* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تو ویندوز از مسیر all programs/ansys14.5/uninstal14.5 به راحتی میشه ریموو کرد. ولی لایسنس منیجر ریموو نمیشه!

خب مشکل من همون لایسنسشه عزیز! به حجم درایوم نیاز دارم!!!
هیچ راهی نداره یعنی؟:(

ehsan4476

عضو جدید
سلام
من میخوام لوله گرمایی مدل کنم..جدا از اینکه اگر کسی هست راهنمایی کنه و تجربه اش رو داشته باشه ، میخواستم بدونم در porous media من میتونم جهت جریان تعیین کنم و اینکه جوشش رو نشون میده؟ با مدل eulerian wal film همچنین این مدل کندانس رو هم میبیبنه یا نه؟

سلام
نرم افزار ANSYS چند ساله که المان های ویژه تحلیل کوپله porous media یا به عبارتی Pore-Fluid-Diffusion-Structural Analysis رو در محیط MAPDL ایجاد کرده. قبل از اون هم تا جایی که من اطلاع دارم با آنالوژی انتقال حرارت، میشد مسائل رو حل کرد.
// Theory Reference // 11. Coupling // 11.9. Porous Media Flow
چند مثال هم در بخش verification manual ذکر شده.
البته این المان ها برای تحلیل جریان و جوشش طراحی نشده.
[h=2][/h]

shahrokhblash

عضو جدید
متاسفانه نصب انسیس 14.5 به صورت مدیا پلیر موجود نیست........
نصبش راحته .........
خودم نصب کردم بدون هیچ مشکلی.........
لازم نیست ویندوز عوض کنید........
نرم افزار انسیس و لایسنس رو به طور کامل remove کنید ........
مراحل نصب رو به درستی اجرا کنید مشکلی پیش نمیاد..........

دوست من متاسفانه من منظورم بد گفتم من می خوام نسخه 15 نصب کنم با پاک کردن این نسخه و نصبش به همون
صورتی که توضیحش هست باز ارور زده میشه من حتی اینترنت قطع کردم باز همون پیغام میاد
الان من چطور کلا لایسنس این نسخه رو پاک کنم چون یه گزینه انیستال هست فقط..

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست من متاسفانه من منظورم بد گفتم من می خوام نسخه 15 نصب کنم با پاک کردن این نسخه و نصبش به همون
صورتی که توضیحش هست باز ارور زده میشه من حتی اینترنت قطع کردم باز همون پیغام میاد
الان من چطور کلا لایسنس این نسخه رو پاک کنم چون یه گزینه انیستال هست فقط..

واسه ی پاک کردن روی لایسنس برنامه (all program) کلیک راست کرده و properties رو انتخاب کنید مسیر لایسنس برنامه رو قید کرده ، طبق مسیر نوشته شده پیش برید و لایسنس رو پاک کنید....
حالا می تونید برنامه جدید رو نصب کنید......;)

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تو ویندوز از مسیر all programs/ansys14.5/uninstal14.5 به راحتی میشه ریموو کرد. ولی لایسنس منیجر ریموو نمیشه!
واسه ی پاک کردن روی لایسنس برنامه (all program) کلیک راست کرده و properties رو انتخاب کنید مسیر لایسنس برنامه رو قید کرده ، طبق مسیر نوشته شده پیش برید و لایسنس رو پاک کنید....

shahrokhblash

عضو جدید
حالا می تونید برنامه جدید رو نصب کنید......;)

متاسفانه باز یک ارور دیگه میاد :

3-5-2014 7-41-20 PM.jpg
من بهش ایندفعه user name دادم طبق این روش نصب که پیدا کردم:
http://www.youtube.com/watch?v=h9Vkkgwia20
http://www.mediafire.com/watch/6qgt9p44flfk7kd/Ansys_15.0_setup_-_YouTube(2).mp4

آخرین ویرایش:

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

shahrokhblash

عضو جدید
لایسنس برنامه به طور کامل پاک نشده.........

برادر این روش که شما گفتین برای پاک کردن لطفا میشه دقیق تر بگین من متوجه نشدم...منظور از all program کجا هست کنار منو استارت منظورتون
هست..کمی بیشتر توضیح بدین واقعا این نرم افزار چرا اینقدر دنگ فنگ داره از اول کرک نشه خیال یه دنیا راحت که برن اورجینال بخرن الان من دوتا کرک براش پیدا کردم
یکی مجبور شدم از سافتگذر بخرم.واقعا جالبه کرک هم شده خریدنی!!!پول دست مزد هکر!
باسپاس

shahrokhblash

عضو جدید
برادر این روش که شما گفتین برای پاک کردن لطفا میشه دقیق تر بگین من متوجه نشدم...منظور از all program کجا هست کنار منو استارت منظورتون
هست..کمی بیشتر توضیح بدین واقعا این نرم افزار چرا اینقدر دنگ فنگ داره از اول کرک نشه خیال یه دنیا راحت که برن اورجینال بخرن الان من دوتا کرک براش پیدا کردم
باسپاس

help me....:redface:

