بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستانمنکه تررکوندم عجیب وقت کم آوردم،طراح سوال موجی بوده انگاری فروشگاه2تا2خوابه حالا1 سه خوابهحالا 1 ی خوابهإوا خاک برسرم شیبم داره!عقده ای!منم ک هیستریکی گیر بدم به یچیزی ول کن نیستم الان میتونم بگم برم خودمو برا سال بعد آماده کنمن وقت کردم مقطع ن بام ن دوم ن هیچی إی بابا! چی فک میکردیم چیشد شاید فقط نمره زیرزمینو بدن بهم.

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکرت اشتباست..بخاطر اینکه تا حالا به خودت فرصت تمرین ندادی ببینی چقد موثره..سعی کن یه جزوه خوب از نکان طراحی رو گیر بیاری..و سوالات سال های قبل رو دستی طراحی کنی..بچه های اینجا سوالاتو حل کردن توی تایپکای تمرینهای گروهی نظام..خیلی کمکت میکنه

من کمو بیش پیگیری میکردم تمرینارو ولی ن اونقد
تازه خودمم ی کارو قشنگ و خوب مث امتحان هیچ وقت نکشیدم..همیشه ی تیکه میکشم ولش میکنم..
پس تمرین کنم منم خوب میشم..سوال زیاد دارم..همش ی عالمه تو ذهنم سوال دارم..گیر میدم اساسی...
جزوه طراحی منظورت همون ضوابطاییه ک باید بدونیییم یا ی چیز دیگس؟؟؟

shimagr

عضو جدید
منم خیلی بد دادم
دفعه قبل ساعت ۱۲.۵ همه پلانامو کشیده بودم این دفعه تا ۲.۵ داشتم فک می کردم!
من پلانام در نمی یومد
اون ۳ خوابه و ۱ خوابه روش ۲ تا ۲ خوابه با اون نورگیری مسخره
جالب اینجا بود که همه داشتن مثل بنز می کشیدن!!!
از هیچ کدوم از این شابلون ها هم نشد استفاده کنم

dar be dar

عضو جدید
در ضمن باید بگم که پلان باید 100 درصد ساخته میشد
ضلع جنوب منفی یک بود که گمونم سر گیری رامپ تو 7 متری از لب جاده جنوبی تموم میشد
رامپ میشد 10 متر
1 متر اول و اخر 10 درصد شیب 8 متر وسطی 15 درصد
البته اگه همه رو 15 درصد بگیرید هم قبوله
انقدر اعصابم خورد بود بابت این پلانه به قوله دوستان انگری بردزی که همکف تو +120 گرفتم و پله ریخت به هم
من نه بام کشیدم نه برش
یکی از بچه ها چیز جالبی گفت
یکی نیست بگه اخه نفهمها مگه اتوکده که این اکس لعنتی ضلع غربو وقتی میبردی بالا که اکس بندی کنی تو 3 سانتی متر 6 تا اکس میفتاد
چه جوری باید مینوشتیم؟؟؟من به مستطیل کشیدم نوشتم A/B/C/D/E/F/ /اصلا شخصا برام مهم نیست که قبول شم یا نه....
از جام جهانی لذت ببرین دوستان
روزتون بخیر با ارزوی موفقیت

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستانمنکه تررکوندم عجیب وقت کم آوردم،طراح سوال موجی بوده انگاری فروشگاه2تا2خوابه حالا1 سه خوابهحالا 1 ی خوابهإوا خاک برسرم شیبم داره!عقده ای!منم ک هیستریکی گیر بدم به یچیزی ول کن نیستم الان میتونم بگم برم خودمو برا سال بعد آماده کنمن وقت کردم مقطع ن بام ن دوم ن هیچی إی بابا! چی فک میکردیم چیشد شاید فقط نمره زیرزمینو بدن بهم.

سلام هلووو جووونم..
من ک اسن رد بودمممممم
دقیقن منم توراه همش داشتم ب این فک میکردم ک برم خوب تمرین کنم قشششششنگ...

respina

عضو جدید
من که خیلی داغونم، اصلا فکرشم نمیکردم اینطوری بدم، چی فکر میکردم چی شد

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من کمو بیش پیگیری میکردم تمرینارو ولی ن اونقد
تازه خودمم ی کارو قشنگ و خوب مث امتحان هیچ وقت نکشیدم..همیشه ی تیکه میکشم ولش میکنم..
پس تمرین کنم منم خوب میشم..سوال زیاد دارم..همش ی عالمه تو ذهنم سوال دارم..گیر میدم اساسی...
جزوه طراحی منظورت همون ضوابطاییه ک باید بدونیییم یا ی چیز دیگس؟؟؟
پس حتما تمرین کن..بیشتر همون مبحث 4 هست..ولی اگه بتونی نکاتشو دربیاری و خلاصه کنی راحتری..کلاس رفتن هم یک مزیتی که داره اینه مجبور میشی تمرین کنی.چون استاد ازت کار میخواد.ولی خودم امتحان نکردم.

