درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها تو روخدا یکی به دادمون برسه...
باید توی پلانمون سقفو به صورت خط چین نشون بدیم اما نمیدونیم قوس تخت یا دسته سبدی یا چارطاقی و اینارو چه جوری باید نشون بدیم.
همین طور توی پلان معکوس...
تو رو خدا یکی به دادمون برسه...

mehraz-archi

عضو جدید
بچه ها تو روخدا یکی به دادمون برسه...
باید توی پلانمون سقفو به صورت خط چین نشون بدیم اما نمیدونیم قوس تخت یا دسته سبدی یا چارطاقی و اینارو چه جوری باید نشون بدیم.
همین طور توی پلان معکوس...
تو رو خدا یکی به دادمون برسه...
کتابای زیادی هستن که میتونن کمک کنن . کتاب طاقها و قوسها
میتونی 3dاونها رو هم بسازی و ازش نما بگبری

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هنوز نتونستم پلانمو بزارم...:cry:
کتاب طاق و قوس هم الان دستمه اما این فقط نما داره ... در مورد رسمشون تو پلان چیزی نگفته...:(

سـعید

مدیر بازنشسته
زرناز جان من الان این تاپیک رو دیدم.....دقیقا بگو مشکلت چیه ؟
اگر درباره پلان معکوس اطلاعات می خوای میتونم طرز ترسیم رو برات توضیح بدم.....

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
زرناز جان من الان این تاپیک رو دیدم.....دقیقا بگو مشکلت چیه ؟
اگر درباره پلان معکوس اطلاعات می خوای میتونم طرز ترسیم رو برات توضیح بدم.....

دقیقا همینه مشکلم...
پلان معکوس.. میتونی توضیح بدی؟؟؟

Hasti87

عضو جدید
درخواست"مفهوم و طراحی راهرو"

درخواست"مفهوم و طراحی راهرو"

سلام بچه ها!
(اولین باره تاپیک میزنم)
من برای یکی از درسا (مقدمات) دنبال راهرو میگردم. در واقع بیشتر مفهوم عملکردی و ذاتی راهرو منظور استاد بود (اگه درس فهمیده باشم!) وبعد بهمون مکان هایی برای طراحی راهرو میده. البته این استاد خیلی لذت میبره که ما تو این ترمای اول (ترم ۲ام:)) تخیلمونو پرواز بدیم

اگه ممکنه اطلاعات بدین
ممنون

سپیدار

کاربر بیش فعال
سلام . متاسفانه سوالتون از نظر من کمی مبهم بود ولی با توجه به دریافتم ، انچه به نظرم می رسد را خدمتتان ارائه میکنم .
بسیاری از فضا ها با توجه به عملکردی که از انها انتظار میرود ، دارای کیفیات مختلفی خواهند شد . به عنوان مثال همین موضوعی که مورد پرسش شما بود : راهرو . جدای از بحث های فیزیکی مثل ابعاد و اندازه و . . . باید دارای مشخصات کیفی ای باشد که فرا تر از ابعاد و اندازه و . . . است .
به عنوان مثال راهرو در یک مدرسه با یک بیمارستان . یا اگر بخواهیم جزئی تر بررسی کنیم ، راهرو در هر بخش از بیمارستان . مثلا کیفیت راهروی بخش خدمات در مقایسه با بخش اداری در یک بیمارستان مسلما متفاوت خواهد بود .
با تمام این تفاوت ها انچه در اکثر راهرو ها مشترک است ، عامل پیوند دهنده و دسترسی به عناصر مختلف یک کالبد است . گاهی راهرو میتواند در عین حال که راهرو است ، کاربری دیگری نیز داشته باشد که تمیز این دو کاربری دشوار و گاه غیر ممکن شود زیرا در هم تنیده میشوند . به عنوان مثال یک گالری در یک موزه میتواند در عین حال که راهرو ست ، گالری نیز باشد . به عبارت دیگر در واقع راهرو باید به گونه ای طراحی شود که کیفیت یک گالری را دارا باشد .

