تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

hsahsa00

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست در مورد نحوه شارژ یک مخزن توسط کمپرسور طی فرایند پلی تروپیک اطلاعی داشته باشه ؟
هدفم نمودار فشار بر حسب زمان در سیکل شارژ هستش(به صورت تعوری)

mechanic files

عضو جدید
وبلاگی برای مهندسین مکانیک

وبلاگی برای مهندسین مکانیک

یه وبلاگ ایجاد کردم که کلی کتاب و فایل مفید با توضیحات کامل برای مهندسین مکانیک آپلود کردم سر بزنید و از فایل ها و کتاب هاش استفاده کنید
اکثر فایل ها رو از دوره هایی که شرکت کردم جمع آوری کردم
آدرس وبلاگم اینه:

http://www.mechanicfiles.blogfa.com/

موفق باشید
ضمنا اگر فایلی خواستید پیام بدبد براتون بدم اگر داشتم:):):)

Amirhj

عضو جدید
دوستان سلام
کسی هست نرم افزار ees ورژن 9 به بالاشو داشته باشه
خیلی ممنون میشم اگر کمکم کنید

ngc6543

عضو جدید
سلام به همگی
کسی هست که معادلات هیدرودینامیک رو بلد باشه و بتونه به زبان ساده برام توضیح بده؟ من رشته م مکانیک نیست ممنون میشم کمکم کنین .
اگر کسی با لمپس هم کار کرده لطفا بهم پیام بده . یه سری سوال دارم که نمیشه تک تک اینجا پرسید .واقعا ممنون میشم کمکم کنید .

خیلی ممنون .

siiibsorkh

عضو
با سلام. دوستان من میخوام از ANSYS Customer Portal که در قسمت help نرم افزار انسیس معرفی شده فایل مش یکی از مثال های حل شده رو دانلود کنم(طبق راهنمایی های خود هلپ) ولی پیداش نمیکنم و باید log in بشی.یه قسمتی هم داره نوشته for students که دیگه user و pass لازم نداره ولی فایل بازم پیدا نمیشه.
میخاستم بپرسم شما تاحالا دانلود کردین ازین سایت فایل مش رو؟ و اگه راهنمایی کنید ممنون میشم:w27:

آخرین ویرایش:

kazembarzegar

عضو جدید
توربین آبی جزرومدی

توربین آبی جزرومدی

سلام دوستان
به سوال داشتم از خدمتتون اگر کمکم کنید ممنون میشم ازتون
ا افزایش دور در پره توربین محور افقی عملا تراست هم افزایش پیدا میکنه واز اونجا باید گشتاور و سپس توان خروجی توربین زیاد بشه ولی در همه ی مقالات ضریب توان بعد از یه دوری کاهش پیدا میکنه؟

ر.jpg

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام دوستان
به سوال داشتم از خدمتتون اگر کمکم کنید ممنون میشم ازتون
ا افزایش دور در پره توربین محور افقی عملا تراست هم افزایش پیدا میکنه واز اونجا باید گشتاور و سپس توان خروجی توربین زیاد بشه ولی در همه ی مقالات ضریب توان بعد از یه دوری کاهش پیدا میکنه؟

مشاهده پیوست 262094

از اونجا که من فقط تحصیلات کارشناسیم رو سیالات بودم و الان خیلی میگذره امکان داره اشتباه کنم اما فکر میکنم علت سرعتی است بیشترین میزان لایه مرزی در اون تشکیل و از اون سرعت بالاتر لایه مرزی تضعیف میشه.

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام به همگی
کسی هست که معادلات هیدرودینامیک رو بلد باشه و بتونه به زبان ساده برام توضیح بده؟ من رشته م مکانیک نیست ممنون میشم کمکم کنین .
اگر کسی با لمپس هم کار کرده لطفا بهم پیام بده . یه سری سوال دارم که نمیشه تک تک اینجا پرسید .واقعا ممنون میشم کمکم کنید .

خیلی ممنون .

معادلات هیدرولیک به زمان ساده!
شاید منظورتون این باشه:
1) فشار در تمامی صفحات و در تمامی نقاط در مایع یکسان است.
2) نیروی در هر سطح به صورت زیر محاسبه می شود: F=P*A

امیدوارم منظورتون همین بوده باشه.

m.elarqitecto

عضو جدید
سلام به همگی
دوستان، اینجا کسی دانشجو یا فارغ التحصیل ارشد مکانیک سیالات امیرکبیر هست؟

ssordi

عضو جدید
سلام دوستان
کسی هست مسایل کتاب مکانیک سیالات پیشرفته دکتر قاسم نژاد دانشگاه تربیت مدرس رو داشته باشه؟

امین8523

عضو جدید
سلام ... خسته نباشی .... نرم افزار انرژی پلاس کسی کار کرده ؟؟/

تو زمینه پایان نامه (( کارکرد حیاط ها )) کسی کار کرده ؟؟ یا مقاله و پروژه ای وجود داره تو سایت؟؟

ngc6543

عضو جدید
معادلات هیدرولیک به زمان ساده!
شاید منظورتون این باشه:
1) فشار در تمامی صفحات و در تمامی نقاط در مایع یکسان است.
2) نیروی در هر سطح به صورت زیر محاسبه می شود: F=P*A

امیدوارم منظورتون همین بوده باشه.

