تعمیرگاه تخصصی خودرو زیر نظر متخصصان باشگاه

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چطوری می شه لنت ترمز ماشین و فیـلتر هواش را چک کرد ؟
لطفا با عکس باشه ممنون می شم :D

#HAEK#

کاربر فعال مهندسی نساجی
سلام دوستان
ميبخشيد يه سوال فني داشتم
ماشين من تو زمستون تو اتوبان با دماي بين 90-93وقتي با سرعت 120-130 ميرم كار ميكنه ترموستات 89 روش بستم بخاريشم گرم ميشه. داخل شهريشم اگه دماش بالاتر بره فن روشن ميشه . اين تو زمستون براي 206 عاديه ؟؟ ميترسم واشر بسوزونه

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ميبخشيد يه سوال فني داشتم
ماشين من تو زمستون تو اتوبان با دماي بين 90-93وقتي با سرعت 120-130 ميرم كار ميكنه ترموستات 89 روش بستم بخاريشم گرم ميشه. داخل شهريشم اگه دماش بالاتر بره فن روشن ميشه . اين تو زمستون براي 206 عاديه ؟؟ ميترسم واشر بسوزونه

نه دادا کاریش نمیشه نترس

moaqfe

کاربر بیش فعال
یه لیفان 520 دارم که استهلاک و ضعف بعضی از قطعاتش آزار دهنده هست

آیا مثل قدیم میشه قطعات مطمئن تر سایر ماشینها رو بجای قطهات اصلی استفاده کرد

مثلا" پولک کمک جلو
یا پمپ بنزین

milad tu

عضو جدید
با سلام خدمت شما دوست عزیز مشکل ماشین شما به احتمال زیاد از سوکت فشنگی یا دسته سیم می باشد با اهمتر چک کن اگه مشکلی نداشت ایسی میکرو ECU ای راد دارد بازم اگه سئوالی بود من در خدمتم.

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چطوری می شه لنت ترمز ماشین و فیـلتر هواش را چک کرد ؟
لطفا با عکس باشه ممنون می شم :D
فیلتـر هوا رو که سعی کنید سر کیلومتر خودش عوض کنید.
اما برای لنت، اگه بین پرهای رینگها باز باشه میتونید با یه چراغ قوه و یا در محلی که نور مناسب داره، ببینید که چقدر از لنت ها باقی مونده. عکس زیر رینگ اسپرت یه مدل پورشه هست که پشت قسمتی که رنگش زرد هست لنت ها قرار دارن:

البته توی کورولا رنگش همون خاکستری هست، لنت ها به شکل زیر هستن:

از روی لایه ای که روی لنت هست میتونید بفهمید چقدر از اون باقی مونده. اگه زیاد ازش مصرف نشده باشه براحتی با چشم دیده میشه، اما وقتی قطر اون کم بشه تشخیصش هم مشکل تر میشه و باید تایر رو باز کنید و با دقت بیشتری اون رو چک کنید. مثل عکس زیر:

http://iranbrakepads.com/NewsImages/تعویض لنت ترمز وبهبود ترمزگیری.jpg

sepehr_mach1

عضو جدید
سلام میخواستم ببینم رو موتور FORD MUSTANG MACH 1 میشه توربو شارزر نسب کرد؟

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام میخواستم ببینم رو موتور FORD MUSTANG MACH 1 میشه توربو شارزر نسب کرد؟
ببین هر موتوری رو میشه توربو کرد،
اطلاعات بیشتر بده
منظورت قدیمیا هست؟مدل چه سالیه؟ 71؟
کار نشد نداره ولی شما باید ببینی اصلا ارزش این کار رو داره یا نه؟ وضعیت سلامت موتور چطوره؟ برای چی میخوای توربو ببندی؟
من چنین کاری رو روی چنین ماشینی نمیپسندم

رضابنده ای

عضو جدید
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
عضو جدید هستم ماشینم مشکل دارد
پراید انژکتوری (تولید آزمایشی مدل82)
وقتی دورموتور 1500تا2300هستش ماشین دل میزنه
درشرایطی که موتور بیشتر گرم میشه(Hot) درحال حرکت گاها خاموش میشه
باسپاس

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام و خسته نباشید به مهندسان عزیز
من یه سمند مدل 82 دارم 2 ساله که بعضی اوقات که سرعتم کم میشه به محض اینکه دور موتور میاد پایین خاموش می کنه و سخنگو میگه ترمزدستی بالاست-چیکار باید کنم
و نکته اینکه به سفارش مکانیک ها توی این یکسال دوبار شمع عوض کردم و دوبار هم استپر موتور
ممنون میشم کمکم کنید

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشید به مهندسان عزیز
من یه سمند مدل 82 دارم 2 ساله که بعضی اوقات که سرعتم کم میشه به محض اینکه دور موتور میاد پایین خاموش می کنه و سخنگو میگه ترمزدستی بالاست-چیکار باید کنم
و نکته اینکه به سفارش مکانیک ها توی این یکسال دوبار شمع عوض کردم و دوبار هم استپر موتور
ممنون میشم کمکم کنید

ماشینت گازیه؟

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
مشکل می تونه از این ها باشه:

1- شمع
2- وایر
3- انژکتور
4- استپر موتور
----------------------------------
شمع رو دو ماه پیش عوض کردم همراه با وایر
استپر رو توی این 1 سال دوبار عوض کردم
اما انژکتور رو چک نکردم
ممنون دوست عزیز

