بررسی آزمون طراحی - 2 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ممنونم منظورتون از خصوصی عمومی اینه که قسمت خواب و حمام دید به پذرایی داشته باشه اونو رعایت کردم
یه سوال دیگه من بدونه تورگیر حلش کردم اما یکی دیگه برا یه خوابش نورگیر 3 در4 گذاشته اکان داره رد شن
آره نداشته باشه منظورم همین بود و تو یه قسمت باشه زون خصوصیتون
منم نورگیر ندادم
اگرم میخواستن نورگیر بدن باید به نظر من یه 2*3 برا یه آشپزخونه میدادن... با 3*4 نمره ی بیشتری از دست میدن

architect963

عضو جدید
من شروع اشپزخونم در عمق 7متر بود و نورگیر ندادم.درستع؟؟؟؟
يعنی بقيه چيزا مهم نيست؟؟بيشتر اين مدنظرشونه؟؟
توروخدا از کجا مطمينين؟؟
انتهای آشپزخونه اگر 7 باشه مشکلی نداره ولی الان ایراد کار شما اینه که آشپزخونه تون رو فاقد نور محسوب میکنن

architect963

عضو جدید
شماکه 38شدين يکم از اشتباهاتون بگید تا خيالمون راحت شه که با اين ایرادا ميتونيم قبول شيم
به نظر خودم ایرادی نداشتم ولی الان یادم نیست دقیقا
شاید نمراتی که کسر کردن مثلا نرده راه پله رو تو سکشن فراموش کردم و اینجور چیزا دقیق حضور ذهن ندارم

Rebika

عضو جدید
بررسی آزمون طراحی دوم مرداد 1394

بررسی آزمون طراحی دوم مرداد 1394

نه حتما و حتما و حتما میبایست از همکف دسترسی میدادید
از زیر زمین اجباری نبود
انشاالله که اینطور نیست و این مسیله باعث ردیم نشه...واقعا دور از انصافه ...هنوز خستگی دیروز تو تنم هست و کوفتگی دارم...
هر چی خدا بخواد،،،
مرسی دوستم

Sent from my C2105 using Tapatalk

architect963

عضو جدید
ببخشید اگه نورگی 3در 4 برای نوردهی به یک خواب از دو واب داده شه اما طرح کاملا منطقی باشه و خوب این مسئله ایراد نورگیری حسابه
مجاز نیست 6*3 باید باشه با حداقل 6 متر فاصله، فکر نمیکنم نیاز میبود به نورگیری برای دو واحد
شما از شمال و جنوب میتونستید نور بگیرید.
ولی در کل باید طرحتونو دید

architect963

عضو جدید
انشاالله که اینطور نیست و این مسیله باعث ردیم نشه...واقعا دور از انصافه ...هنوز خستگی دیروز تو تنم هست و کوفتگی دارم...
هر چی خدا بخواد،،،
مرسی دوستم

Sent from my C2105 using Tapatalk
من 4 بار آزمون دادم
میدونم چقدر سخته
امیدوارم قبول بشی و راحت بشی

soheyla d

عضو جدید
آره نداشته باشه منظورم همین بود و تو یه قسمت باشه زون خصوصیتون
منم نورگیر ندادم
اگرم میخواستن نورگیر بدن باید به نظر من یه 2*3 برا یه آشپزخونه میدادن... با 3*4 نمره ی بیشتری از دست میدن

آره یکی از بچه های پشت سریم از دیگه سوال کرد در مورد نورگیر گفت نده اگه میخوای بدی هم 2*3 بده چون نورگیر 3*4 خیلی بزرگه تازه فقط برای ی واحد میخواستید نوربگیرید همان 2*3 کافی بودهلو جان خواب هم میشده که از اون نور بگیره دوستان من الان باهاشان صحبت میکردم کلاس دکتر صدیق میرفتن گفته چون تعداد طبقات زیاد نبوده یعنی آخرین طبقه را نور گیری داشتید برای خواب هم میتانستید از همان 2*3 استفاده کنید، ولی 3*4 گفته نباید میدادید نمیدانم دیگه چقدر صحت داره؟؟؟

shahinto

عضو جدید
مجاز نیست 6*3 باید باشه با حداقل 6 متر فاصله، فکر نمیکنم نیاز میبود به نورگیری برای دو واحد
شما از شمال و جنوب میتونستید نور بگیرید.
ولی در کل باید طرحتونو دید

