تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

Mostafa.A

عضو جدید
سلام

با ی سرچ ساده به این عبارت DOWNLOAD Ashrae Pocket Guide 2009 در گوگل ب نتایج جالبی میرسید
http://www.4shared.com/office/1BaBiUnG/ashrae_pocket_guide.html

سلام دوست من
ممنون از راهنماییتون
من زیاد سرچ زدم این فایلی رو هم که شما لینکشو دادین پیدا کردم ولی در واقع اون چیزی که من میخوام نیست
این فایل در واقع ویرایش 2005 هست و اونجا الکی نوشته 2009.:(

آخرین ویرایش:

hamidreza90

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میتونه کمک کنه! اگه بخوام با سیمولینک در متلب این توابع رو تعریف کنم چیکار باید بکنم؟
cbelx9b85iyg6bds9z5u.jpg

Behnam Ghadimi

عضو جدید
با سلام.
من میخاستم یه تحلیله سیالاتی دینامیکی انجام بدم.
مثلا هوا یه شیئی رو تکون بده.
اگه میشه میخاستم کمکم کنید.
باچه نرم افزاری میشه؟
مرسی.

سلام، خسته نباشی
با نرم افزار FLUENT میتونی به همچین کاری رو بکنی اما یه کم پیچیدست.
احتیاج به نوشتن UDF داری تا از مش متحرک استفاده کنی.
علاوه بر اون باید نحوه حرکتشم مدل کنی.
چون نرم افزارای سیالاتی میتونن نیروهای وارد بر جسم رو حساب کنن(از قبیل نیروی فشاری و برشی) بقیش رو باید خودت تو UDF وارد کنی تا سرعت حرکت خطی و زاویه ای جسمت رو پیدا کنه.
موفق باشی.

pedrami

عضو جدید
سلام دوستان

نیاز به یه کمک دارم. لطفا هر کی میتونه کمک کنه.

اثبات انتگرال کارمن رو برای سیال ویسکوالاستیک می خواستم . یکی از تمرین هایی هست که تو امتحانمون احتمال زیاد میاد. اگه کسی بلده ممنون میشم کمک کنه.

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان

نیاز به یه کمک دارم. لطفا هر کی میتونه کمک کنه.

اثبات انتگرال کارمن رو برای سیال ویسکوالاستیک می خواستم . یکی از تمرین هایی هست که تو امتحانمون احتمال زیاد میاد. اگه کسی بلده ممنون میشم کمک کنه.

خوب ویسکوزیته در اون حالت تابعی از تنش یا مشتق سرعت میشه دیگه، جاگذاری می کنی بعدش ریاضیه، مشلکت کجاست؟

pedrami

عضو جدید
خوب ویسکوزیته در اون حالت تابعی از تنش یا مشتق سرعت میشه دیگه، جاگذاری می کنی بعدش ریاضیه، مشلکت کجاست؟

مرسی دوست عزیز از جواب

من جواب رو تا یه جاهایی حل کردم که براتون میزارم . توی کاغذ هم توضیحات رو تا جایی که بشه دادم

صفحه 1 :

http://upload.tehran98.com/img1/zb9wihi05cxjtv0mj0de.png

صفحه ی 2 :

http://upload.tehran98.com/img1/b1exajuon5kpcv7mapry.png

ما انتگرال کارمن رو برای سیال نیوتنی می تونیم حل کنیم (در سیال نیوتنی تنش نرمال نداریم). اما برای سیال ویسکوالاستیک ، که تنش نرمال هم باید وارد معادله کنیم ، نمیدونیم به چه فرمی باید حل کنیم. چون جواب آخر انتگرال کارمن رو هم برای سیال ویسکوالستیک نداریم.

