تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

maghsodlo

عضو جدید
باسلام در محاسبه وزن دیوار برای دمای معادل بار سرمائی چه مصالحی را باید در نظر گرفت؟

maghsodlo

عضو جدید
با سلام در محاسبات بار سرمائی گرمای یخچال ، فریزر چگونه محاسبه می شود؟

khoyboy

عضو
گرایش

گرایش

سلام ببخشید من ترم آخر کاردانی هستم.می خوام کارشناسی رو گرایش سیالات بخونم ولی انگار می گن چون فنی وحرفه ای هستم نمی تونم این گرایش رو انتخاب کنم درسته؟؟؟ می گن تو قانون جدید فقط ریاضی وفیزیک می تونه سیالات انتخاب کنه...... آیا مطلب بالا درسته؟؟؟اگه نه شرایطش چیه؟؟؟؟؟ لطفا کمی راهمایی کنید.

سلام ببخشید من ترم آخر کاردانی هستم.می خوام کارشناسی رو گرایش سیالات بخونم ولی انگار می گن چون فنی وحرفه ای هستم نمی تونم این گرایش رو انتخاب کنم درسته؟؟؟ می گن تو قانون جدید فقط ریاضی وفیزیک می تونه سیالات انتخاب کنه...... آیا مطلب بالا درسته؟؟؟اگه نه شرایطش چیه؟؟؟؟؟ لطفا کمی راهمایی کنید.
کاردانی چی؟
البته فرقی نمیکنه که کاردانی چی میخونید ولی باید برای کارشناسی یا گرایش خودتون و یا تاسیسات ویا مکاتنیک خودرو بخونید البته این مال زمان ما بوده از قانون امسال خبر ندارم. شما میتونید ازاد سیالات رو ادامه بدید.

سلام دوستان
من ترم اخر تبدیل انرژی هستم و دنبال یه موضوع برای پروپوزال هستم ولی متاسفانه در خصوص موضوعی که میخوام کار بکنم مقاله گیر نمیارم و بعید میدونم که راجع به این موضوع کار نشده باشه
عنوان موضوع کلی اولیه :
electrical heat tracing in piping system
که یه سیستمی هست که یک یا چند المنت حرارتی(الکتریکی)در کنارخط لوله کار میشه و محصول داخل لوله را تا مقصد گرم نگه میداره و من میخوام تو مدلینگ یا شبیه سازی یا بهینه سازی پروپوزال بدم ترجیحا با نرم افزار فلوئنت ولی هرجی تو نت و ساینس دایرکت سرچ می کنم مقاله ای پیدا نمی کنم که ببینم قبلا چه کاری شده
این موضوع جدید نیست و قطعا روش کار شده مثلا تعداد المنت و ارایش المنت ها دور محیط لوله و... مهمه ولی چیزی پیدا نمی کنم
مواردی هم که هست بی ربطه مثلا راجع به رادیشن که من در مراحل اولیه کاری باهاش ندارم
اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم
[/QUOT
چکار کردید.....؟ حل شود

shahrameng

کاربر فعال
سلام دوستان
من ترم اخر تبدیل انرژی هستم و دنبال یه موضوع برای پروپوزال هستم ولی متاسفانه در خصوص موضوعی که میخوام کار بکنم مقاله گیر نمیارم و بعید میدونم که راجع به این موضوع کار نشده باشه
عنوان موضوع کلی اولیه :
electrical heat tracing in piping system
که یه سیستمی هست که یک یا چند المنت حرارتی(الکتریکی)در کنارخط لوله کار میشه و محصول داخل لوله را تا مقصد گرم نگه میداره و من میخوام تو مدلینگ یا شبیه سازی یا بهینه سازی پروپوزال بدم ترجیحا با نرم افزار فلوئنت ولی هرجی تو نت و ساینس دایرکت سرچ می کنم مقاله ای پیدا نمی کنم که ببینم قبلا چه کاری شده
این موضوع جدید نیست و قطعا روش کار شده مثلا تعداد المنت و ارایش المنت ها دور محیط لوله و... مهمه ولی چیزی پیدا نمی کنم
مواردی هم که هست بی ربطه مثلا راجع به رادیشن که من در مراحل اولیه کاری باهاش ندارم
اگه دوستان بتونن کمک کنن ممنون میشم
[/QUOT
چکار کردید.....؟ حل شود