حالا اگر میفرمایید استادتون در نظر دارن تخیل شما را ورزیده کنند ، شما میتوانید راهرو هایی کمتر متعارف را مورد بررسی قرار دهید . مثلا راهروی یک زیر دریایی اتمی . راهروی یک فضا پیما و . . . و اگر بیشتر میخواهید دچار کلیشه های رایج دانشکده های معماری شوید که معماری را تنها معماری میپندارند ، بهتر است نگاهی به کاربری راهرو در بنا های مختلف در معماری گذشته مان داشته باشد یا اگر قدری پژوهنده تر هستید ، از معنای راهرو در لغت نامه ها اغاز کنید و پیش روید .

amirabas_ali

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اگه در مورد لابی بدردتون میخوره یک سری بزنید به قسمت دکوراسیون داخلی مطالب و عکس گذاشتم ... خیلی هم جالبه

shahryar_gh716

عضو جدید
امروز معماري قبول شدم.راهنمايي كنيد

امروز معماري قبول شدم.راهنمايي كنيد

من همين امروز معماري قبول شدم اگه لطف كنيد وقت و اطلاعاته ارزشمندتونو در اختيارم بذاريد ممنون ميشم
مي خوام بدونم چه واحد هايي مهم تره زودتر بخونم؟محل كار آموزي بايد كجا باشه؟چجوري بيمه كاري بگيرم؟شما چجوري برنامه ريزي درسي كرديد كه موفق شديد؟به كدوم درس ها اهميت بيشتر بدم؟چند واحد مي تونم بر دارم و خلاصه هر تجربه اي كه فكر مي كنيد واسه يه دانشجو لازمه لطفا واسم بذاريد

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خوشامد و عرض تبریک خدمت شما .
بابا بیخیال خیلی جو دانشجویی گرفتت .
اول بگم خیلی خبری نیست که اینقدر جو گیر شدی . حالا کجا قبول شدی ؟
هر چی واحد دادن بردار یا همه درسا رو جدی بگیر یا هیچکدوم رو جدی نگیر .
تجربه هم که باید خودت کسب کنی .
جواب دیگه از این جامع تر پیدا نمیکنی .

nino

مدیر بازنشسته
من همين امروز معماري قبول شدم اگه لطف كنيد وقت و اطلاعاته ارزشمندتونو در اختيارم بذاريد ممنون ميشم
مي خوام بدونم چه واحد هايي مهم تره زودتر بخونم؟محل كار آموزي بايد كجا باشه؟چجوري بيمه كاري بگيرم؟شما چجوري برنامه ريزي درسي كرديد كه موفق شديد؟به كدوم درس ها اهميت بيشتر بدم؟چند واحد مي تونم بر دارم و خلاصه هر تجربه اي كه فكر مي كنيد واسه يه دانشجو لازمه لطفا واسم بذاريد
سلام دوست عزیز
اول خیلی تبریک میگم .:gol:
دوم اینکه مگه نشنیدی میگن دانشگاهای ایران قیف برعکسه ! حالا که قبول شدی برو حال کن که بقیه اش هلو!!!!
اما شوخی کردم ولی اگر خیلی عجله ای برای فارق التحصیلی نداری سالهای بعد واحد کم بگیر و اگر تونستی جایی کار پیدا کن . دوران دانشجویی فقط ازت کار میکشنن و ممکنه پولی توش نباشه ولی خیلی چیزا تو کار یاد میگیری . کار اجرایی از همه بهتره اگه بتونی بری کارگاه ولی فعلا سال اول رو برو دانشگاه خودت دستت میاد چی به چیه .
عجله نکن .:)

Mehran Aalto

عضو جدید
کاربر ممتاز
به به . نوشین خانوم وقتی نوشته هاتون رو میبینم یاد ترم های 3،4 میوفتم .

dornika

عضو جدید
سلام منم تبریک میگم. اول اینکه خیلی سخت نگیر مثل برق میگذره دوم اینکه از روی چارت درسیت انتخاب واحد کن. نگفتی کجا قبول شدی؟ ازکتابخونه های معماری استفاده کن بدردت میخوره. موفق باشی.

معمارباشی

عضو جدید
محل كار آموزي بايد كجا باشه

ترمز بریدی ها :دی ... ایشالله موفق باشی ... ولی این سوال مال ترم اخره اونم تازه اگه کاردانی بخونی چون دوره کارشناسی اصلا کار اموزی نداره ... خیلی سخت نگیر زود راه می افتی ...

