بررسی آزمون طراحي 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

e_s_h

عضو جدید
بچها جک معلول یه جورایی شبیه دور زدن امتحان طراحی هست.
اصلا هدف این امتحان نشون دادن توانایی ما در زمینه طراحی هست
من بار سوم ام هست که دارم امتحان میدم.نمیخوام کسی رو ناراحت کنم ولی شما دیگه خیلی این امتحان را بچگانه فرض کردید
لازم نیست که تمام خواسته ها رو 100درصد تکمیل کنی تا قبول بشی.ولی حتما حتما حداقل باید 4 تا پلان ترو تمیز و منطقی بکشی تا قبولت کنن
طرح من هم شاهکار نیست ولی بهترین چیزی که ذهنم میومد توی اون وقت کم، رو کشیدم
دوستان خواهشا نظر بدید

طراحی آذر 92 من

کارتون خوب شده خسته نباشید فقط بالکن تو واحداتون نذاشتین و اینکه برش طولی از آسانسور و پله خواسته بود شما پله رو افقی گذاشتین تو پلان..ارتفاع لابی رو گفته بود یک و بیست شما 5 تا پله گذاشتین..دسترسی معلول به اسانسور یکم دور شده عرضشم فکر میکنم یک و چهل میگرفتین بهتر بود..پلان طبقه دوم و نفهمیدم چطوریه

SBARZEGAR

عضو جدید
بچها جک معلول یه جورایی شبیه دور زدن امتحان طراحی هست.
اصلا هدف این امتحان نشون دادن توانایی ما در زمینه طراحی هست
من بار سوم ام هست که دارم امتحان میدم.نمیخوام کسی رو ناراحت کنم ولی شما دیگه خیلی این امتحان را بچگانه فرض کردید
لازم نیست که تمام خواسته ها رو 100درصد تکمیل کنی تا قبول بشی.ولی حتما حتما حداقل باید 4 تا پلان ترو تمیز و منطقی بکشی تا قبولت کنن
طرح من هم شاهکار نیست ولی بهترین چیزی که ذهنم میومد توی اون وقت کم، رو کشیدم
دوستان خواهشا نظر بدید

طراحی آذر 92 من

سلام..طرحتونو ديدم...بنظرم عالي بود....اما....
هيچكدوم از واحداتون تراس نداشت..و اين غير ممكنه در يه آپارتمان....البته طبقه دومتون چرا مبهمه؟؟؟روابط فضاييتون مشخص نيس...چنتا در ورودي دارين؟؟؟
ضمنا درورودي زيرزمين واس پارك كجاس؟؟نميشه ك باز باشه...؟؟!!!

yusofadibmanesh

عضو جدید
هيچكدوم از واحداتون تراس نداشت..و اين غير ممكنه در يه آپارتمان....البته طبقه دومتون چرا مبهمه؟؟؟روابط فضاييتون مشخص نيس...چنتا در ورودي دارين؟؟؟
ضمنا درورودي زيرزمين واس پارك كجاس؟؟نميشه ك باز باشه..
ضمنا درورودي زيرزمين واس پارك كجاس؟؟نميشه ك باز باشه...؟؟!!!
.؟؟!!!

1- قرار ندادن بالکن بخاطر کمبود وقت بود من میگم کارهای همدیگر رو چک کنیم که مشکل ناجور نداشته باشه
2-e_s_h جان گفته برش طولی که از راه پله و آسانسور رد بشه.هیچ ربطی به جانمایی آسانسور و پله نداره
3-ارتفاع لابی 1.2 هست.کدهاش رو هم توی امتحان زدم ولی فکر کنم توی امتحان 6 تا پله گذاشتم. مطمئن نیستم
4-دسترسی معلول به اسانسور یکم دور شده کاریش نمیشد کرد تازه طولش رو هم حدود 9.5 متر شد.خداکنه گیر ندن
5- قاعدتا باید برای در وروی پارکینگ، یک چیزی میگذارند.ولی توی طراحی های سالهای گذشته بچها، کسی چیزی ترسیم نکرده!
6-عرض رمپ معلول 120 گرفتم که فکر کنم حداقلش باشه.بیشتر از اون نه جا داشت و هم اینکه خیلی بد میشد

این ایراد ها و نقص ترسیم ها رو کم و بیش همه دارند.مهم اینه که طرح آدم اشکال ناجور نداشته باشه
من یک برش کامل هم کشیدم فقط پلهاش رو نکشیدم
بچها لطفا کارهاتون رو بگذارید.تنبلی نکنید.............................................................................................