منون از پاسختون
البته من در این حد نمیخاستم :smile:
من میخام بدونم اگه یه سیال خاص داشته باشم و یه عنصری داخل ظرف سیالم درحال نوسان باشه با معادلات مربوط به سیالات چجوری میتونم اونو توصیف کنم
با تشکر

امیر 1224

عضو جدید
با سلام. دوستان من میخوام از ANSYS Customer Portal که در قسمت help نرم افزار انسیس معرفی شده فایل مش یکی از مثال های حل شده رو دانلود کنم(طبق راهنمایی های خود هلپ) ولی پیداش نمیکنم و باید log in بشی.یه قسمتی هم داره نوشته for students که دیگه user و pass لازم نداره ولی فایل بازم پیدا نمیشه.
میخاستم بپرسم شما تاحالا دانلود کردین ازین سایت فایل مش رو؟ و اگه راهنمایی کنید ممنون میشم:w27:

شما برای دسترسی به این پرتال یا باید نرم افزار را خریده باشید و یا از طریق سیستم آموزشی که این کمپانی با یکسری از دانشگاه های جهان داره به عنوان دانشجو معرفی بشید که فعلا هردو حالت در ایران میسر نیست

mohsen qwerty

عضو جدید
با سلام دوستان
من کتاب یا جزوه ای رو میخوام در مورد تحلیل ورتکس.کسی می تونه به من کمک کنه؟

sadeghsmn

عضو جدید
سلام .
من میخوام برج خنک کن تر طراحی کنم ولی نمیتونم با جزییات کنار بیام .
لطفا کسی میتونه راهنماییم کنه؟
گمبیت و فلوینت رو در حد مقذماتی بلدم .

84494010

عضو جدید
سلام
برای خنکتر کردن یه راهروی 60 متری اب خنک چیلر رو ریختیم رو پوشال های سلولزی 5 کولری که داشتیم بعد برای جمع کردن آب برگشتی کولرها لوله 4 کشیدیم وصل کردیم به یه لوله 6 که اب برسه به مخزن چیلر
حالا اگه یه کم مقدار آب ورودی یکی از کولرها زیاد بشه خیلی سریع از بقیه کولرها اب سرریز میشه
چیکار کنیم؟
همچنین 
برای خنک کردن 4 سالن قارچ از یه لوله کشی تقریبا 100 متری (رفت و برگشت ) استفاده کردیم که آب سرد چیلر از طریق لوله 5 (1/2 1 اینچ ) وارد چهار کویل میشه و بعد از کویل ها وارد خط برگشت میشه و برمیگرده به مخزن چیلر، لوله برگشت 3 ( 1 اینچ ) هست و( کویل ها مثل خازن های موازی بسته شده اند )
حالا مشکل اینه که وقتی سالن اول و دوم در حال کار باشه آب تو کویل سالن 3 و 4 نمی گرده
چطوری با کمترین هزینه مشکل رو حل کنیم ؟

sami6262

عضو
دوستان یه سوال. یه پمپ اب داره جریانی با فشار مثلا ۵ بار و شدت جریان اب ۳۰۰ متر مکعب بر ساعت وارد یه لوله ۶ اینچی میکنه. اگر قطر لوله بشه ۸ اینچ چه تغییری در فشار و جریان اب ایجاد میشه؟

MMontazar

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان

یه توربوماشین محوری به نام ایندیوسر داریم که شکلش رو ضمیمه کردم همونطور که مشخصه پره های این توربوماشین مارپیچ هستن سوالی که دارم اینه که ابعاد و زوایا و اصطلاحاتی که روی پره های معمولی(مثل پره های توربین، و پمپ و کمپرسور )تعریف میشن روی چنین پره ای چه جوری تعریف میشن من مقالات رو که میبینم برا رسم چنین پره ای فقط دو سه تا زاویه داده که تو هیچ کتاب و مقاله ای مشخص نیست دقیقا کجاست
در مورد پره های معمولی مثلا طول وتر(chord)، لبه حمله، لبه فرار، زاویه نصب پره(stagger angle)، زاویه تکیه پره(lean angle) و....تعریف می شد ولی در مورد چنین پره هایی نمیدونم چجوری میشه؟

