بررسی آزمون طراحي 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Arch2013

عضو جدید
[h=2] تو این تاپیک نظرتونو در مورد آزمون نظارت 92 بگيد ، اگه ميتونيد طرحتونو ارسال كنيد[/h]

Murtaza Jafari

عضو جدید
[h=2][/h]
دوستان من پارکینگ رو زو به زور حل کردم ولی میشه گفت اما الان دارم فکر می کنم که باید زیر فروشگاه رو تاسیسات و می کردم یعنی پایین می رفتم . اما بقیه چیزها رو میشه گفت کشیدم . بنظرتون میشه قبول شد . خیلی اعصابم داغون شده . بیشتر وقت من رو کپی کردن گرفت . یعنی هیچ راهی نیست که آدم سریع بکشه​

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان من پارکینگ رو زو به زور حل کردم ولی میشه گفت اما الان دارم فکر می کنم که باید زیر فروشگاه رو تاسیسات و می کردم یعنی پایین می رفتم . اما بقیه چیزها رو میشه گفت کشیدم . بنظرتون میشه قبول شد . خیلی اعصابم داغون شده . بیشتر وقت من رو کپی کردن گرفت . یعنی هیچ راهی نیست که آدم سریع بکشه​

کاربون ممنوعه اما میتونستید یه سمت کاغذ رو کامل سیاه بکنید و عین کاربن ازش استفاده بکنید منم همین کارو کردم خیلی کمک میکنه

saghar_pooramin

عضو جدید
سلام بچه ها خلی سخت بود این چه ازمونی بود من تو طرحم از جک هیدرولیکی استفاده کردم به نظرتون استفاده از جک به تنهایی برای پارکینگ ایراد داره؟

SBARZEGAR

عضو جدید

کاربون ممنوعه اما میتونستید یه سمت کاغذ رو کامل سیاه بکنید و عین کاربن ازش استفاده بکنید منم همین کارو کردم خیلی کمک میکنه

سلام بچه ها خلی سخت بود این چه ازمونی بود من تو طرحم از جک هیدرولیکی استفاده کردم به نظرتون استفاده از جک به تنهایی برای پارکینگ ایراد داره؟

من واس معلولين از جك بالابر استفاده كردم.....ولي رمپشو در اوردم...فكنم 14 متر با شيب 15% ميشد درسته؟؟؟؟

saghar_pooramin

عضو جدید
مگه واسه معلولین شیب رمپ 8% نیست؟من حساب کردم با اون ضابطه که بعد از3متر 0.5 % از شیب کم میشه شد 15 متر و دو تا ورودی دادم یکی واسه معلولین یکی برای افراد عادی به نظرتون اشتباه کردم؟

aa_zz312

عضو جدید
سلام دوستان به نظر من که سخت بود
رمپ معلول 15 متر می شد
آخه با عرض 11 متر که هم تجاری داشت هم ورودی پارکینگ چطوری میشه یه رمپ درست و حسابی در آورد...

sepideh2727

عضو جدید
دوووستان چند سوال!
١-خونه جنوبي بود و به نظرم نورگير نميخواست! اگه نورگير نذاشته باشيم غلطه؟!!

٢- و اينكه اگه مقطع رو نرسيده باشيم و بقيه رو از نصفه بيشتر كار كرده باشيم اميد به قبولي هست؟
٣- نتيجه كي مياد؟؟(( حدودا؟؟؟؟
٤- من اگه جك معلول ميذاشتم ديگه فروشگاه ٢٥ متر مربع نميشد!! به نظرتون واسه جك چقدر نمره كم ميكنن؟؟
٥- كسي رو ميشناسيد از پارسال قبول شده باشه بياد بگه چه كرده بود؟

saghar_pooramin

عضو جدید
من نورگیر گذاشتم به نظرم واسه اشپزخونه و اتاقا لازم بود همه راحت با رمپ دادن 4تا پارکینگ و تاسیسات و انباری و اسانسور و راه پله رو در اوردین؟

e_s_h

عضو جدید
امتحان خیلی سخت بود..من همه پلانهارو کامل کشیدم فقط آکس بندی بامو نرسیدم..طبقه همکف جک معلول گذاشتم واسه طبقه اول و دوم هم یه نورگیر 3در4 گذاشتم تنها اشتباهم این بود که زیر فروشگاه چون سرگیر میشد باید چند تا پله میرفتیم پایین بعد تاسیسات و انباری و میذاشتیم که من یادم رفت اما ضوابط رمپ و پارکینگ و رعایت کردم و اون قسمت مشکل سرگیری نداشتم فقط انباریهامو دقت نکردم به نظرتون چقدر نمره کم میشه؟

e_s_h

عضو جدید
واسه خونه هایی که از شمال و جنوب نور میگیرن اگه نورگیری واسه خواب آشپزخونه و پذیرایی کافی باشه و ضوابط رعایت بشه گذاشتن نورگیر الزامی نیست فکر میکنم پارسال مقطع 8 نمره داشته اگه بقیه ضوابط و رعایت کرده باشین امید به قبولی هست..