تو 2 صفحه ی بالا توضیحات رو دادم. ممنون میشم دوستان یه نگاه بندازید ، بلکه بتونین کمکمون کنید.

pedrami

عضو جدید
جدا کسی از بچه ها ، رابطه انتگرال کارمن برای سیال ویسکوالاستیک رو بلد نیست که راهنمایی کنه مارو ؟

maghsodlo

عضو جدید
باسلام برای محاسبه U دیوار نیاز به ضرایب مصالح ساختمانی و همچنین دانسیته آنها را دارم کسی می تونه کمکم کنه ؟ ایا کتابی هست که این جداول را داشته باشه

anishtain4

عضو جدید
جدا کسی از بچه ها ، رابطه انتگرال کارمن برای سیال ویسکوالاستیک رو بلد نیست که راهنمایی کنه مارو ؟

دوست عزیز سوالی که می پرسی مفهومن معنی خاصی نداره، تو پیغام شخصی هم بهت گفتم چیکار کنی، ولی شما میری یه دفعه میگردی تو گوگل بعد میای اینجا می پرسی. من اینو از گوگل پیدا کردم:
http://www.ewp.rpi.edu/hartford/~ernesto/F2005/MEF2/Notes/ch07.pdf
تو بخش دوم گفته که رابطه تنش با کرنش چی هست؟ همونطوری که تو سیال نیوتنی یه مشتق دوم برای لزجت داریم یه مشتق اول هم بهش اضافه میشه، بعد اون انتگرال رو که باقی مونده حساب می کنی.

anishtain4

عضو جدید

maqnom

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیر سایت
یه درخواست دارم
من برای یه کار تحقیقاتی اطلاعاتی در مورد الیاژ به کار رفته در اجزای موتور رو میخام مثلا برای ساخت سیلندر الومنیومی چند درصد الومنیوم و چند درصد از فلز های دیگر بکار رفته است.
اگه لطف کنید اطلاعاتی یا ادرس سایتی بهم بگید خیلی خیلی ممنون میشم.

ghazal.

کاربر فعال
با سلام
گزارش کار ازمایشگاه های ترمودینامیک " ارتعاشات وسیالات رو می خوام ممنون میشم واسم بذارید...

anishtain4

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز و مدیر سایت
یه درخواست دارم
من برای یه کار تحقیقاتی اطلاعاتی در مورد الیاژ به کار رفته در اجزای موتور رو میخام مثلا برای ساخت سیلندر الومنیومی چند درصد الومنیوم و چند درصد از فلز های دیگر بکار رفته است.
اگه لطف کنید اطلاعاتی یا ادرس سایتی بهم بگید خیلی خیلی ممنون میشم.

واقعن چی باعث شده فکر کنی این سوال رو تو تالار مکانیک اونم بخش سیالات بپرسی؟ شاید تو قسمت مواد بتونی جوابی برای سوالت پیدا کنی

anishtain4

عضو جدید
جهت تبدیل واحد w/m.c به w/ft.F مشکل دارم فرق بین kwh و kw چیه؟

این تبدیل واحد رو برای کجا می خوای؟ معمولن وقتی ترکیب چندتا واحد هست مبدا همه اشون یکیه، ولی اینجا مبدا فارنهایت با سانتیگراد فرق می کنه و وقتی تو یه سری واحد دیگه ضرب شده کار رو مشکل می کنه، احتمالن مرحله میانی یه فرمول نیست این؟

فرق kwh و kw اینه که اولی واحد انرژی هست و دومی واحد توان،‌ مثل ژول و ژول بر ثانیه

maghsodlo

عضو جدید
برای محاسبه u دیوار و تبدیل آنها به انگلیسی

آخرین ویرایش:

maghsodlo

عضو جدید
این تبدیل واحد رو برای کجا می خوای؟ معمولن وقتی ترکیب چندتا واحد هست مبدا همه اشون یکیه، ولی اینجا مبدا فارنهایت با سانتیگراد فرق می کنه و وقتی تو یه سری واحد دیگه ضرب شده کار رو مشکل می کنه، احتمالن مرحله میانی یه فرمول نیست این؟

فرق kwh و kw اینه که اولی واحد انرژی هست و دومی واحد توان،‌ مثل ژول و ژول بر ثانیه
برای محاسبه ضریب u دیوار بر حسب BTU/M2.F ولی ضریب k مصالح بر حسب W/M K دارم

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
گزارش کار ازمایشگاه های ترمودینامیک " ارتعاشات وسیالات رو می خوام ممنون میشم واسم بذارید...
من تعدادی از آزمایشهای ترمو و سیالات رو توی این تاپیک گذاشتم
بقیه اش رو هم میتونی با استفاده از ابزار جستجوی سایت پیداکنی.