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام من برخلاف بقیه دوستان میگم جدی بگیر ;)معماری به خصوص ترم اولش سنگینه

کارایی که تابه حال واسه کنکور انجام ندادی انجام میدی:)2حالت داره اگر باعشق اومدی

این رشته که لذت میبری که برق شریف قبول نشدی:biggrin:جدی میگم و حالت دوم سال دیگه کنکور بدی

ترم 1فرصت خوبیه تا
خودتو به ترم بالایی ها ومدیر گروهت نشون بدی تا حساب ویزه روت باز کنند من خودم ترم

اول تو مسابقه طراحی المان استانی مقام دومو اوردم نه کد بلد بود نه اسکیس وراندو

انگیزه داشتم درضمن درس درک وبیان رو جدی بگیر به قول استادمون دیوونه بازی یعنی

عرف شکنی چیزای ثابت ذهنت رو بی قاعده کنی که به خلاقیتت کمک میکنه دیگه همینا:gol:

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جوگیر شدی ها
ترم 1 که خودت نمی تونی واحد بر داری بهت میدن ترمای بعدم خودت می فهمی کدوما باید برداری
ولی از همون اول جدی بگیر همه درسا را

nik1900

عضو جدید
سلام تبريك ميگم
اميدوارم موفق باشي لطفا راهنمايي كنيد رمز قبولي شما چه بوده آيا از موسسات شركت كرده ايد؟

yasesepid_ny

عضو جدید
کمک"طراحی وسیله با موضوع چشمها را بايد شست...."

کمک"طراحی وسیله با موضوع چشمها را بايد شست...."

لطفا كمكم كنين:crying:, بايد براي چند روز اينده يه وسيله, ابزار هر چي كه درست ,حسابي باشه بسازيم كه باهاش بتونيم دنيا رو يه جور ديگه ببنيم, حالا هر جور كه ميخواد باشه خوب بد كوچيك بزرگ ............. حسابي روش گير كردم:confused:
از راهنمايي ها و نظرات خوب حتي بسيار جزئي دوستان استقبال ميكنيم

hd_memar

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باید وسیله باشه
یا یه نماد؟
مثلا تو برنامه ماه عل
یه خانومه که فلج بود
گفت که اونها همیشه دنیا رو یه جور دیگه می بینن
چون شکل همه چیز از پایین فرق داره

yasesepid_ny

عضو جدید
اره اينم جالبه خودمم رو نگاه از بالا فك كردم ولي بايد يه شي باشه يعني يه چيزي خاص تر از اينا يكي از بچه ها هشت ضلعي محدب مقعر رو پيشنهاد كرد ولي خودم نفهميدم چه شكلي ؟

سپیدار

کاربر بیش فعال
لطفا كمكم كنين:crying:, بايد براي چند روز اينده يه وسيله, ابزار هر چي كه درست ,حسابي باشه بسازيم كه باهاش بتونيم دنيا رو يه جور ديگه ببنيم, حالا هر جور كه ميخواد باشه خوب بد كوچيك بزرگ ............. حسابي روش گير كردم:confused:
از راهنمايي ها و نظرات خوب حتي بسيار جزئي دوستان استقبال ميكنيم

با سلام و احترام

1. قبل از هرچیز ، فکر میکنم سوالتون رو باید در قسمت ِ درخواست ها مطرح میکردید .

2.زمانی که بچه تر بودم ، وقتی از لوله ای که المینیوم فویل دورش بسته شده بود به دنیا نگاه میکردم ، احساس میکردم اشیا ء نزدیکتر میشن بهم . یادم نمیره زمانی رو که کشف کردم هیچ تفاوتی در فاصله رخ نمیده ، پس هیچ چیز نزدیکتر نمیامد و من از یک لوله گول خورده بودم !
و اون موقع شاید روزنه ی لوله ، ابهتش برام شکست . و شاید لازم بود بشکنه . تا سالها بعد ، بهتر و بیشتر حس کنم که چقدر لازمه به یه لوله پناه ببرم و از اون به دور و برم نگاه کنم ، که بلکه بتونم به صورت ِ مصنوعی هم که شده ، ازدحام ِ بی حساب ِ پیرامونم رو ، به مساحت ِ یک لوله محدود کنم و خیال کنم به منظرم نزدیک تر شدم !

