[درخواست سوال و راهنمایی] مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
در خصوص دامپروری ارگانیک اگر مقاله یا کتاب فارسی دارید لطف کنید

من میدونم ی کارخانه خوراک دام ارگانیک (بدون انتی بیوتیک) در کرمانشاه هست من بیشتر مقالاتی درباره کیفیت گوشت در طیور دیدم

amine.gh

عضو جدید
داده های مربوط به صفات تولیدی گاوهلشتاین

داده های مربوط به صفات تولیدی گاوهلشتاین

باسلام خدمت تمامی مهندسین عزیز
من برای پایان نامه خودم به دنبال دیتاهای جمع آوری شده از تولید شیر یک گاوداری هستم تا اون داده ها رو آنالیز کنم کسی می تونه به من کمک کنه؟؟؟:cry:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام خدمت تمامی مهندسین عزیز
من برای پایان نامه خودم به دنبال دیتاهای جمع آوری شده از تولید شیر یک گاوداری هستم تا اون داده ها رو آنالیز کنم کسی می تونه به من کمک کنه؟؟؟:cry:

من ی دوستم قرار بود روی ی همچین موضوعی کار کنه اما متاسفانه دامدارها باهاش همکاری نکردن
بهتره شما برید با دامدارها صحبت کنید و بهشون اطمینان بدید این داده ها رو فقط برای پایانامه می خواهید و حاضرید بعدا اطلاعاتتون رو در اختیارشون قرار بدید

عوامل تنش زا

عوامل تنش زا

دوستان عزیزمیخوام سمیناری ارائه بدم بااین موضوع:عوامل تنش زا ازنوعحمل ونقل دررابطه باطیورازکسانی که دراین زمینه اطلاعاتی دارندخواهشمندم دریغ نفرمایید...:gol::gol:

azimraeesi

عضو جدید
نیاز به راهنمایی در مورد پرورش مرغ تخم گذار

نیاز به راهنمایی در مورد پرورش مرغ تخم گذار

سلام
سال نو مبارک-ایشالا سال خوبی داشته باشین
دوستان من میخوام یک سالن برای مزغ تخم گذار راه اندازی کنم برا امنیت شبا برن تو سالن و روز در محوطه ازاد باشند
یک سالن با عرض 5 متر و طول 15 متر با دیوار بلوکی و سقف سبک گنجایش چند عدد مرغ داره برا خواب و استراحتشون؟
حدودا چقدر فضا باید علاوه بر سالن فنس بکشم دورش که روز در ان ازاد باشن و بگردن
من حدودا میخوام 1000 تا فعلا مرغ داشته باشم
حدود 10.000 متر زمین دارم
دارم دور زمین دیوار میکشم
دیوارش تموم هست میخوام ساختمون برا مرغ ها احداث کنم

mohammadjavaad

عضو جدید
سوالات مربوط به پرورش مرغ گوشتی

سوالات مربوط به پرورش مرغ گوشتی

سلام به همه دوستان. راستیتش یه تعداد سوال داشتم خواستم اینجا مطرح کنم.گفتم شاید کسی کمک کنه.شایدم افراد دیگری مثل من سوال داشتن.
1- چه تعداد جوجه گوشتی رو در واحد متر میشه نگهداری کرد. تو هیچ مقاله ای تعداد نگفتن.(مثلا در شمال کشور در یک سوله)
2- چه دانه ای واسه جوجه های گوشتی بهترین بازده رو داره؟ از یکروزگی تا .....
3- واکسنهای ضروری کدوما هستند؟ و چه جوری و در چه زمانی ، چه واکسنی باید زد؟ (اسم واکسن هم لطفا بگین)
4- آیا اگه تمام شبانه روز محیط مرغداری روشن باشه بازدهی بهتره؟ یا به چه ترتیب زمانی چراغها رو خاموش و روشن کنیم بهتره؟
5- چه مکملهای غذایی و اقدامات ضروری لازمه که جوجه تا 40 روزه مرغ کامل بشه؟ و به صورت معمول جوجه چند روز طول می کشه تا مرغ بشه؟
6- نژاد مناسب برای مرغ گوشتی تو مرغداریهای ایران معمولا چیه؟ ross؟

از لطف و راهنماییتون پیشاپیش ممنونم.