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسپاس

سلام
منوی استارت >>>
all program >>>لایسنس برنامه >>> کلیک راست>>> properties >>>مسیر برنامه >>> پاک کردن لایسنس

shahrokhblash

عضو جدید
سلام
منوی استارت >>>
all program >>>لایسنس برنامه >>> کلیک راست>>> properties >>>مسیر برنامه >>> پاک کردن لایسنس
ممنون من همین مسیر رفتم مشکل اینجا بود اصلا لایسنس برنامه نصب نشده بود!!
الان بالاخره نصبش کردم مشکل کلی کار نصب من این بود که اول من باید لایسنس نصب می کردم بهش فایل لایسنس معرفی می کردم
بعد اقدام به نصب برنامه انسیس product ansys می کردم همش همین!!

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون من همین مسیر رفتم مشکل اینجا بود اصلا لایسنس برنامه نصب نشده بود!!
الان بالاخره نصبش کردم مشکل کلی کار نصب من این بود که اول من باید لایسنس نصب می کردم بهش فایل لایسنس معرفی می کردم
بعد اقدام به نصب برنامه انسیس product ansys می کردم همش همین!!

خواهش می کنم.....
خوشحالم که مشکلتون برطرف شد.......
موفق باشید;)

ehsan8515

عضو جدید
سلام
کسی مدل کردن پیچ یا به طور کلی مدل کردن رزوه در محیط mechanical APDL رو بلده ؟ برای به دست آوردن تنش ماکزیمم در رزوه ها , آیا لازمه رزوه ها به شکل واقعی مدل سازی بشن ؟ یا راه دیگه ای وجود داره ؟
با تشکر فراوان

QC Inspector

عضو جدید
برای مدل کردن و تحلیل یک پوسته استوانه ای تحت فشار داخلی توی انسیس 13 چه راهی رو پیشنهاد می کنید؟ چه المانی رو باید انتخاب کنم؟ آیا مدل رو سه بعدی بسازم یا دو بعدی (یک مستطیل) ؟ و بعد میخوام تنش محیطی رو بدست بیارم.

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان من برنامه تنسیس 13 رو نصب می کنم ولی وقتی می خام لایسنسش نصب کنم پیغام توی عکس رو میده لطفاً راهنمایی کنید
untitled.JPG

shahrokhblash

عضو جدید
من نرم افزار بدون اتصال به اینترنت خیلی راحت اجرا می کنم و بدون نقض جالبه به محض انصال کامپیوتر به نت با وجود اینکه ارتباط تمام قسمت ها با اینترنت چه تو انتی ویروس و چه
تو فایروال قطع کردم!!!اما باز این پیغام میاد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=199049&d=1394035979
واقعا من دیگه نمی دونم از کجا داره وصل میشه به اینترنت :confused:
لطفا راهنمایی کنید
با سپاس

آخرین ویرایش:

mansour71

عضو جدید
سلام دوستان یک سوال دارم در مورد المان های انسیس 13
میخوام یه فایل تمرینی را با انسیس 13 تحلیل کنم که این تمرین با استفاده از نسخه های پایین تر حل شده و از المان PIPE59 استفاده شده و حال اینکه در انسیس 13 همچین المانی وجود ندارد !!!!:(
به نظرتون از کدوم المان جایگزین میشه استفاده کرد ؟!!!:razz:

saeid15207

عضو جدید
سلام دوستان یک سوال دارم در مورد المان های انسیس 13
میخوام یه فایل تمرینی را با انسیس 13 تحلیل کنم که این تمرین با استفاده از نسخه های پایین تر حل شده و از المان PIPE59 استفاده شده و حال اینکه در انسیس 13 همچین المانی وجود ندارد !!!!:(
به نظرتون از کدوم المان جایگزین میشه استفاده کرد ؟!!!:razz:

المان های قدیمی از کتاب خانه ی نرم افزار پاک نشده اند،بلکه شما میتوانید با کد نویسی به انها دسترسی پیدا کنید،در ضمن المان های جدید در برگیرنده تمام المان های گذشته اند و شما می توانید پاسخ های لازم را از این المان ها در یافت کنید.
با تشکر