ممنونم طرح خودم نیست از دوستانم بودن دقیقا نمیدونم فقط گفتن واحد دو خوابه 120متری یکی ازخوابا یه نورگیر 12 متری دادن و طرحشون خوب شده

architect963

عضو جدید
ممنونم طرح خودم نیست از دوستانم بودن دقیقا نمیدونم فقط گفتن واحد دو خوابه 120متری یکی ازخوابا یه نورگیر 12 متری دادن و طرحشون خوب شده
فکر میکنم یک نورگیر میخواد طرح
ولی ما نورگیر 2*3 نداریم
هیچ جای مبحث چهارم 2*3 رو برای نورگیر اتاق خواب مجاز ندونسته

rap_w2w

عضو جدید
پارکینگ کوچک هست 1-3 خودرو
4-25 متوسط
25 به بالا بزرگ
هر کدومشون قوانین خودشون رو برای عرض رمپ دارن
مبحث 4 ص 74 بند 4-5-10-3-1 میگه حداقل عرض ورودی برای توقفگاه های کوچک 2.5 متر
در صورتی که ابتدای همین پاراف میگه (((((پهنای معبر ورودی و شیبراه ))))))

طلعت

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
امسال سوال آسون بود من همش داشتم دنبال نکته آزمون میگشتم باورم نمیشد اینقد آسون باشه ولی حالم زیاد خوب نبود دیگه نمیدونم چطوری کشیدم.امیدوارم تمام دوستان از نتیجه کارشون خوشحال بشن
منم عرض رمپ رو 2.5 گرفتم پارکینگم دوتا چپ یکی راست بود تو طبقه اول هم واسه آشپزخونه نورگیر 2*3 دادم چون فاصله ی انتهاش تا پنجره بیشتر از 7 متر بود .فضا هم کم نیاوردم

طلعت

عضو جدید
دوستان سلام.نمیدونم کیا اینجا راست میگن کیا دروغ
من الان بار 5 که امتحان میدم و یه چیز خیلی جالب بهتون میخام بگم
سال اول من حتی یه سوال ندیده بودم.سال 91 همینجوری رفتم سر جلسه.فک کردم مثل طراحی های دانشکده هست.نه انقطاعی نه در دود بندی نه اسانسور دقیقی نه پلان درستی نه پارکینگ درستی نه دسترسی درستی.نه نورگیری و نه تراسی .شاید بگید دارم واس خودم میگم..اما به هرچی قبول دارین راست میگم اون موقع از 100 نمره باس 50 میشدیم من شدم 46
سالهای بعد هر سال اطلاعاتمو کامل تر و شیتهامو کامل تر راپیدی و با مقررات ملی و تمام قوانینی که تو ازمون اول رعایت نکرده بودم سعی کردم رعایت کنم.طبیعتا کارم ایراد داشت اما وقتی به کاره اولم نگاه میکنم بعدیا شاهکارن...خخخ
حالا 4 نمره دیگه من به ترتیب که از 50 باس 25 میشدیم شده
21
19
17
دوتا دوتا اومدم پایین.احتمالا امسال 15 میشم.جالبه هر چی تجربه من بیشتر شد و دستم سریع تر اومدم پایین تر که البته از خصوصیات سیستم بسیار عااااالی اموزشیمونه...بگذریم.حالا نتیجه:هیچ چیزی تو این امتحان معلوم نیست.و همه چیز به حال محصص بستگی داره و اوضاع روحیش و بس...انقدر حرص نخورین.چون هیچی معلوم نیست.من کلا شک دارم تصحیح شن برگه ها
خدا میدونه یه کلمه حرفام و تجربه هام دروغ نیست...یا حق

من این بارسومم بود ولی دوبار قبلی مثل شما شدم بار اول که هیییییچ تمرینی نداشتم 2 نمره از بار دومم که یک ماه کار کرده بودم کمتر شد:biggrin:

fereshte2013

عضو جدید
دوستان ارتفاع پاركينگو 2.2 و مطابق با ضوابط پاركينگ كوچك گرفتم اما عرض رمپ رو حضور ذهن نداشتم و 3.5 گرفتم. اگه 2.5 گرفته بودم مجبور نبودم پله بدم و فضاي زير جك و پله رو طراحي كنم. به نظرتون ايراد بزرگيه؟ :(
2.5 اشتباه بود.شما درست گرفتید

