تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار MSC.Adams

mechanicsoft

عضو جدید
دوستان کارشناس ارشد مهندسی مکانیک و مدیر سایت تخصصی مکانیک سافت هستم
به چند نرم افزار مهندسی مکانیک تسلط کامل دارم یکی از آن نرم افزارها نرم افزار آدامز است
این تاپیک را ایجاد کرده تا در صورت داشتن سوال درمورد این نرم افزار به دوستان کمک کنم.
Capturekjhg.jpg

TARRAHMPC

عضو جدید
سلام دوست عزیز

من یک سیستم فنر دمپر مدل یک چهارم خودرو رو در adams شبیه سازی کردم البته زمین رو ثابت در نظر گرفتم

اما اینبار می خوام که قسمت زمین یه حرکت سینوسی داشته باشه مثلا برای زمانی که خودرو روی دست انداز میره

این رابطه سینوسی رو چطور باید اعمال کرد ؟

mechanicsoft

عضو جدید
سلام دوست عزیز

من یک سیستم فنر دمپر مدل یک چهارم خودرو رو در adams شبیه سازی کردم البته زمین رو ثابت در نظر گرفتم

اما اینبار می خوام که قسمت زمین یه حرکت سینوسی داشته باشه مثلا برای زمانی که خودرو روی دست انداز میره

این رابطه سینوسی رو چطور باید اعمال کرد ؟
سلام دوست من این کار خیلی راحت هست شما یک جرم برای انتهای سیستم یک چهارم(زمین) که قرار است تحریک سینوسی شود قرار دهید و بعد در قسمت Modify مقدار جرم آن را بسیار بسیار کم قرار دهید مثلا0.000001 دهید. با این کار عملا شما قسمت تحریک را آزاد قرار داده اید. به عبارتی این باز سیستم یک چهارم شما از سه جرم تشکیل شده که یک جرم فقط برای این است که شما بتوانید به راحتی تحریک سینوسی را روی قرار دهید و از نظر اینرسی هم جرم را آنقدر کم گرفته ایم که در مودشیپ ها و اثر ارتعاشی مشکلی ایجاد نشود.
http://www.mechanicsoft.ir

TARRAHMPC

عضو جدید
خیلی ممنون بابت پاسخگویی

درسته ولی الان من خود معادله سینوسی رو میخوام بدونم چطور باید اعمال کنم
اگر در مورد این یه توضیحی بدید ممنون میشم

mechanicsoft

عضو جدید
دوست من شما یه ایراد خیلی بزرگ کارتون داره و اون اینکه میخواید تحلیل فرکانسی رو در محیطی انجام بدید که نرم افزار آدامز تحلیل زمانی انجام میده .این کار رو میتونید انجام بدید اما به خواسته هاتون که بررسی مودشیپ ها و پاسخ در فرکانس های مختلف هست نخواهید رسید شما چطوری میتونید به ازای مثلا صد فرکانس مختلف سینوسی پاسخ فرکانسی رو یکی یکی بررسی کنید و سپس همه رو در کنار هم بگذارید تا به پاسخ نهایی اصلی برسید.
در مورد این سوالی که پرسیدید شما هر نیروی دلخواهی رو که اصلا رفتار مشخصی نداره میتونید به صورت یک جدول نقاط به نرم افزار آدامز بدهید و اعمال کنید. که سعی میکنم این روش اعمال نیروی دلخواه در نرم افزار آدامز رو طی امروز یا فردا بر روی سایتم قرار بدم.
در مورد تحلیل شما هم پیشنهاد میکنم شما وارد قسمت Vibration در نرم افزار آدامز 2012 بشیدو در اونجا خیلی راحت میتونید نیروهای تحریک رو اعمال کنید اعم از سینوسی یا کسینوسی و در ضمن میتونید پاسخ فرکانسی هر قسمت دلخواه رو به ازای هر فرکانس دلخواهی داشته باشید. حتی رفتار و حرکت مود شیپ ها هم در اون قسمت قابل بررسی است .
به زودی نحوه انجام تحلیل فرکانسی ساده رو هم بر روی سایتم قرار خواهم داد
با تشکر
رضایی
مدیر سایت مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
خیلی ممنون بابت پاسخگویی

