درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

Sina-Arch

عضو جدید
سلام دوستان امیدوارم همگی خوب باشید عزیزان من به کمک و هم فکری شما بدجور احتیاج دارم من ترم یک معماریم وبرای پروژه پایان ترم درس ساخت وارائه استاد ازما سه تاکلاژ با سه موضوع متفاوت ومعنی دار خواسته که حالت انتزائی داشته باشه لطفا کمکم کنید هیچی به ذهنم نمیرسه
سلام
کتاب مشق معماری عیسی حجت رو حتما بگیر و ببین.بهتر از هر دوست و استادی میتونه کمکت کنه

Z40674

عضو جدید
سلام دوستان. کسی میتونه در مورد نحوه هدایت نور از طریق تیپولوژی ساختمان کمکم کنه؟ در مناطق پر افتاب و کم آفتاب داخل ایران و خارج از آن. اگه نمونه موردی هم باشه ممنون میشم. خیلی احتیاج دارم.

khatoon 1

عضو جدید
سلام دوستان.من برای طراحی نمای ویلا به عکس از نمونه های ساخته شده و اطلاعات راجع مصالح مناسب برای منطقه کوهستانی دارم

کیمیا2011

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که اطلاعاتی راحع به کارخونه های کانادا درای تهران و اهواز هوشنگ سیحون بدونه؟

α.ž.ה.α.$

عضو جدید
سلام
شدیدا به کمک نیاز دارم

من میخوام طرحای کدمو برای شیت بندی تبدیل به عکس کنم
اما نمیدونم چطور اینکارو کنم در حالی که کیفیت اصلیشو از دست نده

توروخدا سریع جواب بدین 5شنبه همین هفته باید پروژمو تحویل بدم

eman000

عضو جدید
ماکت؟؟؟؟؟

ماکت؟؟؟؟؟

کسی روشی یاد داره که چطور تو ماکت نور پردازی کنیم یا نور کار بذاریم؟؟

لیلی 20

عضو جدید
بچه ها من تازه به جمعتون اضافه شدم... تورو خدا کمکم کنید
یه حس رو باید نشون بدم
اما چیزی به ذهنم نمیرسه

shima.2

عضو جدید
سلام
شدیدا به کمک نیاز دارم

من میخوام طرحای کدمو برای شیت بندی تبدیل به عکس کنم
اما نمیدونم چطور اینکارو کنم در حالی که کیفیت اصلیشو از دست نده

توروخدا سریع جواب بدین 5شنبه همین هفته باید پروژمو تحویل بدم
برو توفایل کدت plot رو تایپ کن یه پنجره بازمیشه تو قسمت pirinter/plotter یه آیکن name هست که تو آبشن های مختلفش گزینه ی publish to web jpG رو انتخاب کن بعدش پایین صفحه window رو بزن و دوباره وارد کدت میشی نما یا پلان یا هرچیز مد نظرت رو با موس بگیر بعد دوباره پنجره plotباز میشه ok کن وهرجادوست داری save کن.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز.کسی مطلب راجب ظوابط طراحی نمای تجاری داره؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
دوستان عزیز.کسی مطلب راجب ظوابط طراحی نمای تجاری داره؟
سلام.
منظورتون نکات طراحی و اینکه چه متریالی استفاده بشه؟وگرنه من تا حالا ظوابط خاصی ندیدم.عرف اینه که نمای تجاری رو مدرن اجرا میکنن.

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
منظورتون نکات طراحی و اینکه چه متریالی استفاده بشه؟وگرنه من تا حالا ظوابط خاصی ندیدم.عرف اینه که نمای تجاری رو مدرن اجرا میکنن.
آقا فرزاد منظورم نکات طراحیه .پروژه من درمورد اینه که چیکار کنیم که ورودی مرکزتجاری(مرکزخرید)جذاب باشه وحالت جذب کنندگی داشه باشد مخصوصا قسمت ورودی.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آقا فرزاد منظورم نکات طراحیه .پروژه من درمورد اینه که چیکار کنیم که ورودی مرکزتجاری(مرکزخرید)جذاب باشه وحالت جذب کنندگی داشه باشد مخصوصا قسمت ورودی.