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
----------------------------------
شمع رو دو ماه پیش عوض کردم همراه با وایر
استپر رو توی این 1 سال دوبار عوض کردم
اما انژکتور رو چک نکردم
ممنون دوست عزیز
سوزن های انژکتورتو بده بشورن

maniiiiiiiii

عضو جدید
سلام
من پراید 132 SX دارم 23هزار تا کار کرده
بهش حسابی رسیدگی شده مشکل خاصی نداشت فقط چند روزی هستش که آمپرش میره تا ته داغ میکنه ، میخواستم ببینم که اگه من بعد 4 ساعت در رادیاتور رو باز کنم آب معمولی بریزم یا آب معدنی یا آب مقطر؟(در رادیاتور چطور باز و بسته میشه؟) شمع هارو کی باید چک کنم؟ روغن گیربکس رو کی عوض کنم؟ لنت ها صدا نمیدن مشکلی ندارن موقع ترمز، آیا باید اونارو عوض کنم ؟ من تهران غربم سمت پونکم آشنا دارین جای خوب ببرم چک کنه اینارو؟ البته خودتونم همینجا تا یه حدی راهنماییم کنین ممنون میشم

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من پراید 132 SX دارم 23هزار تا کار کرده
بهش حسابی رسیدگی شده مشکل خاصی نداشت فقط چند روزی هستش که آمپرش میره تا ته داغ میکنه ، میخواستم ببینم که اگه من بعد 4 ساعت در رادیاتور رو باز کنم آب معمولی بریزم یا آب معدنی یا آب مقطر؟(در رادیاتور چطور باز و بسته میشه؟) شمع هارو کی باید چک کنم؟ روغن گیربکس رو کی عوض کنم؟ لنت ها صدا نمیدن مشکلی ندارن موقع ترمز، آیا باید اونارو عوض کنم ؟ من تهران غربم سمت پونکم آشنا دارین جای خوب ببرم چک کنه اینارو؟ البته خودتونم همینجا تا یه حدی راهنماییم کنین ممنون میشم

ماشینت هنوز گارانتی داره؟؟

داغ کردنش عزیز یا فنت روشن نمیشه یا روی دور تند نمیره یا احتمالا ترموستات عمل نمیکنه

تو رادیات هم 2 لیتر ضد یخ بریز بقیشو آب مقطر
شمع ها رو هر وقت موتورت ریپ زد
لنتات خوبه دست نزن
روغن گیربکستم خوبه حالا حالا ها

maniiiiiiiii

عضو جدید
ماشینت هنوز گارانتی داره؟؟

داغ کردنش عزیز یا فنت روشن نمیشه یا روی دور تند نمیره یا احتمالا ترموستات عمل نمیکنه

تو رادیات هم 2 لیتر ضد یخ بریز بقیشو آب مقطر
شمع ها رو هر وقت موتورت ریپ زد
لنتات خوبه دست نزن
روغن گیربکستم خوبه حالا حالا ها

در رادیاتور رو چطور باز کنم؟ همون فلزیه جلوئه درسته؟ من الان مشکلم اونه تو بطری که کنارشه رادیاتور ازش آب میگیره آب ریختم تا نصفه شلنگشم قطع شده بود وصل کردم نهایتا 4 خط آمپرم پر میشه خوبه یا نه؟ میخوام تو رادیاتور آب بریزم چجوریه میگن فقط آب معمولی کافیه ، تو تابستون ضد یخ نمیخواد
آره گارانتی داره 4 ماه مونده

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در رادیاتور رو چطور باز کنم؟ همون فلزیه جلوئه درسته؟ من الان مشکلم اونه تو بطری که کنارشه رادیاتور ازش آب میگیره آب ریختم تا نصفه شلنگشم قطع شده بود وصل کردم نهایتا 4 خط آمپرم پر میشه خوبه یا نه؟ میخوام تو رادیاتور آب بریزم چجوریه میگن فقط آب معمولی کافیه ، تو تابستون ضد یخ نمیخواد
آره گارانتی داره 4 ماه مونده
ببرش گارانتی واست خودشون درستش می کنن

shahryar-h

عضو جدید
سلام من 206 تيپ 2 مدل 85 دارم خيلي به سرو صدا افتاده خودم احساس ميكنم از كمك فنرش باشه ميخواست نظرتون رو بدونم

mosafer2271

عضو جدید
سلام
تاپیک خیلی خوبی دارید
یه سوال دارم
کمپرسور کولر خودرو سه سیلندر و یا پنج سیلندر و پیستون دارد
چرا تعداد ان فرد هستش؟
با تشکر

shahryar-h

عضو جدید
سلام من پژو 206 تيپ 2 دارم چند روز است كه خوب كار نميكنه مخصوصا در حالته ساكن دفعه قبلي بردم تعميرگاه دريچه گاز رو تنظيم كرد 5 دقيقه هم طول نكشيد درست شد ميخواستم بدونم شما
اطلاعاتي در مورد تنظيم كردن دور موتور داريد كه خودم اينكار رو انجام بدم. با تشكر

m_roshan

عضو جدید
سلام دوست عزیز دور موتور قابل تنظیم بطور دستی نیست.اگه پیچ دریچه گاز رو دستکاری کرده اشتیاهه شما اول استپر موتور رو باز کنید سرویس کنید.اگه سنسور های دریچه گاز مشکلی نداشته باشن حل میشه