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوست عزیز من تمام مراحل رو درست رفتم ولی نشد دوباره پیغام رو گذاشتم
مشاهده پیوست 200175
سلام دوست عزیز. مقاله ای درباره روش نصب انسیس در آدرس زیر قرار دادم. امیدوارم مشکلتون برطرف بشه:

http://iransys.ir/articles/64-general/271-installation-ansys-140.html
به نظرم مهمترین نکته برای شما disable کردن کارت شبکه های غیر کابلی باشه که در مقاله توضیح داده شده.

moji69

عضو جدید
دوستان من دارم یک تیر کامپوزیتی رو آنالیز خستگی می کنم.میخواستم در مورد آنالیز خستگیش کمکم کنید مثلا در جدول s-n چه چیزایی باید نوشت و اصلا این جدول به چه معناست؟همچنین node مورد نظر برای آنالیز رو از کجا تشخیص بدم که کدوم گره مثلا بحرانیه و نیاز به آنالیز خستگی داره لطفا راهنمایی کنید.تشکر

ali gordzary

عضو جدید
انسیس یکی از نرم افزار های تحلیل مسائل مکانیک به روش
امان محدود می باشد.
ازانجا که ansys یک نرم افزار تخصصی است آموزش های
کمی به زبان فارسی دارد ازاین رو بر آن شدیم تا آموزش های
تصویری به زبان فارسی قرار دهیم .
قسمت هشتم " Select Entities "

پسورد : www.menoblog.blogfa.com

دانلود کنید !
;););););););););)

سلام.از قسمت 6 به بعد دانلود نمیشه
میگه فایل موجود نیس.راهنمایی کنید لطفا

moji69

عضو جدید
دوستان من دارم یک تیر کامپوزیتی رو آنالیز خستگی می کنم.میخواستم در مورد آنالیز خستگیش کمکم کنید مثلا در جدول s-n چه چیزایی باید نوشت و اصلا این جدول به چه معناست؟همچنین node مورد نظر برای آنالیز رو از کجا تشخیص بدم که کدوم گره مثلا بحرانیه و نیاز به آنالیز خستگی داره لطفا راهنمایی کنید.تشکر

دوستان لطفا راهنمایی کنید در ضمن یه سئوال دیگه المان solid185 استفاده کردم ولی توی این المان real constants غیرفعاله چطور میتونم برای مواد کامپوزیت مثلا دولایه ضخامتشو تعیین کنم با این المان؟

ali gordzary

عضو جدید
سلام.من انسیس 12.1 رو لپم نصب کردم کار میکرد ولی هر از چند گاهی لایسنسو نمیخوند ک با یک ریستارت درست میشد.ولی الن دگ کار نمیکنه.لایسنسشو از اول نصب کردم بازم نشد.میگن باید ویندوزو عوض کنم،میشه بدون تعویض ویندوز درستش کرد؟خواهشا اگ کسی میتونه کمک کنه،در ضمن ویندوز لپم هم اورجیناله

moji69

عضو جدید
سلام.من انسیس 12.1 رو لپم نصب کردم کار میکرد ولی هر از چند گاهی لایسنسو نمیخوند ک با یک ریستارت درست میشد.ولی الن دگ کار نمیکنه.لایسنسشو از اول نصب کردم بازم نشد.میگن باید ویندوزو عوض کنم،میشه بدون تعویض ویندوز درستش کرد؟خواهشا اگ کسی میتونه کمک کنه،در ضمن ویندوز لپم هم اورجیناله
بهترین نسخه انسیس 14 است منم انسیس 13 داشتم همین مشکل رو داشتم ولی توی 14 هم اینترنت و هم آنتی ویروس فعاله مشکلی پیش نیومده.نسخه 14 رو نصب کن خودتو راحت کن

moji69

عضو جدید

واقعا کسی بلد نیست؟ چرا اینجا کسی جواب نمیده؟

ehsan4476

عضو جدید

نمودار s-n یا تنش-عمر، نمودار رایج در آنالیز خستگی پرچرخه است که در مراجع مختلف خستگی توضیح داده شده. کتاب طراحی اجزاء ماشین مرجع مناسبی برای آشنایی شما با این نمودار است. آنالیز خستگی معمولا در گره بحرانی انجام میشه که بر اساس معیار تسلیم تعیین میشه.
brick به معنای آجر و نشان دهنده شکل مکعبی المان هست. از این المان برای تحلیل های سازه ای استفاده میشه.
اگر keyoption المان رو روی layered تنظیم کنید میتونید لایه های مورد نظر رو تعریف کنید.

mr.sijal

عضو جدید

دوستان و مهندسین عزیز
بنده در مورد استخراج ماتریس سختی یک خرپا در انسیس از شما درخواست کمک دارم
و نحوه انجام این تحلیل را در انسیس برای بنده توضیح دهید
خواهشمندم در صورت امکان بنده را در این زمینه یاری بفرمایید
با تشکر