تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

تمرین گروهی آزمون طراحــی - مرداد 94

• مجموع رای دهندگان
    74
وضعیت
موضوع بسته شده است.

بهروز27

عضو جدید
سوال مرداد 94
طراحی فاز یک ساختمانی با مشخصات زیر
زیرزمین -دو پارکینگ "چهار انباری "یک تاسیسات
همکف -دو پارگینگ "لابی مسکونی "تجاری با احتساب نیم طبقه
اول -چهار واحد تک خوابه
دوم -یک سه خوابه" یک تک خوابه

دوست عزیزاین سوال از کجا اومده؟؟ و اینکه تجاری با احتساب نیم طبقه یعنی چه ؟؟

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
لطفا عزیزانی که کلاس طراحی تو تهران رفتن
از نمونه آزمونهای آزمایشی که دادن یکی دوتا بزارن اینجا
ما هم استفاده کنیم!
سپاس

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
من دوتا سوال دارم از مبحث 4

اول اینکه منظور از پیش آمدگی ساختمان، چی هست؟یا پیش آمدگی زیر مین؟ پیش آمدگی در محدوده مالکیت؟

دوم اینکه منظور از جبهه ازاد بنا چیه؟؟؟
صفحات 42 و 43 نوشته

rap_w2w

عضو جدید
یه سوال
زمانی که در طرح سوال کد ارتفاعی برای طبقه همکف ذکر نشه آیا مجاز هستیم ارتفاع همکف رو بالا تر از 0.0 بگیریم؟؟؟ اگه آره ،،، تا چه اندازه ای میشه بالاتر برد؟؟؟؟؟
برای مثال آزمون 90/9/4
مشاهده پیوست 90_az.pdf

خانه آبشار

عضو جدید
یه سوال
زمانی که در طرح سوال کد ارتفاعی برای طبقه همکف ذکر نشه آیا مجاز هستیم ارتفاع همکف رو بالا تر از 0.0 بگیریم؟؟؟ اگه آره ،،، تا چه اندازه ای میشه بالاتر برد؟؟؟؟؟
برای مثال آزمون 90/9/4
مشاهده پیوست 246666
تا 120 میتونی بالا ببری اگه بیشتر از 120 بالا ببری دیگه زیر همکف زیرزمین نیست وطبقه حساب میشه .

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من دوتا سوال دارم از مبحث 4

اول اینکه منظور از پیش آمدگی ساختمان، چی هست؟یا پیش آمدگی زیر مین؟ پیش آمدگی در محدوده مالکیت؟

دوم اینکه منظور از جبهه ازاد بنا چیه؟؟؟
صفحات 42 و 43 نوشته
منظورش همون بالکنه. در محدوده مالکیت هم یعنی بالکن رو داخل حیاط اجرابکنیم. پیشروی زیر زمین هم یعنی سقف زیر زمین رو ادامه بدی تا بیاد داخل حیاط که بیشتر برای نورگیری هست.
البته این چند دوره ازمون خودش محدوده ترسیم رو مشخص میکنه و میگه خارج از محدوده ترسیم نکنید.
جبهه ازاد هم قسمتی که همسایه نداریم و با فضای باز ارتباط داریم.

ha@sa

عضو جدید
باید 3.33 بگیریم ... تو کار اشراق هم 3.33 همه را گرفته[/QUO
نه دوست عزیز تود جزوه اشراق گفته 3.33 اما تو همون جزوه مثلا بعنوان نمونه توی حل ازمون اذر 92 برین ببینین واسه سرگیری رمپ توی طبقه همکف حدود 2.60 از انتها کم کرد و و دیوار کشید

m.alinejadian

عضو جدید
سلام .دوستان به نظر من توی این مدت باقی مانده بهترین کار اینه که نمونه کارای سه چهار دوره قبل رو که قبول شدن بررسی کنیم و دستمون بیاد تقریبا که چه چیزایی لازمه رعایت بشه برای گرفتن نمره قبولی.
لطفا هرکی کارای قبول شده سالای قبلو داره با نمرش بذاره که استفاده کنیم.یه سری هستن اما پراکنده .اگه همش یجا باشه بهتر میشه مقایسه کرد.

بهروز27

عضو جدید
نه دوست عزیز تود جزوه اشراق گفته 3.33 اما تو همون جزوه مثلا بعنوان نمونه توی حل ازمون اذر 92 برین ببینین واسه سرگیری رمپ توی طبقه همکف حدود 2.60 از انتها کم کرد و و دیوار کشید
اره شما درست فرمودید..جزوه اشراق اشتباه حساب کرده واون قسمت سرگیری داره

سائ

عضو جدید

سلام دوست عزیز.ممنون میشم جواب بدید:
درز انقطاع رو 1/200 قرار میدیم یا 1/100؟؟؟
آخه من تو آیین نامه 2800 خوندم که 1/100 درسته.....میشه هر کی مطمئنه اعلام کنه

مبینا.

عضو جدید
خواهش میکنم بله دقیقا منظورم همین بود، خوب اینیکه گفتید برای رسیدن تا طبقه همکف بود از همکف به طبقه اولتون رو چطور رسیدید؟؟؟؟؟

از همکف یعنی 1.67+یه باکس پله به ارتفاع 3.23+زدم که به کف طبقه اول که 4.90 +بود رسیدم...

مبینا.