دوست من شما یه ایراد خیلی بزرگ کارتون داره و اون اینکه میخواید تحلیل فرکانسی رو در محیطی انجام بدید که نرم افزار آدامز تحلیل زمانی انجام میده .این کار رو میتونید انجام بدید اما به خواسته هاتون که بررسی مودشیپ ها و پاسخ در فرکانس های مختلف هست نخواهید رسید شما چطوری میتونید به ازای مثلا صد فرکانس مختلف سینوسی پاسخ فرکانسی رو یکی یکی بررسی کنید و سپس همه رو در کنار هم بگذارید تا به پاسخ نهایی اصلی برسید.
در مورد این سوالی که پرسیدید شما هر نیروی دلخواهی رو که اصلا رفتار مشخصی نداره میتونید به صورت یک جدول نقاط به نرم افزار آدامز بدهید و اعمال کنید. که سعی میکنم این روش اعمال نیروی دلخواه در نرم افزار آدامز رو طی امروز یا فردا بر روی سایتم قرار بدم.
در مورد تحلیل شما هم پیشنهاد میکنم شما وارد قسمت Vibration در نرم افزار آدامز 2012 بشیدو در اونجا خیلی راحت میتونید نیروهای تحریک رو اعمال کنید اعم از سینوسی یا کسینوسی و در ضمن میتونید پاسخ فرکانسی هر قسمت دلخواه رو به ازای هر فرکانس دلخواهی داشته باشید. حتی رفتار و حرکت مود شیپ ها هم در اون قسمت قابل بررسی است .
به زودی نحوه انجام تحلیل فرکانسی ساده رو هم بر روی سایتم قرار خواهم داد
با تشکر
رضایی
مدیر سایت مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
خیلی ممنون بابت پاسخگویی

دوست عزیز برای پاسختون یه نگاهی به لینک زیر بندازید فکرکنم بدرتون بخوره.
انجام آنالیز مودال و پاسخ فرکانسی در نرم افزار Adams

mechanicsoft

عضو جدید

اکثر دوستانی که با نرم افزار آدامز کار میکنند تحلیل زمانی با این نرم افزار انجام می دهند. محیط معمولی نرم افزار آدامز محیطی برای انجام تحلیل دینامیکی در حوزه زمان است. یکی از قابلیت هایی که در نرم افزار Adams2012 بسیار پررنگ است قابلیت تحلیل دینامیکی در حوزه فرکانس و آنالیز مودال است. انجام آنالیز یا تحلیل در حوزه فرکانس در نرم افزار آدامز توسط Adams/Vibration انجام می پذیرد. و این پلاگین نرم افزار آدامز قابلیت های متنوعی در زمینه ارتعاشات، پاسخ فرکانسی، تحلیل در حوزه فرکانس، و آنالیز مودال دارد. به وسیله این قابلیت نرم افزار آدامز میتوان کلیه تحلیل های ارتعاشاتی را به راحتی انجام داد. در سایت توضیحاتی راجع به این قابلیت نرم افزار آدامز، نحوه اعمال تحریک های مختلف ارتعاشاتی و بدست آوردن پاسخ فرکانسی داده شده است.
برای مطالعه جزئیات بیشتر به وبسایت مکانیک سافت مراجعه نمایید.
http://mechanicsoft.ir/post/37
p1.jpg
وبسایت تخصصی مهندسی مکانیک و کنترل

mechanicsoft

عضو جدید
تحلیل چرخدنده ها درنرم افزار Adams

تحلیل چرخدنده ها درنرم افزار Adams

روش تحلیل چرخدنده ها و حرکت آنها در نرم افزار آدامز را میتوان یکی از مهمترین تحلیل های نرم افزار آدامز به شمار میرود.
در پست زیر در سایت این مطلب را به همراه فایل آموزشی و فایل نرم افزار آدامز قرار داده ام .
http://mechanicsoft.ir/post/31
مشاهده پیوست 157308

saipa2257

عضو جدید
با سلام
من نرم افزار adams 2013 را در ویندوز7 32بیتی بدون هیچ پیغام خطایی نصب کردم ولی متاسفانه این نرم افزار اجرا نمیشه لطفا راهنمایی نمائید.

