* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

saeid15207

عضو جدید
با سلام مدتی انسیس ورژن 14 من تو محیط workbench این error میده،لطفا منو راهنمایی کنید.با تشکرUntitled.jpg

ehsan4476

عضو جدید
با سلام مدتی انسیس ورژن 14 من تو محیط workbench این error میده،لطفا منو راهنمایی کنید.با تشکرمشاهده پیوست 214528
سلام
کیفیت عکس خیلی پایینه و متن مشخص نیست. ولی ظاهرا مربوط license هست که درباره BladeModeler مطرح میشه. برای اطمینان محیط Mechanical APDL رو اجرا کنید. در صورتیکه لایسنس مشکل داشته باشه این محیط اجرا نمیشه. در این صورت با نصب مجدد لایسنس منیجر باید مشکل حل بشه.

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان من میخام پایان نامه رو با نرم افزار انسیس کار کنم
اصلا با انسیس کار نکردم میخواستم راهناییم کنیید که از کجا شروع کنم؟
کتابی هست که خوب باشه برای یادگیری؟

z.mohajeri

عضو جدید
سلام دوستان. من دارم یک شبیه سازی دو بعدی انتقال حرارت جابجایی نانوسیال با انسیس فلوئنت14 انجام میدم. برای گرفتن نتیجه ضریب انتقال حرارت جابجایی(h) باید کدوم گزینه report رو بزنم ? چون هرکدوم شامل چند بخشه.

Mechan

کاربر فعال
سلام دوستان من میخام پایان نامه رو با نرم افزار انسیس کار کنم
اصلا با انسیس کار نکردم میخواستم راهناییم کنیید که از کجا شروع کنم؟
کتابی هست که خوب باشه برای یادگیری؟
انسیس ورک بنچ یاد بگیر ،
فوق العاده جامع و خوبه.
از ورژن 15 شروع کن .
کتاب سرچ بزنی نت هست .
واسه شروع کتاب محمد اکبری و سالار خواجه پور و ... خوبه.

abdolla0077

عضو جدید
سلام بر همه
من میخوام یه پیستون خودرو رو آنالیز فشاری-حرارتی کنم
باید از کوپله استفاده کنم؟یا میشه جدا تحلیل کرد و تو شرایط مرزی هردو رو اعمال کرد؟
اگه کوپله بهتره ممنون میشم راهنمایی کنید چون کوپله اصلا بلد نیستم :(

100daraje azadi

عضو جدید
سلام.
برای پایان نامه ارشدم دارم با انسیس کار میکنم. ولی مدل با پسوند IGES که در سالیدورک طراحی کردم رو موقع IMPORT کردن در انسیس ناقص نمایش میده و قبل از نمایش هم این ارور رو میده . لطفا راهنمایی کنید.
2.jpg

Mechan

کاربر فعال
ه سوالی داشتم مهمه .ممنون میشم کمکم کنید
یه مخزن در نظر بگیرون رو دوتا پایه .

پایه خودش از 9 عضو تشکیل شده که تو صنعت بهم جوش میشن وتشکیل پایه میدن.
تو شبیه سازی با انسیس ورک بنچ
ما باید این اعضا رو یکی یکی بهم اتصال Bonded رو تشکیل بدیم یا اگه همه رو باهم Unite کنیم هم درسته ؟
در ضمن این اعضا باید بهم لب به لب باشن یا یه ذره در حد دهم میلی تو هم فرو برن هم فرقی نداره در نتایج تنش فون میزز؟

aidin_tiny

عضو جدید
دوستان من نیازمبرمی به آموزش ویا اهنمایی در زمینه مدلسازی و تحلیل لرزه ایه قاب مهاربد شده و تحلیل لرزه ای بادبند (از نوع brb) می باشم

از کسانی که اآشنایی دارن درخاست کمک میکنم

در زمینه مدلسازی مشکل خاصی ندارم میمونه از مرحله بعد که تعریف اتصالات و متریال و ...میشه

و اتوکد راحت میتونم مدل کنم ، این کار و ایمپرت به انسیس مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دراین زمینه

ehsan4476

عضو جدید
دوستان من نیازمبرمی به آموزش ویا اهنمایی در زمینه مدلسازی و تحلیل لرزه ایه قاب مهاربد شده و تحلیل لرزه ای بادبند (از نوع brb) می باشم

