تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

zeinab_m2

عضو جدید
سلام مهندس
اشکالات پلان پارکینگ:اون فضای 5 در 5 رمپ اشتباهه و باید شعاع گردش رو بکشین ماشین اونجا نمیتونه بچرخه . دوست عزیز ممنون بابت وقتی که گذاشتین ولی تا جایی که خوندم فضای مربعی 5*5 برای چرخشه کافیه دیگه
دو تا ماشین رو بچسبونید به دیوار و جای انبار رو عوض کنید.انباری میتونه 1.2 در 1.5 باشه.بله حق با شماست اصلاحش میکنم
اشکالات پلان همکف: ورودی رو از طرف 0.00 بدین شیب ورودی رو محاسبه نکردین والا منم از طرف 000 ورودی رو دادم اما باببت اون یه مقدار شیب تو کار خیلی از دوستان حتی قبولی ها همون جور ک من گرفتم گرفتن اما بازم چشم اصلاح میکنم
تعداد پله ها رو چه جوری حساب کردین برای رسیدن به طبقه ی اول؟ارتفاع تجاری رو در نظر نگرفتین..یه پله 4 بازو با 28 تاپله 17 سانتی . یه کم هول هولی شد . فک کنم دوستانو ه اشتباه انداختم

تشکر دوباره
خواهش می کنم ولی مربعه دقیقا تو کدوم مبحثه؟ من فقط تو کارای دوستان دیدم

zeinab_m2

عضو جدید
دوستان سلام همگی خسته نباشید . ازمون اذر سال نود دو رو طرح زدم . اگه نقدش کنید ممنون میشم مشاهده پیوست 246577مشاهده پیوست 246576
مهندس منم این سوالو حل کردم ولی با در نظر گرفتن یه فضای 5 در 5 برای دو تا ماشین عملا جایی برای گذر انباری و تاسیسات باقی نمی مونه همین اشتباه توی جزوه خانه ی عمرانم هست.اونجا فقط دو تا انباری جا میشه.تاسیسات میره اونجایی که خاک پر نوشتین.

ha@sa

عضو جدید
تو هم کف لابیه آسانسور نیاز به در نداره
فقط باکس پله در داشته باشه اونم رو به بیرون باز بشه حتمااول اینکه ممنون بابت وقتی که گذاشتی اما در مورد لابی اسانسور تا جایی که یادمه اگه فضا کم بود این کارو میکردیم اما در مورد باز شدن در به بیرون حق با شماست ومن فراموش کردم
ترسیم پله از خط برش به بعد فقط در زیرزمین به صورت خط پین در بقیه طبقات فقط خط برشو بذارین و تمامیه خطوط به صورت خط باشن . بله دوست عزیز ولی من وقتی خط ها رو کامل کشیدم یادم افتاد
در تاسیسات رو به بیرون باز شود و دیواراشو هاشور بزنین بنویسین ضد حریق ممنون یادم میمونه
تو طبقات عمق نورگیری 7 متر براشما زیاد شده . والا هلو جان من خیلی روش فک کردم دیدم اگه نورگیر بذارم باید نزیک 6 متر باشه طول نورگیر بعد تازه عمق نورگیری فضام تقریبا همون 7 متر میشد و دیگه نیاز به نورگیر نبود واین فک کنم زیاد جالب نباشه .من فک میکنم اگه بتونیم پلانها رو خوب در بیاریم و معقول باشه . مسایلی مث این که مثلا عمق نورگیری 1 یا 2 متر بیشتر شده چندان تاثیری نداره
عمق تراساتون چقدره؟ زیاده انگار و اینکه چرا جلوشو دیوار کشیدین!عزیزم 2.5 متره .اگه بیشتر شد واسه فضای پشتش نوروجود نداره دیگه . درست میگم

ha@sa

عضو جدید
مهندس منم این سوالو حل کردم ولی با در نظر گرفتن یه فضای 5 در 5 برای دو تا ماشین عملا جایی برای گذر انباری و تاسیسات باقی نمی مونه همین اشتباه توی جزوه خانه ی عمرانم هست.اونجا فقط دو تا انباری جا میشه.تاسیسات میره اونجایی که خاک پر نوشتین.

