* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

دوستان و مهندسین عزیز
بنده در مورد استخراج ماتریس سختی یک خرپا در انسیس از شما درخواست کمک دارم
و نحوه انجام این تحلیل را در انسیس برای بنده توضیح دهید
خواهشمندم در صورت امکان بنده را در این زمینه یاری بفرمایید
با تشکر

مشخص هست که این موارد رو برای درس المان محدود نیاز دارین.
مخصوصا مبحث ماتریس سختی و...
من خودم از مطالب زیر استفاده کردم که خرپا و قاب و... رو کامل با انسیس تحلیل کرده بودن و خیلی مفید بود.
امیدوارم به درد شما هم بخوره :

مثال های کاربردی با Ansys و به صورت گام به گام

mr.sijal

عضو جدید
دوست عزیز مشکل بنده اینه که نتایج (output) بصورت ماتریس استخراج بشه نه بصورت تغییرشکل گرافیکی
از دوستان کسی از المان matrix27 اطلاعاتی داره لطفا بیان کنه این المان به چه صورت عمل میکنه

آخرین ویرایش:

ehsan4476

عضو جدید
دوست عزیز مشکل بنده اینه که نتایج (output) بصورت ماتریس استخراج بشه نه بصورت تغییرشکل گرافیکی
از دوستان کسی از المان matrix27 اطلاعاتی داره لطفا بیان کنه این المان به چه صورت عمل میکنه

المان matrix27 برای تعریف یک المان بین دو گره استفاده میشه. ماتریس سختی یا جرم یا میرایی این المان باید توسط کاربر از طریق تعریف real constant انجام بشه. مثلا اگر ماتریس سختی یک تیر که به صورت یک ماتریس 12 در 12 است رو وارد کنید یک المان تیر مشابه المان beam188 خواهید داشت.

masood_se

عضو جدید
سلام
من انسیس 14.5 را نصب کردم و به طور کامل کرک شده است.ولی وقتی می خواهم در قسمت workbench چیزی استفاده کنم پیغام زیر میاد
Error: Unable to create object scriprting,File System Object. Please contact technical support
کسی میتونه کمک کنه؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام
من انسیس 14.5 را نصب کردم و به طور کامل کرک شده است.ولی وقتی می خواهم در قسمت workbench چیزی استفاده کنم پیغام زیر میاد
Error: Unable to create object scriprting,File System Object. Please contact technical support
کسی میتونه کمک کنه؟

سلام دوست عزیز
احتمال داره مربوط به نصب نرم افزارهای پیش نیاز یا prerequisite باشه. از DVD نصب فایل prereq رو اجرا کنید تا نرم افزارهایی مانند Visual C دوباره نصب بشن. اگر نشد نرم افزار رو دوباره نصب کنید و دقت کنید که موقع نصب نرم افزارهای پیش نیاز پیغام خطا نیاد.

saeid15207

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت همه کسانی که تو این تاپیک زحمت میکشن
من می خواستم در انسیس ورک بنچ در rigid analysis چرخ ژنوا را مدل کنم.ولی برای شبیه سازی کامل این مکانیزم باید از مفصل های مختلفی استفاده کرد.از دوستانی که با این مفصل ها کار کردن، خواهش میکنم منو تو مدل کردن درست این مکانیزم راهنمایی کنن.
با تشکر

abiid

عضو جدید
با عرض سلام
پروژه من در مورد تحلیل لایه های کامپوزیت هست که دچار تورق شدند.
کامپوزیت رو تو محیط ACP مدل کردم.ولی بقیش رو نمیدونم باید چیکار کنم.کسی هست بتونه کمکم کنه؟
چنانچه کیس هست خیلی ممنون میشم کمک کنه تو workbench اینو مدل کنم.
با تشکر

ehsan4476

عضو جدید
سلام
تو محیط Mechanical باید از قابلیت Cohesive Zone Material استفاده کنید. البته میشه از المانهای Interface هم استفاده کرد.
با عرض سلام
پروژه من در مورد تحلیل لایه های کامپوزیت هست که دچار تورق شدند.
کامپوزیت رو تو محیط ACP مدل کردم.ولی بقیش رو نمیدونم باید چیکار کنم.کسی هست بتونه کمکم کنه؟
چنانچه کیس هست خیلی ممنون میشم کمک کنه تو workbench اینو مدل کنم.
با تشکر

abiid

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون
میشه بیشتر توضیح دهید من تقریبا هیچی از mechanical نمیدونم
یعنی نمیشه تو محیط workbench مدلش کنم
خواهش میکنم راهنمایی کنید خیلی گشتم در بارش ولی چییزی پیدا نکردم

hsdanesh

عضو جدید
سلام.
کسی ANSYS رو رو ویندوز 8 64 نصب کرده؟ کدوم ویرایشش؟ به نظرتون یه ویندوز 7 هم بزنم واسه اجرای ANSYS؟

abiid

عضو جدید
سلام بچه کسی میدونه این ارور رو چطوری میشه برطرف کرد؟
the L-2norm of the residual force overflowed. this may be caused by PRED,ON or birth/dead elements.please use PRED,OFF and try again.

