درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلااام من یه ساختمون مسکونی تجاری باید طراحی کنم تو یه زمین زشت!!!!! آخه ابعادش ۱۲*۳۵ متره زمین سر نبش خیابون اصلی و فرعیه
۶۰٪ زیربنا که میشه ۲۵۰ متر مربع طبقه همکف چند واحد تجاری باید باشه بقیه طبقه ها باید ۲ واحد مسکونی باشه تو هر طبقه
زیرزمینم شامل پارکینگ و انباری
الانم هیچی به ذهنم نمیرسه:w06:
لطفا لطففففففففااااااااااا کمک کنید:w19::w19:

خوب من همیشه اینجوری شروع میکنم: اول ورودیم رو مشخص میکنم. پارکینگ(فکر میکنم چون تجاری داری پس عقب ساز نیست.) ورودی رو مشخص میکنم. بعد بهترین مکان برای راه پله و آسانسور. نور گیرها و جهت بنا. شروع کن به خط کشیدن در هنگام خط ایده میگیری.
ممکنه زمین جوری باشه که نور گیرت بد باشه نیاز به نورگیری متفاوت داشته باشی. در یک هم زمانی اتفاق می افته چون هر تغییری که بدی کل مجموع تغییر میکنه.

موفق باشی

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من همیشه اینجوری شروع میکنم: اول ورودیم رو مشخص میکنم. پارکینگ(فکر میکنم چون تجاری داری پس عقب ساز نیست.) ورودی رو مشخص میکنم. بعد بهترین مکان برای راه پله و آسانسور. نور گیرها و جهت بنا. شروع کن به خط کشیدن در هنگام خط ایده میگیری.
ممکنه زمین جوری باشه که نور گیرت بد باشه نیاز به نورگیری متفاوت داشته باشی. در یک هم زمانی اتفاق می افته چون هر تغییری که بدی کل مجموع تغییر میکنه.

موفق باشی

باهاتون موافقم.............اول عناصر اصلی رو باید مشخص کرد که یه چیزی دستتون باشه.......................:gol:

hossein1320

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ترم 4 مکانیک هستم ولی علاقه ی زیادی به معماری دارم لطفا چند کتاب برای این که اطلاعات اولیه رو کسب کنم معرفی کنید.

sahar_7211

عضو جدید
سلام
من خودم هم ترم 2 معماری م.جدیدا کتاب معماری برای احمق ها نوشته کورش محمودی و رضا بصیری مژدهی را خوندم.اولین بار که چشمم به اسمش خورد به نظرم کتاب مسخره ای اومد،اما بعدش خوشم اومد.مفیدی درباره معماری.معمارهای بزرگ و اثارشون میده.

pant

عضو جدید
سلام. کسی میدونه برای طراحی آتلیه عکاسی چه فضاهایی با چه ابعادی و چه مبلمانی و چه وسایلی لازمه؟

farzane08

عضو جدید
بچه ها سلام من ترم 2 ام و ذانشگاه آزاد میرم .قبلا رشته دیگه ای می خوندم تو سراسری خیلی سطح دانشگاه بالا بود و تکلیفم مشخص بود می دونستم باید چه کار کنم و چیو باید یاد بگیرم چون یه برنامه ای بود و اساتید هم کار میکردن واقعا اما اینجا نمی خوام به اساتید بی احترامی کنم امااصلا احساس مسولیت نمی کنن .گیج گیج شدم اصلا نمیدونم باید چه کار کنم ؟با چی پیش برم ؟اصلا معمار کیه ؟چه کار می کنه؟ چه مهارت هایی باید داشته باشه؟ کلا دارم دیونه می شم آخه من از کجا شروع کنم؟مثلا چه کتابی بخونم؟ کجا برم؟؟؟یا چیو باید اول یاد بگیرم؟؟؟؟؟؟؟کمکم کنید :cry:

Angel.Architect

عضو جدید
سلام دوستان.موضوع پایان نامه ی من تجاری تفریحیه.میشه نمونه بهم بدین؟ خیلی لازم دارم.پلان و مدارک کلا
ممنونم

kheyli_azizi

عضو جدید
سلام من ترم 2 معماريم
براي درس تاريخ معماري بايد يك بنايي و تحليل كنم مهم نيست كدوم كشور باشه فقط من نميدونم دقيقا بايد براي يك تحليل يك بنا چ چيزاي و بيان كنم داخل مقالم ميشه كمكم كنين مثلا يك از كليسا هاي روم باستان اگه بخوام تحليل كنم لازمه چه چيزاي در موردش بدونم؟؟؟؟

month_2012

عضو جدید
من نمونه شهرکهای ساخته شده داخل و خارج از کشور لازم دارم ولی نمونه هایی که تا الان پیدا کردم زیاد قوی نیست!!!!!!!!
لطفا اگه پروژه خوبی میشناسید معرفی کنید،نیاز فوری بهش دارم
من همه جا این درخواست رو نوشتم..........کمکم کنید:(

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیلام به همگی...راستش من میخوام یه سایت بهم معرفی کنین که بتونم توش همه نوع مبلمانی پیدا کنم...مثلا فیگور..گروه موسیقی اینا..کسی هست کمک کنه آیا؟؟؟لطفا توی صفحم جواب بدین...

donya-70

عضو جدید
سلام
من کلاس اوتکد مجتمع فنی تهران دوبعدی و سه بعدی رو 400 هزار تومن ثبت نام کردم ..
اما هنوز کلاسها شو نرفتم ...
اگه بخوام فقط دوبعدی رو برم ... پول سه بعدی رو بهم پس میدن ؟
ممنون

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم سییلام...دوستان کسی ساختمان 2(گزارش کارگاه)موضوع گزارش "خاک برداری "داشته؟؟ممنون میشم بهمه خبر بدین..
مررررسی
:redface:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان عکسم آپ نمیشه میخواستم بدونم شناژ دو تا پی که تو یه راستا قرار ندارن چطوری به هم وصل میشه! همینطوری بص.رت کج؟

http://up98.org/upload/server1/02/j/k1xltq1afjrb2a6la6cp.jpg

سلام دوست عزیز.عکس تون رو ندیدم هنوز. ولی درست گفتید وقتی تو یه راستا نیستن به صورت کج بهم وصل میشن.

arc.f

عضو جدید
سلام دوستان...تو یه قسمتی از پلانم فضاها رو با پارتیشن جدا کردم.حالا ورودیشونو چه جوری باید نشون بدم ؟ همینجوری به اندازه یه در خالی کنم ؟

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...تو یه قسمتی از پلانم فضاها رو با پارتیشن جدا کردم.حالا ورودیشونو چه جوری باید نشون بدم ؟ همینجوری به اندازه یه در خالی کنم ؟

آره عزیز فقط ضخامت پارتیشنات جوری نباشه که با دیوار اشتباه گرفته بشه ....

hora_delara

عضو جدید
سلام دووستان میخواستم بپرسم میشه کارشناسی ارشد عمران بخونم وقتی لیسانسم معماری بوده؟اگه توضیح بدین ممنون میشم

.:kamran:.

عضو جدید
سلام دوستان

بتده رشته معماری نیستم ولی برای دوستم نیاز به مقاله یا مطلب و .... در مورد عناوین زیر هستم . خواهشا هر چه سریعتر هر چیزی که هست در اختیارم بگذارید و کمکم کنید .