saghar_pooramin

عضو جدید
پس من نورگیر گذاشتم اشتباه کردم؟ :( نمیدونم هر چی بیشتر به ازمون طراحی فکر میکنم احساس میکنم شانس قبولیم کمتر میشه!!!:(((((((

e_s_h

عضو جدید
پس من نورگیر گذاشتم اشتباه کردم؟ :( نمیدونم هر چی بیشتر به ازمون طراحی فکر میکنم احساس میکنم شانس قبولیم کمتر میشه!!!:(((((((

من هم نورگیر گذاشتم درسته...بیشتر از 200 متر مربع یک نورگیر احتیاج داره اما تو این طرح چون از شمال و جنوب نور میگرفت نمیذاشتیم هم اشتباه نبود

saghar_pooramin

عضو جدید
اخیش یک کم امیدوار شدم :) من واسه زیر زمین جک هیدرولیکی دادم از رمپ استفاده نکردم این کارم اشتباه بود برای تامین پارکینگ؟

aa_zz312

عضو جدید
دوووستان چند سوال!
١-خونه جنوبي بود و به نظرم نورگير نميخواست! اگه نورگير نذاشته باشيم غلطه؟!!

٢- و اينكه اگه مقطع رو نرسيده باشيم و بقيه رو از نصفه بيشتر كار كرده باشيم اميد به قبولي هست؟
٣- نتيجه كي مياد؟؟(( حدودا؟؟؟؟
٤- من اگه جك معلول ميذاشتم ديگه فروشگاه ٢٥ متر مربع نميشد!! به نظرتون واسه جك چقدر نمره كم ميكنن؟؟
٥- كسي رو ميشناسيد از پارسال قبول شده باشه بياد بگه چه كرده بود؟

سلام سپیده جان
نورگیر می خواست چون طولمون از 18 به بالا بود.
من یک پارکینگ هامو نتونستم در بیارم
برشمم نرسیدم بکشم

SBARZEGAR

عضو جدید
امتحان خیلی سخت بود..من همه پلانهارو کامل کشیدم فقط آکس بندی بامو نرسیدم..طبقه همکف جک معلول گذاشتم واسه طبقه اول و دوم هم یه نورگیر 3در4 گذاشتم تنها اشتباهم این بود که زیر فروشگاه چون سرگیر میشد باید چند تا پله میرفتیم پایین بعد تاسیسات و انباری و میذاشتیم که من یادم رفت اما ضوابط رمپ و پارکینگ و رعایت کردم و اون قسمت مشکل سرگیری نداشتم فقط انباریهامو دقت نکردم به نظرتون چقدر نمره کم میشه؟

منم جك استفاده كردم...آخه رمپ گذاشتن واس معلول خنده دار بود...خيلي طولاني ميشد...
من جاي پله 2.1 رفتم پايين...فكنم واس همينم طول رمپم زياد شد...و باعث شد زيرزمينم خوب از آب در نياد.....كاش پله ميزاشتم...وقتي فكر پله افتادم ك ديگه ديرشده بود...

mariiana

عضو جدید
من همه پلانامو کامل کشیدم.فقط برشمو نکشیدم.چند نمره داشت؟پلانامم میخوام با اتوکد بکشم بذارم اینجا در موردش نظر بدین

SBARZEGAR

عضو جدید

منم پلاناموو كامل كشيدم....برش نرسيدم...خيلي مديريت زمان لازمه ها....كاش همشو وقت كافي داشتيم بكشيم...........

SBARZEGAR

عضو جدید
من همه پلانامو کامل کشیدم.فقط برشمو نکشیدم.چند نمره داشت؟پلانامم میخوام با اتوکد بکشم بذارم اینجا در موردش نظر بدین[/QUOTE]

حتما بزارين...منم ميكشم...بحث كنيم وبيشتر از هم ياد بگيريم؟ اكي؟؟;)

SBARZEGAR

عضو جدید
دوستان
1-طول رمپ رو چند گرفتين؟
2- در ورودي پاركينگ به چه شكل قرار ميگيره؟؟ابتداي ورودي ؟؟قضيه سرگيريو چطور حل كردين؟؟چون 1.20 ارتفاع همكفه!!!
3-بنظرتون جك واس معلولين قبوله ابتداي ورودي يا نه؟؟
4- خواب طبقه دوم يكيشو شمال انداختم....دوتاشو جنوب؟

