تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

leila_elhamian

عضو جدید
از اعضای گروه نمونه کار قبولان سالهای پیشو خواسته بودن. من نمونه کارای آبان 93 که از تاپیکهای قبلی همین گروه برداشتمو گذاشتم. من همین 4 موردو داشتم. دوستان دیگه اگه نمونه دارن لطف کنن بذارن

smosalli

عضو جدید
سلا دوستان
یه سوال :
در مورد حداقل ارتفاع زیر زمین که چقدر میتونه باشه
و همینطور حداقل ارتفاع همکف؟[/QUOTE
زیرزمینی که پارکینگ باشه حداقل2.40 و اگر انبار باشه حداقل.2.20.
همکف هم اگر پارکینگ باشه حداقل 2.40.
جدول صفحات85و86 مبحث4 رو بخونی اونجا حداقل ها رو گفته:smile:

b_arch_5

کاربر بیش فعال
از اعضای گروه نمونه کار قبولان سالهای پیشو خواسته بودن. من نمونه کارای آبان 93 که از تاپیکهای قبلی همین گروه برداشتمو گذاشتم. من همین 4 موردو داشتم. دوستان دیگه اگه نمونه دارن لطف کنن بذارن

دوسته عزیز این کارا همه تو تایپیک جداگانه ای هست اینجا فقط شلوغ میشه و تعداد صفحات زیاد میشه و کسی که چند روزی اینجا نبوده یه دفعه با چند صفحه مواجه میشه که مفید نیست
لطف کنید نمونه کارارو تو تایپیک مخصوص به خودش پیگیری کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...نقشه-و-رتبه-قبول-شدگان-در-آزمون-طراحی-آبان-93

saeid360

عضو جدید
سلام دوستان لطفا اگه کسی در مورد پارکینگ معلول ( مثل همین نمونه سوال که بچه ها گذاشتن) و واحد مسکونی معلول اطلاعاتی داره کمک کنه . نکات مهمی که باید در طراحیش رعایت کرد چیه ... ممنون

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

rap_w2w

عضو جدید
محاسبه درز انقطاع از کف زیرزمین تا چه ارتفاعی است؟؟؟؟
تا روی سقف بام؟ تا روی جان پناه بام؟ تا روی سقف خرپشته؟ تا روی جان پناه خرپشته؟

افروغ

عضو جدید
سلام ببخشید یه سوال ,,یک متر اول و آخر که باید 10 درصد باشه رو نذاشتید شما ,,اگر نذاریم نمره منفی نداره ؟؟,,آخه منم چرخشی زدم که کد همکف رو صفر گرفتم ..ولی با احتساب دوتا 10 درصد کد زیزمینم شده -290,,اگر رمپ نرسیده به در زیرزمین به کد -270 برسه اشکال نداره؟

حق با شماست،اصلا حواسم نبود!!!!!!
خب اگه 1 متر اول و آخر هم بذاریم،طول رمپ میشه 16.67 .........باز هم 2.70 جواب میده
اگر رمپ نرسیده به در زیرزمین به کد -270 برسه اشکال نداره؟بنظرم مشکل نداره!!!!نمیدونم!!!!

rap_w2w

عضو جدید
یک دوست عزیز میشه لطف کنه طریقه کشیدن و محاسبه رمپ چرخشی رو مرحله به مرحله با تصویر به من آموزش بده؟؟؟
مرسی از لطف شما دوستان

rap_w2w

عضو جدید
بازم سوال
اگه در سوال طراحی، ارتفاع تجاری داده نشد چقدر در نظر بگیریم؟؟؟؟؟؟ 3؟ 4؟ 4.5؟

MK6

کاربر بیش فعال
محاسبه درز انقطاع از کف زیرزمین تا چه ارتفاعی است؟؟؟؟
تا روی سقف بام؟ تا روی جان پناه بام؟ تا روی سقف خرپشته؟ تا روی جان پناه خرپشته؟

از کف زیرزمین تا سقف آخرین طبقه( بام).

MK6

کاربر بیش فعال
سلام دوستان لطفا اگه کسی در مورد پارکینگ معلول ( مثل همین نمونه سوال که بچه ها گذاشتن) و واحد مسکونی معلول اطلاعاتی داره کمک کنه . نکات مهمی که باید در طراحیش رعایت کرد چیه ... ممنون

پارکینگ معلول اندازش 5*3.5برای واحدهای مسکونی شما باید اندازه سرویس بهداشتی رو 1.50*1.70 ترسیم کنید درش به سمت بیرون باز میشه، داخل حمام فضای آزاد جلوی دوش 120*120 جلوی وان 150*80، آشپزخونه فضای آزادش 80*1.20هست ( بعد از قرار گرفتن کابینت) و عرض راهروهاتون رو باید 1.40 در نظر بگیرید.

soheyla d

عضو جدید
دوستان ممنونتان میشم اگه به این سوالم پاسخ بدید اگر ما پله را 17 سانتی خواستیم در نظر بگیریم حالا 18 تا پله 17 سانتی بگیریم یا 19 تا پله 17 تایی؟؟؟؟:question:
باز هم ممنون.

leila_elhamian

عضو جدید
دوستان ممنونتان میشم اگه به این سوالم پاسخ بدید اگر ما پله را 17 سانتی خواستیم در نظر بگیریم حالا 18 تا پله 17 سانتی بگیریم یا 19 تا پله 17 تایی؟؟؟؟:question:
باز هم ممنون.

از ارتفاع مذکور نباید کمتر طراحی کنیم اما بیشتر از آن به شرط تناسب با ارتفاع پله بلامانع است.
ابتدا عدد داده شده را به 17 تقسیم میکنیم تا تعداد پله های درست در بیاد و به بالا گرد میکنیم.
مثلأ 3.5 تقسیم بر 17 میشه بیست و خورده ای که 21 در نظر میگیریم. 21 پله 17 سانتی و ارتفاع دقیق برابر 3.57=17*21

faza@bana

عضو جدید
سلام، تو قسمت پخ نباید ورودی گذاشت.
"پخ اگر رو به گذر باشد میتوان پنجره و روشنائی داد ولی در رو به حیاط (مشرف به همسایه) نمیتوان. روی پخ نمیتوان درب ورودی داد."
عکسا واضح نیستن. طبقاتو که اصلا متوجه نمیشم. تأسیساتم واضح نیست ولی باید یه فضای 4*3 باشه و یه داکت 80*40 داشته باشه که تا بام ادامه داره و باید حواسمون باشه تو طبقاتم در نظر بگیریمش

lمرسی از بابت راهنماییتون خانوم مهندس

gima

عضو جدید
ممنون دوست عزیزاین ارتفاع رو با ضخامت سقف گفتن یا بدون ضخامت سقف
سلا دوستان
یه سوال :
در مورد حداقل ارتفاع زیر زمین که چقدر میتونه باشه
و همینطور حداقل ارتفاع همکف؟[/QUOTE
زیرزمینی که پارکینگ باشه حداقل2.40 و اگر انبار باشه حداقل.2.20.
همکف هم اگر پارکینگ باشه حداقل 2.40.
جدول صفحات85و86 مبحث4 رو بخونی اونجا حداقل ها رو گفته:smile:

rap_w2w

عضو جدید
یک دوست عزیز میشه لطف کنه طریقه کشیدن و محاسبه رمپ چرخشی رو مرحله به مرحله با تصویر به من آموزش بده؟؟؟
مرسی از لطف شما دوستان

any body is here????
please help me
کسی توو این مورد می تونه به من کمک کنه و نحوه ترسیم رو به من یاد بده

وضعیت
موضوع بسته شده است.