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خیلی بد دادم
دفعه قبل ساعت ۱۲.۵ همه پلانامو کشیده بودم این دفعه تا ۲.۵ داشتم فک می کردم!
من پلانام در نمی یومد
اون ۳ خوابه و ۱ خوابه روش ۲ تا ۲ خوابه با اون نورگیری مسخره
جالب اینجا بود که همه داشتن مثل بنز می کشیدن!!!
از هیچ کدوم از این شابلون ها هم نشد استفاده کنم

دقییییییقن...میدیدی...؟؟
اسن میکشیدناااااا...ی لحظه هم سرشونو از رو کاعذ بر نمیداشتن...
البته دوتا بغلیای من یکیشون 3 ومین بارش بود یکیشونم 2 ومین بار...من مونده بودم اینا چرا دور قبل قبول نشده بوودن؟؟

ali kocholomoch

عضو جدید
بچه ها من 1ساعت طول کشید پارکینگمو حل کنم همه شیت هامو کامل کشیدم

دقیقه آخر خرپشته مقطع رو هم زدم و تمام

تنها ایرادم و اساسیم میدونین چیه ؟

من اسم ریز فضاها رو ننوشتم و اندازه نزاشتم :cry: نمره خیلی کم میشه ؟؟؟؟؟؟

طول رمپ رو 11.30 در آوردم کد همکف رو تو +10 نگه داشتم از -50 وارد نفر روم بود

از -100 هم ورودی ماشینمو دادم :D

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس حتما تمرین کن..بیشتر همون مبحث 4 هست..ولی اگه بتونی نکاتشو دربیاری و خلاصه کنی راحتری..کلاس رفتن هم یک مزیتی که داره اینه مجبور میشی تمرین کنی.چون استاد ازت کار میخواد.ولی خودم امتحان نکردم.

بااااشه..
اره مشکلم تمرینه
قربونت

ELMIRA666

عضو جدید
دوستان میشه جواب بدید چنتا سوال ابتدایی دارم...ما ها که کارشناسی ناپیوسته هستیم اگه ارشد بگیریم بازم به ما حق طراحی یا مهر نمیدن؟سابقه کارهم واسه این مراحل میخوان؟

respina

عضو جدید
اینطوری که معلومه هر سال قراره امتحان سخت تر بشه، خدا سری بعدو بخیر کنه، خوش بحال کسایی که قبول میشن من که کلا ناامیدم، اصلا شاید دیگه شرکت نکنم، یه چیز جالب، سر جلسه به دوروبریام که نگاه میکردم همه تند تند داشتن میکشیدن نمیدونم چرا اینقدر براشون راحت بود برای من سخت؟:cry:

ali kocholomoch

عضو جدید
اینطوری که معلومه هر سال قراره امتحان سخت تر بشه، خدا سری بعدو بخیر کنه، خوش بحال کسایی که قبول میشن من که کلا ناامیدم، اصلا شاید دیگه شرکت نکنم، یه چیز جالب، سر جلسه به دوروبریام که نگاه میکردم همه تند تند داشتن میکشیدن نمیدونم چرا اینقدر براشون راحت بود برای من سخت؟:cry:

به تند تند کشیدن نیست که بغل دستیه من از قسمت 000 داشتم رمپ میداد بهش گفتم اشتباه کشیدی تحویل نگرفت

برگمو نشونش دادم کد زیرزمینو بهش دادم گفتم اصلاح کن طرحتو اصلا گوش نداد دختره

من موندم روی سوالو نخونده بود که نوشته از 000 کتاب فروشی بدین ؟

تند تندم داشت می کشید رمپ با قوس داده بود راه پله وسط بود تو قوس شیب هم انباری هارو داده بود به صورت قاچ هندونه:biggrin:

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشین بچه ها

پس بالاخره شیب داردادن ، دوره بل فکر میکردم شیب دار باشه ، اما این سری دادن

یکی دیا بگه صورت سوال چی بود ؟
ممنون میشم

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آخه واقعا چراااااااااااااا؟

تازه حوزه ما که نجف آباد بود از ساعت 6 صبح تو راه بودم.
سخت بود یا من تمریناتم کم بوده؟

ali kocholomoch

عضو جدید
سلام
خسته نباشین بچه ها

ممنون میشم

سلام

ممنونم

یه زمین کج و کوله 2بر

که 100َ% خواسته بودن

زیرزمین 4ماشین انباری تاسیسات

همکف سقف از کف تا زطیر سقف 3.50 دارای یه کتاب فروشی اتاق مدیریت انباری سرویس بهداشتی که از کد 00 واقع بشه که کد خوده کتاب فروشی 10