science

عضو جدید
با سلام به مهندسان عزیز
یک سوال داشتم
اعمال بار متمرکز به یک نقطه از جسم ،در انسیس، امکان پذیر هست ؟ یا فقط به گره ها باید اعمال بشه؟
من می خوام به یک میله مستطیلی فیلت شده ، نیروی محوری وارد کنم ...
با تشکر و خسته نباشید به همه

با سلام به مهندسان عزیز
یک سوال داشتم
اعمال بار متمرکز به یک نقطه از جسم ،در انسیس، امکان پذیر هست ؟ یا فقط به گره ها باید اعمال بشه؟
من می خوام به یک میله مستطیلی فیلت شده ، نیروی محوری وارد کنم ...
با تشکر و خسته نباشید به همه

بله ممکن هست.
فقط وقتی نیرو به گره وارد میشه باید بدونی که جسم مش خورده باشه و المان بندی شده باشه و گره که تعریف میکنی بخشی از المانت باشه.
میتونین به مثال هایی که در لینک زیر اومده توجه کنین:

آموزش المان محدود به کمک نرم افزار ANSYS

rezaa70

عضو جدید
سلام ازتون 3 تا سوال که نه کمک میخوام:
1-نتایج شیب وتنش ماکزیمم و خیز تیر را در انسیس چطوری معلوم میشه؟
2-من بار کسترد رو می خوام وسط تیر بدم ولی نمی دونم چجوری؟
3-کسی برنامه متلب تیر و داره برام میل کنه
با تشکر

abdolla0077

عضو جدید
سلام دوستان
فرق ورک بنچ با خود انسیس چیه؟میشه بدون نیاز به انسیس کلاسیک فقط توی ورک بنچ یه مدل رو تحلیل کرد؟
من میخوام پیستون یک خودرو رو تو انسیس تحلیل حرارتی-فشاری کنم،کمک میخواستم ازتون
توی نرم افزار Solidworks مدلسازیش کردم،حالا میخوام بدونم باید چطور تحلیلش کنم
مرسی ازتون

erfanamin

عضو جدید
سلام.خسته نباشید
من یه خرپا دو بعدی با انسیس رسم میکنم ولی وقتی که میخوام مش بندی کنم این ارور میده
Element type 1 is UNKNOWN,which cannot be used with the LMES command.
the LMESH operation is aborted at line 1
تازه کار با انسیس رو شروع کردم.تازه کارم
اگه میشه کمکم کنید.خیلی مهمه
مرسی

ehsan4476

عضو جدید
سلام.خسته نباشید
من یه خرپا دو بعدی با انسیس رسم میکنم ولی وقتی که میخوام مش بندی کنم این ارور میده
Element type 1 is UNKNOWN,which cannot be used with the LMES command.
the LMESH operation is aborted at line 1
تازه کار با انسیس رو شروع کردم.تازه کارم
اگه میشه کمکم کنید.خیلی مهمه
مرسی

سلام سلامت باشید.
نوع المان رو تعیین نکردید یا اشتباه تعریف شده.
از منوی element type المان مناسبی تعریف کنید.
برای خرپا المان link180 مناسبه. البته کتاب های موجود از المان هایی مانند link1 استفاده میکنن که در نسخه های جدید، از منوها حذف شده.

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان
فرق ورک بنچ با خود انسیس چیه؟میشه بدون نیاز به انسیس کلاسیک فقط توی ورک بنچ یه مدل رو تحلیل کرد؟
من میخوام پیستون یک خودرو رو تو انسیس تحلیل حرارتی-فشاری کنم،کمک میخواستم ازتون
توی نرم افزار Solidworks مدلسازیش کردم،حالا میخوام بدونم باید چطور تحلیلش کنم
مرسی ازتون
از نسخه 12 ورکبنچ خود انسیس شد و محیط قدیمی به Mechanical APDL تغییر نام پیدا کرد.
شما میتونید در محیط ورکبنچ بسیاری از تحلیل ها رو به طور مستقل انجام بدید. توضیحات بیشتر در مقاله زیر ذکر شده است:
http://iransys.ir/about-software/cae-softwares/210-about-software.html

amir2552

عضو جدید
سلام من میخوام material orientation رو برای یک صفحه کامپوزیتی در انسیس تعریف کنم. کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ خیلی ممنون میشم.

ehsan4476

عضو جدید
سلام من میخوام material orientation رو برای یک صفحه کامپوزیتی در انسیس تعریف کنم. کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ خیلی ممنون میشم.

