترو در حدی یاد بگیرم که بتونم باهاش کار کنم،از اول چی کار کنم؟ دانشگاه برم بهتره یا که موسسات آموزشی
مثل
دیباگران برا من بهتره؟یا...؟ چون از خیلیا شنیدم که دانشگاه درسته که آدم یه چیزایی یاد می گیره ولی واسه کار خیلی فرقی نداره ( که موسسه آموزشی بری یا دانشگاه ) می خواستم نظرتونو بدونم.. مررررسیییی

asenad21

عضو جدید
سلام دوستان من يه چند تا سوال داشتم ميخواستم ببينم كسي جوابشا ميدونه چون خودم هرچي گشتم پيدا نكردم اگه با منبع پاسخ بديد خيلي ممنون ميشم

1-اخلاص عمل(كه يكي از ارزش هاي اخلاقي است)در هنر چطوري تعريف ميشود؟

2-تزيينات يكي از ابعاد مهم معماري است نظر اسلام در اين باره چيست؟

3-بناي ويلا ساوا را با نگاه زبان الگوهاي الكساندر نقد كنيد.

4- از قيل و قال مدرسه حالي دلم گرفت يك چند نيز خدمت معشوق و مي كنم

اين شعر از حافظ به كدام يك از انديشه هاي معماري معاصر ارتباط دارد دلايل خود را بگوييد.(سبك يا معمار)

دوتا سوال اول مربوط به درس حكمت هنر اسلامي ودوتا ديگه سير انديشه معماري تا شنبه ام بيشتر وقت ندارم:(

آخرین ویرایش:

won-a-pa-lei

عضو جدید
سلام
من شنیدم که یه نرم افزاری واسه رسم تزیینات از روی عکس هست.میخواستم ببینم کسی با این نرم افزار آشنایی داره یا میتونه بهم کمک کنه؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
جاي مناسبي براي طرح سوالم پيدا نكردم...
ميشه لطف كنين موقعي كه با كمك اتوكد و رويت و ....مساحت متريال مورد نظر كار شده در نما را بدست مياريم،هنگام سفارش خريد چه مقدار بايد بيشتر از مقادير بدست اوورده باشه؟؟؟
براي پرت مصالح
در مورد مصالح مختلف توضيح بديد و يا تجربياتتون را بگيد
ممنون
سلام.
این بستگی داره که از چه مصالحی بخواید استفاده کنید.اگه سنگ باشه بیست درصد اضافه تر سفارش بدید.
اگه آجره 10 درصد مناسبه.

Fatimba

عضو جدید
سلام دوستان
من راجع به پلکسی باید تحقیق کنم.کسی مطلبی راجع بهش داره؟؟راجع به کاربردش تو ساختمان سازی و انواعش و....
کسی میتونه کمکم کنه :'( :(

pesar-mashhadi

کاربر بیش فعال
ba salam be dostane aziz dostan age emkanesh hast komak konid ostade ma gofte ye shit bandi az kare mozeye yahod to berlin hast bokonim man 2 ta sheet bandi bordam 1 bar mige kadr nadare ye bar mige say konid kadr nadashte bashe kasi hast betone komak bokone ? mamnon missham az rahnamaieton.

اگر شما چند نمونه کار ببینید شاید بهتر بتونید کار کنید.
شیت بندی های دستی
شیت بندیهای با نرم افزار

و بهتر اینه که فارسی تایپ کنید تا بهتر متوجه شیم چه میخواهید . و همینطور کارهاتونو قرار بدید تا بهتر راهنمایی بشید.
موفق باشید

skyplex

کاربر فعال
درخواست نقشه یا ایده های نظری برای پارک کودک از محضر شما عزیزان را دارم. یعنی توی این زمینه مطلب کافی در نت نیافتم. گفتم از تجارب شما استفاده کنیم.تشکر پیشاپیش