amin576

عضو جدید
مگه واسه معلولین شیب رمپ 8% نیست؟من حساب کردم با اون ضابطه که بعد از3متر 0.5 % از شیب کم میشه شد 15 متر و دو تا ورودی دادم یکی واسه معلولین یکی برای افراد عادی به نظرتون اشتباه کردم؟
بهینه ترین حالتش 6 متر هستش که 6.5 درصد میشه و 40 سانت ارتفاع میگیره که با 3 تا 6 متری میتونی به ارتفاع 1.20 برسی و طول رمپ کمتر از 18 متر نمیشه

m_uniquee

عضو جدید

دوست عزیزم جک هیدرولیکی تنها برای پارکینگ های بزرگ می باشد نه پارکینگ متوسط ...یک تا سه پارک=پارکینگ کوچک .سه تا 25 پارک=پارکینگ متوسط . 25 پارک به بالا=پارکینگ بزرگ طبق ضوابط مقررات ملی
هم رمپ معلول جواب میداد هم رمپ پارکینگ خودمم تاحدودی اشتباه کردم . کد همکف کمتر از 1.20 باید میگرفتیم

mariiana

عضو جدید
هر کاری می کنم یادم نمی آد دقیقا چطور کشیدم.ولی تقریبا تو این مایه ها شده.اندازه های زیرزمین و هم کف تقریبا دقیقه.ولی طبقه اول اصلا یادم نیست چند گرفتم اندازه هارو. پلان بام وطبقه دومم کشیدم تو امتحان ولی الان خسته شدم.فردا تو اتوکد می کشم می ذارمش.اشتباهی که انجام دادم یه کمی از اتاق تاسیساتم افتاده زیر پله های ورودی و آشپزخونه واحد جنوبیمو کوچیک گرفتم.من با اعتماد به نفس هر طبقه ای که میکشیدمو با مبلمان و آکس بندی و اندازه گذاری راپیدی می کردم.واسه همین یه چند تا اشتباه و که خواستم اصلاح کنم نشد.مثلا خواستم جای انباری ها و تاسیساتمو عوض کنم.به هر حال خوشحال میشم نظراتونو بدونم.

پیوست ها

• hamkaf.pdf
    32.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • zirzamin.pdf
    41.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

SBARZEGAR

عضو جدید
هر کاری می کنم یادم نمی آد دقیقا چطور کشیدم.ولی تقریبا تو این مایه ها شده.اندازه های زیرزمین و هم کف تقریبا دقیقه.ولی طبقه اول اصلا یادم نیست چند گرفتم اندازه هارو. پلان بام وطبقه دومم کشیدم تو امتحان ولی الان خسته شدم.فردا تو اتوکد می کشم می ذارمش.اشتباهی که انجام دادم یه کمی از اتاق تاسیساتم افتاده زیر پله های ورودی و آشپزخونه واحد جنوبیمو کوچیک گرفتم.من با اعتماد به نفس هر طبقه ای که میکشیدمو با مبلمان و آکس بندی و اندازه گذاری راپیدی می کردم.واسه همین یه چند تا اشتباه و که خواستم اصلاح کنم نشد.مثلا خواستم جای انباری ها و تاسیساتمو عوض کنم.به هر حال خوشحال میشم نظراتونو بدونم.

ببخشين اون دوتا انبارين طبقه همكف؟؟
چرا 5 تا انباري گذاشتين زيرزمين؟؟4تاخاستن.......

yusofadibmanesh

عضو جدید
بچها جک معلول یه جورایی شبیه دور زدن امتحان طراحی هست.
اصلا هدف این امتحان نشون دادن توانایی ما در زمینه طراحی هست
من بار سوم ام هست که دارم امتحان میدم.نمیخوام کسی رو ناراحت کنم ولی شما دیگه خیلی این امتحان را بچگانه فرض کردید
لازم نیست که تمام خواسته ها رو 100درصد تکمیل کنی تا قبول بشی.ولی حتما حتما حداقل باید 4 تا پلان ترو تمیز و منطقی بکشی تا قبولت کنن
طرح من هم شاهکار نیست ولی بهترین چیزی که ذهنم میومد توی اون وقت کم، رو کشیدم
دوستان خواهشا نظر بدید

طراحی آذر 92 من

amir joon

عضو جدید
اینم طبقه اولم.

خسته نباشید کلیتش خوبه ولی:
1.فضای خالی زیر مغازه؟
2.پارکینگ معلول؟
3.درب دود بند در زیر زمین بایستا بطرف داخل باشه!
4.دودکش موتور خانه؟
5.محل موتور جک معلول؟ (اینو دقیق مطمعن نیستم ک میخواد!!)
6.ستون وسط آسانسور؟
7.دسترسی لابی به حیاط؟
8.بهتر بود واحد بزرگه رو به جنوب باشه!
9.نسبت سطح آشپزخانه واحد شمالی به سالن مناسب نیست!!
10.داکت تاسیسات سرویس بهداشتی؟!!!
11. داکت کانال های کولر؟
چیزایی بود که خودم رعایت کرده بودم ولی تو کار شما ندیدم!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.