آخرین ویرایش:

goshtapo90

عضو جدید
ژنتیک کمی و جمعیت

ژنتیک کمی و جمعیت

سلام دوستان کتاب مرجع و کامل برای ژنتیک کمی و جمعیت اگه میدونین لطفا پاسخ بدید .

goshtapo90

عضو جدید
xsds

xsds

یه منبع خوب واسه درس ژنتیک کنکور ارشد علوم دام اگه میدونین لطفا راهنماییم کنید (توجه به اینکه بیشتر بخش های مربوط به کمی و جمعیت است )

goshtapo90

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید

لطفا راهنمایی کنید

یه منبع خوب واسه درس ژنتیک کنکور ارشد علوم دام اگه میدونین لطفا راهنماییم کنید (توجه به اینکه بیشتر بخش های مربوط به کمی و جمعیت است )

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان. راستیتش یه تعداد سوال داشتم خواستم اینجا مطرح کنم.گفتم شاید کسی کمک کنه.شایدم افراد دیگری مثل من سوال داشتن.
1- چه تعداد جوجه گوشتی رو در واحد متر میشه نگهداری کرد. تو هیچ مقاله ای تعداد نگفتن.(مثلا در شمال کشور در یک سوله)
2- چه دانه ای واسه جوجه های گوشتی بهترین بازده رو داره؟ از یکروزگی تا .....
3- واکسنهای ضروری کدوما هستند؟ و چه جوری و در چه زمانی ، چه واکسنی باید زد؟ (اسم واکسن هم لطفا بگین)
4- آیا اگه تمام شبانه روز محیط مرغداری روشن باشه بازدهی بهتره؟ یا به چه ترتیب زمانی چراغها رو خاموش و روشن کنیم بهتره؟
5- چه مکملهای غذایی و اقدامات ضروری لازمه که جوجه تا 40 روزه مرغ کامل بشه؟ و به صورت معمول جوجه چند روز طول می کشه تا مرغ بشه؟
6- نژاد مناسب برای مرغ گوشتی تو مرغداریهای ایران معمولا چیه؟ ross؟

از لطف و راهنماییتون پیشاپیش ممنونم.

سلام
تعداد جوجه در واحد سطح بستگی به دمای هوا داره در زمستان بیشتر و در تابستان کمتر شرایط تهویه هم مهمه
برای افزایش عملکرد بهتره در یکی دو روز اول مش بدی بعد کرامبل و برای جیره رشد پلت بدی
واکسیناسیون رو حتما باید با دامپزشک اون منطقه چک کنی ولی نیوکاسل رو حتما میزنن
بهتره 23 ساعت روشنایی باشه 1 ساعت خاموشی روزای اول هم خاموشی نمیدی ولی بعد از 3 روز کم کم زمان خاموشی افزایش بده تا برسه به 1 ساعت البته من خاموشی نداشتم و مشکلی هم پیش نیومد
جوجه ها 40 روزه هم به وزن میرسن اما بیشتر میگن 42 روزه
برای جوجه گوشتی هم نژاد کاب رو داریم هم راس

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی اطلاعاتی در مورد بلوک های لیسیدنی که برای گاو ها استفاده می کنن دارین؟ چه موادی توش داره ؟ مکانیسمشون توی بدن دام چه جوریه؟ چه تاثیری داره رو رشد دام نسبت به حالتی که از این بلوک ها استفاده نمیشه داره ؟

بلوک های لیسیدنی بیشتر از مواد معدنی و مکمل ها تشکیل شده + بخش زیادی نمک
وقتی جیره تنظیم میشه در حد نیاز متوسط گله است برای همین ممکنه دام ها نیاز بیشتری داشته باشن بیشتر بلوک ها برای محکم کاری استفاده میشه
ولی بهتره از این بلوک ها استفاده بشه