طبقه اول 2واحد یکی 65 یکی 135

65 1خوابه

135 3خوابه

طبقه دوم با واحد های اندازه تقریبی یکشان و 2خوابه

پلان شیب بندی

برش:D

راستی اگه یکی تمام موارد رو بکشه و فقط اندازه داخلی 2طبقه و اسم کاربری ها رو ننویسه کلا نمرش از پلان ها میره؟:cry:

1 ربع میزاشتن من اسماشو می نوشتم:cry:

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

ممنونم

یه زمین کج و کوله 2بر

که 100َ% خواسته بودن

همکف سقف از کف تا زطیر سقف 3.50 دارای یه کتاب فروشی اتاق مدیریت انباری سرویس بهداشتی که از کد 00 واقع بشه که کد خوده کتاب فروشی 10

65 1خوابه

135 3خوابه

پلان شیب بندی

راستی اگه یکی تمام موارد رو بکشه و فقط اندازه داخلی 2طبقه و اسم کاربری ها رو ننویسه کلا نمرش از پلان ها میره؟:cry:

بابا کوتاه بیا قبولی شما

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

ممنونم

یه زمین کج و کوله 2بر

که 100َ% خواسته بودن

65 1خوابه

135 3خوابه

پلان شیب بندی

زمینتون شیبدار بوده
یعنی دقیا بهتون گفت شمال با کد 0.00 و جنوب -1.00 ؟

نمیخوام نگرانتون بکنم
اما مساله فقط کشیدن همه موارد نیست ، حتی با کشیدن فقط پلانها و یا یه سری موارد هم میشه قبول شد
باید اصل موضوع رو پیدا کرده باشین

این دو دوره اخیر امتحان نشون داده که طراح سوال به دنبال یه موضوع خاصه تو صورت سوال ، که اگر داوطلبان فهمیده باشن مساله رو ، قبولن

ali kocholomoch

عضو جدید
زمینتون شیبدار بوده
یعنی دقیا بهتون گفت شمال با کد 0.00 و جنوب -1.00 ؟

نمیخوام نگرانتون بکنم
اما مساله فقط کشیدن همه موارد نیست ، حتی با کشیدن فقط پلانها و یا یه سری موارد هم میشه قبول شد
باید اصل موضوع رو پیدا کرده باشین

این دو دوره اخیر امتحان نشون داده که طراح سوال به دنبال یه موضوع خاصه تو صورت سوال ، که اگر داوطلبان فهمیده باشن مساله رو ، بولن

آره اینجوری بود واسه همین میگم شیب رمپ خیلی راحت حل شد

و از -1 ماشین رو میدادی داخل

m_sabadi

عضو جدید
خسته نباشین بچه ها
نکته سوال این تو طبقات بود چون گفته بود گفته بود دراوردن مساحت الزامی است و با این زمین نمیشد . باید 80 سانت پیش امدگی میزدیم به خاطر همین گفته بود کف تا زیر سقف همکف 3.50 ......... من داغونممممممم

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام
خسته نباشین بچه ها

ممنون میشم
ابعاد زمینشم از شمال 12 بود غرب 22 شرق 20.1 جنوب 7.8 و کجی زمین تو جنوب شرق 3 :mad:واااااای خیلی بد بود پیچیده بود

مهديه مقدم

عضو جدید
آره اینجوری بود واسه همین میگم شیب رمپ خیلی راحت حل شد

و از -1 ماشین رو میدادی داخل
منم همین کار رو انجام دادم ورودی ماشین رو از خیابونه 11 متری بود فک کنم اونی که تو جنوب بود از اون طرف رمپ رو زدم تا ارتفاع -1.5 زیرزمین و کف همکف وردی هم شد +1.2 (کتابفروشی رو جدا ورودی دادم رو +0.10)،خلاصه سرگیرش با رمپ کم حل میشد برا من اما نمیدونم شایدم اشتبا کشیدم...برا من سخت بود

bahar-spring

کاربر بیش فعال

خب این که نشد ایراد که! این چیزا مهم نیست درحدی که بندازن طرفو! (زیاد تواضع بخرج نده :biggrin:
اشکال مقرراتی نداشته باشی؛ شیتهاتم که کامله؛ پس انشاالله با نمره خوبی قبول میشی

tabalvor

عضو
از طرح زمینش خوشم اومد توی اجرا خیلی پیش میاد همچین مواردی. حل پلاناش و چفت کردنشون باهم تجسم قوی میخواست.
کاش ترسیم فنی براشون مهم نباشه
...............آرزوی موفقیت برای همتون................

وضعیت
موضوع بسته شده است.