mechanicsoft

عضو جدید
تحلیل دینامیکی چرخدنده ها در نرم افزار آدامز (Adams)

تحلیل دینامیکی چرخدنده ها در نرم افزار آدامز (Adams)

همانگونه که میدانید نرم افزار آدامز را میتوان قویترین نرم افزار تحلیل دینامیکی دانست. در نرم افزار آدامز برقرای ارتباط بین بسیاری از مفاصل ساده است. یکی از پیچیده ترین مسائل نرم افزار آدامز برقراری ارتباط بین چرخدنده ها و تماس بین آنهاست. در این ارتباط باید دو چرخدنده باید حتما به یک میله واسطه اتصال داشته باشند و برای تعریف مشخصات اتصال چرخدنده ای باید حتما یک مارکر روی میله واسطه باشد به گونه ای که جهت Z مارکر در جهت سرعت خطی محل اتصال چرخدنده ها باشد(مهمترین نکته در تماس دینامیکی چرخدنده ها). امروز فایل ویدیویی از اتصال چرخدنده ها که توسط مکانیک سافت در نرم افزار ادامز صورت گرفته به همراه فایل انجام شده ی آن در نرم افزارآدامز و همچنین هلپ بسیار خلاصه ای از نحوه اتصال چرخدنده ها را برای شما آماده کرده ایم.
برای مشاهده جزئیات بیشتر و دانلود فایلها به لینک زیر مراجعه کنید.
http://www.mechanicsoft.ir/post/31

Adams_Gear.JPG

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام
من نرم افزار adams 2013 را در ویندوز7 32بیتی بدون هیچ پیغام خطایی نصب کردم ولی متاسفانه این نرم افزار اجرا نمیشه لطفا راهنمایی نمائید.

سلام باید به قسمت لایسنس جنریتور یا فایل MSC_Calc_20111130.exe یا هر فایل دیگه ای که لایسنس رو میسازه برید یک بار دیگه لایسنس رو اجرا و فایل اون رو بسازید بعد از نصب نرم افزار ادامز اگه خاطرتون باشه یه فایل نصبی مثلا به اسم msc_licensing_11.9_windows3264.exe یا اسم مشابه ( ممکن است اسمش با این فرق کنه)نصب میکنید آدرسی که این فایل رو نصب کردید پیدا کنید و از اونجا فایل lmtools.exe رو اجرا کنید اگر نمیدونید کجا نصب کردید با سرچ ویندوز جستجو کنید و فایل رو پیدا کنید سپس روی این فایل کلیک کنید . بعد در قسمت
Config Service در قسمت Path of licence file فایل لایسنس جدیدی رو که مجددا ایجاد کرده بودید آدرس بدید و بعد از اون وارد تب Start/Stop/Reread شوید. سپس ابتدا StopServer رو فشار بدید و بعد مجددا Start Server بعد از این مشکل شما حل شده و میتونید نرم افزار آدامز رو باز کنید .
موفق باشید.
مدیر سایت تخصصی مکانیک سافت
http://mechanisoft.ir

mechanicsoft

عضو جدید
نحوه لایسنس کردن نرم افزار ادامز( در صورت مشکل داشتن با روش معمولی)

نحوه لایسنس کردن نرم افزار ادامز( در صورت مشکل داشتن با روش معمولی)

به قسمت لایسنس جنریتور یا فایل MSC_Calc_20111130.exe یا هر فایل دیگه ای که لایسنس رو میسازه برید یک بار دیگه لایسنس رو اجرا و فایل اون رو بسازید بعد از نصب نرم افزار ادامز اگه خاطرتون باشه یه فایل نصبی مثلا به اسم msc_licensing_11.9_windows3264.exe یا اسم مشابه ( ممکن است اسمش با این فرق کنه)نصب میکنید آدرسی که این فایل رو نصب کردید پیدا کنید و از اونجا فایل lmtools.exe رو اجرا کنید اگر نمیدونید کجا نصب کردید با سرچ ویندوز جستجو کنید و فایل رو پیدا کنید سپس روی این فایل کلیک کنید . بعد در قسمت
Config Service در قسمت Path of licence file فایل لایسنس جدیدی رو که مجددا ایجاد کرده بودید آدرس بدید و بعد از اون وارد تب Start/Stop/Reread شوید. سپس ابتدا StopServer رو فشار بدید و بعد مجددا Start Server بعد از این مشکل شما حل شده و میتونید نرم افزار آدامز رو باز کنید .
موفق باشید.
http://mechanisoft.ir