با تشکر

دليل استفاده از تراس در ساختمان مسکوني
احکام طراحي حياط
احکام طراحی تراس
دليل استفاده از فرم در حياط ، استفاده از تراس ، استفاده از مصالح

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دووستان میخواستم بپرسم میشه کارشناسی ارشد عمران بخونم وقتی لیسانسم معماری بوده؟اگه توضیح بدین ممنون میشم

بله عزیز فقط وقتی قبول شدین یه سری دروسی رو که کارشناسی عمران گذروندن و معماری نداشته رو دوباره باید بگذرونید .. یعنی در حقیقت واحدای شما یه سری پیشنیاز خواهد داشت که کسایی که عمرانی بودن ندارن

@sevd

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سری پلان از یتیم خونه میخوام چه داخلی باشه چه خارجی .موضوع پایان نامم :خانه ی کودکانه بی سر پرسته
ایدمم:حلزونه
استادم گفته یه ارتباطی بین اینا پیدا کنم اگه کمکم کنییییییید ممنون میشمممممممممم اصلا مغزم کار نمیکنه

az.sa

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سری پلان از یتیم خونه میخوام چه داخلی باشه چه خارجی .موضوع پایان نامم :خانه ی کودکانه بی سر پرسته
استادم گفته یه ارتباطی بین اینا پیدا کنم اگه کمکم کنییییییید ممنون میشمممممممممم اصلا مغزم کار نمیکنه

دوست عزیز . به سایت archdaily سر بزن برای هر موضوعی که بخوای نمونه همراه با پلان و عکس داره . و بیشتر موضوعات رو پوشش میده امیدوارم کمکت بکنه .

http://www.archdaily.com

@sevd

عضو جدید
دوست عزیز رفتم ولی انگلیسیه من زیاد بلد نیستم:(
نتونستم نمونه ی یتیم خونه یا ایدهای که با حلزون باشه پیدا کنم

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز رفتم ولی انگلیسیه من زیاد بلد نیستم:(
نتونستم نمونه ی یتیم خونه یا ایدهای که با حلزون باشه پیدا کنم
خونه ی صدفی میتونه یکمی کمکت کنه راجع به بسط ایده ت اما در باره یتیم خونه اطلاعی ندارم شرمنده

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سییییلام به معمارای گلو..
یه سوال داشتم...لپ تاپ مناسب یه معمار چجوری باشه بهتره؟؟؟خوب هم خصوصیات سخت افزاریش...هم مارکش...ممنون میشم جواب بدین

mpb

مدیر تالار مهندسی معماری
مدیر تالار
من نمونه شهرکهای ساخته شده داخل و خارج از کشور لازم دارم ولی نمونه هایی که تا الان پیدا کردم زیاد قوی نیست!!!!!!!!
لطفا اگه پروژه خوبی میشناسید معرفی کنید،نیاز فوری بهش دارم
من همه جا این درخواست رو نوشتم..........کمکم کنید:(

سلام دوستان.موضوع پایان نامه ی من تجاری تفریحیه.میشه نمونه بهم بدین؟ خیلی لازم دارم.پلان و مدارک کلا
ممنونم

به سایت اتوودمراجعه کنید.

توسایت اتوود اگه تو پروژه ها ,پرورشگاه روسرچ کنی شاید چیزی پیدا کنی , پروژه با ایده حلزون هم اگه بگردی تو سایت اتوود پیدا میکنی .

mohandes1065

عضو جدید
با سلام خدمت شما.ميخواستم بپرسم كه ايا كسي از شما براي كنكور كارشناسي ارشد بسته ي اموزشي مدرسان شريف رو خريده؟ميخواستم در اين صورت لطف كنين و ليست اسم تمام كتابها و جزوات داخل بسته رو برام به ايميلم بفرستيد.چون جديدا مدرسان براي ارشد بسته ي كتابها رو بدون خريد كنكور هاي اموزشي نميفروشه و با اين وضع هزينه اش بالاي 600 هزار تومن شده.قصد دارم كتابهاشو به صورت جدا از كتاب فروشي ها بخرم تا هزينه اش كمتر بشه.با تشكر از شما اگه لطف كنين و جوابمو بدين ممنون ميشم.

بالا