* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

Sina Soleimani

عضو جدید
workbench
چرا نمیتونم در بخشEngineering material یک ماده مشخص را که خواصش هم توسط انسیس تعریف شده ادد کنم؟؟؟ میگه library is in edit mode

maysam_n2005

کاربر فعال
سلام کسی می دونه چطور می شه ترک ربع بیضوی انحنا دار در انسیس طراحی کرد؟

ehsan4476

عضو جدید
سلام کسی می دونه چطور می شه ترک ربع بیضوی انحنا دار در انسیس طراحی کرد؟
سلام. هدفتون از تحلیل ترک چیه؟
انحنادار یعنی انحنای خارج از صفحه؟ طبیعتا ایجاد ترک بیضوی یک کار هندسی هست و اگر شکل پیچیده ای داره در نرم افزارهای دیگه میتونید هندسه رو ایجاد کنید و وارد انسیس کنید.
در ANSYS Workbench امکاناتی در سرشاخه Fracture وجود داره که میتونید ترک ایجاد کنید و ضرایب شدت تنش رو محاسبه کنید.

arsha5877

عضو جدید
نرم افزار انسیس رو پاک کردم.همه فایلهاش پاک شده جز فایل lmgrd.چطور میشه این فایل رو پاک کرد؟؟

H4D1

عضو جدید
درود بر مهندسین عزیز

به مشکلی در مش زدن هندسه برخوردم که کمک شما رو میطلبه:)

هندسه با کتیا رسم شده و در ورک بنچ مش زده شده

سهراب1991

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
ببخشید یک سوال خیلی مهم داشتم
شما میدونید چگونه و با چه برنامه یا کدی میتوانم نرم افزار matlab رو به ansys لینک کنم؟
چجوری میتونم گیرش بیارم؟
خواهشا کمکم کنید؟
راهی نشونم بدهید؟

storm

عضو جدید
سلام. یک سوال داشتم چطور میشه یک مدل دو بعدی که در کتیا کشیدم را در انسیس ورک بنچ وارد کرد و مش زد؟

mrtklf07

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام. یک سوال داشتم چطور میشه یک مدل دو بعدی که در کتیا کشیدم را در انسیس ورک بنچ وارد کرد و مش زد؟

سلام
از قسمت CAD Configuration manager تو منوی استارت انسیس، تیک کتیا رو بزنید
و بعد تو ورک بنچ یک geometry بیارید و فایل کتیا رو ایمپورت کنید.

موفق باشید

Sina Soleimani

عضو جدید
باید ابتدا فایل کتیا را با پسوند igs ذخیره کنید و بعد در ورک بنچ در geometry بصورت input وارد کنید و بعد generate کنید

rahgozarvafa

عضو جدید
با سلام
من چند تا مقاله در باره شبیه سازی استحکام کششی و خمشی جوش با نرم افزارهای شبیه سازی می خوام .لطفا کمکم کنید.
با تشکر

امیر 1224

عضو جدید

milix_1986

عضو جدید
سلام و وقت بخیر
میشه لطفا توضیح بدید که چطور میشه یک انتقال حرارت گذرا در انسیس شبیه سازی کرد؟
من انجام دادم اما انیمیشن که در گذر زمان توزیع هوا تغییر کنه رو نشون نمیده
یعنی صفحه رو تعریف کردم، شرایط مرزی و شرایط اولیه رو هم تعریف کرد
اماحتمالا تنظیمات خروجی ام درست نیست
:مسئله:
انتقال حرارت گذرا از یک صفحه به جنس آلومینیوم که بالا و پایین در دمای 500، سمت چپ عایق و سمت راست انتقال حرارت جابه جایی
ممنون میشم راهنمایی ایم کنید
نرم افزارم هم انسیس 2015 است

امیر 1224

عضو جدید
سلام و وقت بخیر
میشه لطفا توضیح بدید که چطور میشه یک انتقال حرارت گذرا در انسیس شبیه سازی کرد؟
من انجام دادم اما انیمیشن که در گذر زمان توزیع هوا تغییر کنه رو نشون نمیده
یعنی صفحه رو تعریف کردم، شرایط مرزی و شرایط اولیه رو هم تعریف کرد
اماحتمالا تنظیمات خروجی ام درست نیست
:مسئله:
انتقال حرارت گذرا از یک صفحه به جنس آلومینیوم که بالا و پایین در دمای 500، سمت چپ عایق و سمت راست انتقال حرارت جابه جایی
ممنون میشم راهنمایی ایم کنید
نرم افزارم هم انسیس 2015 است