آهان.متوجه شدم.بنظرم مهمترین نکته همون فرم دعوت کنندگیشه.
پیشنهاد میکنم در اینجور مواقع که میخوای جز رو طراحی کنی نمونه های طراحی شده رو ببینی.
یه سر به سایت archdaily بزن و نمونه های تجاری رو ببین.

سمیینا

عضو جدید
[سلام بچه ها
اولین تاپیکی که می نویسم خواهش در درس مقدمات یکیتون من کمک کنه
استاد ازمون خواسته که یه نانوایی طراحی کنیم که درب ورودی روبه روی کوره باشه و در گوشه سمت چپ باشه ؟(مقدمات معماری 1)

s a e i d

عضو جدید
سلام دوستان
مطالبی درباره معماری زورخانه ها میخواستم (پلان - مصالح - تزئینات و ... )
عجیبه که تو قسمت ابنیه سنتی ایران هیچ مطلبی راجع به زورخانه نیست !!!
ممنون از کمکتون - دوستون دارم

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
سلام دوستان
مطالبی درباره معماری زورخانه ها میخواستم (پلان - مصالح - تزئینات و ... )
عجیبه که تو قسمت ابنیه سنتی ایران هیچ مطلبی راجع به زورخانه نیست !!!
ممنون از کمکتون - دوستون دارم

سلام دوست عزیز ممنون از توجه شما.
تاپیکی با این عنوان ایجاد شد موفق باشید:gol:

[ابنیه سنتی ایران] زورخانه

arshavin98

عضو جدید
سلام دوستان .من یه مشکلی دارم اگه امکانش هست کمکم کنید
استاد ما 6 تا طرح داده که باید اونارو به صورت شکل توی مربع های جدا بکشیم.
موضوعات:خوشحالی/خشونت/سکون/تقارن/تنهایی/ارامش
من سرچ کردم خطوطی با این موضوعات پیدا کردم ولی شکل نه
میشه راهنماییم کنید خیلی گیج شدم

8811103

عضو جدید
سلام دوست من...
نو اینجور موضوعات به جای سرچ خودت بشن و به اطافت نگاه کن و این حس ها رو د رفتارها نبال کن و بصورت انتزاعی شخیلی کا نداره فقط باید خلی ساده نگاه کنی.......

arshavin98

عضو جدید
مرسی دوست عزیز.من فقط چنتا نمونه میخواستم ببینم
اگه میشه یه چنتا نمونه بهم معرفی کنین.اصلا اسم این کار چیه و چی هست؟؟:cry:

aydaaaa

کاربر بیش فعال
من یه سایتی دارم حدود 270 متر مربع تو بافت قدیم قراره ده طبقه تجاری –خدماتی واسش طراحی کنم. ایده ای ، چیزی دارین، لطفا راهنمایم کنین ممنون اینم سایتشه گفتم بد نیست اینم بذارمScan10007.jpg

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
من یه سایتی دارم حدود 270 متر مربع تو بافت قدیم قراره ده طبقه تجاری –خدماتی واسش طراحی کنم. ایده ای ، چیزی دارین، لطفا راهنمایم کنین ممنون اینم سایتشه گفتم بد نیست اینم بذارممشاهده پیوست 207699

سلاممم.
منظورتون از ایده ،ایده در طراحی پلانه؟یا نما؟
چون در مورد حجم در ساختمان های شهری خیلی کار نمیشه کرد.مگر اینه مثلا طبقه به طبقه از سطح اشغال کم شه.
حالا باز شما اطلاعات دقیقتری بدید بهتر میشه در موردش نظر داد.
خدماتی هاش چیه دقیقا؟

aydaaaa

کاربر بیش فعال
سلاممم.
منظورتون از ایده ،ایده در طراحی پلانه؟یا نما؟
چون در مورد حجم در ساختمان های شهری خیلی کار نمیشه کرد.مگر اینه مثلا طبقه به طبقه از سطح اشغال کم شه.
حالا باز شما اطلاعات دقیقتری بدید بهتر میشه در موردش نظر داد.
خدماتی هاش چیه دقیقا؟
سلام
منظورم ایده تو پلانه.خدماتیاشم دفاتر کار هست که میخوان دو طبقه تجاری بشه و 6 طبقه اداری. ممنون میشم راهنماییم کنین من تاحالا غیر از مسکونی کار دیگه ای نکردم:(