سلام
بهتره از ماژول ACP در محیط ANSYS Workbench استفاده کنید. امکانات حرفه ای برای تحلیل کامپوزیت داره.
اگر در محیط MAPDL کار میکنید در صورت ساده بودن هندسه میتونید از تنظیم جهت Element CS ها استفاده کنید.

amir2552

عضو جدید
سلام
بهتره از ماژول ACP در محیط ANSYS Workbench استفاده کنید. امکانات حرفه ای برای تحلیل کامپوزیت داره.
اگر در محیط MAPDL کار میکنید در صورت ساده بودن هندسه میتونید از تنظیم جهت Element CS ها استفاده کنید.

ممنون از پاسخ شما. من در حقیقت یک سالیدِ اورتوتروپیک دارم و برای اون میخوام جهت های ماده رو بدم. از طرفی نمیدونم چجوری یک مختصات محلی برای هر یک از اجسام تعریف کنم. من قبلا با آباکوس کار میکردم و این کار خیلی راحت توش انجام میشه.

ehsan4476

عضو جدید
ممنون از پاسخ شما. من در حقیقت یک سالیدِ اورتوتروپیک دارم و برای اون میخوام جهت های ماده رو بدم. از طرفی نمیدونم چجوری یک مختصات محلی برای هر یک از اجسام تعریف کنم. من قبلا با آباکوس کار میکردم و این کار خیلی راحت توش انجام میشه.
محیط تحلیلتون رو توضیح ندادین.

pedarkhande2

عضو جدید
سلام
برای بررسی انتقال حرارت(تغییر دما) در زمان برخورد دو جسم باید چیکار کنم؟
بعد اگه بخام ضربه چند بار تکرار بشه چی؟
کلا از انسیس استفاده کنم بهتره؟یا نرم افزار دیگه ایی پیشنهاد میدین؟
با تشکر فراوان

ehsan4476

عضو جدید
سلام
برای بررسی انتقال حرارت(تغییر دما) در زمان برخورد دو جسم باید چیکار کنم؟
بعد اگه بخام ضربه چند بار تکرار بشه چی؟
کلا از انسیس استفاده کنم بهتره؟یا نرم افزار دیگه ایی پیشنهاد میدین؟
با تشکر فراوان

سلام
انسیس توانایی مدلسازی حرارت ناشی از پلاستیسیته و اصطکاک رو با انجام تحلیل کوپله داره.

آخرین ویرایش:

sarandco

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی مهندسای عزیز
من دارم رو پایان نامم کار میکنم که انسیسو تازه یاد گرفتم چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی بتونه حواب بده:
1.پروژه من در مورد عبور قطار از روی پل راه آهنه ، من چه المانهایی رو باید انتخاب کنم ؟ (انسیس 13 دارم)
2. برای بارهای متحرک چیکار باید بکنم ؟ (بارهام با سرعت ثابت حرکت میکنن)
ممنون میشم اگه کمکم کنین
sina.dadashzadeh@gmail.com

ehsan4476

عضو جدید
مرC
باید چیکار کنم؟کدوم سیستم رو برا آنالیز همزمان ضربه و انتقال حرارت انتخاب کنم؟

متاسفانه در ANSYS workbench سیستم تحلیل آماده ای برای تحلیل همزمان کوپله ترموالاستیک وجود نداره. مگر اینکه به کدهای APDL آشنا باشید و بتونید تغییرات لازم رو انجام بدید. میتونید تحلیلتون رو در محیط MAPDL انجام بدین.

ehsan4476

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی مهندسای عزیز
من دارم رو پایان نامم کار میکنم که انسیسو تازه یاد گرفتم چندتا سوال داشتم ممنون میشم اگه کسی بتونه حواب بده:
1.پروژه من در مورد عبور قطار از روی پل راه آهنه ، من چه المانهایی رو باید انتخاب کنم ؟ (انسیس 13 دارم)
2. برای بارهای متحرک چیکار باید بکنم ؟ (بارهام با سرعت ثابت حرکت میکنن)
ممنون میشم اگه کمکم کنین
sina.dadashzadeh@gmail.com

سلام
در یک مدل بسیار ساده میتونید از المان های تیر برای مدلسازی پل استفاده کنید. تعدادی نیرو به عنوان بار قطار به پل اعمال کرده و در هر مرحله تحلیل محل آنها را تغییر دهید. (در محیط MAPDL).
برای دقت بیشتر باید جرم قطار رو در نظر بگیرید و مسئله رو به صورت Moving Mass حل کنید. کدهای آماده ای هم در اینترنت وجود داره که در پست های قبلی اشاره شده بود.
موفق باشید.