نه دوست من حل نشده خیلی گیرم

mojtaba-lotfi

عضو جدید
بچه ها کسي در مورد مسئله ناپايداري کلوين هلهولمتز چيزي ميدونه؟خيلي شديد نيازش دارم
فقط فيزيک مسئله و شرايط حل رو ميخوام.هندسه و خصوصيات سيال و شرايط مرزي و تمام چيزايي که مرتبط باهاش هست.....دنبال مفهوم پايداري هم هستم
ممنون
اگه ميشه واسم ايميل کنيد يا همينجا هم ج داديد عاليه
ml_7192@yahoo.com

bug_nebula_6302

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی می تونه معادله انتقال حرارت رو به روش عددی از روش گره هلمن حل کنه؟
اگه کسی هست بفرمایید تا فرضیات رو بگم
هر کی بلده دریغ نکنه چون 4 نمره داره

anishtain4

عضو جدید
بچه ها کسي در مورد مسئله ناپايداري کلوين هلهولمتز چيزي ميدونه؟خيلي شديد نيازش دارم
فقط فيزيک مسئله و شرايط حل رو ميخوام.هندسه و خصوصيات سيال و شرايط مرزي و تمام چيزايي که مرتبط باهاش هست.....دنبال مفهوم پايداري هم هستم
ممنون
اگه ميشه واسم ايميل کنيد يا همينجا هم ج داديد عاليه
ml_7192@yahoo.com

نگاه کنید به:
http://en.wikipedia.org/wiki/Kelvin–Helmholtz_instability
هندسه ای در بین نیست، این ناپایداری موقعی ایجاد میشه که دو سیال (با هر ویسکوزیته یا سرعتی که رینولدز بیشتر از یک داشته باشن) تو یه لایه روی هم حرکت کنن این ناپایداری بوجود میاد. اگه مثالهای دقیقتر می خوای یه مقاله در موردش دانلود کن.

ضمنا آدرس ایمیل تو پست خلاف مقررات تالاره

anishtain4

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی می تونه معادله انتقال حرارت رو به روش عددی از روش گره هلمن حل کنه؟
اگه کسی هست بفرمایید تا فرضیات رو بگم
هر کی بلده دریغ نکنه چون 4 نمره داره

منظورتو درست متوجه نمیشم، همچین چیزی به گوشم نخوره، هرچیم گشتم چیزی پیدا نکردم. منظورت حل اختلاف محدود نیست که تو کتاب هولمن اومده؟

hfm2

عضو جدید
لطفا نام تمام دستگاهای ویسکومتر را برام بفرستید
با نحوه عملکردشان
و قیمت تمام شده در ایران
لطفا

bug_nebula_6302

عضو جدید
منظورتو درست متوجه نمیشم، همچین چیزی به گوشم نخوره، هرچیم گشتم چیزی پیدا نکردم. منظورت حل اختلاف محدود نیست که تو کتاب هولمن اومده؟
نمیدونم شاید اسمشم اختلاف محدوده .تو کتاب هلمن اسمش روش عددی تحلیله
انتقال حرارت رو از یه پلیت بدست بیاری
سه تا فرمول داره
جوابش آخر سر یه ماتریس 12*12 میشه که با بدست آوردن معکوسش ضربدر ماتریس 9*1جواب مجهول بدست میاد
اگه بلد باشید خیلی عالیه گرفتار 4نمرم به خدا

