تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

leila_elhamian

عضو جدید
سلام .دوستان به نظر من توی این مدت باقی مانده بهترین کار اینه که نمونه کارای سه چهار دوره قبل رو که قبول شدن بررسی کنیم و دستمون بیاد تقریبا که چه چیزایی لازمه رعایت بشه برای گرفتن نمره قبولی.
لطفا هرکی کارای قبول شده سالای قبلو داره با نمرش بذاره که استفاده کنیم.یه سری هستن اما پراکنده .اگه همش یجا باشه بهتر میشه مقایسه کرد.

موافقم. علاوه از اون به نظر من اگه تا روز امتحان هر روز یکی از سالهای قبلو طراحی و بررسی کنیم خیلی خوب میشه. هر کس کار کنه و کارشو بذاره تا بقیه در مورد کارش نظر بدن

eli.memar

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم که ترسیمی هستش
در بند 3 خواسته طرح گفته نیم طبقه.... ارتفاع نیم طبقه با ضخامت سقف زیر و سقف بالا چقدر باید باشه؟؟؟
مجموع ارتفاع تجاری با احتساب نیم طبقه تا زیر سقف طبقه اول چقدره؟؟؟؟
در ترسیم نیم طبقه وضعیت اون فضای خالی طبقه همکف که دیده میشه چجوری باید ترسم بشه؟؟؟ آیا به غیر از کد ارتفاعی، مبلمان طبقه بایین که در همکف ترسیم کرده بودیم باید در ترسیم نیم طبقه هم دیده بشه یا نه؟؟؟
در رابطه با کد ارتفاعی رو 100% مطمئنم ولی مبلمان رو نمی دونم؟؟؟ چون نقشه های شهرداری مبلمان همکف در نیم طبقه نیازی به ترسیم مجدد نداره و فقط کد ارتفاعی میخواد

برای نیم طبقه: فضای زیر 240 و فضای نیم طبقه 2.1 و مجموع تجاری 5.1

• Like
واکنش ها: MK6

بهروز27

عضو جدید
بچه ها واسه نورگیر کنار دیوار باید دیوار بکشیم ؟؟ الان بعضی از بچه ها دیوار کشیدن بعضی ها چیزی نکشیدن...کدوم درسته؟ممنون میشم هر کی میدونه درستش بگه

مبینا.

عضو جدید
در مورد میان طبقه" 1-ایا نیاز به نورگیر وتهویه (داکت وپنجره)داره؟یعنی ضرورت داره باید بزاریم؟
- برای رسم پلان باید 2 پلان جدابکشیم؟ کلا چگونه باید کشیده بشه؟

smosalli

عضو جدید
بچه ها واسه نورگیر کنار دیوار باید دیوار بکشیم ؟؟ الان بعضی از بچه ها دیوار کشیدن بعضی ها چیزی نکشیدن...کدوم درسته؟ممنون میشم هر کی میدونه درستش بگه

منظورتون نورگیر مجاور پلاک هست؟
اگر نورگیر مجاور پلاک باشه دیوار لازم نداره و اندازه های حداقل هم از دیوار پلاک مجاور محاسبه میشه.

smosalli

عضو جدید
در مورد میان طبقه" 1-ایا نیاز به نورگیر وتهویه (داکت وپنجره)داره؟یعنی ضرورت داره باید بزاریم؟
- برای رسم پلان باید 2 پلان جدابکشیم؟ کلا چگونه باید کشیده بشه؟

نیم طبقه بالا معمولا به فضای اقامت(اتاق خواب) اختصاص داده میشه و باید نور طبیعی داشته باشه, و اگر سرویس بهداشتی داشته باشیم قائدتا داکت هم نیاز داره.
هر سطح یه پلان لازم داره دیگه!چون سطح زیر نیم طبقه هم کاربری داره.

مبینا.

عضو جدید

اگه منظورتون پاسیو بر دیوار میگید اونطور که گفتن نه نیاز نیست.احتمالا اشتباه کشیدن..

مبینا.

