بررسی آزمون طراحي 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mariiana

عضو جدید
دوستان
1-طول رمپ رو چند گرفتين؟
2- در ورودي پاركينگ به چه شكل قرار ميگيره؟؟ابتداي ورودي ؟؟قضيه سرگيريو چطور حل كردين؟؟چون 1.20 ارتفاع همكفه!!!
3-بنظرتون جك واس معلولين قبوله ابتداي ورودي يا نه؟؟
4- خواب طبقه دوم يكيشو شمال انداختم....دوتاشو جنوب؟
1-طول رمپ من 10 متر بود.
2-در ورودی پارکینگمو کرکره ای گذاشتم.
3-استاد من می گفت به هیچ وجه واسه معلول رمپ نذارین.

آذرهانا

عضو جدید
من کف طبقه ای اول رو 4.20 گرفتم. کد تجاری هم 0.1+ بود که ارتفاع مفیدش می شد3.80

من فكر ميكنم چون ضوابط معلول رو ميخواست يكي از واحدها رو بايد بر اساس معلول طراحي ميكرديم يعني عرض راهروها و در به سمت بيرون بودن واحد و سرويس دسشويي واحد رو بايد رعايت ميكرديم و يك پاركينگ معلول ...ينفر گفته بود رمپ معلول رو دور مغازه چرخونده بود ...عجب مغزي داشته....چرا هيچكس اشاره نكرده...توي ضوابط تجاري براي تك مغازه بايد سه متر اول عقب نشيني داشته باشيم... و حداقل عرض چهار متر ...من چهار متر شد ولي داخل به داخل 3.60 شد يعني ديوارام رو كم كردم...ولي اگه به مغز منم ميرسيد كه رمپ رو دور فروشگاه بچرخونم حتما پلان خوبي ميشد...ولي با اينكه ميدونستم زير قسمت رمپ معلول بايد موتورخونه و انبار باشه ولي اينكار رو نتونستم بكنم...فقط ميخواستم چهارتا پاركينگم در بياد...فكرم سر جلسه ديگه كار نميكرد...مقطع هم نكشيدم...اسكلت بتني گرفتم واسه دهانه پاركينگ و راه پله...خدايايعني ميشه قبول شيم...اين بار سوم بود كه امتحان دادم...خسته شدم

میشه بگین کجا گفته حداقل عرض تجاری 4 متر باید باشه ؟ من 3 متر گرفتم.

ukabeh

عضو جدید
يك استاد از تهران واسمون اومد كه مصحح امتحان نظام بود ...اون توي ضوابط گفت...من خودم بزور 3.60 در آوردم...درست و قلطش رو نميدونم...گفته بود 3 متر هم بايد از بر جاده عقب نشيني داشته باشه!!!!!111نميدونم درسته يا نه؟؟؟

ukabeh

عضو جدید
يك استاد از تهران واسمون اومد كه مصحح امتحان نظام بود ...اون توي ضوابط گفت...من خودم بزور 3.60 در آوردم...درست غلطش رو نميدونم...گفته بود 3 متر هم بايد از بر جاده عقب نشيني داشته باشه!!!!!111نميدونم درسته يا نه؟؟؟

arch83

عضو جدید
بهینه ترین حالتش 6 متر هستش که 6.5 درصد میشه و 40 سانت ارتفاع میگیره که با 3 تا 6 متری میتونی به ارتفاع 1.20 برسی و طول رمپ کمتر از 18 متر نمیشه

اما 3تا رمپ 6 متری 3تا هم پاگرد 1.5 متری میخواد یعنی در نهایت میشه 21.5 متر..که جواب نمیده.من یه رمپ 9 متری و یه 6 متری دادم با همون 8%.

