تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

soodabe

عضو جدید
سلام دوستان.. میشه کسی یک نمونه سکشن از پله دوطرفه ( uشکل ) سه بازو بزاره ؟ مثل اری ک باید تو آزمون آبان 93 یا آذر 88 انجام میدادیم...

ha@sa

عضو جدید
دوستان سلام . من ازمون خرداد رو یه سری تغیرات توی سوالش دادم واسه خودم و شروع کردم به کشیدن .اینکه اومدم توی همکفش یه نیم طبقه اعمال کردم واسه قسمت تجاری . صرفا واسه اینکه ببینم چطور میشه . و اینکه توی همکف هم دو پارکینگ گذاشتم . کارمو میزارم . ببینید و اگه اشکالی به نظرتون (مخصوصا قسمت نیم طبقه میرسه ) بهم بگید . ممنونم. البته بگم کارم کامل نیست.فقط اصول اصلیشو میخوام ببینم ب نظرتون چطوره؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها شابلون و کجا دادید برش؟ من بردم یه جا میگه باید فایل کورل باشه بعد تو کورل که همه اندازه ها به هم میریزه ؟ چکار باید کرد؟

malihe 79

عضو جدید
عارفه جان یه سوال خیلی مهم داشتم ایا ارتفاع تاسیسات 3 متر هست و کلا بهتره که تاسیسات پله بخوره بره پایین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگر موتورخانه یا تاسیسات در جوار فضای خارجی باشه شما نیاز به داکت ندارید...(این داکت که میگم داکت تهویه است که میگم نیازی نیست) در سمت جداره خارجی فن قرار میدید که نقش مکش رو داره...
اگر دسترسی نداشتیم دگ باید اون موقع داکت قرار بدیدد....داکت هم یکی هست دگ داکت حریق مریق نداریم....این داکت وظیفه اش خروج دود و ...است....اما در زمان احتراق تاسیسات دریچه این داکت حالت سنسور داره که بسته میشه ...میدونید علتش چیه؟؟؟تا اکسیژن از این داکت وارد تاسیسات نشه و تشدید در آتش سوزی نداشته باشیم....و این داکت تا فضای باز ادامه داره...یعنی حتی میتونه در همون طبقه همکف به سمت بیرون هدایت بشه...اما مهندس تاسیسات گفت بهتره که تا بام بره...پس اینم بهش دقت کنید....
اگر سئوالی بود در خدمتم:gol::gol:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها شابلون و کجا دادید برش؟ من بردم یه جا میگه باید فایل کورل باشه بعد تو کورل که همه اندازه ها به هم میریزه ؟ چکار باید کرد؟

بهترین راه حل اینه ه توی کد ترسیم کنی به همراه یک کادر که اندازه دقیق اونو میدونی...ازش خروجی dxf بگیر ببر بهشون بگو بردن توی کورل کل کار رو با کورل انتخاب کنند و بهش اندازه اون کادرت رو بدن...اونوقت حله

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه جان یه سوال خیلی مهم داشتم ایا ارتفاع تاسیسات 3 متر هست و کلا بهتره که تاسیسات پله بخوره بره پایین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارتفاع بر اساس نوع تاسیسات متغییر است اما توی این آزمون نیازی نیست ...اگر تونستید یک 3 تا پله بدید وگرنه باز هم نیازی نی...ولی حواستون به سرگیری ها باشه که تاسیسات و انباری جایی نباشه که در طبقه همکف راه ورودی یا جک معلول یا رمپ معلول قرار گرفته باشه

arch.mahdi

عضو جدید
ارتفاع کف تا زیر سقف مسکونی 2.93
ضخامت سقف 0.30
مجموع 3.23 که می شود 19 تا پله 17 ساتی
5 سانت ضخامت کف سازی + 15 سانت ضخامت اجرای نازک کاری سقف با اسپرینگر می شود 20 سانت که از 2.93 کم شود 2.73 می ماند که ارتفاع مطلوب است
این حرف برای کلاس آمادگی نظام در رشته
دلیلش هم در نظر گرفتن سقف و کف تمام شده است در صورتی که در نقشه های معماری فقط ضخامت سقف سازه ای مشخص میشه
در پاسخنامه اشراق هم در خرداد هم در آبان کف تا زیر سقف رو 2.93 گرفته
((((( موافقید یا مخالف دوستان؟؟؟؟؟؟؟ )))))

میشه 18 تا پله 18 سانتی هم گرفت که ارتفاع میشه 324

arefeh

کاربر ممتاز
بازم سوال
اگه در سوال طراحی، ارتفاع تجاری داده نشد چقدر در نظر بگیریم؟؟؟؟؟؟ 3؟ 4؟ 4.5؟