mehdibaghaee

عضو جدید
نرم افزار ادمز از قویترین نرم افزارهای تحلیل دینامیکی است. نرم افزارهای دیگری همچون Simpack و LMS/Motion نیز نرم افزارهای بسیار قوی‌ای می باشند.
کسی می تواند ادعا کند که ادمز قویترین نرم افزار تحلیل دینامیکی است که به اندازه کافی با همه نرم افزار های تحلیل دینامیک چند جسمی کار کرده باشد.

m_gholami70

عضو جدید
دوست عزیز من یه مشکلی دارم.میخواستم یه دستگاه رو که توی کتیا مدل کردیم رو آنالیز دینامیکی کنیم.چون تمام نقشه ها توی کتیا مدل شده میخاستم از سیم دیزاینر استفاده کنم.روش چند وقت کار کردم.حاالا متاسفانه نمیشه نصب کرد.مشکل لایسنس دارم.
سوال اول:نقشه های کتیا برای یک دستگاه نسبتا پیچیده میشه به آدامز منتقل بشه؟چون یکی از دوستان میگفت باید معادل سازی بشه و ..(نمیدونم ینی چی؟)
سوال دوم:کسی هست بتونه تو نصب سیم دیزاینر کمکی بکنه؟
سوال سوم:ران کردن یک مکانیزم توی آدامز و گرفتن نمودارهای نیرو و گشتاور کار سختیه؟
ممنون میشم نظرتون رو بگید

monamomeni

عضو جدید
دوستان سلام، من دنبال یک مدل متحرک برای آنتن گردان هستم. مکانیزمهای حرکتی اش از روی شکلهای چند تا patent موجوده. کلاً برای اینکه قبل از ساخت نهایی بتونیم تستش کنیم و عملکردش رو تحت شرایط اعمال بار و گشتاور و همین طور از نظر مقاومتی، سرعت و شتاب، روانی حرکت و ... بسنجیم این مدل رو احتیاج دارم. سؤالم اینه که با نرم افزار آدامز میشه این شرایط رو ایجاد کرد (هم مدل سه بعدی ثابت و هم تحلیل دینامیکی اش)؟ کار سختیه؟ برای این شبیه سازی چه اطلاعاتی رو باید در اختیار نرم افزار گذاشت؟ در ضمن من شنیدم که نرم افزار working model هم برای این کار استفاده میشه، به نظرتون کدوم یکی برای این پروژه مناسبتره؟

mehdibaghaee

عضو جدید
دوستان سلام، من دنبال یک مدل متحرک برای آنتن گردان هستم. مکانیزمهای حرکتی اش از روی شکلهای چند تا patent موجوده. کلاً برای اینکه قبل از ساخت نهایی بتونیم تستش کنیم و عملکردش رو تحت شرایط اعمال بار و گشتاور و همین طور از نظر مقاومتی، سرعت و شتاب، روانی حرکت و ... بسنجیم این مدل رو احتیاج دارم. سؤالم اینه که با نرم افزار آدامز میشه این شرایط رو ایجاد کرد (هم مدل سه بعدی ثابت و هم تحلیل دینامیکی اش)؟ کار سختیه؟ برای این شبیه سازی چه اطلاعاتی رو باید در اختیار نرم افزار گذاشت؟ در ضمن من شنیدم که نرم افزار working model هم برای این کار استفاده میشه، به نظرتون کدوم یکی برای این پروژه مناسبتره؟

نرم افزار ادمز مدل آماده آنتن گردون رو تو هلپش داره. کافی است به فایلهای نمونه اش مراجعه نمائید.