arch83

عضو جدید
هر کاری می کنم یادم نمی آد دقیقا چطور کشیدم.ولی تقریبا تو این مایه ها شده.اندازه های زیرزمین و هم کف تقریبا دقیقه.ولی طبقه اول اصلا یادم نیست چند گرفتم اندازه هارو. پلان بام وطبقه دومم کشیدم تو امتحان ولی الان خسته شدم.فردا تو اتوکد می کشم می ذارمش.اشتباهی که انجام دادم یه کمی از اتاق تاسیساتم افتاده زیر پله های ورودی و آشپزخونه واحد جنوبیمو کوچیک گرفتم.من با اعتماد به نفس هر طبقه ای که میکشیدمو با مبلمان و آکس بندی و اندازه گذاری راپیدی می کردم.واسه همین یه چند تا اشتباه و که خواستم اصلاح کنم نشد.مثلا خواستم جای انباری ها و تاسیساتمو عوض کنم.به هر حال خوشحال میشم نظراتونو بدونم.

واسه رمپ پارکینگت باید حداقل 5 متر ایست رمپ میدادی!!

arch83

عضو جدید
بچها جک معلول یه جورایی شبیه دور زدن امتحان طراحی هست.
اصلا هدف این امتحان نشون دادن توانایی ما در زمینه طراحی هست
من بار سوم ام هست که دارم امتحان میدم.نمیخوام کسی رو ناراحت کنم ولی شما دیگه خیلی این امتحان را بچگانه فرض کردید
لازم نیست که تمام خواسته ها رو 100درصد تکمیل کنی تا قبول بشی.ولی حتما حتما حداقل باید 4 تا پلان ترو تمیز و منطقی بکشی تا قبولت کنن
طرح من هم شاهکار نیست ولی بهترین چیزی که ذهنم میومد توی اون وقت کم، رو کشیدم
دوستان خواهشا نظر بدید

طراحی آذر 92 من

همکف و زیرزمینتو در دید کلی خیلی پسند کردم مخصوصا تقسیم بندی بر شمالیتو که ورودی بنارو به داخل کشیدی و اونجا عریضش کردی.امیدوارم قبول بشی.اما کد زیرزمینو به نظرم 170-180 بایستی میدادی تازه با کد 150 زیرزمین ، زیر فروشگاهت 110 میمونه که واسه انباری حداقل 2.1 باید بمونه. ایست رمپ هم ندادی..در کل امیدوارم موفق باشی ایشالا که قبولشی.

arch83

عضو جدید
رمپ پارکینگم گوشه سمت چپ زمینمه.6 متر اولشو تو هم کف خالی گذاشتم تا سر گیر نشه.بعد از 6 متر هم که دیگه سرگیر نمیشه.

با شیب 15درصد تو 6متر فقط 90سانت میاد پایین پس پوتری که تو 6 متری قطع شده زیرش سرگیره دیگه عزیزم!

yusofadibmanesh

عضو جدید
همکف و زیرزمینتو در دید کلی خیلی پسند کردم مخصوصا تقسیم بندی بر شمالیتو که ورودی بنارو به داخل کشیدی و اونجا عریضش کردی.امیدوارم قبول بشی.اما کد زیرزمینو به نظرم 170-180 بایستی میدادی تازه با کد 150 زیرزمین ، زیر فروشگاهت 110 میمونه که واسه انباری حداقل 2.1 باید بمونه. ایست رمپ هم ندادی..در کل امیدوارم موفق باشی ایشالا که قبولشی.

170-180 برای چی؟
1.5+1.2-30 =2.40 مگه 2.4 تا زیر سقف نیست؟
برای فروشگاه هم که کد زیرش 2.7- زدم که 30 سانت سقف کم بشه، میشه 2.3 و 10 سانت هم خود فروشگاه بالاست، که میشه 2.4
ایست رمپ که توی مبحث 4 نوشته باید داشته باشیم.ولی خداییش 2متر اصلا جا نداشت! والا از خیلی ها شیندم که مهم نیست

بچها 1 واحد سرایداری توی همکف ممنوع نیست؟

SBARZEGAR

عضو جدید
170-180 برای چی؟
1.5+1.2-30 =2.40 مگه 2.4 تا زیر سقف نیست؟
برای فروشگاه هم که کد زیرش 2.7- زدم که 30 سانت سقف کم بشه، میشه 2.3 و 10 سانت هم خود فروشگاه بالاست، که میشه 2.4
ایست رمپ که توی مبحث 4 نوشته باید داشته باشیم.ولی خداییش 2متر اصلا جا نداشت! والا از خیلی ها شیندم که مهم نیست