از کسانی که اآشنایی دارن درخاست کمک میکنم

در زمینه مدلسازی مشکل خاصی ندارم میمونه از مرحله بعد که تعریف اتصالات و متریال و ...میشه

و اتوکد راحت میتونم مدل کنم ، این کار و ایمپرت به انسیس مشکلی ایجاد نمیکنه؟

دراین زمینه

سلام
مسئله شما به دلیل ایجاد ناپایداری های سازه ای، تحلیل سنگین و پر دردسری داره. تنظیم گام های زمانی در زمان شروع پلاستیسیته و ناپایداری اهمیت خاصی داره.
مدل هندسی رو بهتره در نرم افزاری غیر از اتوکد بسازید. اگر نشد خروجی با فرمت step یا sat بگیرید که راحت تر وارد انسیس بشه. اگر حجم ها درست شناسایی نشن باید دوباره در انسیس تعریف بشن.

ehsan4476

عضو جدید
سلام.
برای پایان نامه ارشدم دارم با انسیس کار میکنم. ولی مدل با پسوند IGES که در سالیدورک طراحی کردم رو موقع IMPORT کردن در انسیس ناقص نمایش میده و قبل از نمایش هم این ارور رو میده . لطفا راهنمایی کنید.
مشاهده پیوست 215225

سلام
به هیچوجه از محیط Mechanical APDL برای اینکار استفاده نکنید. با استفاده از ورکبنچ و نصب اون در کنار سالید ورکز، منوی انسیس در داخل محیط سالید ایجاد میشه و میتونید به راحتی مدلتون رو به ورکبنچ انتقال بدین.
در ضمن فرمت iges فرمت ضعیفیه و بهتره از step یا sat استفاده بشه.

ehsan4476

عضو جدید
سلام بر همه
من میخوام یه پیستون خودرو رو آنالیز فشاری-حرارتی کنم
باید از کوپله استفاده کنم؟یا میشه جدا تحلیل کرد و تو شرایط مرزی هردو رو اعمال کرد؟
اگه کوپله بهتره ممنون میشم راهنمایی کنید چون کوپله اصلا بلد نیستم :(

سلام دوست غزیز
تحلیل مورد نظر شما کوپله است. ولی باید تعیین بشه که آیا باید در تمام لحظات کورس، تحلیل انجام بشه یا راهی برای دور زدن آن وجود داره؟ مثلا ممکنه بتونیم لحظه بحرانی رو تشخیص بدیم و تحلیل استاتیک معادلی در اون لحظه انجام بدیم.
تحلیل کوپله بحث مفصلیه. چقدر با انسیس آشنایی دارید؟

abdolla0077

عضو جدید
سلام مرسی که پاسخ دادید
من از استاد پرسیدم گفتن میشه که به صورت استاتیکی و پایدار تحلیلش کرد
من میخواستم تو دور 6000 که توان ماکزیمم هست تحلیل کنم که چون اطلاعات کافی برای تحلیل حرارتی تو این دور در دسترسم نبود قرار شد تو دور5000 تحلیل کنم که با اندکی اختلاف فشار هم ماکزیممه خوشبختانه
در واقع به قول شما راه داره که دورش زد
انسیس رو حدود دو سه ماهه با چندتا کتاب و help خودش شروع کردم ولی خیلی مهارت ندارم توش
درضمن قراره با ورک بنچ انجامش بدم
بازم ممنون از راهنماییتون;)

S.SAHAR.H

عضو جدید
سلام بچه ها میشه کمکم کنین.من تازه کارم میخوام یه هندسه بکشم داخل workbench،که سطحش جامده اما داخلش سیاله،چجوری میشه بکشم اصن با انسیس اشنایی ندارم.خوتهشن کمک کنین.پی دی اف یا چیزی هست بگین دانلود کنم.

