[درخواست سوال و راهنمایی] مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

amo135

عضو جدید
من الان تصمیم دارم وارد کارپرورش شتر مرغ بشم.صفر تا صد این کارو برام میگین؟

Maryam.Silent

عضو جدید
کاربر ممتاز
دامپزشکی!!!

دامپزشکی!!!

اوممممم نظرتون در مورد ادامه تحصیل تو رشته دامپزشکی چیه؟ ینی جای ارشد گرفتن تو همین رشته محترم خودمون (علوم دام) بریم ارشد دامپزشکی بخونیم، و اینکه بین رشته های دام پزشکی کدوم بازار کارش بیشتره
ممنون میشم اگه اطلاعاتی تو این زمینه دارین کمکم کنین

kamran293

عضو جدید
دوست عزیز که علاقمند به پرورش شتر مرغ هستی...بنده هم به این کار علاقه شدیدی دارم.....

باید چیکار کنیم؟؟؟:D:D

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوممممم نظرتون در مورد ادامه تحصیل تو رشته دامپزشکی چیه؟ ینی جای ارشد گرفتن تو همین رشته محترم خودمون (علوم دام) بریم ارشد دامپزشکی بخونیم، و اینکه بین رشته های دام پزشکی کدوم بازار کارش بیشتره
ممنون میشم اگه اطلاعاتی تو این زمینه دارین کمکم کنین
به نظر من شما اگه با علوم دامی کار پیدا می تونید بکنید با ارشد دامپزشکی هم می تونید اخه هر دو رشته مکمل هم هستند

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اگه بخوایید صفر تا 100 یک کار رو یاد بگیرید من براتون ی پیشنهاد ذارم برید و در یک پرورش بوقلمون حداقل برای 1 سال کار کنید اینجوری 700 درصد کار رو یاد می گیرید 30 درصد بقیه اش هم به مطالعه و مدیریت خودتون بستگی داره

پاستوریزه

عضو جدید
سلام
ایا این درست است که سم تلیسه از نظر اندازه بزرگتر(کشیده تر) از سم گاو است؟؟!!؟
علت اندازه بزرگتر سم چیه ؟؟؟؟

nasimparsi

عضو جدید
دادن برنج به مرغ و ماکیان خانگی؟؟

دادن برنج به مرغ و ماکیان خانگی؟؟

با درود

دوستان من یک خروس و یک مرغ خانگی دارم. به تازگی به جایی دسترسی پیدا کردم که روزانه اندازه ی زیادی برنج (سفید و با لوبیا و ..) می تونم ازشون بگیرم. می خواستم بدونم اگر این برنج ها یک بار با آب جوش آب کشی کنم و مقداری از روغنش گرفته بشه رو می تونم به مرغ ها بدم با خیال آسوده ؟ براشون مشکلی پیش نمیاد؟

باید توجه کنیم که از زمانی که برنجشون می دم دیگه تمایلی برای خوردن مثلا نون خشک و .. ندارن

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با درود

دوستان من یک خروس و یک مرغ خانگی دارم. به تازگی به جایی دسترسی پیدا کردم که روزانه اندازه ی زیادی برنج (سفید و با لوبیا و ..) می تونم ازشون بگیرم. می خواستم بدونم اگر این برنج ها یک بار با آب جوش آب کشی کنم و مقداری از روغنش گرفته بشه رو می تونم به مرغ ها بدم با خیال آسوده ؟ براشون مشکلی پیش نمیاد؟

باید توجه کنیم که از زمانی که برنجشون می دم دیگه تمایلی برای خوردن مثلا نون خشک و .. ندارن
همشم دوتا داری؟؟
برنج به دلیلی این که سبوسش جدا شد و ویتامین های گروهb رو نداره واسه پرنده های مضره!! در صورتی که فقط بهشون برنج بدی!!