بچها 1 واحد سرایداری توی همکف ممنوع نیست؟

منكه شنيده بودم سرايداري بايد كاملا مجزا اتاقش باشه از رفتو آمد....يعني بنظرم زيرزمين بايد طراحي ميشد...خب نخاستن...بهتر بود نميكشيدينش....اما انشا...موردي نداره.....موفق باشين....

SBARZEGAR

عضو جدید
دوستان من خودم دفه اولي بود ك شركت كردم....فقط پلاناشو رسيدم تكميل كنم....اونم خيرسرم...راپيدي و تميزو....كلي دلم ميخاست كارم تميز از آب در بياد....
ولي خب...الان ك فكر ميكنم بايد خيلي بيشتر ازينا تمرين ميكردم....چون مديريت زمانم ضعيف بود....بهرحال از دوستان خواهش ميكنم هركسي كلاسي شركت كرده بگه چطور بوده وبا كي؟؟؟ تا ببينم چقدر كلاس رو ترسيمات و قبولي تاثير داره....اگر لطف كنين اسم اساتيدتونم ذكر كنين ممنون ميشم.....شبخير........

amir joon

عضو جدید
ممنونم که با دقت کارمو بررسی کردین و نظر دادین.
1-توی هم کف دقیقا اون قسمت مغازه است با تراز +0/10 واسه همین تو زیرزمین اون قسمت رو خالی گذاشتم .
2-مگه پارکینگ معلولم میخواست؟؟آخه مگه به ازای هر 20 تا پارکینگ نباید یه پارکینگ معلول در نظر بگیریم؟
3-درب باکس راه پله و آسانسوره منظورتون؟؟ :(( به این نکته توجه نکرده بودم.
4-نذاشتم..یادم رفت .. :((
5-موتور واسه جک معلول ؟؟نمی دونستم!! :(( ولی سعی کردم جلوی جک معلول 1/40 در 1/40 خالی باشه.
6-اینو خودمم اصلا دوس نداشتم.ولی چون دقیقا باید سر اون 6 متری که بالای رمپ تو هم کف لابی شروع میشه ستون داشته باشیم مجبور شدم تو همون آکس بذارم!!کلا من با ستون گذاری مشکل دارم!
7-یادم رفت.آخر امتحان یادم اومد که دیر شده بود!!با راپیدم کشیده بودم!!
8-درسته.ولی به خاطر جای باکس پله و آسانسورم ورودیم اون قسمت افتاد.
9-آره.درسته.خودمم این اشتباه و فهمیدم.باید یه نور گیر میذاشتم پشت آشپزخونه و آشپزخونه رو انتهای سالن مینداختم.
10-تو پلانی که سر جلسه امتحان کشیدم رعایت کردم.
11-اینو نکشیدم :((
به نظرتون با این طرحم با توجه به این که بام و طبقه دومم کامل کشیدم و مقطع رو اصلا وقت نکردم بکشم قبول میشم؟؟

1.---2.شاید حق با شما باشه! 3.---4.-----5.-----6. این بدترین خطاییه ک دارین، ینی کلا آسانسور هیچ!!!7.----8.من کلا شمال،جنوب کار شمارا اشباه گرفتم، شما درست طراحی کردین(خودتونم متوجه اشتباه من نشدید!!! :))))
9-.....10.----11. :((
والا یکی از قبولیای سال قبل می گفت بهتره همه مدارک خواسته شده را تحویل بدید حتی اگه یه سری ناقص باشه تا اینکه یه سریاشو کامل تحویل بدید!

KOTRA

عضو جدید
دوست عزیز.5 متر توقف برای ماشین قبل از شروع رمپ رو نذاشتین.

وضعیت
موضوع بسته شده است.