عزیز جان من نمیدونم شما بار چندمه که امتحان میدین ولی من بار چهارممه و هر 3 بار قبل به این نتیجه رسیدم که نباید اینقد وارد جزییات ریز بشم چون از موضوع اصلی دور میشیم .والا اونجا حدود 70 سانت فضا هست که فک کنم واسه گذر کافیه

ha@sa

عضو جدید
کارتون خوبه...فقط برای باکس پله واسانسور گویا فقط باکس پله نیاز به در داره اون در دوم احتمالا اضافیه.یا شاید هم ضرورتی نباشه باز اگر اشتباه میکنم افراد توضیح بدن...از بابت پلانها خوبه که طوری طراحی کردین که نیاز به پاسیو نبوده اما اندازه اش نمیدونم فقط اینکه فاصله نورگیری از پنجره تا انتهای فضاییکه باید بهش نور برسه تا 7 متره...برای شیب بندی هم وقتی شیبهای مخالف دارین یه خط گویا باید بکشین یعنی از خط خرپشته خط بکشین تا پایین.....یه سوالاتی هم پیش اومده برام.. شما یه داکت برا سرویسهای واحدها گذاشتین ایا میشه یه داکت برای 2 واحد باشه؟اگر برای تهویه یه پنجره به داکت بزنن واحدها به هم دید پیدا میکنن...این چطوریه؟؟سوال دیگه اینکه تو کارها دیدم برای شیب بندی هاشور میزنن ایا مربوط به سنگ جان پناهه؟از بابت دوبلکس هم گفتین بنطر میاد حرف شما درسته اگر 3 متر بره بالا میشه 1 طبقه چرا پس میگن دوبلکس؟اگر میشه در مورد دوبلکس افراد توضیح بدین که اطمینان حاصل بشه....فقط اگر میشه کارهاتون تو یه تاپیک قرار بدین تا افراد برای دیدن کارها مجبور به باز کردن صفحات زیاد نشن...

ممنون دوست عزیز .
عزیزم خط کشیدم واسه شیب بندی شاید چون کمرنگ بوده مشخص نیست .در مورد داکتها هم والا تا حالا من ندیدم ممنوعیتی باشه . در مورد هاشور زدنم اون مال سایت پلانه عزیزم .واما در مورد دوبلکس کاش واقعا کسی کمکی میکرد .

ha@sa

عضو جدید
دوستان کسی ازه ضوابط ارتفاع نیم طبقه چیزی میدونه و ارتفاع طبقه زیرش چقد باید باشه ؟یه سوال دیگه اینکه ارتفاع 2.40 واسه مسکونی مشکلی داره

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان کسی ازه ضوابط ارتفاع نیم طبقه چیزی میدونه و ارتفاع طبقه زیرش چقد باید باشه ؟یه سوال دیگه اینکه ارتفاع 2.40 واسه مسکونی مشکلی داره

تو یکی از پست ها مهندس عارفه اینجوری جواب داده بودن:
اکه دوبلکس باشه 2.10 از کف تا زیره سقف...معمولا تجاری رو هم بالکنش رو همین حدود میگیریم چون سرگیری پیاده 205 سانت هست برای همین حداقل ارتفاع مفید رو 2.10 میگیریم.

حداقل ارتفاع فضای اقامت 2.40 (مبحث 4 صفحه 56)

MK6

کاربر بیش فعال
دوست عزیز سلام . اختلاف سطح 3 متر برای دوبلکس ؟!!!!!!!!!!!!!!!والا من واسه ازمونای قبل یه بار کار کردم اختلاف ترازهامم هم 3 متر بود یچه ها باشگاه گفتن اشتباه و اختلاف تراز شون تقریبا 5 تا پله بود بین فضای عمومی و خصوصی . میشه منو راهنمایی کنید ومن واقعا گیج شدم:(:confused:

نه دوست عزیز اونی که شما میگید دوبلکس نیست اختلاف سطح شما دقیقا همون ارتفاع طبقه مسکونی رو بهش میدید با این تفاوت که دیگه کل کاربری ها رو تو طبقه اول ندارید یعنی فضاها رو تقسیم بندی میکنید یکسری رو پایین ( همونهایی که اشاره کردم) یکسری هارم درطبقه فوقانی (دوبلکستون) طراحی میکنید.