طلعت

عضو جدید
چرا میگین اشتباه بوده تو مبحث 4 نوشته عرض ورودی پارکینگ کوچک 2.5
چون تو مبحث اشاره ای به رمپ نکرده نمیشه گفت اشتباهه

fereshte2013

عضو جدید
چرا میگین اشتباه بوده تو مبحث 4 نوشته عرض ورودی پارکینگ کوچک 2.5
چون تو مبحث اشاره ای به رمپ نکرده نمیشه گفت اشتباهه
منم چون مبحثو اشتباه متوجه شدم.عرض رمپ رو 2.5 گرفتم.یکی از بازرسا تا کارامو دید گفت عرض رمپت خیلی کمه .منم مبحث 4 رو باز کردم نشونش دادم،گفت ببین نوشته عرض در ورودی در توقفگاه های کوچک 2.5 نه عرض رمپ.البته توی کتاب دکتر صدیق هم نوشته : حداقل عرض رمپ ماشین 3

kalbeali

عضو جدید
ممکنه بگید این کلمه حیاط را از کجای سوال یا کروکی آزمون آوردید که ما ندیدیم؟

holooooooo

کاربر ممتاز
منم چون مبحثو اشتباه متوجه شدم.عرض رمپ رو 2.5 گرفتم.یکی از بازرسا تا کارامو دید گفت عرض رمپت خیلی کمه .منم مبحث 4 رو باز کردم نشونش دادم،گفت ببین نوشته عرض در ورودی در توقفگاه های کوچک 2.5 نه عرض رمپ.البته توی کتاب دکتر صدیق هم نوشته : حداقل عرض رمپ ماشین 3
والا منم اینو به عنوان عرض شیب رمپ متوجه شدم که هستش... اما کشیده بودم..... یکم از آزمون گذشت یادم اومد مبحثو باز کردم دیدم نوشته "حداقل" دیگه گفتم ولش کن..
الانم از دوستم پرسیدم میگه اصلا شهرداری زیر 3.5 رو گیر میده ...
حالا دیگه نمیدونم والا

• Like
واکنش ها: MK6

holooooooo

کاربر ممتاز
ممکنه بگید این کلمه حیاط را از کجای سوال یا کروکی آزمون آوردید که ما ندیدیم؟
والا ساختمون جنوبی بود! نباید حتما ذکر کنه که اون حیاطه..
تو گروهی که هستم....دوستانمم گفتن مثل اینکه تو نظام شهرشون زنگ زدن تهران گفتن بهشون که حیاط بوده....
..یکی هم گفت رییس نظام مهندسی مازندران سر جلسه امتحان بهشون گفته که حیاطه..
عمران اشراق پاسخنامه طراحی 94مرداد رو گذاشته تو سایتش
ولش کنین اون طراحیاش زیاد جالب نیس :D

• Like
واکنش ها: MK6

rap_w2w

عضو جدید
والا منم اینو به عنوان عرض شیب رمپ متوجه شدم که هستش... اما کشیده بودم..... یکم از آزمون گذشت یادم اومد مبحثو باز کردم دیدم نوشته "حداقل" دیگه گفتم ولش کن..
الانم از دوستم پرسیدم میگه اصلا شهرداری زیر 3.5 رو گیر میده ...
حالا دیگه نمیدونم والا
من تا حالا هیچ جایی رمپ با عرض 2.5 ندیدم.....
نه در اجرا نه در نقشه
اخه ماشین با عرض 1.6 منطقی نیست رو رمپ 2.5 یه مسیر 10 متری رو طی کنه
اگه یکی دست فرمونش بد بود توو این 90 سانت چکار باید بکنه؟
خداییش منطقی نیست

kalbeali

عضو جدید
اینها معیار نیست برای من که توی ازمون به رئیس و فلان و بهمان دسترسی ندارم معیار سواله/من دفت کردم سایت را مانند کوچه ده متری بالا سراسر جنوب را خیابان بود و نه جداره تفکبک همسایه

وضعیت
موضوع بسته شده است.