3. ساده ها عمیق تر اند .

4. اشتراک ِ یک تجربه با شما : هرگز اینگونه سوالات و موضوعات رو از کسی نپرسید . اجازه بدید که خودتون درگیر ِ موضوع بشید . احتمالا باید ترم های اول باشید . اینجا تنها جا و شاید اخرین جایی باشه که میتونید رها باشید . پس اجازه بدید ذهنتون مکاشفه کنه . عذر میخوام ، منظورم توهین نیست ، بار مفهومی با این عبارت منتقل میشه : الان دیوونه بازی در بیارید تا بعدا بتونید عاقلانه رفتار کنید . جوهره ی وجود ِ شما ، فقط مال ِ شماست . شما با کمک ِ چه چیزی دنیا رو یه جور ِ دیگه میبینید ؟ این مهمه . اصلا مهم نیست بقیه چی میگن . استادتون چی میگه یا خوشش بیاد یا نه . فعلا !!!

5. و حال که درگیر این موضوع هستید ، پیشنهاد میکنم کندوکاوی کنید در باره تفاوت ِ معنای "دیدن" و " نگاه " کردن ، "گوش" کردن و "شنیدن" ، " دلبستن " و " دلباختن " و ده ها واژه ای که فرسنگ ها تفاوت دارند به اشتباه به جای هم بکار میبریم و به درستی و به ناچار گمراه می شویم !

6. عکس : خیابان ولیعصر ، از میان ِ روزنه ی تیرک ِ چراغ برق .

.
.
.​

hadi_ost

عضو جدید
به به! مبارکه خیلی خوش اومدی به جمع ما. به نظر من همه درساتو جدی بگیر حتی اگه به نظرت خودت اسونن. در مورد کارآموزی هم ولش کن تا ترم آخر! موفق باشی............

mahi kuchulu

عضو جدید
فضاهای غیر مرطوب

فضاهای غیر مرطوب

سلام بچه ها میدونید که فضاهای غیر مرطوب چیه؟؟؟من برا عناصر جزییات 2 ارایه دارم .
فکر میکنم منظور از موضوع دیتیل های فضاهای غیر مرطوب است.
اگه مطلب یا عکسی دارید ممنون میشم.

راستی من تازه واردماااااا......:)

vahid1900

عضو جدید
سلام فضاهای مرطوب مانند حمام سرویس اشپزخانه و حتی زیر زمین به این فضا ها فضای مرطوب می گن که عکس ان فضاهایی مثل نشیمن و.... (البته این فضاها در خانه ذکر شد) در مورد اولی ها برای جلو گیری از مادر اسیب ها که همان رطوبت باشه باید فضا را عایق بندی کرد و این عایق ها بر اساس اصول خاصی طراحی می شوند که توی کتاب های عناصر و جزییات و نشریه 55 هم می تونی این ها رو پیدا کنی اصلا اگر search کنی پیدا میکنی راجب به مادر اسیب ها هم بگم چون هم روی فیزیولوژیک و هم روی خود ساختمان تاثیر دارد این نام بهش دادن ... فضای پشت بام هم یک فضای مرطوب به حساب میاد.... اگه مشکلی داشتی در زمینه درک عایق ها می تونیذ بپرسی اگه بلد بودیم کمک می کنیم....

farnaz*

عضو جدید
کاربر ممتاز
مراحل ثبت و تاسیس شرکت

مراحل ثبت و تاسیس شرکت

سلام دوستان گل آرکیتکت:w30:

از عنوان تاپیک معلومه دیگه.
می خوام بدونم که برای تاسیس یه شرکت طراحی و نظارت (اگه طرف به عنوان مهندس معمار پروانه اشتغال طراحی و نظارت داشته باشه) باید چیکار کنیم؟
و اینکه باید چند نفر برای ثبت شرکت عضو باشن و چه مدرک هایی داشته باشند؟

و اینکه رتبه بندی شرکت ها برچه اساسیه؟
کلا اطلاعات در مورد اینکه چه جوری می تونیم از پروانه اشتغالمون استفاده کنیم؟کار پیدا کنیم ؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید:w27:

بالا