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با درود

اصلا به مرغ برنج خام نده ....برنج روغنیو آب بکشی بدی موردی نداره......
گندم خوبه .....پوست میوه ها و خیار و گوجه ..هندونه و خربزه اینا عالیه ....نون خشکو هم اول یکم بخیسون بعد آبشو بریز با سبوس گندم قاطیش کن خوب مخلوط کن بده بخورن

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
والا من سابقه ی مرغ و خروس داشتن نداشتم، اما تا اونجایی که دیدم ولشون میکنن تو باغ و باغچه هرچی گیرشون اومد بخورن دیگه

ghodratollah1169

عضو جدید
تو سایتها که میرید همه چیز گل و بلبله وارد کار که میشید متوجه میشی دروغ جامعه ی ما رو پر کرده . ما نه نژاد سانن و آلپاین که بومی شده باشه داریم ( به غیر از یک مورد تو یزد که با آب و هوای یزد آداپته شده ) و نه اون کسی که نژاد خالص رو از فرانسه آوورد سودی کرد ( ثلث بز ها رو به خاطر تب برفکی روانه ی قصابی کرد ) و نه قیمتی که باید براش بپردازی منطقیه که با دو تا دو تای کاسبی بخونه ( هر بز ماده یک ملیون پانصد هزار تومن ) . مگه اینکه نر خالص رو بگیری رو بز های ماده منطقه ی خودت بندازی و دو رگ گیری کنی که هم زمانبره هم هزینه بر هم اینکه از نظر فنی کار پیچیده ای هست و کار شما نیست . رومانف هم ببین اونهایی که دو سه ساله دارن کار میکنن سود کردن ؟ اگه کردن شما هم همینکارو بکن . فقط بگم پرورش و نگهداری گوسفندی که قراره دو قلو یا سه قلو بکنه کار 99 % گوسفند دارهای ایران نیست . خود گوسفند داری در ایران بر اساس مرتع و چوپانی تعریف شده هنوز گوسفندداری بسته و صنعتی نطفه ش شکل نگرفته . میگم دروغ و فریب تو جامعه داره بیداد میکنه . یکسری تبلیغات داره انجام میشه که بگن ما داریم پیشرفت میکنیم یک عده هم کاسبن و دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن . هیدروپونیک هم از همه بد تر . شما بذری که ارزش غذایی 100 داره میذارین تو دستگاه علفی که ارزش غذایی 95 داره ازش پس میگیرین . فقط لطفش اینکه شما علف دارین . برای جایی که مطلقا زمین و آب ندارن خوبه . خلاصه اینکه اینکارا رو نکنید . سرمایه تون رو به باد میدین .

با سلام
مطالب جناب عالی بسیار نا امید کننده است و اما تجربه من در بزهای سانن و نشست و برخواست با بزرگترین پرورش دهندگان این حیوان دوست داشتنی اینو میگه که سوده است ولی همه چیز بستگی به مدیریت خود شخص داره.بسیار کار دوست داشتنی ،سخت و پیش خودمون باشه با درامد عالی هستش.(برای روشن شدن این موضوع یه زنگ به پرورش دهندگان این بز (سانن)بزنید ببینید حاضرا 2 تا دونه بز ماده به شما بفروشن!!!البته بز ماده سانن حداقل 2.5 میلیون تومنه.موفق باشید و امیدوار.

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با درود

سلام.
شما میتونید همون برنجی که به عنوان مصرف روزانه استفاده می کنید اگه بعد از پخت اضافه اومد و اگه خشک شده کمی مرطوب کنید و به مرغ و خروس بدید.برنج چه کته باشه و چه آبکش فرقی نداره برای مصرف اما برنج کته خیلی بهتره چون املاح اصلی و مواد مغذی برنج باقی مونده.
همین طور می تونی از سویای خشک که مخصوص طیور هست استفاده کنی
و موقع مصرف داخل ظرف بریزی و خیس کنی با دست ورز بدی تا نرم بشه و به طیور بدی.
در مورد سبزیجات هم تره , شاهی رو خیلی دوست دارن همین طور برای استخوان سازی مرغ و خروس هم می تونی از پوسته ی تخم مرغ استفاده کنی.
یعنی پوسته ی تخم مرغ رو له کنی تا حدی که قابل خوردن باشه و بعد داخل سویا و یا برنج و یا به صورت جدا بهشون بدید.
در ضمن سیب زمینی خام رنده شده هم می خورن.
اینا همشون مفیده و قابل مصرف
ـــــــــــــــــــــــــــ
در مورد تمایل نداشتن به نون خشک اینِ که چون برنج بدید مواد مغذی برنج هم بیشتر و هم کامل تر از نون هست و در ضمن خیلی بیشتر و بهتر طیور رو سیر میکنه
نون هم اگه بخواین بدید به صورت خشک ندید. کمی مرطوب کنید
و حتی میتونید نون مرطوب شده رو با کمی دانه ی گندم خرد شده یا دانه ی ذرت میکس شده مخلوط کنید و بدید.
موفق باشید.:):gol:

آخرین ویرایش:

23hosein

عضو جدید
ترمومتر گاوی

ترمومتر گاوی

از دوستان کسی اطلاع داره چه ادواتی برا سنجش دمای بدن گاو وجود داره؟

قطبس

عضو جدید
درخواست کمک اوژانسی

درخواست کمک اوژانسی

با سلام و عرض خسته نیاشی خدمت دوستان گرامی درخواست دارم اگر جزوه و یا کتاب علوم دامی عمومی مقطع کارشناسی برای دانلود دارید بگذارید من چشم ناتظار هستم:eek: با تشکر قطبس

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و عرض خسته نیاشی خدمت دوستان گرامی درخواست دارم اگر جزوه و یا کتاب علوم دامی عمومی مقطع کارشناسی برای دانلود دارید بگذارید من چشم ناتظار هستم:eek: با تشکر قطبس

درود دوست عزیز :gol:
منظورتون کتاب های جامع علوم دامی هست ( سورس منابع ارشد مث کتاب های سنجش تکمیلی ) ؟ :warn:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان کسی اطلاع داره چه ادواتی برا سنجش دمای بدن گاو وجود داره؟

تا جایی ک من اطلاع دارم با دماسنج ! با اندازه گیری داخلی دمای بدن گاو نه سطح بدن گاو .

- از واژن به عنوان یک محل جایگزین برای اندازه گیری دما میتوان استفاده کرد. رکتوم پر از هوا یا نقص در وارد کردن دماسنج موجب کمتر نشان دادن دما خواهد شد.
- همواره در یک زمان مشخص از روز (مثلا صبح ها) برنامه تب گیری را انجام دهید.
- در آب و هوای گرم تعیین دما با مشکل مواجه می شود. در این مورد گاوهای هیپوکلسمیک دما را بیش از حد نشان میدهند.

tititoti

عضو جدید
سلام دوستان،
من به دنبال اطلاعاتی جهت نوشتن یک طرح توجیهی برای احداث یک مزرعه گوسفند داشتی هستم. مشکل اصلی من در بخش محاسبات مربوط به هزینه های جاری طرح هست.
ممنون می شم اگر بتونید در این زمینه کمکی بکنید،

dastjerdi1

عضو جدید
درخواست راهنمایی در مورد پرواربندی گوسفند

درخواست راهنمایی در مورد پرواربندی گوسفند

باسلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
یه کم سرچ کردم در انجمن و مطلبی که نیاز داشتم رو پیدا نکردم.
من دانشجوی علوم دامی نیستم ولی خیلی علاقمند شده ام که یه واحد پرواربندی گوسفند تاسیس کنم. فعلا در سطح اینترنت دارم تحقیق میکنم ولی هیچ مطلب عملی و کارآمدی رو پیدا نکردم. سوالات بسیار زیادی در این مورد دارم. ولی فعلا مهمترین سوالی که دارم اینه که اصلا ایجاد پرواربندی گوسفند (گوسفند جوان دوره100 روزه) در ایران مرسوم هست؟ توجیه اقتصادی در ابعاد کوچک داره؟

دوستانی که تجربه ی کار عملی در این مورد رو دارن خیلی لطف میکنن اگه یه کم در این مورد توضیح بدهند.

ah.amarlouee

عضو جدید
میزان مصرف دی کلسیم فسفات در جیره انواع طیور ،گوساله پرواری و گاو شیری

میزان مصرف دی کلسیم فسفات در جیره انواع طیور ،گوساله پرواری و گاو شیری

سلام به همه مهندسین اهل فن
دوستان لطف کنن هر کدوم تجربه ای در مورد میزان مصرف دی سی پی در جیره انواع پرندگان و نشخوارکنندگان دارن میزان مصرف در تن و نتیجه ای که حاصل کردن رو برامون بنویسن اگه بشه یه تحلیلی بکنیم روش ممنونم از همکاری شما.