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
میشه کمکم کنید و نظرتون رو بگید لطفا؟؟

من دارم فضای داخلی آژانس هواپیمایی رو کار می کنم، از شما به عنوان مشتری آژانس چند تا سوال دارم:

1- شی خاصی هست که دوست داشته باشید داخل آژانس ببینید و یا اینکه همراهتون باشه و براش فضا بخواهید؟

2- رنگهای مطلوبتون چیه ؟ دوست دارید چه رنگی را داخل آژانس ببینید؟ چه رنگی براتون تکراریه؟

3- مکان یا فضای خاصی هست که دوست داشته باشید به آژانس اضافه بشه؟

4- غیر از موارد بالا چیز دیگه ای توی ذهنتون هست که بخواهید بگید؟ (هرچقدر هم دور از ذهن باشه مهم نیست)

5- فکر میکنید در آِینده آژانسها چه شکلی می شوند؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخواست نقشه یا ایده های نظری برای پارک کودک از محضر شما عزیزان را دارم. یعنی توی این زمینه مطلب کافی در نت نیافتم. گفتم از تجارب شما استفاده کنیم.تشکر پیشاپیش

دوست من اول باید نوع پارک رو مشخص کنی و گروه سنی که بیشتر استفاده می کنند ... فضای پارک شفق که در ارتفاع متفاوت طراحی شده برای بچه ها خیلی جذابه... توی کارت باید اول از همه خودت را جای یه بچه بذاری و با ابعاد و دید آن محیط را طراحی کنی ... مشخص کن که پارک تفریحیه یا فقط فضای سبز و زمین بازی و ... یا اینکه پارکهای سرپوشیده است که در خارج از ایران به موزه کودکان معروفند؟

انجام پروژه

عضو جدید
salam be dostane aziiz kasi has ke betone be man komak kone rajebe in porozhe?, vala man ke harchi bordam ostad gofte na dg nemitonam chi bebaram . vali mikha jori tarahi beshe ke mafhom dashte bashe .. mersi az dostane aziz man farsi nadaram be khoda /..labtobam farsi nadare dar asrae vaght mirizam tanxمشاهده پیوست 149699

سلام دوست عزیز
به نظر من از طرح های شعاعی و منحنی استفاده کن. واسه کانسپتت هم میتونی از امواج ایده بگیری

behzad_runner

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
دوستان کسی هست بدونه این استاد ما دقیقاً چی میخواد. والا ما که هرچی بردیم میگه نه اینو نمیخوام.
میگه تو یه شیت ۳۰*۳۰ با مربع های ۵*۵ مثل شطرنج بچینیدش بعد با رنگ یه حسی رو القا کنید. کمک کنید لطفا

mos6762

عضو جدید
باسلام خدمت شما.در پلان معکوس خط دیده میشن ولی در پلان معمولی نقطه چین.امیدوارم مشکلت حل شده باشه

Medusa_Mythical

عضو جدید
سلام...
برای پروژه مبانی نظری ازتون راهنمایی و کمک می خواستم...
موضوع پروژه سینما و معماری هست....استاد هم لطف کردن فیلم in time رو انتخاب کردن.....
حالا ما می خوایم یه جوری این فیلم و ربط بدیم به سینما....یکی از چیزایی که پیدا کردیم معماری فضا و زمان هست ...اما متاسفانه هیچ مطلب و منبعی پیدا نکردیم....اگه هم از لحاظ فیلم و هم از این لحاظ بهمون کمک کنین یه دنیا ممنون میشم.....

انجام پروژه

عضو جدید
سلام...
موضوع پروژه سینما و معماری هست....استاد هم لطف کردن فیلم in time رو انتخاب کردن.....
حالا ما می خوایم یه جوری این فیلم و ربط بدیم به سینما....یکی از چیزایی که پیدا کردیم معماری فضا و زمان هست ...اما متاسفانه هیچ مطلب و منبعی پیدا نکردیم....اگه هم از لحاظ فیلم و هم از این لحاظ بهمون کمک کنین یه دنیا ممنون میشم.....

