تعمیرگاه تخصصی خودرو زیر نظر متخصصان باشگاه

m_roshan

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به مهندسان عزیز
من یه سمند مدل 82 دارم 2 ساله که بعضی اوقات که سرعتم کم میشه به محض اینکه دور موتور میاد پایین خاموش می کنه و سخنگو میگه ترمزدستی بالاست-چیکار باید کنم
و نکته اینکه به سفارش مکانیک ها توی این یکسال دوبار شمع عوض کردم و دوبار هم استپر موتور
ممنون میشم کمکم کنید
سلام دوست عزیز پرش کیلومتر نداری؟​

khoyboy

عضو
کولر

کولر

سلام :ببخشيد من پرايد کاربراتورى خريدم .تسمه کولر نداشت ديروز انداختم روش ولى يه مشکلى داره:
وقتى فيوز فن رادياتور نصب هست کولر کارنمى کنه يعنى اصلا برق به کليد کولر نمى ياد .وقتى فيوز فن رو در مى يارم کمپروسور کولر کار مى کنه!
مشکل از کجاست؟؟برق کجا رو بررسى کنم؟

afshar98

عضو جدید
سلام اگه اراد مقدور بی مهندس زنگه بیمه خدمتت چن گله سوال پیامکی مکالمه ای ارا ادامه ی تحصیل مکانیک بپرسم شمارا مه 9357833100

rasool abdolvand

عضو جدید
سلام.من پروژه درمورد common rail خودروهای دیزلی هست.اطلاعاتی اگه دارید کمکم کنید.ممنون

mishan59

عضو جدید
سلام امین جان
یه 206 تیپ 3 دارم که دور موتورش از 3500 بیشتر نمیشه نمایندگی و تعمیرگاههای زیادی رفتم ولی درست نشده چیکارش کنم میتونی کمکم کنی؟

آرمین خان اینجوری قبول نیست دوراتو زدی حلا اومدی سراغ ما ؟
دلایل اصلی میتونه از معیوب بودن این قطعات باشه
سنسورهای :دریچه ی گاز پتاسیومتر. دورسنج . خرابی رله ی دوبل . کیپ بودن صافی بنزین و یا خرابی پمپ بنزین .نامیزان شدن تایمینگ میل سوپاپ . برهم خوردن یا رسید شدن ECU. کامل توضیح ندادی که چه موقعی اینطور میشه ؟ با دیاگ تست کردی ؟ این هایی که نوشتم رو تست کردی ؟؟
منتظر جوابتم

سلام. چیزاییکه امین گفته درسته ولی اگه موتورت ایراد کلی یا اساسی نداره ترتیب زیر بهتره:

ف یلتر سوخت و هوا،فشار ریل سوخت،شمعها و مدار جرقه زنی (عدم برق ذزذی و ... سالم بودن همه قطعات،بررسی سنسورها:1.فاصله سنسور دور موتور از دنده های فلایویل(شل نبودنش هنگام نصب)،سنسوردریچه گاز،و.... باقی چیزا که امین گفته.:);)

ضمن تأیید نظر دوستان :این عیب در 206 تیپ 3 بیشتر مربوط به دریچه گاز برقی و پتانسیومتر مربوط به پدال گاز و همچنین پیکربندی این دو مورد می باشد که برای رفع عیب اگر با پیکربندی و دانلود ایسیو مشکل برطرف نشد سوکت و سیم کشی مربوطه بررسی شوند و دریچه گاز برقی و سنسور موقعیت پدال تست شوند.
موفق باشید.

mishan59

عضو جدید
سلام من پژو 206 تيپ 2 دارم چند روز است كه خوب كار نميكنه مخصوصا در حالته ساكن دفعه قبلي بردم تعميرگاه دريچه گاز رو تنظيم كرد 5 دقيقه هم طول نكشيد درست شد ميخواستم بدونم شما
اطلاعاتي در مورد تنظيم كردن دور موتور داريد كه خودم اينكار رو انجام بدم. با تشكر

دوست عزیز : شما دیاگ بزنید و پارامترها را از نظر استاندارد بودن چک کنید و خطا ها نیز بررسی شود ؟
این عیب بیشتر از استوپر موتور می باشد که باید تست شود .
خودروهای انژکتوری به صورت دستی دور موتور تنظیم نمی شود و در غیر این صورت خطا در سیستم ثبت می شود .
اگر با تست استوپر مشکل برطرف نشد ،مشکل می تواند از مصرف بالای سوخت و یکسره شدن شیر برقی کنیستر نیز باشد .
دانلود ایسیو نیز بیشتر باعث رفع این مشکل می شود.
موفق باشی.

