بررسی آزمون طراحی - 2 مرداد 1394

وضعیت
موضوع بسته شده است.

soheyla d

عضو جدید
سلام وخسته نباشید خدمت دوستان،عزیزان بنظرتون دوره بعدی کی برگزار شه آزمون،منکه اولین بارم بود و خیلی گیج شدم ،امید قبولی ندارم،با توجه به تجربیاتتنون آذر بازم آزمون برگزار میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تا شهریور صبر کنید مشخص میشه

elham.khkh

عضو جدید
من 2/66 واسه سرگيری رمپ گرفتم توی همکف.يعنی از انتهای رمپ 2/66امدم جلو واسه همکف

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی توی ازمون طول پیشروی سقف طبقه بالا بر روی رمپ رو محاسبه کرده؟؟؟
من محاسبه کردم با اون اعدادی که برا ارتفاع زیرزمین گفتم 1.66 شد ..یعنی ارتفاعه زیزمین 2.55 کف تا کف... و ارتفاع سرگیریه 2.05

کسی نبود همکف زا 2خوابه میتانستیم بگیریم؟؟؟
ببین من فکر کنم یه خوابه گرفتم اصلا یادم نیس ... ولی این آیتم ردی نیست از نطر من پس نگران نباش

من با اینکه سری اولم بود ولی اگه قبول نشم شرکت نمی کنم به استرسش نمی ارزه شب امتحان از درد معده راهی بیمارستان شدم تا ساعت 3 نصف شب آنجا بودم ببینیداین چه امتحانی میشه خدایش سر دفاع پایاننامه این همه استرس نذاشتم
وایییی!!! چقدر سخت... الهی بمیرم...

soheyla d

عضو جدید
من محاسبه کردم با اون اعدادی که برا ارتفاع زیرزمین گفتم 1.66 شد ..یعنی ارتفاعه زیزمین 2.55 کف تا کف... و ارتفاع سرگیریه 2.05

ببین من فکر کنم یه خوابه گرفتم اصلا یادم نیس ... ولی این آیتم ردی نیست از نطر من پس نگران نباش

وایییی!!! چقدر سخت... الهی بمیرم...

خدا نکنه شرمنده هلو جان یه سوال دیگه همکف که سرویس داشتیم داکتش زیزمین از سقف کاذب رد میشد آخه درست مسیر ماشین می افتاد

IranArch

عضو جدید
راستی یک سوال حیاتی بچه ها؛ نورگیر بذاریم غلطه؟ مردودیم؟! من یه 2در3 گذاشتم

holooooooo

کاربر ممتاز
خدا نکنه شرمنده هلو جان یه سوال دیگه همکف که سرویس داشتیم داکتش زیزمین از سقف کاذب رد میشد آخه درست مسیر ماشین می افتاد
برا منم الان که فکر میکنم دقیقا افتاد مسیر ماشین... از تو سقف رد میشه دیگههه کاذب نمیخواد :) اینا خیلی مهم نیس عزیزم ... طبق مواردی که من در این مدت از کارای دوستانی که قبول شدن دیدم ...
نه آیتم ردی نیس شاید نمره کسر بشه شایدم نشه

IranArch

عضو جدید
مرسی هلو خانم. توی زیرزمینم سرویسو کنار داکت اصلی گذاشتم

aminaminamin

عضو جدید
اینا کارای منه خوشحال میشم نظرتون رو بدونم
آشپزخانه سمت راست اول نور نمیگیره (عمق نورگیر 7 متر)
وقتی قراره دسترسی از حیاط به ساختمان باشه پله ها باید تو حیاط طراحی بشن (جک معلول واسه حیاط نزاشتی)
عرض اتاق خواب های اول خیلی کمه
موفق باشی

aminaminamin

عضو جدید

خسته نباشی
آشپزخانه واحد شمالی طبقه اول نورگیری نداره (عمق نورگیری 7 متر)
دسترسی از همکف و زیرزمین به حیاط نداری؟
طول تجاری رو چطور حساب کردی شده 6؟ عرض راهپله 2.4 ، آسانسور 1.7 ، سه تا دیوار بینشونه 0.6 مجموعا میشه 4.7 یعنی اون تیکه بعد از ستون 1.3 هست؟

shahinto

عضو جدید
سلام دوستان.ایشالا همه راضی باشید. ببخشید من یه سوال دارم آشپزخونه باید حتما بین خوابا و پذیرایی باشه اگه پذیرایی بین این دو بخش باشه اشتباه محسوب میشه (لطفا بفرمایید تشکر