bug_nebula_6302

عضو جدید
داداش همون اختلاف محدوده
خودم تقریبابلدم
فقط فرمولاشو قاطی کردم که مثلا فرمول گره داخلی چیه یا فرمول گره مرزی
قبلا حلش کردم ولی الان تو کتاب اونی نیست که حل می کردم
اگه بلد بودید تا سوالو بذارم نیگاش کنید

anishtain4

عضو جدید
داداش همون اختلاف محدوده
خودم تقریبابلدم
فقط فرمولاشو قاطی کردم که مثلا فرمول گره داخلی چیه یا فرمول گره مرزی
قبلا حلش کردم ولی الان تو کتاب اونی نیست که حل می کردم
اگه بلد بودید تا سوالو بذارم نیگاش کنید

شما چیزایی رو که حل کردین بزارید تا راهنماییتون کنیم

bug_nebula_6302

عضو جدید
اگه انتقال پاس کرده باشید بلدید
تعداد گره ها 12

اطلاعات بیشتر رو توی فایل پی دی اف گذاشتم
هر کی حل کنه یه دنیا ممنون می شم و جبرانم می کنم واسش

http://uplod.ir/ffyufywmmt6g/1.pdf.htm

پیوست ها

• 1.pdf
    171 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستای عزیز کسی میدونه با لیسانس ساخت ارشد تبدیل قبول شیم چه درسایی بهمون پیش میخوره؟
ممنون

arenm

عضو جدید
سلام دوستان کتاب حل المسائل انتقال حرارت ایمکروپرا رو لازم دارم کسی میتونه کمکم کنه.ممنون

Hermione Granger

عضو جدید
با سلام
از دوستان كسي زمينه اي در استفاده از mist eliminator ها در خروجي يك درام Vacuum جهت حذف ذرات جامد بسيار ريز حاصل از carry over داره ؟

hsnmapar

عضو جدید
سلام دوستان، من می خواستم شکل جریان هوای عبوری از یک ملخ هواپیما رو با فلوئنت بدست بیارم، اگه کسی از دوستان درباره شرایط مرزی اون اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه ممنون !!:redface:

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
:gol:سلام مکانیک سیالات چیه ؟ چه درسایی میخونن ؟ کارشون چیه ؟

سیالات نیز گرایشی از گرایشات رشته مهندسی مکانیک هست
درسایی که میخونن با گرایش جامدات زیاد فرق نداره . ترمودینامیک و سیالات و انتقال حرارت و ... رو میخونن
بازار کار این گرایش در حال حاضر در ایران زیاد هست و هر شرکتی به یک یا چندین مهندس مکانیک سیالات نیازمند هستش .
کارشون بیشتر در صنایع نیروگاهی و صنایع فولاد و شرکت نفت هستش

maghsodlo

عضو جدید
با سلام به دوستان
مراحل انتخاب پمپ آب از روی کاتالوک رو کسی می دونه؟

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان عزیز مرجع سیالات شیمزه یا استریتر؟
دانشگاه ما یکی شیمز یکی استریتر
فرقی باهم دارن؟
کدوم بهتره و اکثر دانشگاه ها کدومو درس میدن؟

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان، من می خواستم شکل جریان هوای عبوری از یک ملخ هواپیما رو با فلوئنت بدست بیارم، اگه کسی از دوستان درباره شرایط مرزی اون اطلاعاتی داره لطفا راهنمایی کنه ممنون !!:redface:

معمولا یه فاصله ی خاصی از شفت رو به صورت دو بعدی شبیه سازی می کنن، مثلا یک سوم رو. نقاط روی این مقطع رو از تو یه فایل به گمبیت وارد می کنید، باهاش شبکه درست می کنید.
برای شرایط مرزی روی ملخ که دیواره میزاری، برای شرط مرزی جلو رو ورودی میدی عقب رو خروجی و بالا و پایین رو تکراری (cyclic یا periodic).