2222620

عضو جدید
با سلام خدمت همه عزیزان و قبولی طاعات و عبادات
من انسیس 15 رو رو سیستمم نصب کردم .
مدلی رو که توی اتوکد 2010 طراحی کردم رو طبق روال قبلی رجیون و اکسپورت کردم و تبدیل به فایل sat ولی الان که اونو تو انسیس 15 ایمپورت میکنم مدل فراخوان نمیشه در صورتی که در نسخه های قبل مشکلی با این کار نداشتم و راحت مدل ایمپورت میشد. آیا از عزیزان کسی برای رفع این مشکل ایده ای داره؟ممنون میشم از ابراز محبتتان.

ehsan4476

عضو جدید
با سلام خدمت همه عزیزان و قبولی طاعات و عبادات
من انسیس 15 رو رو سیستمم نصب کردم .
مدلی رو که توی اتوکد 2010 طراحی کردم رو طبق روال قبلی رجیون و اکسپورت کردم و تبدیل به فایل sat ولی الان که اونو تو انسیس 15 ایمپورت میکنم مدل فراخوان نمیشه در صورتی که در نسخه های قبل مشکلی با این کار نداشتم و راحت مدل ایمپورت میشد. آیا از عزیزان کسی برای رفع این مشکل ایده ای داره؟ممنون میشم از ابراز محبتتان.
سلام طاعات شما هم قبول باشه.
به طور کلی اتوکد خروجی های ضعیفی داره. میتونید با فرمت های دیگه ای مثل step امتحان کنید شاید حل بشه.

ehsan4476

عضو جدید
سلام بچه ها میشه کمکم کنین.من تازه کارم میخوام یه هندسه بکشم داخل workbench،که سطحش جامده اما داخلش سیاله،چجوری میشه بکشم اصن با انسیس اشنایی ندارم.خوتهشن کمک کنین.پی دی اف یا چیزی هست بگین دانلود کنم.

سلام
سیال رو هم مثل جامد باید مدل کنید. فیلم هایی که تو سایت IRANSYS.ir قرار داره نحوه کشیدن هندسه های ساده رو نشون داده. اگر هندسه خیلی پیچیده ای دارید بهتره از نرم افزار های تخصصی مدلسازی هندسی مانند SolidWorks استفاده کنید.

ehsan4476

عضو جدید
سلام مرسی که پاسخ دادید
من از استاد پرسیدم گفتن میشه که به صورت استاتیکی و پایدار تحلیلش کرد
من میخواستم تو دور 6000 که توان ماکزیمم هست تحلیل کنم که چون اطلاعات کافی برای تحلیل حرارتی تو این دور در دسترسم نبود قرار شد تو دور5000 تحلیل کنم که با اندکی اختلاف فشار هم ماکزیممه خوشبختانه
در واقع به قول شما راه داره که دورش زد
انسیس رو حدود دو سه ماهه با چندتا کتاب و help خودش شروع کردم ولی خیلی مهارت ندارم توش
درضمن قراره با ورک بنچ انجامش بدم
بازم ممنون از راهنماییتون;)

خواهش میکنم.
اطلاعاتی که از بارگذاری های مختلف دارید رو بفرمایید بهتره. تا جایی که اطلاع دارم تو کتاب های موجود تحلیل کوپله توضیح داده نمیشه.

2222620

عضو جدید
بسیار ممنون از راهنماییتون خدا از بزرگی کمتون نکنه.
ولی فرمت step که فرمودید تو خروجی های اتوکد نبود.

abdolla0077

عضو جدید
بله منم تو این کتابا کوپله ندیدم و تا حالا کار نکردم
یعنی حتما باید کوپله باشه؟
بارگذاری هایی که باید روی پیستون انجام شه اینا هستند:
1-بار فشاری روی تاج(بالای) پیستون
2-کانوکشن ها که شامل محفظه احتراق(بالای پیستون)،ناحیه پیرامون پیستون و شیار رینگها،ناحیه زیرین پیستون و ناحیه پین پیستون هست

abdolla0077

عضو جدید
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم تو بارگذاری استاتیکی چرا با نحوه اعمال بار جواب تغیر میکنه؟مثلا یه فشار به یه سطح رو تبدیل کنیم به نیروی ناشی از همون فشار رو همون سطح
و اینکه با کم و زیاد کردن گره های مقید شده حتی کم تعداد، جواب به شدت تغییر میکنه،دلیلش چیه؟