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان
من ترم اخر تبدیل انرژی هستم و دنبال یه موضوع برای پروپوزال هستم ولی متاسفانه در خصوص موضوعی که میخوام کار بکنم مقاله گیر نمیارم و بعید میدونم که راجع به این موضوع کار نشده باشه
عنوان موضوع کلی اولیه :
electrical heat tracing in piping system
که یه سیستمی هست که یک یا چند المنت حرارتی(الکتریکی)در کنارخط لوله کار میشه و محصول داخل لوله را تا مقصد گرم نگه میداره و من میخوام تو مدلینگ یا شبیه سازی یا بهینه سازی پروپوزال بدم ترجیحا با نرم افزار فلوئنت ولی هرجی تو نت و ساینس دایرکت سرچ می کنم مقاله ای پیدا نمی کنم که ببینم قبلا چه کاری شده
این موضوع جدید نیست و قطعا روش کار شده مثلا تعداد المنت و ارایش المنت ها دور محیط لوله و... مهمه ولی چیزی پیدا نمی کنم
مواردی هم که هست بی ربطه مثلا راجع به رادیشن که من در مراحل اولیه کاری باهاش ندارم
اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم

M_JABERI

عضو جدید
سلام
من نياز به اطلاعات در مورد روغنهاي صنعتي دارم (كاربرد روغنها ، موارد استفاده ، خاصيت و كاربرد و ....). كسي ميتونه كمك كنه؟
با تشكر

sahar_mech

عضو جدید
سلام
میشه راهنمایی کنید واسه درس انتقال حرارت و ترمو کدوم منابع و جزوه ها خوب هستن چه به عنوان تست چه مرجع :)

pedrami

عضو جدید
سلام دوستان

من تو محاسبه ی Ln و Exp بدون ماشین حساب واقعا مشکل دارم

هر چی سعی می کنم راهی براش پیدا کنم نمی تونم

دوستان کسی راهی بلد هست. تو سوالان کنکور و استخدامی ها واقعا همیشه با این مشکل برخورد می کنم

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من تو محاسبه ی Ln و Exp بدون ماشین حساب واقعا مشکل دارم

هر چی سعی می کنم راهی براش پیدا کنم نمی تونم

دوستان کسی راهی بلد هست. تو سوالان کنکور و استخدامی ها واقعا همیشه با این مشکل برخورد می کنم

سلام . متوجه سوالاتون به صورت درست نشدم . یعنی نمیدانید با چه دکمه هایی این عمل انجام میشه؟؟؟

pedrami

عضو جدید
سلام . متوجه سوالاتون به صورت درست نشدم . یعنی نمیدانید با چه دکمه هایی این عمل انجام میشه؟؟؟

سلام

مرسی دوست عزیز از جواب

نه منظور من این هست که بدون ماشین حساب چه جوری میشه Ln و Exp را مخاسبه کنیم

مثلا تو کنکور تو حل سوالات به قسمتی میرسیم که باید Ln 4 یا مثلا e^2 رو حساب کنیم . اما ماشین حساب که نداریم

می خوام بدونم بی ماشین حساب آیا راحی هست بشه به جواب Ln و Exp را به دست آورد؟

anishtain4

عضو جدید
سلام

مرسی دوست عزیز از جواب

نه منظور من این هست که بدون ماشین حساب چه جوری میشه Ln و Exp را مخاسبه کنیم

مثلا تو کنکور تو حل سوالات به قسمتی میرسیم که باید Ln 4 یا مثلا e^2 رو حساب کنیم . اما ماشین حساب که نداریم

می خوام بدونم بی ماشین حساب آیا راحی هست بشه به جواب Ln و Exp را به دست آورد؟

یه سری روش تکراری هست که برای محاسبات عددی ازشون استفاده می کنن، برای شما راهی که فکر می کنم مناسب باشه اینه که این توابع رو برای چندتا عدد اصلی حفظ کنید و بعد هر عدد دیگه ای که اومد تبدیل کنید به ترکیبی از ضرب یا تقسیم این عددها. معمولا تو آزمون های بدون ماشین حساب مقادیر پیچیده نمیاد