MK6

کاربر بیش فعال
ممنون از توضیحتون :smile:متوجه شدم یعنی دوبلکس یعنی همون 1 طبقه میریم بالا ولی voidداره.. برای امتحان ابان 93از تراز 2.60_ در زیرزمین 5پله زدم به تراز 1.56_رسیدم بعد یه باکس پله به ارتفاع 3.23 رفتم بالا به تراز 1.67+ یعنی در همکف رسیدم ....یعنی لابی مسکونیم دهمکف در تراز 1.67+قرار رگرفت که افراد مسکونی ازقسمت 0.5_با 14 پله به همکف یعنی تراز1.67+میرسن البته موضوع ستون گذاریش فکر میکنم حل شد.برای خرداد شبیه همین کار انجام دادم.ایا اینطوری قابل قبوله؟

خواهش میکنم بله دقیقا منظورم همین بود، خوب اینیکه گفتید برای رسیدن تا طبقه همکف بود از همکف به طبقه اولتون رو چطور رسیدید؟؟؟؟؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها كسي هست خط كش تي رول داشته باشه.؟
من تازه خريدم ماركه فابل هست
ولي اين غلطك توش تالاپ ميفته زمين...!!
اصن سره جاش ثابت نيس
ميخوام بدونم كلن اينجوري ان يا خط كشي كه من خريدم مشگل داره.؟

young Eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه عزیزان

یه نکته خدمتتون عرض میکنم
اون هم اینه که کارتون برای آزمون تقریبا باید بی نقص باشه تا بتونید قبول شید
خیلی به این فکر نکنید که زمان کمه و مثلا مبلمان ندارید و ...
سعی کنید حداقل کاری رو هم که دارید بدون کوچکترین ایرادی باشه

درضمن بدونید که ایرادی که در یک طبقه دارید نمرش در تمام ظبقات جداگانه کم میشه، یعنی یجورایی ضریب میخوره

leila_elhamian

عضو جدید
تو مبحث 4 ص 75 نوشته تأمین نور طبیعی برای پارکینگ در طبقات زیرین از طریق حیاط خلوت و پاسیو مجاز است. الزام که نیست؟ نه؟

خانه آبشار

عضو جدید
سوال مرداد 94
طراحی فاز یک ساختمانی با مشخصات زیر
زیرزمین -دو پارکینگ "چهار انباری "یک تاسیسات
همکف -دو پارگینگ "لابی مسکونی "تجاری با احتساب نیم طبقه
اول -چهار واحد تک خوابه
دوم -یک سه خوابه" یک تک خوابه

rap_w2w

عضو جدید
سوال مرداد 94
اول -چهار واحد تک خوابه

سلام دوست عزیزم
تو که سوال رو گفتی حداقل سایت رو هم میزاشتی تا ما کاملا توو فکرش باشیم
حالا از هرجایی که بهت رسیده این سوال، من کاری ندارم، ولی شرایط سوال آزمون بودن رو داره این سوال....
پس سایتش رو هم گیر بیار

ha@sa

عضو جدید
سوال مرداد 94
اول -چهار واحد تک خوابه

بسم الله
بهتون الهام شده !!!!!!!!!!!!!!!!اینو از کجا اوردین؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ha@sa

عضو جدید
مهندسین خسته نباشید .مگه نگفتید برای اینکه سرگیری رمپ ماشین توی همکف درست بشه باید از انتهای رمپئ3.33 کم کرد ودیوار کشید . پس چرا من چن تا از کار دوستان و خانه اشراق رو دیدم از این مقدار کمتره .حدود 2 متره
ممنون میشم راهنماییم کنید

b_arch_5

کاربر بیش فعال
سوال مرداد 94
اول -چهار واحد تک خوابه
لطف كنيد أبعاد زمين و سايت و هم بزاريد
تمرين خيلي خوبي ميشه.
ممنون.

بهروز27

عضو جدید
مهندسین خسته نباشید .مگه نگفتید برای اینکه سرگیری رمپ ماشین توی همکف درست بشه باید از انتهای رمپئ3.33 کم کرد ودیوار کشید . پس چرا من چن تا از کار دوستان و خانه اشراق رو دیدم از این مقدار کمتره .حدود 2 متره
ممنون میشم راهنماییم کنید
باید 3.33 بگیریم ... تو کار اشراق هم 3.33 همه را گرفته

بهروز27

عضو جدید
تو مبحث 4 ص 75 نوشته تأمین نور طبیعی برای پارکینگ در طبقات زیرین از طریق حیاط خلوت و پاسیو مجاز است. الزام که نیست؟ نه؟

نه الزام نیست و سوال بالاتون که پرسیدینپت بالای رمپ نورگیر بیفته نه مشکلی نداره..فقط بفکر این باشه تمام فضاهات نور داشته باشند

وضعیت
موضوع بسته شده است.