manshuor

عضو جدید
Re: مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

Re: مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

سلام دوستان
من ارشد علوم دامی، مدیریت دامپروری هستم. میخواستم منابع دکترای این رشته رو بدونم. و اینکه چه دانشگاه دولتی توی تهران دکترای این رشته رو داره؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین. واقعا با کمبود وقت مواجه ام.

sajedizhila

عضو جدید
سلام بر مهندسان گرامی

سلام بر مهندسان گرامی

با سلام
من ژیلا ساجدی هستم ارشد علوم دامی دارم. قصد احداث مزرعه پرورش شترمرغ تو استان اردبیل دارم. به راهنمایی های دوستانی که در این زمینه فعالیت کردند نیاز دارم. با تشکر

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
با سلام
من ژیلا ساجدی هستم ارشد علوم دامی دارم. قصد احداث مزرعه پرورش شترمرغ تو استان اردبیل دارم. به راهنمایی های دوستانی که در این زمینه فعالیت کردند نیاز دارم. با تشکر
نقداً یه نگاهی به این تاپیک بندازید ببینید کمکی می کنه:

[h=3]پرورش شترمرغ[/h]

mirzaei1993

عضو جدید
سلام دکتر... :Dمن در شروع پروار بندی گوسفند هستم.... در خدمتماگه تو انجمن نبودم پیام خصوصی بذار تا برگردم... یکم شلوغ شده سرم ;)

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
باسلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
یه کم سرچ کردم در انجمن و مطلبی که نیاز داشتم رو پیدا نکردم.
من دانشجوی علوم دامی نیستم ولی خیلی علاقمند شده ام که یه واحد پرواربندی گوسفند تاسیس کنم. فعلا در سطح اینترنت دارم تحقیق میکنم ولی هیچ مطلب عملی و کارآمدی رو پیدا نکردم. سوالات بسیار زیادی در این مورد دارم. ولی فعلا مهمترین سوالی که دارم اینه که اصلا ایجاد پرواربندی گوسفند (گوسفند جوان دوره100 روزه) در ایران مرسوم هست؟ توجیه اقتصادی در ابعاد کوچک داره؟

دوستانی که تجربه ی کار عملی در این مورد رو دارن خیلی لطف میکنن اگه یه کم در این مورد توضیح بدهند.

یه تاپیک بلند بالا در مورد پرواربندی گوسفند داریم:

پرواربندی گوسفند

آخرین ویرایش:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من ارشد علوم دامی، مدیریت دامپروری هستم. میخواستم منابع دکترای این رشته رو بدونم. و اینکه چه دانشگاه دولتی توی تهران دکترای این رشته رو داره؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنین. واقعا با کمبود وقت مواجه ام.
سلام
منم گرایش ارشدم مثل شما بوده اما ایران دکترای این رشته رو نداره من تغییر گرایش دادم

تایسز

عضو جدید
با سلام اقا حمید من یه بوقلمون ماده خریدم از بازار از روز اول یه پاش ورم کرده بود نمیتونه راه بره رو یه پاش راه میره چن جاشو با سوزن کوچولو سوراخ کردم یکم چرک اومدم اول داغ بود ولی الان سفت شده دلم به حالش میسوزه چیکار کنم درس شه دقیقا کف پاش و یکم از مچش هس.ممنون میشم راهنمایی کنی

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام اقا حمید من یه بوقلمون ماده خریدم از بازار از روز اول یه پاش ورم کرده بود نمیتونه راه بره رو یه پاش راه میره چن جاشو با سوزن کوچولو سوراخ کردم یکم چرک اومدم اول داغ بود ولی الان سفت شده دلم به حالش میسوزه چیکار کنم درس شه دقیقا کف پاش و یکم از مچش هس.ممنون میشم راهنمایی کنی
بهتر زبون بسته رو بکشی گناه داره داره زجر می کشه

vampi

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید

یه سری سمینار و مقاله در مورد Genomic selection میخواستم
از بچه ها کسی هست کمکم کنه ممنون میشم

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید

یه سری سمینار و مقاله در مورد Genomic selection میخواستم
از بچه ها کسی هست کمکم کنه ممنون میشم
سلام
برو گوگل اسکولار Genomic selection رو بزن بعضی مقالات رو اونجا می تونی رایگان بدست بیاری کار 1 ساعتم نیست
بعضی مقالات دیگه که پولی هستن رو تو همین سایت می تونی بگی برات پیدا کنن