منظورتون از تغییر هوا همون دما است؟
شرایط اولیه شما و همچنین دمای جریان جابجایی و ضریب انتقال حرارت اون چه مقدار می باشند.

m.irani74

عضو جدید
[FONT=&quot]دوستان به لینک زیر برید و نظرتون رو بگید! میخوام ببینم آباکوس بیشتر طرفدار داره یا انسیس!
[/FONT]

[FONT=&quot]تو لینک زیر این دو تا با هم مقایسه شدن....

http://www.www.iran-eng.ir/showthre...AQUS/page214?p=8477247&viewfull=1#post8477247[/FONT]

smith_k

عضو جدید
آموزش تحلیل ارتعاشات به کمک انسیس

آموزش تحلیل ارتعاشات به کمک انسیس

سلام
کسی منبع یا کتاب خوب واسه آموزش تحلیل ارتعاشاتی به کمک انسیس سراغ داره معرفی کنه؟
بیشتر در مورد ارتعاشات سیستم های ممتد میخوام مثل میله، لوله، ...

hossein21

عضو جدید
سلام دوستان

نحوه وارد کردن بارگذاری متغیر با زمان و مکان در انسیس ورکبنچ چطوریه؟

اگر احتیاج به کدنویسی داره آیا کسی هست بلد باشه؟

mrtklf07

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان

نحوه وارد کردن بارگذاری متغیر با زمان و مکان در انسیس ورکبنچ چطوریه؟

اگر احتیاج به کدنویسی داره آیا کسی هست بلد باشه؟

سلام

اول این که عکس پروفایل و متن امضای شما خیلی قشنگه. خدا برکت بده
دوم این که برای یک مکان مشخص، نوع بارگذاری رو روی tabular قرار میدی و در سمت راست، مقادیر زمان و بار رو وارد می کنی.
برای هر هندسه و مکان مشخص دیگری هم روش کار به صورت مشابه است.

موفق باشید

ronak25

عضو جدید
سلام
من با انسیس 15 کار میکنم و یه مدل مهره کمری باید شبیه سازی کنم که یه دایره و مثلث و دوتا ذوزنقه است که باید همه رو assembleکنم.ولی مشکل اینجاست که باید پارامتری باشه یعنی وقتی عددها رو عوض کنم فقط سایزش تغییر کنه و اصل مدل بهم نریزه.ممنون میشم در خصوص این پارامتری بودن راهنمایی کنید.
niloufar_moradi02@yahoo.com

امیر 1224

عضو جدید
سلام
من با انسیس 15 کار میکنم و یه مدل مهره کمری باید شبیه سازی کنم که یه دایره و مثلث و دوتا ذوزنقه است که باید همه رو assembleکنم.ولی مشکل اینجاست که باید پارامتری باشه یعنی وقتی عددها رو عوض کنم فقط سایزش تغییر کنه و اصل مدل بهم نریزه.ممنون میشم در خصوص این پارامتری بودن راهنمایی کنید.
niloufar_moradi02@yahoo.com

زمانی که این اشکال رو توی محیط Geometry رسم می کنید کنار قسمت اندازه گذاری یک مربع وجود داره که با کلیک روی اون اون اندازه به صورت یک پارامتر قابل تغییر تعریف می شود.

mehdibaghaee

عضو جدید
کسی هست بدونه برای یک ورق پیزوالکتریک در انسیس چطور میشه شرط مدار باز و بسته بین دو الکترود بالایی و پایینی برقرار کرد تا فرکانس طبیعی ارتعاشات را بررسی کرد.

pashnetala

عضو جدید
سلام
دوستان بنده تازه واردم. در مورد آموزش انسیس فلوئنت از مقدماتی تا پیشرفته جزوه ای فیلم اموزشی ... کسی سراغ داره ممنون میشم به اشتراک بذاره.