بررسی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

SENOR

عضو جدید
خدا لعنتشون کنهههه. بچه ها اگر رمپ رو از طرف جنوب میدادیم با طول 16 خوبه؟

SENOR

عضو جدید
دوتا از ماشینا خوب در اومد دوتای دیگه جاش کم بود. فک کنم زیاد گرفتم نه؟

vertex

اخراجی موقت
سلام

ممنونم

یه زمین کج و کوله 2بر

که 100َ% خواسته بودن

زیرزمین 4ماشین انباری تاسیسات

همکف سقف از کف تا زطیر سقف 3.50 دارای یه کتاب فروشی اتاق مدیریت انباری سرویس بهداشتی که از کد 00 واقع بشه که کد خوده کتاب فروشی 10

طبقه اول 2واحد یکی 65 یکی 135

65 1خوابه

135 3خوابه

طبقه دوم با واحد های اندازه تقریبی یکشان و 2خوابه

پلان شیب بندی

برش:D

راستی اگه یکی تمام موارد رو بکشه و فقط اندازه داخلی 2طبقه و اسم کاربری ها رو ننویسه کلا نمرش از پلان ها میره؟:cry:

1 ربع میزاشتن من اسماشو می نوشتم:cry:
اگر مواردی که میفرمایین همینا باشن دوست عزیز اینا نمره منفی کمی دارند . به احتمال زیاد قبولین شیرینی یادتون نره . با آرزوی موفقیت برای همه

آخرین ویرایش:

s.salar

عضو جدید
سلام وارادت خدمت همه دوستان وعرض خسته نباشيد وآرزوي قبولي براي همگي
منم موافقم سخت بود اما من خوب دادم فكر كنم ، عكس گرفتم از شيتهام فردا انشالله ميذارم شما هم نظرتونو بگيد
خوب داشتم پيش ميرفتم كه به يه مشكل بر خوردم كه كلي وقتمو گرفت و اعصابمو خورد كرد چون مستقيم با راپيد رو برگه كار كردم نميشد اصلاحشون كنم خلاصه بعضي جاهارو به اين دليل با وجودي كه ميدونستم چكارش كنم ناگذير ولش كردم اشتباه كردم كه از ابتدا راپيدي كردم !!!!! منم مثل اين دوستمون اندازه گذاري ندارم خيلي ميترسم نه كه ندونن چي چند متره كلا نمره ندن ؟! ميترسم

مهديه مقدم

عضو جدید
منم موافقم سخت بود اما من خوب دادم فكر كنم ، عكس گرفتم از شيتهام فردا انشالله ميذارم شما هم نظرتونو بگيد
خوب داشتم پيش ميرفتم كه به يه مشكل بر خوردم كه كلي وقتمو گرفت و اعصابمو خورد كرد چون مستقيم با راپيد رو برگه كار كردم نميشد اصلاحشون كنم خلاصه بعضي جاهارو به اين دليل با وجودي كه ميدونستم چكارش كنم ناگذير ولش كردم اشتباه كردم كه از ابتدا راپيدي كردم !!!!! منم مثل اين دوستمون اندازه گذاري ندارم خيلي ميترسم نه كه ندونن چي چند متره كلا نمره ندن ؟! ميترسم
ایشالا که قبول میشید نه آخه چرا نمره ندن؟فک نکنم به خاطر اندازه گذاری کلا نمره ندن،به هر حال تناسبات تو پلان مشخصه دیگه با مقیاس پلان ،امیدوارم اینطوری نباشه

bahar-spring

کاربر بیش فعال
دوستان یه چیزی بگم خیالتون راحت بشه؛ یک مهندس جوان و کارکشته میشناسم که میگفت خودش برای آزمون حتی در و پنجره و از این قرتی بازیها نذاشته بوده؛ اما خداییش همه چیو رعایت کرده بوده
میگفت باید کارتون طوری باشه که قابل اجرا باشه؛ قبلا هم گفتم اینو توی تاپیک تمرین؛ میگفت باید طرحتون همین الان بخواد بره فاز2 مشکلی نداشته باشه!(تا درصد بالا بدون ایراد اساسی باشه)

vertex

اخراجی موقت
اینطوری که معلومه هر سال قراره امتحان سخت تر بشه، خدا سری بعدو بخیر کنه، خوش بحال کسایی که قبول میشن من که کلا ناامیدم، اصلا شاید دیگه شرکت نکنم، یه چیز جالب، سر جلسه به دوروبریام که نگاه میکردم همه تند تند داشتن میکشیدن نمیدونم چرا اینقدر براشون راحت بود برای من سخت؟:cry:

تند تند کشیدن دلیل بر فهمیدن سوال نیست هر سال یه نکته ای توی سوالا هست . باید اول خوب سرش فکر بشه . امسال هم که نکته بارون کرده بودن . یه عده هستن که بدون فکر فقط میکشند . شما به اونا نگاه نکنین . یادمه سال 91 سر جلسه به یکی که غلط کشیده بود با استدلال توضیح دادم که اشتباه کشیدی . داشت منو توجیح میکرد که نه تو اشتباه کشیدی . همیشه سر جلسه باید روحیه داشته باشین و اعتماد به نفس این یکی از نکات مهم این آزمونه . ان شا الله که قبول میشین

arefe-rad

عضو جدید
سلام و خدا قوت به همه دوستان
منم که فضایی سوالو حل کردم....از سمت 1.00- رمپ دادم به طول 4.93 که برن توی ارتفاع 1.64- زیرزمین که کد همکفش که لابی باشه میشد1.08+ بعدشم با 16 تا پله رفتم طبقه اول به کد 3.80+...... اونورترم فروشگاه گذاشتم که زیرزمینشو بردم به کد 2.62-.... دسترسی فروشگاه هم : طول رمپو به صورت خودجوش درآوردم!!!!!!!:D دیدم کجای فروشگاه از بر خیابون کدش 0.10+ میشه که شد طول 3.12 از 0.00 کذایی نقشه.......
نمیدونم چرا این کارا رو کردم:cool:
من همه نقشه هامو کشیدم اما اندازه گذاری نداشتم.....
کلا امیدم به خداست.....

vertex

اخراجی موقت

سلام دوست من خیلی خوشحالم که خوب دادین . در ضمن هیچکی 100% که نباید درست بکشه همه تو کارشون اشکال هست . همین که فکر میکنین خوب دادین حتما خوب دادین و با توجه به اینکه اکثرا خراب کردند احتمال قبولی شما بالاست . لطفا با شیرینی برگردین :)

vertex

اخراجی موقت
دوستان میشه جواب بدید چنتا سوال ابتدایی دارم...ما ها که کارشناسی ناپیوسته هستیم اگه ارشد بگیریم بازم به ما حق طراحی یا مهر نمیدن؟سابقه کارهم واسه این مراحل میخوان؟

سلام دوست عزیز بهتر بود این سوال رو در تاپیک مربوطه مطرح میکردین ولی مختصر بگم الان تقریبا بیشتر ناپیوسته ها حق طراحی میدن بهشون . چه علمی کاربردی چه تکنولوژی البته بستگی به عنوان کاردانی شون هم داره و دروس پاس شده . لطفا همونجا پیگیری کنید .

ali_bbn

عضو جدید
دوستان یه چی بگم فقط ! متاسفم برای سیستم نظام مهندسی کشورمون!!!!! امروز نیم ساعت قبل جلسه بین بچه ها که بودم دیدم بجچه ها میگن این سری زمین شیب داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه پوز خند بهشون زدم و رد شدم!!! سر جلسه وقتی برگه رو باز کردم و صورت سوال رو خوندم از تعجب سرم داشت میترکید!!!!!!! خدا اینا از کجا میدونستن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعد ازمون که سراغ گرفتم فهمیدم بله دوستان رفتن کلاس تضمینی و 1.500.000 تومن هم شهریه دادن!!!!!!! دیگه حرفی برا گفتن ندارم!!! جز ابراز تاسف حرفی برا گفتن ندارم !!

ali kocholomoch

عضو جدید
زمینتون شیبدار بوده
یعنی دقیا بهتون گفت شمال با کد 0.00 و جنوب -1.00 ؟

نمیخوام نگرانتون بکنم
اما مساله فقط کشیدن همه موارد نیست ، حتی با کشیدن فقط پلانها و یا یه سری موارد هم میشه قبول شد
باید اصل موضوع رو پیدا کرده باشین

این دو دوره اخیر امتحان نشون داده که طراح سوال به دنبال یه موضوع خاصه تو صورت سوال ، که اگر داوطلبان فهمیده باشن مساله رو ، قبولن

:cry:خدا کنه هممون قبول شیم من از کمردرد دارم می میرم

دیگه حال و حوصله 8ساعت رو ندارم از صبح هیچی نخورده بودم نهارمو آوردم خونه خوردم
رنگ و روم مثل گچ سفید شده
بابام میگه دخترم پیر شدی :cry:

خب این که نشد ایراد که! این چیزا مهم نیست درحدی که بندازن طرفو! (زیاد تواضع بخرج نده :biggrin:
اشکال مقرراتی نداشته باشی؛ شیتهاتم که کامله؛ پس انشاالله با نمره خوبی قبول میشی

:cry: آخه خیلی رو حل پلان دقت کردم تا حدودی پلان ها به دلم نشست
ولی مبلمان و اندازه و اسم کاربری نداشته باشه از اونایی که اصلاح میکنن حال و حوصله ندارن نگا کنن ببینن چیب به چیه و 2تا طبقات افتادم

منفی 2.60
تراز همکف +0.10
(من سقفمو 0.3 گرفتم)

من فقط 2.70 دادم

بقیش مثل شما

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام و خدا قوت به همه دوستان
منم که فضایی سوالو حل کردم....از سمت 1.00- رمپ دادم به طول 4.93 که برن توی ارتفاع 1.64- زیرزمین که کد همکفش که لابی باشه میشد1.08+ بعدشم با 16 تا پله رفتم طبقه اول به کد 3.80+...... اونورترم فروشگاه گذاشتم که زیرزمینشو بردم به کد 2.62-.... دسترسی فروشگاه هم : طول رمپو به صورت خودجوش درآوردم!!!!!!!:D دیدم کجای فروشگاه از بر خیابون کدش 0.10+ میشه که شد طول 3.12 از 0.00 کذایی نقشه.......
نمیدونم چرا این کارا رو کردم:cool:
من همه نقشه هامو کشیدم اما اندازه گذاری نداشتم.....
کلا امیدم به خداست.....
منم همجین کارایی کردم فک کنم و حتی دیدم روی سوال با من تفاهم نداره از طرف 0.00 کتابفروشی رو کشیدم از طرف -1 رمپ ماشین رو کف همکف ورودی رو هم تا 1.20 +کشیدم بالا البته معازه تو 0.10 بود جدا بود رمپ معلولم جا نشد کلافه شدم جک کار کردم خلاصه مصحح دلش شاد میشه با کار من:):w16:

ali kocholomoch

عضو جدید
اگر مواردی که میفرمایین همینا باشن دوست عزیز اینا نمره منفی کمی دارند . به احتمال زیاد قبولین شیرینی یادتون نره . با آرزوی موفقیت برای همه

:cry:خدا از دهنتون بشنوه

:cry:یعنی من قبول شم از ذوق سکته میکنم

dar be dar

عضو جدید
دوستان من قبلن هم گفتم اگه از سمت جنوب رامپ ندادین فاتحه نمره رو بخونین
خودم از جنوب رامپ دادم اما اشتباهات دیگه ای داشتم متاسفانه
طول رامپ 10 متر کافی بود و کد زیر زمین میشد -240
در ضمن دوستان یادتون نره که حتما باید تاسیسات تهویه طبیعی داشته باشه پس نیاز به پنجره داره که باید در ضلع جنوبی در بیارین

aydaaaa

کاربر بیش فعال
خسته نباشین بچه ها
نکته سوال این تو طبقات بود چون گفته بود گفته بود دراوردن مساحت الزامی است و با این زمین نمیشد . باید 80 سانت پیش امدگی میزدیم به خاطر همین گفته بود کف تا زیر سقف همکف 3.50 ......... من داغونممممممم

نه ربطی به این قضیه ندارهههه به نظر من. مسئله تعداد زیاد پله ها بود که بعضیا اشتب کردن سه بازو گرفتن. چون خودشم گفته بود تو محدوده باشه

ali_bbn

عضو جدید
در ضمن دوستان یادتون نره که حتما باید تاسیسات تهویه طبیعی داشته باشه پس نیاز به پنجره داره که باید در ضلع جنوبی در بیارین

خدا از دهنت بشنوه من این کارا رو کردم ولی نرسیدم پلان بام رو بکشم، استرس دارم :cry:

mohamad ali345

عضو جدید
سلام سوال راهای ورود وخروج به محل گود برداری پی میشه؟ در گود برداری عمق ان بیش از 5 متر باشد باید برای هر 4 متر یک سکو . پاگرد برای نردبان پیش بینی بشه جواب همین دوستان

saraafsoon

عضو جدید
بچه ها خیلی نکته داربود سوال انگار امتحان تیزهوشان میدادیم این طراح سوال میخواد مارو فرانگ گری دربیاره خیلی حالا توایران ساختمونای مدرن ساخته میشه حالا گیردادن شانس ما نوبت ماشد اجرا امتحان میگیرن میخوان مهندس برقومکانیک باشی طراحی امتحان میدی فرانک باشی باببا من نمیخوام پایه 3 بدین پایه های بالاترو سخت کنین طراحای روانی. اینم مد کردن دیگه نمانمیدن.پلان میدن کلی طول میکشه حل کنی نکنه خدای نکرده نمره بگیریم....