ehsan4476

عضو جدید
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم تو بارگذاری استاتیکی چرا با نحوه اعمال بار جواب تغیر میکنه؟مثلا یه فشار به یه سطح رو تبدیل کنیم به نیروی ناشی از همون فشار رو همون سطح
و اینکه با کم و زیاد کردن گره های مقید شده حتی کم تعداد، جواب به شدت تغییر میکنه،دلیلش چیه؟
بسته به تنظیمات تحلیل داره. به طور کلی در صورت تحلیل جابجایی بزرگ، فشار در جهت عمود بر سطح باقی میمونه ولی نیرو در راستای اولیه ثابت می مونه.
طبیعیه که با کم و زیاد کردن قید ها جواب تغییر کنه. ولی شدت تغییر بستگی به نوع مسئله داره و به طور کلی نمیشه بحث کرد.

mohammad_7777

عضو جدید
دوستان سلام
من میخوام یه vane رو که از داخل با جریان سیال سرد خنک کاری میشه و خارجش سیال داغ جریان داره رو مش بزنم
چطور مش داخل و خارج رو از هم جدا کنم یا جدا از هم مش بزنمشون

zizoo21

عضو جدید
درود،
میخواستم بپرسم کسی اطلاع داره چه طوری میشه یک قطعه ساده (مثلا یم dog bone) که انیستروپیک هستش را توی کشش گذاشت توسط یک نیرو در انسیس. و پس ازتمام شدن یک آنالیز رفتار همون ماده را در زاوایه های مختلف انیستروپیک دید؟
یعنی انگار همون نمونه دوباره تحت همین آنالیز مشابه قرار میگیره فقط جهت انیستروپیک آن نمونه چیز دیگری است.

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان من می خواستم این عکس که اسکرابر ونچوری هست با ansys cfxشبیه سازی کنم می خواستم ببینم اگه کسی می تونه راهنماییم کنه که چه کار باید بکننم یا برای رسم از چه نرم افزاری استفاده کنمscrubber.jpg

hadiadnani

عضو جدید
سلام دوستان..من دو قطعه فلز رو روی هم قرار دادم و قراره شکل دهی بکنم . وقتی انسیس رو اجرا می کنم اولا شکل بهم میریزه و ثانیا با error negative volume مواجه میشوم..لطفا راهنماییم کنید چکار کنم .

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان..من دو قطعه فلز رو روی هم قرار دادم و قراره شکل دهی بکنم . وقتی انسیس رو اجرا می کنم اولا شکل بهم میریزه و ثانیا با error negative volume مواجه میشوم..لطفا راهنماییم کنید چکار کنم .

سلام دوست عزیز
احتمالا با ریز کردن مش ها مشکل حل بشه. ولی هر فرایند شکل دهی ای رو نمیتونید به این شیوه مدلسازی کنید.

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان من می خواستم این عکس که اسکرابر ونچوری هست با ansys cfxشبیه سازی کنم می خواستم ببینم اگه کسی می تونه راهنماییم کنه که چه کار باید بکننم یا برای رسم از چه نرم افزاری استفاده کنممشاهده پیوست 216664

سلام
میتونید از نرم افزار Solid Works یا Catia استفاده کنید.

ehsan4476

عضو جدید
درود،
میخواستم بپرسم کسی اطلاع داره چه طوری میشه یک قطعه ساده (مثلا یم dog bone) که انیستروپیک هستش را توی کشش گذاشت توسط یک نیرو در انسیس. و پس ازتمام شدن یک آنالیز رفتار همون ماده را در زاوایه های مختلف انیستروپیک دید؟
یعنی انگار همون نمونه دوباره تحت همین آنالیز مشابه قرار میگیره فقط جهت انیستروپیک آن نمونه چیز دیگری است.

سلام
میتونید دستگاه مختصات جسم یا Element CS رو دوران بدید و تحلیل رو تکرار کنید.

ehsan4476

عضو جدید
دوستان سلام
من میخوام یه vane رو که از داخل با جریان سیال سرد خنک کاری میشه و خارجش سیال داغ جریان داره رو مش بزنم
چطور مش داخل و خارج رو از هم جدا کنم یا جدا از هم مش بزنمشون

سلام دوست عزیز
میتونید دو جسم مجزا بکشید. یا اینکه جسم حائل رو هم به عنوان جسم سوم ترسیم کنید.