gholamreza13

عضو جدید
سلام خسته نباشید/کار من یه جورایی به سیستم انزکتوری ارتباط داره/یکی از عیبهایی ک تو برنامه دیاگ پیش میاد خرابی سیستم ولتازیه/ک تو پارامترها ولتاز باطری رو 1ولت یا 2ولت نشون میده

mishan59

عضو جدید
سلام خسته نباشید/کار من یه جورایی به سیستم انزکتوری ارتباط داره/یکی از عیبهایی ک تو برنامه دیاگ پیش میاد خرابی سیستم ولتازیه/ک تو پارامترها ولتاز باطری رو 1ولت یا 2ولت نشون میده
اگر منفی یا اتصال بدنه ایسیو مشکل داشته باشه این اتفاق می افتد که علتش سولفاته شدن دسته سیم مربوطه می باشد.

k0meil

عضو جدید
سلام
یه سوال
مصرف کننده های داخل خودرو به صورت سری وصل میشن یا موازی؟
با دلیل بگید لطفا

minavand 1111

عضو جدید
سلام من یک کامیون در ابعاد 50*60 دارم میخوام اطلاعاتی راجع موتورش بدونم
می خوام کنترلیش کنم
در ضمن جنسش از الومینیوم هستش
مچکرم

b.s.89

عضو جدید
با سلام
من دانشجوی رشته صنایع هستم برای پروژه درس ارزیابی کار و زمان مطلبی در مورد ترمز دستی نیسان طرح پاترولی نیاز دارم اگه کسی مطلبی داره ممنون میشم .

b.s.89

عضو جدید
سلام . در مورد ترمز دستی نیسان طرح پاترولی یه مطلب با عکس نیاز دارم . تشکر

سورن1

عضو جدید
سلام یه خورده مطلب در باره سینماتیک خودرو می خوام ممنون میشم اگه در اختیارم بزاری.

ارسنجان

عضو جدید
سلام
خسته نباشید ؛ سوال که زیاد دارم ، اما برای شروع: من میخوام یه ماشین کارتینگ بسازم !؟
از کجا باید شروع کنم ،نقشه هاش رو از کجا بیارم، وسایل رو چجوری تهیه کنم و...
ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه habib2012y@yahoo.com

آخرین ویرایش:

Ya Hosen

عضو جدید
ســـــلام بنده پراید دارم بخاری خوبی نمیده به نظر شما از ترموستات هستش ؟؟ اصلا علائم خراب شدن ترموستات چه مواردی میتونه باشه ممنون میشم کمکم کنید

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ترموستات به مرور زمان فنرش حالتشو از دست می ده

آمپر آب چقدر بالا میاد؟

Ya Hosen

عضو جدید
زیاد سرد نمیزنه یه گرمای خیلی کم خیلی بی جونه شلنگ رفت و برگشت اب به بخاری رو چک کردم نشتی نداره اگه میشه سریعتر کمک کن

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس شما مشکل از خود بخاریته نه از موتور برو سیمکشی یک آفتامات واسه موتور بخاریت بذاره مشکلت حله

ahb6561

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید خدمت مهندسان عزیز و عرض تبریک روز مهندس
برای پروژه طراحی اجزا 2 نیاز به اطلاعات مربوط به یاتاقان موتور خودروی پراید 131 یا پژو 405 داریم.
در صورت امکان سرعت چرخش یاتاقان، بار وارد بر یاتاقان ،قطر یاتاقان ، لقی و نوع روغن استفاده شده در آن و به طور کلی پارامتر های مورد نیاز برای عدد سامرفیلد را به من پاسخ دهید.

n_roshan

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز.هوا از چه قسمت بیرون میزنه؟شاید دریچه ها تنظیم نباشه

jamshidi0266

عضو جدید
سلام
اکه سوالی در مورد خودرو براتون پیش اومد مطرح کنید انشالله که بتونم کمک کنم

سلام.
من یه تویوتا کمری اتومات دارم . امروز صبح که روشن کردم و دنده عقب زدم یه صدای تر تر ازش در اومد. دنده رو که خلاص می کردم تموم میشد. دوباره که دنده میزدم صدا می کرد.وقتی یه مقدار که حرکت کردم به نظرم خوب شد. علت این صدا چی هست؟ مرسی.

hasam22

عضو جدید
کم کردن کیلومتر کار سختی نیست می تونم با گذاشتن فیلمش اموزش بدم..............................