عضو جدید
نه سوالم در مورد میان طبقه بود در تجاری....؟
این جمله درسته؟؟ اصولا ساختمانی را شمالی می گویند که ورودی آن از گذر به داخل حیاط باز می شود و شمال ملک به پلاک مجاور ختم می شود.
پلال جنوبی ساختمانی است که ورودی آن از گذز به داخل سطح اشغال بنا باز می شود و حیاط در شمال ملک است.
در ساختمان های شمالی سازه از سمت جنوب (حیاط) نور مستقیم و از سمت شمال نور غیر مستقیم (از نورگیر) دارد.
در ساختمان های جنوبی ملک از هر دو طرف نور مستقیم دارد.....
در مورد شمالی جنوبی بهتر میتونید توضیح بدید؟

آخرین ویرایش:

leila_elhamian

عضو جدید
من چند تا از کارهای دوستان که قبول شدن رو دارم.
آزمون آبان 93
نمره : 30مشاهده پیوست 246712مشاهده پیوست 246713[
ممنون از همکاریتون نمونه خوبیه.برای استفاده از نکات مهم امتحان

خواهش میکنم. چندتا کار دیگه ام هست که قبول شدن اونارم میذارم.

leila_elhamian

عضو جدید
طبقه همكف بالاي رمپ سرگيره.نبايد كف داشته باشه.محورa ستون ها داخل ديوار باشه چون اونوقت تير در راه پله سرگير ميشه.پس بهتره كه داخل ديوار جا بگيره.در طبقه اول آشپزخونه واحد ها نورگيري نداره

ممنون از نقدتون. در مورد ستونها به نکته خیلی خوبی اشاره کردین، اصلا حواسم بهش نبود، مرسی ولی سرگیری بالای رمپو توضیح دادم که پله گذاشتم.
در مورد آشپزخونه هام : آشپزخونه پائینی کنار پله تو ضلع جنوبی از نوگیر نورش تأمین میشه، واحد غربی و شمالی از خیابون ولی ایرادی که خودم بعد از ترسیم متوجه شدم این بود که عمق نورگیری 7 متر برای واحد بالایی( شمالی ) از 7 متر بیشتر میشه و نورگیری که به این منظور تعبیه کرده بودم متأسفانه حواسم نبوده و با سرویس بهداشتی جلوشو گرفتم.

behnaz-s

عضو جدید
ممنون از نقدتون. در مورد ستونها به نکته خیلی خوبی اشاره کردین، اصلا حواسم بهش نبود، مرسی ولی سرگیری بالای رمپو توضیح دادم که پله گذاشتم.
در مورد آشپزخونه هام : آشپزخونه پائینی کنار پله تو ضلع جنوبی از نوگیر نورش تأمین میشه، واحد غربی و شمالی از خیابون ولی ایرادی که خودم بعد از ترسیم متوجه شدم این بود که عمق نورگیری 7 متر برای واحد بالایی( شمالی ) از 7 متر بیشتر میشه و نورگیری که به این منظور تعبیه کرده بودم متأسفانه حواسم نبوده و با سرویس بهداشتی جلوشو گرفتم.

بله درسته.پله هارو متوجه شدم ولي بايد توجه كنيد كه وقتي حدود 1.5 متر توسط پله ميايد بالا حاا ايندفعه تو همكف سرگير نشه.موفق باشيد

gima

عضو جدید
سلا دوستان
یه سوال :
در مورد حداقل ارتفاع زیر زمین که چقدر میتونه باشه
و همینطور حداقل ارتفاع همکف؟

بهروز27

عضو جدید
بچه ها تجاری با احتساب میان طبقه .... یعنی فضای که برای تجاری در اختیار داریم یک سومش میان طبقه بکنیم ؟؟

leila_elhamian

عضو جدید
مشاهده پیوست 246720مشاهده پیوست 246721سلام دوستان میشه بیزحمت به کار منم نظر بدین ممنون میشم

سلام، تو قسمت پخ نباید ورودی گذاشت.
"پخ اگر رو به گذر باشد میتوان پنجره و روشنائی داد ولی در رو به حیاط (مشرف به همسایه) نمیتوان. روی پخ نمیتوان درب ورودی داد."
عکسا واضح نیستن. طبقاتو که اصلا متوجه نمیشم. تأسیساتم واضح نیست ولی باید یه فضای 4*3 باشه و یه داکت 80*40 داشته باشه که تا بام ادامه داره و باید حواسمون باشه تو طبقاتم در نظر بگیریمش

leila_elhamian

عضو جدید
در ضمن دیوارای تأسیساتم هاشور بزنید بنویسید مقاوم در برابر حریق طبق مبحث 3

leila_elhamian

عضو جدید

سلام،بله باید دیوار 20 سانتی ترسیم بشه و حتمأ باید نورگیر به دورتادور پلان چسبیده باشد.

leila_elhamian

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا عزیزانی که کلاس طراحی تو تهران رفتن
از نمونه آزمونهای آزمایشی که دادن یکی دوتا بزارن اینجا
ما هم استفاده کنیم!
سپاس

آزمون ندادیم ولی تو خونه کار میکردیم میبردیم اشکالامونو میگفتن. فعلا پارکینگDSC00428.jpg اسفند 89 رو میذارم. قرمزارو استاد کشیدن. DSC00426.jpg

وضعیت
موضوع بسته شده است.