mehdibaghaee

عضو جدید
از دوستان کسی میدونه چگونه می شه همزمان ادمز 2012 و 2010 را توی یک سیستم نصب کرد؟

mehdibaghaee

عضو جدید
دوست عزیز من یه مشکلی دارم.میخواستم یه دستگاه رو که توی کتیا مدل کردیم رو آنالیز دینامیکی کنیم.چون تمام نقشه ها توی کتیا مدل شده میخاستم از سیم دیزاینر استفاده کنم.روش چند وقت کار کردم.حاالا متاسفانه نمیشه نصب کرد.مشکل لایسنس دارم.
سوال اول:نقشه های کتیا برای یک دستگاه نسبتا پیچیده میشه به آدامز منتقل بشه؟چون یکی از دوستان میگفت باید معادل سازی بشه و ..(نمیدونم ینی چی؟)
سوال سوم:ران کردن یک مکانیزم توی آدامز و گرفتن نمودارهای نیرو و گشتاور کار سختیه؟
از ادمز 2012 به بالا استفاده کنید

mechanicsoft

عضو جدید
نرم افزار ادمز از قویترین نرم افزارهای تحلیل دینامیکی است. نرم افزارهای دیگری همچون Simpack و LMS/Motion نیز نرم افزارهای بسیار قوی‌ای می باشند.
کسی می تواند ادعا کند که ادمز قویترین نرم افزار تحلیل دینامیکی است که به اندازه کافی با همه نرم افزار های تحلیل دینامیک چند جسمی کار کرده باشد.
دوست عزیز ببخشید اصلاح میکنم
آدامز یکی از قویترین نرم افزارهای تحلیل دینامیکی است. البته باید این نکته را خاطر نشان کنم که تا الان هیچ مسئله دینامیکی برخورد نکرده ام که با نرم افزار آدامز برایم قابل حل نبوده است. اما خوب حق باشماست من نرم افزارهای دینامیکی که شما فرمودید رو بررسی نکردم و از قدرت آنها بی اطلاع هستم . خوشحال میشم اگه اطلاعاتی رو در مورد اونها در پاسخ به نقل قول به من بدهید.با تشکر
مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام دوست خوبم
پاسخ سوال اول شما؟ این کار بسیار راحت است کافی است که فایلهای خود را به فرمت x_t در آورده و آن را به نرم افزار ادامز تحلیل کنید. در نرم افزار ادامز هم با اعمال مارکرهای دلخواه به راحتی می توانید تحلیل دینامیکی را انجام دهید.
پاسخ سوال دوم شما؟ تا حالا با سیم دیزاینر کار نکردم
پاسخ سوال سوم شما؟ کار سختی نیست، اما باید آموزشهای از نرم افزار را دیده باشید.
در هر صورت اگر مشکلی داشتید میتونید با مراجعه به سایت من یا مکاتبه از طریق ایمیل که درسایت قرار داده شده مسئله رو تخصصی تر بررسی کنیم
http://www.mechanicsoft.ir/
با تشکر
مدیر سایت مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام دوست عزیز مورد شما در توتوریال نرم افزار ادامز موجود است. در صورتی که اطلاعات بیشتری در این زمینه خواستید میتونید به سایت من مراجعه کنید
با تشکر
مدیریت مکانیک سافت

mechanicsoft

عضو جدید
با سلام

با سلام
دوست من اشکال از نحوه لاسیس کردن نرم افزار هست اگر به درستی لاسیس شود مشکلی نخواهد داشت. معمولا دردی وی دی های آموزشهای نصب نحوه لاسیس کردن رو خیلی ابتدایی توضیح داده اند. من نحوه لاسیس کردن نرم افزار ادامز رو در تاپیک های قبلی توضیح دادم لطف کنید اونها رو ملاحظه کنید اگر باز مشکلی داشتید از طریق ایمیل موجود در سایتم باهام مکاتبه کنید. خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم
مدیریت مکانیک سافت

mehdibaghaee

عضو جدید
دوست عزیز ببخشید اصلاح میکنم
آدامز یکی از قویترین نرم افزارهای تحلیل دینامیکی است. البته باید این نکته را خاطر نشان کنم که تا الان هیچ مسئله دینامیکی برخورد نکرده ام که با نرم افزار آدامز برایم قابل حل نبوده است. اما خوب حق باشماست من نرم افزارهای دینامیکی که شما فرمودید رو بررسی نکردم و از قدرت آنها بی اطلاع هستم . خوشحال میشم اگه اطلاعاتی رو در مورد اونها در پاسخ به نقل قول به من بدهید.با تشکر
مکانیک سافت
می توانید به سایتش مراجعه کنید.
برای مثالhttp://www.simpack.com/videos.html