سلام دوست عزیز
کتابی با عنوان فضا زمان معماری هستش که میتونید اونو تهیه کنید.
100163L.jpg
من خلاصش رو براتون میذارم

پیوست ها

• faza.zaman.memari.rar
    287.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Medusa_Mythical

عضو جدید
حقیقتش کتاب رو تهیه کردم ولی بعید میدونم بدرد این پروژه بخوره...اخه چطور میشه ربطش داد؟(در ضمن خواستم تاکید کنم که تلفظ چیزی که کمک خواستم اینه:memarie faza va zaman)

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام...

سلام دوست عزیز امیدوارم لینک های زیر کمکتون کنه.
فضا در معماری

[URL="http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/412939-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B6%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7"]سینما و معماری - فضا در معماری سینما
[/URL]معماری و سینما

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظرتون در مورد این پلان چیه؟پلان استخر و باشگاه بدنسازی هستش؟مشاهده پیوست 183609

الان نمیشه نظر داد چون هنوز خیلی خامه وهیچ انفاقی توش نیفتاده الان تو مرحله کانسپته باید خیلی روش کار کنید
احتمالا برای این انحنا ها دلیل دارید وتو کانسپتتون هست ولی میتونه یه جاهاییش رو تغییر بدید چون زیاد حجمش خوب نشده
به نظرم ایدتون یه آدمیه که داره وزنه برداری میکنه درسته ؟؟؟؟؟؟
البته ببخشید نظرمو گفتم امیدوارم ناراحت نشده باشید

Sina-Arch

عضو جدید
نظرتون در مورد این پلان چیه؟پلان استخر و باشگاه بدنسازی هستش؟مشاهده پیوست 183609
سلام
لااقل یه مقیاس خطی کنار کار می ذاشتی که اشل دستمون بیاد توی نگاه کردن
در کل انحناهاش برای کاربری مناسبه ولی بعضی جاهاش جای نقد داره
ضمنا اسم فضاها رو هم بذار که بشه روش حرف زد

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
کسی راجع به قوس خوزی یک مرکزی چیزی میدونه؟طریقه ی رسم و ....

سلام.
قوس خوزی به همون قوس رومی میگن.قوس نیم دایرست.
تو قوس های ایرانی ،قوس یه مرکزه نداریم.:gol:

آخرین ویرایش:

sara74

عضو جدید
من دانشجو ترم اولم.میخوام یه البوم درست کنم برای درس درک و بیان محیط.ازتون ایده میخواستم برای روی جلدم.محتویات البومم پرسپکتیوه.البومم باید در ابعاد a3باشه

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام دوستان چند نمونه شیت بندی 3D واسه ارائه پایان نامه میخواستم:)
سلام دوست خوبم به تاپیک زیر مراجعه کنید.
[ پرزانته ] کارگاه پرزانته وشيت بندي

من دانشجو ترم اولم.میخوام یه البوم درست کنم برای درس درک و بیان محیط.ازتون ایده میخواستم برای روی جلدم.محتویات البومم پرسپکتیوه.البومم باید در ابعاد a3باشه

سلام دوست عزیز امیدوارم لینکای زیر کمکتون کنه.
[ پرزانته] آموزش ساخت آلبوم و کتابچه پورتفولیو

آخرین ویرایش:

ramatis

عضو جدید
سلام دوستان امیدوارم همگی خوب باشید عزیزان من به کمک و هم فکری شما بدجور احتیاج دارم من ترم یک معماریم وبرای پروژه پایان ترم درس ساخت وارائه استاد ازما سه تاکلاژ با سه موضوع متفاوت ومعنی دار خواسته که حالت انتزائی داشته باشه لطفا کمکم کنید هیچی به ذهنم نمیرسه

بالا