Medusa_Mythical

عضو جدید
سلام...کسی راجع به حیاط انگلیسی چیزی می دونه؟می خوام ببینم چه قاعده ای واسه طراحی داره؟

sky1368

عضو جدید
سلام دوستان من یک بار برنامه اتوکد2014 رو روی لپ تاپم اشتباه نصب کردم:confused: اما دوبار اینستال کردم از اول نصب کردم اما دیگه خطا داد و گفت اکتیو نمیشه :cry: رفتم ویندوزم رو ی بار دیگه عوض کردم از اول نصب کردم باز هم همون پیغام قبلی رو داد که اکتیو نمیشه
چیکارکنم؟:w19::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یک بار برنامه اتوکد2014 رو روی لپ تاپم اشتباه نصب کردم:confused: اما دوبار اینستال کردم از اول نصب کردم اما دیگه خطا داد و گفت اکتیو نمیشه :cry: رفتم ویندوزم رو ی بار دیگه عوض کردم از اول نصب کردم باز هم همون پیغام قبلی رو داد که اکتیو نمیشه
چیکارکنم؟:w19::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
یه عکس از پیغام ظاهر شده قرار بدید بتونیم راهنمیایی کنیم

aydaaaa

کاربر بیش فعال
بچه ها یه کار طراحی بهم دادن که خودم هنگ کردم. میشه شما راهنماییم کنین
زمین 19.6 * 20.6 هست که جلوش تجاری هست به مساحت 35 متر و دهنش 7 متر. حالا بقیه زمینم مسکونی تمام ساخت هست در 4 طبقه و هر طبقه دو واحد که علاوه بر اینکه واسه هر واحد 1پارکینگ باید تامین شه واسه 2 تا تجاری هم بایدپارکینگ بدیم یعنی جمعا 10 تا جا پارک باید داشته باشیم.موقعیتم ضمیمه کردم.میشه شمام یه نگاهی بهش بندازین؟مشاهده پیوست karaj-93,5,28-Model.pdf

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها یه کار طراحی بهم دادن که خودم هنگ کردم. میشه شما راهنماییم کنین
زمین 19.6 * 20.6 هست که جلوش تجاری هست به مساحت 35 متر و دهنش 7 متر. حالا بقیه زمینم مسکونی تمام ساخت هست در 4 طبقه و هر طبقه دو واحد که علاوه بر اینکه واسه هر واحد 1پارکینگ باید تامین شه واسه 2 تا تجاری هم بایدپارکینگ بدیم یعنی جمعا 10 تا جا پارک باید داشته باشیم.موقعیتم ضمیمه کردم.میشه شمام یه نگاهی بهش بندازین؟مشاهده پیوست 218500

چه مقدار از مساخت رو اجازه ساخت دارید؟
بخشی از پارکینگ میره زیر زمین؟
مساحتی بخوایم بگیم تا پارکینگ خودش 125 متر مربع میخواد. فضای گردش ش بماند.
به ذهنم رسید ماشین ها رو جای 90 درجه 30-60-45 امتحان کنم. اما به نتیجه نرسیدم

aydaaaa

کاربر بیش فعال
چه مقدار از مساخت رو اجازه ساخت دارید؟
بخشی از پارکینگ میره زیر زمین؟
مساحتی بخوایم بگیم تا پارکینگ خودش 125 متر مربع میخواد. فضای گردش ش بماند.
به ذهنم رسید ماشین ها رو جای 90 درجه 30-60-45 امتحان کنم. اما به نتیجه نرسیدم

کل زمین .یعنی 100در 100 ساخته. بله هم زیر زمین و هم از همکف میتونیم واسه تامین پارکینگ استفاده کنیم.
منم 30 60 45 رو امتحان میکنم امیدوارم به نتیجه برسه بازم ممنون دوست خوبم

بالا