arefe-rad

عضو جدید
دوستان یه چی بگم فقط ! متاسفم برای سیستم نظام مهندسی کشورمون!!!!! امروز نیم ساعت قبل جلسه بین بچه ها که بودم دیدم بجچه ها میگن این سری زمین شیب داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! یه پوز خند بهشون زدم و رد شدم!!! سر جلسه وقتی برگه رو باز کردم و صورت سوال رو خوندم از تعجب سرم داشت میترکید!!!!!!! خدا اینا از کجا میدونستن؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! بعد ازمون که سراغ گرفتم فهمیدم بله دوستان رفتن کلاس تضمینی و 1.500.000 تومن هم شهریه دادن!!!!!!! دیگه حرفی برا گفتن ندارم!!! جز ابراز تاسف حرفی برا گفتن ندارم !!

:surprised::wallbash:
حالا میگیم اینا پول دادن!!!!!!! من تازه امروز فهمیدم یکی از دوستان که توی عمرش حتی یک بار هم طراحی نکرده بودن و پارسال همه موندن این چطور قبول شده ، ناظر سازمان محترم نظام مهندسی استاد دانشگاهشون بوده و همسایه شون!!!!!!! تمام راه حلا رو بش گفته سر جلسه!!!!!!!حالا جرات داری به ناظر سازمان محترم نظام مهندسی بگو چرا به اون میگی به ما نمیگی:w06::w00:
سکوت کنم بهتره........

ali kocholomoch

عضو جدید
یه چیز بگم بخندین گلاب به روتون ساعت 10 رفتم دستشویی آخه من از استرس امتحان از ساعت 6:30 تو حوزه امتحانی بودم و برا خودم میز و صندلی اصولی پیدا کردم و جا به جا کردم :دی

تا رفتم تو دیدم میزگرد سیاسیه :دی

یکی با موبایل داره مشورت می گیره از کدوم ور بدم

یکی با یکی نشسته حل پلان میکنه

:surprised:یکی با هم پلان زیرزمینو توافق کرده بودن و قرار میزاشتن نصف نصف کار کنن و فکر کنن بعده یه ساعت دوباره تبادل اطلاعات بکنن

:surprised:یکی به استادش زنگ زده بود میگفت شما از کدوم ور صلاح میدونین رمپ بزارم

:surprised:

aydaaaa

کاربر بیش فعال
منم طول رمپو 12 متر آوردم و کد زیرزمینو -2.70 گرفتم ولی یه اشتباه دیگه کردم قسمت وسط رمپ که با شیب 15 در صد بود موقع نوشتن زدم 8 متر نمیدونم شاید تو کشیدنم 8 سانت کشیدم ولی فک میکنم درست کشیدم عددشو غلط نوشتم
بعدشم من ستونام خیلی خارج از آکس شد ولی کاملا درست انجام دادم.
مقطع هم فقط زیرزمینو کشیدم بقیرو دیگه نا نداشتم موند:(

ali_bbn

عضو جدید
:surprised::wallbash:
حالا میگیم اینا پول دادن!!!!!!! من تازه امروز فهمیدم یکی از دوستان که توی عمرش حتی یک بار هم طراحی نکرده بودن و پارسال همه موندن این چطور قبول شده ، ناظر سازمان محترم نظام مهندسی استاد دانشگاهشون بوده و همسایه شون!!!!!!! تمام راه حلا رو بش گفته سر جلسه!!!!!!!حالا جرات داری به ناظر سازمان محترم نظام مهندسی بگو چرا به اون میگی به ما نمیگی:w06::w00:
سکوت کنم بهتره........

اینو به من بگو که در چه شرایطی یه شخص میتونه ساعت 2 تمام شیت ها رو کامل کرده باشه و تحویل بده بره؟؟؟؟؟؟ همونایی که میگم همه شون ساعت 2 بلند شدن رفتن :w02:

وضعیت
موضوع بسته شده است.