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من ميخاستم كه ساليانه دوبار بره بگيرم از ميش ها . برنامه ي ورود و خروج قوچ ها به گله به چه شكلي بايد باشه؟ اين امر امكان پذيره يا بايد از داروهاي تنظيم فحلي استفاده كرد؟

برای اطمینان از داروها استفاده کن تا گله یک دستی داشته باشی

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان. من ميخاستم بدونم خوراندن سويا به جاي كنجاله سويا ، واسه تغذيه گوسفند به جاي پروتئين در جيره غذايي اشكالي نداره؟
دونه هاي سويا رو اسياب كنم با ساير مواد جيره غذايي مخلوط كنم مشكلي پيش نمياد؟

سویا مواد ضد تغذیه ای داره کنجاله این مواد رو کمتر داره
برای بره که اصلا استفاده نکن

mahboob3000

عضو جدید
سلام میخام جیره نویسی گاودارای صنعتی رایادبگیرم قبلا تو دانشگاه یک چیزهایی بلدبودم اما الان یادم رفته میشه راهنماییم کنیدازکجا و باچی شروع کنم ؟میشه تو خونه یادبگیرم ؟

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام میخام جیره نویسی گاودارای صنعتی رایادبگیرم قبلا تو دانشگاه یک چیزهایی بلدبودم اما الان یادم رفته میشه راهنماییم کنیدازکجا و باچی شروع کنم ؟میشه تو خونه یادبگیرم ؟

سلام می تونید از کتاب اموزش جیره نویسی در شرایط ایران استفاده کنید برای جیره نویسی دستی نرم افزار NRC اگر راهنماش رو پیدا کنید و از روی راهنما روش کار رو یاد بگیرید هم خوبه
البته نظام مهندسی هم کلاسای اموزش جیره نویسی دارن برید در کلاسها شرکت کنید مفید هستن

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
تاپیک هایی که دربارۀ جیره نویسی داریم:

UFFDA جيره نويسي دام و طيور همراه با آموزش...

راهنماي انتخاب مواد خوراكي جهت جيره نويسي

اهميت جيره نويسي با كامپيوتر

مجموعه ابزار جیره نویسی

جیره نویسی به صورت دستی

جداول NRC مورد نیاز برای جیره نویسی (1994-2000-2001)

برنامه های جيره نويسي

سلام ...دارم یه گاوداری تاسیس میکنم دنبال وامش بودم مثل اینکه کشور بودجه نداره ندادن درهرصورت...ناامید شده بودم تا اینکه پدر به کمک اومد و دوباره دنبال کاراشو گرفتم...

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه چه جوری بدون داشتن یوزر و پسورد می تونم از ژورنال پولتری ساینس مقاله دانلود کنم
برام خیلی مهمه:(

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
سال نو مبارک-ایشالا سال خوبی داشته باشین
دوستان من میخوام یک سالن برای مزغ تخم گذار راه اندازی کنم برا امنیت شبا برن تو سالن و روز در محوطه ازاد باشند
یک سالن با عرض 5 متر و طول 15 متر با دیوار بلوکی و سقف سبک گنجایش چند عدد مرغ داره برا خواب و استراحتشون؟
حدودا چقدر فضا باید علاوه بر سالن فنس بکشم دورش که روز در ان ازاد باشن و بگردن
من حدودا میخوام 1000 تا فعلا مرغ داشته باشم
حدود 10.000 متر زمین دارم
دارم دور زمین دیوار میکشم
دیوارش تموم هست میخوام ساختمون برا مرغ ها احداث کنم
داداش اگه اینو خووندی یه پیام به من بده بی زحمت
خواستم بدونم اگه خریدی دونه چند خریدی آخه من شنیدم میدن 5 تومن تعجب کردم گفتم اگه 5 تومنه بگیرم

VAHID.MAKU

عضو جدید
سلام دوستان. يه سوال داشتم. يه گاو شيري از چند هفتگي شروع به شير دادن ميكنه؟ و اندازه اون شير به طور معمول چقدر هست؟