به هر عددی توجه نکن جانم...برو رجوع کن به مبحث 4 اونجا در مورد نوع تجاری ها و اداری ها صحبت شده و ارتفاع حداقل ها هم گفته شده براساس اون و کنار برگه ات بنویس بر اساس صفحه فلان مبحث فلان و با توجه به اینکه آژانس هواپیمایی اداری محسوب میشود این ارتفاع رو گرفتم

leila_elhamian

عضو جدید
سلام عارفه جان، من آبان 93 رو کار کردم اینجا گذاشتم میشه لطف کنی ایراداشو بگی؟ مرسی

arefeh

کاربر ممتاز
سلام عارفه جان، من آبان 93 رو کار کردم اینجا گذاشتم میشه لطف کنی ایراداشو بگی؟ مرسی
خانمم کارت رو ندیدم والا...لطفا مجدد بزار چون به شدت درگیرم بعد از مدتی مجدد اینجا سر میزدم

arefeh

کاربر ممتاز

ستون گذاری بخش راه پله ات کامل مشکل داره
رمپت خودرو که سرگیر شده کلا به فنا رفته چرا بالاش رو پوشوندی؟؟؟
درب تجاری اینقدر کوچک؟؟؟؟و اینکه یا کشویی بزار یا اگر قرار لنگه بزاری دو لنگه و به سمت بیرون هم باید باز بشه

leila_elhamian

عضو جدید
DSC00425.jpg
عارفه جان، اینم از کار من. دوستان لطف کردن چندتا از ایراداشو گفتن مثلأ اینکه ستونهای آکس A رد بذارم داخل دیوار ... ممنون میشم شمام نظرتو بگی. مرسی

leila_elhamian

عضو جدید
ستون گذاری بخش راه پله ات کامل مشکل داره
رمپت خودرو که سرگیر شده کلا به فنا رفته چرا بالاش رو پوشوندی؟؟؟
درب تجاری اینقدر کوچک؟؟؟؟و اینکه یا کشویی بزار یا اگر قرار لنگه بزاری دو لنگه و به سمت بیرون هم باید باز بشه

بالای رمپ پله گذاشتم و کفشو بردم بالا 2015-07-16 17.14.13.jpg 3.20 میمونه. درست نیست؟

arefeh

کاربر ممتاز
بالای رمپ پله گذاشتم و کفشو بردم بالا مشاهده پیوست 246832 3.20 میمونه. درست نیست؟

ببین با توجه به چیزی که چند روز پیش در سمیناری شنیدم اینه که ارتفاع سرگیری خودرو با توجه به اینکه در مبحث 1.8 گفته و ما قبلا 1.95 میگرفتیم گفته شده که باید همون 2.05 بگیریم یعنی شما از انتهای رمپت 2.80 فقط سرگیری نداریم و اینکه با پله اومدی سقف رو شکوندی نمی دونم تا چه حد درست میتونه باشه
و اینکه در طبقاتت که الان دیدم شما برخلاف اینکه پلانهات هندسی و نسبت خوب شده اما ایرادات اساسی داره اینکه آشپزخانه ها نور ندارند نور مستقیم منظورمه
و اینکه پذیرایی از نورگیر نور بگیره زیاد جالب نی درصورتی که اتاق های خواب از نور اصلی نوربگیره در صورتی که نیاز به نور زیاد برای اتاق نیستیم

arefeh

کاربر ممتاز
این نیم طبقه نیست...ولی سقفش تو تیکه شده

leila_elhamian

عضو جدید
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟ من صورت سوالو دقیق نداشتم. احتمالأ نوشته بوده بدون نیم طبقه که من بعنوان نیم طبقه خوندمش...
ارتفاع سرگیری خودرو رو 1.8 گرفتم. باید 2.05 بگیرم؟

rap_w2w

عضو جدید
راجبه نیم طبقه مقررات ملی گفته 1.3 مساحت فضای زیری ........ چرا بعضی از دوستان میگن نصف فضای زیری؟؟؟؟ 20150716_182241.jpg

arch.mahdi

عضو جدید
any body is here????
please help me
کسی توو این مورد می تونه به من کمک کنه و نحوه ترسیم رو به من یاد بده
یکی از دوستان در تاپیک های قبلی براساس مربع عکسی گذاشتن من هرچی تلاش کردم نتونستم بزارم
فکر میکنم جناب بهروز27 بودن

rap_w2w

عضو جدید
عارفه جان من تمام مبحث 4 و مبحث 3 رو چندین بار نگاه کردم... ارتفاع دقیقی برای گروه ساختمانی با تصرف ک (((کسبی و تجاری))) ذکر نشده!!!!!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.