عضو جدید
اینطور که به من گفتن" گفتن اگر یک سمت درزانقطاع باشد تقسیم بر 100 اگر دوسمت باشد تقسیم بر 200_ حداقل میزان درز انقطاع 5 cm _ درز انقظاع =ارتفاع طبقات +ارتفاع زیرزمین+40cm کرسی چینی تقسیم بر 100 یا 200....این چیزهاییکه به من گفتن .... اینکه چقدر درسته نمیدونم...

smosalli

عضو جدید
دوستان کسی ازه ضوابط ارتفاع نیم طبقه چیزی میدونه و ارتفاع طبقه زیرش چقد باید باشه ؟یه سوال دیگه اینکه ارتفاع 2.40 واسه مسکونی مشکلی داره

درباره ضوابط نیم طبقه,مبحث4 صفحات16و 57 رو بخونید.(حداقل ارتفاع قسمت بالا2.10 و حداقل ارتفاع قسمت پایین2.40 و مساحت قسمت نیم طبقه یک سوم مساحت طبقه زیرین.)

افروغ

عضو جدید
اینطور که به من گفتن" گفتن اگر یک سمت درزانقطاع باشد تقسیم بر 100 اگر دوسمت باشد تقسیم بر 200_ حداقل میزان درز انقطاع 5 cm _ درز انقظاع =ارتفاع طبقات +ارتفاع زیرزمین+40cm کرسی چینی تقسیم بر 100 یا 200....این چیزهاییکه به من گفتن .... اینکه چقدر درسته نمیدونم...

بله همینه.....فقط کرسی چینی دیگه حساب نمیشه!

ha@sa

عضو جدید
آخرین ویرایش:

arch.mahdi

عضو جدید

سلام ببخشید یه سوال ,,یک متر اول و آخر که باید 10 درصد باشه رو نذاشتید شما ,,اگر نذاریم نمره منفی نداره ؟؟,,آخه منم چرخشی زدم که کد همکف رو صفر گرفتم ..ولی با احتساب دوتا 10 درصد کد زیزمینم شده -290,,اگر رمپ نرسیده به در زیرزمین به کد -270 برسه اشکال نداره؟

rap_w2w

عضو جدید
مهندس جان ممنون ولی ابعادش ناخواناست میشه لطف بکنی بگی طول و عرض زمین چند متره.و کد ارتفاعی های دوطرف چندن ؟ من میخواستم طرحشو بزنم

البته یه نکته دیگه هم در این زمین که دوستمون گذاشتن وجود داره.... این زمین شمالیه یا جنوبی؟ البته به خاطر وجود خیابان 30 متری فک می کنم جنوبیهست و ورودی اصلی باید از بر ساختمان درخیابان 30 متری باشه

b_arch_5

کاربر بیش فعال
بچه ها میشه یکی برش صحیح و کامل از آسانسور و بزاره :confused:
ترجیحا اتوکد باشه ممنون

eli.memar

عضو جدید
مهندس جان ممنون ولی ابعادش ناخواناست میشه لطف بکنی بگی طول و عرض زمین چند متره.و کد ارتفاعی های دوطرف چندن ؟ من میخواستم طرحشو بزنم

ابعاد زمین 11*22 و تا حیاط 26، کد ارتفاعی از سمت جنوب -70
خواهش می کنم .اگه جایی مبهم هست بگید در موردش توضیح بدم

eli.memar

عضو جدید
البته یه نکته دیگه هم در این زمین که دوستمون گذاشتن وجود داره.... این زمین شمالیه یا جنوبی؟ البته به خاطر وجود خیابان 30 متری فک می کنم جنوبیهست و ورودی اصلی باید از بر ساختمان درخیابان 30 متری باشه

ورودی مسکونی قسمت جنوب قرار میگیره و ورودی تجاری در قسمت شمال

rap_w2w

عضو جدید
ارتفاع کف تا زیر سقف مسکونی 2.93
ضخامت سقف 0.30
مجموع 3.23 که می شود 19 تا پله 17 ساتی
5 سانت ضخامت کف سازی + 15 سانت ضخامت اجرای نازک کاری سقف با اسپرینگر می شود 20 سانت که از 2.93 کم شود 2.73 می ماند که ارتفاع مطلوب است
این حرف برای کلاس آمادگی نظام در رشته
دلیلش هم در نظر گرفتن سقف و کف تمام شده است در صورتی که در نقشه های معماری فقط ضخامت سقف سازه ای مشخص میشه
در پاسخنامه اشراق هم در خرداد هم در آبان کف تا زیر سقف رو 2.93 گرفته
((((( موافقید یا مخالف دوستان؟؟؟؟؟؟؟ )))))

rap_w2w

عضو جدید
ورودی مسکونی قسمت جنوب قرار میگیره و ورودی تجاری در قسمت شمال

یه سوال دیگه هم دارم که ترسیمی هستش
در بند 3 خواسته طرح گفته نیم طبقه.... ارتفاع نیم طبقه با ضخامت سقف زیر و سقف بالا چقدر باید باشه؟؟؟
مجموع ارتفاع تجاری با احتساب نیم طبقه تا زیر سقف طبقه اول چقدره؟؟؟؟
در ترسیم نیم طبقه وضعیت اون فضای خالی طبقه همکف که دیده میشه چجوری باید ترسم بشه؟؟؟ آیا به غیر از کد ارتفاعی، مبلمان طبقه بایین که در همکف ترسیم کرده بودیم باید در ترسیم نیم طبقه هم دیده بشه یا نه؟؟؟
در رابطه با کد ارتفاعی رو 100% مطمئنم ولی مبلمان رو نمی دونم؟؟؟ چون نقشه های شهرداری مبلمان همکف در نیم طبقه نیازی به ترسیم مجدد نداره و فقط کد ارتفاعی میخواد

وضعیت
موضوع بسته شده است.