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش تبدیل نمودارها به دادهای عددی با استفاده از Engauge Digitizer

آموزش تبدیل نمودارها به دادهای عددی با استفاده از Engauge Digitizer

این نرم افزار در کاربردهای مطالب اتی که از نرم افزار آدامز قرار خواهم داد بسیار کاربرد دارد. یک نرم افزار عمومی مهندسی است که کاربردهای فراوانی دارد . لذا لازم دیدم که اموزش این نرم افزار رو در تایپک قرار بدم.
در بسیاری از مواقع در نرم افزار آدامز بر خلاف حالت معمولی که از توابع روتین استفاده میشود دادها به صورت اسپلاین وارد شود. لذا این نرم افزار در تبدیل نمودارها و عکس ها به دادههای عددی کاربرد دارد.

نام این نرم افزار Engauge Digitizer است. بسیاری از زمانها برای وارد کردن نموادارهای خاصی بر حسب فشار، دما، نیرو و ... در نرم افزارهای مختلف (مانند آدامز، انسیس، متلب و ... ) نیاز است که اطلاعات از یک عکس یا نمودار گرفته شود. از طرفی در بسیاری از مقاله های علمی که مقایسه کار با نتایج دیگران ضروری است این نرم افزار بسیار پرکاربرد است. این نرم افزار را میتوانید از اینجا دانلود کنید.
http://www.mechanicsoft.ir/post/41

tahagalaxy

عضو جدید
آقا شما فایلی واسه آموزش آدامز دارین: حالا بصورت تصویری یا متنی؟؟عایااا؟؟!!

mechanicsoft

عضو جدید
آقا شما فایلی واسه آموزش آدامز دارین: حالا بصورت تصویری یا متنی؟؟عایااا؟؟!!
سلام
بله فایلهای آموزشی دارم از طریق ایمیلم که در سایتم موجوده باهام تماس بگیرید تا کمکتون کنم
درضمن بهترین هلپ نرم افزار آدامز توی هلپش هست
در سایت خودم هم موضوعات زیادی که اهمیت بیشتری دارند رو به صورت اموزشی پله پله قرار دادم مثل همین پست آخری که لینکش رو میگذارم
http://www.mechanicsoft.ir/post/42

mechanicsoft

عضو جدید
آموزش نحوه ی وارد کردن (Import) داده ها به نرم افزار آدامز و استفاده از اسپلاین به جای تابع

آموزش نحوه ی وارد کردن (Import) داده ها به نرم افزار آدامز و استفاده از اسپلاین به جای تابع

یکی از موضوعات مهمی که در نرم افزار Adams کاربرد فراوانی دارد نحوه ی وارد کردن توابع بر اساس داده یا نقاط مختلف و همچنین تبدیل نقاط به اسپلاین و نیز استفاده از این نقاط به عنوان توابع مختلف بر حسب یکدیگر می باشد.
برای مثال فرض کنید که موتوری بر حسب زمان کار میکند. نیروی وارد بر پیستون این موتور به صورت تابعی از زوایه میل لنگ باشد. این داده ها به چه طریق باید وارد نرم افزار آدامز شود و پس از آن چگونه باید به عنوان تابعی از زمان یا هر متغیر دلخواه مورد استفاده قرار گیرد. در مکانیک سافت با یک مثال ساده یک تابع که متغیر مستقل آن زاویه حرکت و متغیر وابسته ی ان گشتاور موتور است بر روی یک مدل ساده اعمال می‏‏ شود.
در صورت داشتن نمودار نیز برای تبدیل نمودار به داده جهت ایمپورت کردن آن به نرم افزار ادامز میتوانید از نرم افزاری که در پست قبل معرفی شد استفاده کنید.
جهت مشاهده ی این آموزش به مکانیک سافت مراجعه کنید.

در ضمن در صورت داشتن سوال و یا درخواست مشاوره و یا درخواست پروژهای صنعتی و دانشگاهی در این خصوص می توانید به پروفایل مدیر سایت مراجعه بفرمایید.

بالا