sos

عضو جدید

سلام.من نورگیر گذاشتم.ولی شما چرا 2 *3 گذاشتید؟مگه برای زمین های 200 متر و بالاتر حداقل نورگیر 3*4 نیست؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام دوستان.ایشالا همه راضی باشید. ببخشید من یه سوال دارم آشپزخونه باید حتما بین خوابا و پذیرایی باشه اگه پذیرایی بین این دو بخش باشه اشتباه محسوب میشه (لطفا بفرمایید تشکر
نه اجباری نیست فقط باید طراحی طوری باشه که خصوصی عمومی رو رعایت کرده باشین

سلام.من نورگیر گذاشتم.ولی شما چرا 2 *3 گذاشتید؟مگه برای زمین های 200 متر و بالاتر حداقل نورگیر 3*4 نیست؟
3*2 برای تک واحد ..فضای فرعی هستش..یعنی مثلا برای یه آشپزخونه..
3*4 برای یه فضای اصلی و یه فرعی برای دو واحد مستقل
یا برای یه فضای اصلی مثل خواب برای یک واحد هستش

fereshte2013

عضو جدید
خسته نباشی دوست گلم
یه سوال در مورد پارکینگ کوچک ارتفاع رو موافقم که کف تا زیر سقف 2.20 باید باشه و ضخامت سقف 30
اما در رابطه با ورودی و درب ورود کجا نوشته که باید 2.5 باشه؟
ابعاد یه خودرو 2.5 در 5 هست
یعنی میشه درب ورودی با ابعاد ماشین یکی باشه؟
در صورتی که در تمام جزوات درب رو حداقل 3 دادن
عرض رمپ حداقل باید 3 باشه.توی مبحث 4 گفته حداقل عرض "در ورودی" در پارکینگهای کوچک 2.5

architect963

عضو جدید
من سوال ازمون رو دیدم، آزمون 92من 38 شدم
خیلی سوال راحتی بود،به نظر من اینو داده بودن تا خیلی از معمارا طراحی قبول بشن

هر کس مشکل نور گیری و دسترسی به حیاط از همکف رو داره از الان بشینه خودشو آماده کنه برای دوره بعدی

Rebika

عضو جدید
بررسی آزمون طراحی دوم مرداد 1394

بررسی آزمون طراحی دوم مرداد 1394

هر کس مشکل نور گیری و دسترسی به حیاط از همکف رو داره از الان بشینه خودشو آماده کنه برای دوره بعدی
هم باید از زیر زمین برای حیاط راه میگرفتیم هم از همکف؟
من از زیر زمین فقط گرفتم

Sent from my C2105 using Tapatalk

shahinto

عضو جدید

سلام چرا از همکف نمی شه به حیاط دسترسی داد مشکلش چیه

elham.khkh

عضو جدید
من شروع اشپزخونم در عمق 7متر بود و نورگیر ندادم.درستع؟؟؟؟
يعنی بقيه چيزا مهم نيست؟؟بيشتر اين مدنظرشونه؟؟
توروخدا از کجا مطمينين؟؟

elham.khkh

عضو جدید
شماکه 38شدين يکم از اشتباهاتون بگید تا خيالمون راحت شه که با اين ایرادا ميتونيم قبول شيم

shahinto

عضو جدید
نه اجباری نیست فقط باید طراحی طوری باشه که خصوصی عمومی رو رعایت کرده باشین

3*2 برای تک واحد ..فضای فرعی هستش..یعنی مثلا برای یه آشپزخونه..
3*4 برای یه فضای اصلی و یه فرعی برای دو واحد مستقل
یا برای یه فضای اصلی مثل خواب برای یک واحد هستش

ممنونم منظورتون از خصوصی عمومی اینه که قسمت خواب و حمام دید به پذرایی داشته باشه اونو رعایت کردم
یه سوال دیگه من بدونه تورگیر حلش کردم اما یکی دیگه برا یه خوابش نورگیر 3 در4 گذاشته اکان داره رد شن

shahinto

عضو جدید
ممنونم منظورتون از خصوصی عمومی اینه که قسمت خواب و حمام دید به پذرایی داشته باشه اونو رعایت کردم
یه سوال دیگه من بدونه تورگیر حلش کردم اما یکی دیگه برا یه خوابش نورگیر 3 در4 گذاشته اکان داره رد شن

ببخشید نداشته باشه

وضعیت
موضوع بسته شده است.