از دوستانی که زحمت میکشن پاسخ میدن متشکرم
large.jpg

habib ch

عضو جدید
سلام خدمت همه
همانطور که می دانیم فشار محیط 1 بار می باشد و فشار خون در رگهای بدن خیلی خیلی کمتر از فشار محیط می باشد چرا موقع خراش پوست خون به بیرون (در محیطی که فشار بالاتر دارد) جاری می شود؟

habib ch

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان
همانطور که می دانیم فشار محیط 1 بار می باشد و فشار خون در رگهای بدن خیلی خیلی کمتر از فشار محیط می باشد چرا موقع خراش پوست خون به بیرون (در محیطی که فشار بالاتر دارد) جاری می شود؟
با تشکر

aliakbarsafari

عضو جدید
سلام وقت بخیر
میخوستم بدونم کسی در زمینه ثبت اختراع نرم افزارهای مکانیک اطلاع یا تجربه ای داره ؟
میخوام طرح نرم افزار طراحی مکانیکم رو به ثبت برسونم
قابلیت ثبت نرم افزار ها در این حوزه وجود دارد؟
ممنونم

سعید همتا

عضو جدید
سلام وقت بخیر
میخوستم بدونم کسی در زمینه ثبت اختراع نرم افزارهای مکانیک اطلاع یا تجربه ای داره ؟
میخوام طرح نرم افزار طراحی مکانیکم رو به ثبت برسونم
قابلیت ثبت نرم افزار ها در این حوزه وجود دارد؟
ممنونم
سلام اره میتونی بری به سایت حامی نوابغ جوان سر بزنی اینم لینکش https://www.nokhbeha.com برو اونجا ببین
یا حق

sara bahrami80

عضو جدید
آیا مرکزی وجود دارد برای پتنت ؟

آیا مرکزی وجود دارد برای پتنت ؟

سلام اره میتونی بری به سایت حامی نوابغ جوان سر بزنی اینم لینکش https://www.nokhbeha.com برو اونجا ببین
یا حق
photo_2018-08-30_13-34-49.jpgServiceT_2.jpg
برای هر فرد خلاق، نوآور و ایده‌پردازی، ضروری است بداند پتنت چیست و چه مواردی را دربرمی‌گیرد. پتنت (Patent) که در زبان فارسی از آن با عنوان «ثبت اختراع» یاد می‌شود، ثبت حقی است که از سوی دولت به مخترع داده می‌شود و به وی اجازه می‌دهد دیگران را از ساخت، فروش و بهره‌برداری از اختراع برای مدت‌زمانی مشخص بازدارد. سیستم پتنت، در حقیقت برای تشویق نوآوری‌هایی که برای جامعه سودمند و منحصر‌به‌فرد هستند، طراحی و اجرا شده است. اغلب افراد شاید پتنت را همان حق کپی‌رایت یا چیزی شبیه آن بدانند، اما واقعیت آن است که تفاوت‌هایی آشکار میان این دو وجود دارد.

دولت، پتنت را برای اختراعاتی تضمین کرده است که بنابر قانون معیارهایی مشخص را برآورده کند. این مقاله، چشم‌اندازی کلی از اینکه پتنت چیست ارائه می‌دهد.
انواع پتنت

سه نوع پتنت مختلف وجود دارد: پتنت‌های کاربردی، پتنت‌های طراحی و پتنت‌های گیاهی.
منبع :موسسه حامی نوابغ جوان
ممنونم از مدیریت سایت

parspajouhaan

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
کسی سایتی در حوزه دوره های مهندسی مکانیک میشناسه؟
من یک سایت در حوزه مهندسی مکانیک قرار میدم اگر مورد دیگه ای میشناسید لطفا معرفی کنید.

sajadsld

عضو جدید
سلام دوستان
یک متر مربع از سطح یک پارچه نساجی که خیس میباشد چقدر زمان نیاز است که پارچه خشک شود
فرضیات
دمای پارچه خیس 5 درجه
دمای خشک کردن 180درجه
وزن پارچه خیس 800گرم
خواهشمند است راهنمایی بفرمایید

sajadsld

عضو جدید
کمکککککککککککک کنید (فوری)

کمکککککککککککک کنید (فوری)

سلام خدمت دوستان عزیز

میخواستم بدونم با چه نرم افزارهای میشه مدل سازی سیکل ها رو انجام داد یا انمیشن های مثل شکل های زیر درست کرد که قابل حرکت باشن به طور کامل.

نرم افزار های که واسه طراحی سه بعدی لوله کشی استفاده میشه رو هم معرفی کنید.

اگه میشه به طورکامل توضیح بدین.

خیلیییییییییی ممنونم

سلام
سالیدورک-کتیا-اینونتور