طراحی آذر 92 من

آخرین ویرایش:

bahar-spring

کاربر بیش فعال
دوستان اگر پلان همکف برای زیرزمین مشکل سرگیری ایجاد کنه ولی خود پلان زیرزمین ایرادی نداشته باشه چه جور نمره میدن فقط همکفو کسر میکنن یا زیر هم زیرزمین و هم همکف نمرشون کم میشه؟

bahar-spring

کاربر بیش فعال
البته خودم بعید میدونم بخاطر مسئله سرگیری اصلا نمره ای بگیرم:cry::(

bahar-spring

کاربر بیش فعال
کسی میدونه چه چیزایی توی نمره دادنشون مهمه؟ چه چیزایی بذاریم توی قبولی تاثیر داره و چه چیزایی 100% باعث رد شدن میشه؟!

saghar_pooramin

عضو جدید
دوست عزیزم جک هیدرولیکی تنها برای پارکینگ های بزرگ می باشد نه پارکینگ متوسط ...یک تا سه پارک=پارکینگ کوچک .سه تا 25 پارک=پارکینگ متوسط . 25 پارک به بالا=پارکینگ بزرگ طبق ضوابط مقررات ملی
هم رمپ معلول جواب میداد هم رمپ پارکینگ خودمم تاحدودی اشتباه کردم . کد همکف کمتر از 1.20 باید میگرفتیم

پس کلا با این توصیف ها رد میشم امسال!:(خیلی ناراحتم!!!!ولی یک سوال کجا این قانون رو نوشته که استفاده از جک هیدرولیکی برای پارکینگ های بزرگه؟ما چند تا کار فرستادیم برای کانون که تایید شد از جک برای 8 پارکینگ هم استفاده کردیم ایراد نگرفتن

آخرین ویرایش:

mariiana

عضو جدید
ببخشين اون دوتا انبارين طبقه همكف؟؟
چرا 5 تا انباري گذاشتين زيرزمين؟؟4تاخاستن.......
توی هم کف دیدم لابیم خیلی بزرگ شده یه اتاق واسه سرایدار یا نگهبان گذاشتم.توی زیر زمینم 5 تا انباری گذاشتم.یکیش واسه سوپر مارکته.یکیشم بزرگتره برای واحد سه خوابه.

safoora

عضو جدید
سلام من وقتی از جلسه اومدم بیرون خیلی امیدوار بودم حداقل با 25 قبول شم آخه 4 تا پلان کامل کشیدم اما حالا که نظرات و طرحای بقیه رو می بینم به این نتیجه می رسم که یه بار دیگه هم باید تو این آزمون شرکت کنم...:cry::w04:

mana_memari

عضو جدید
1- قرار ندادن بالکن بخاطر کمبود وقت بود من میگم کارهای همدیگر رو چک کنیم که مشکل ناجور نداشته باشه
2-e_s_h جان گفته برش طولی که از راه پله و آسانسور رد بشه.هیچ ربطی به جانمایی آسانسور و پله نداره
3-ارتفاع لابی 1.2 هست.کدهاش رو هم توی امتحان زدم ولی فکر کنم توی امتحان 6 تا پله گذاشتم. مطمئن نیستم
4-دسترسی معلول به اسانسور یکم دور شده کاریش نمیشد کرد تازه طولش رو هم حدود 9.5 متر شد.خداکنه گیر ندن
5- قاعدتا باید برای در وروی پارکینگ، یک چیزی میگذارند.ولی توی طراحی های سالهای گذشته بچها، کسی چیزی ترسیم نکرده!
6-عرض رمپ معلول 120 گرفتم که فکر کنم حداقلش باشه.بیشتر از اون نه جا داشت و هم اینکه خیلی بد میشد

این ایراد ها و نقص ترسیم ها رو کم و بیش همه دارند.مهم اینه که طرح آدم اشکال ناجور نداشته باشه
من یک برش کامل هم کشیدم فقط پلهاش رو نکشیدم
بچها لطفا کارهاتون رو بگذارید.تنبلی نکنید.............................................................................................

طراحی آذر 92 من

یه مشکل ناجور هست اینجا به نظر من! تیر از تو رمپ معلول رد میشه

آخرین ویرایش:

mariiana

عضو جدید
خسته نباشید کلیتش خوبه ولی:
1.فضای خالی زیر مغازه؟
2.پارکینگ معلول؟
3.درب دود بند در زیر زمین بایستا بطرف داخل باشه!
4.دودکش موتور خانه؟
5.محل موتور جک معلول؟ (اینو دقیق مطمعن نیستم ک میخواد!!)
6.ستون وسط آسانسور؟
7.دسترسی لابی به حیاط؟
8.بهتر بود واحد بزرگه رو به جنوب باشه!
9.نسبت سطح آشپزخانه واحد شمالی به سالن مناسب نیست!!
10.داکت تاسیسات سرویس بهداشتی؟!!!
11. داکت کانال های کولر؟
چیزایی بود که خودم رعایت کرده بودم ولی تو کار شما ندیدم!!
ممنونم که با دقت کارمو بررسی کردین و نظر دادین.
1-توی هم کف دقیقا اون قسمت مغازه است با تراز +0/10 واسه همین تو زیرزمین اون قسمت رو خالی گذاشتم .
2-مگه پارکینگ معلولم میخواست؟؟آخه مگه به ازای هر 20 تا پارکینگ نباید یه پارکینگ معلول در نظر بگیریم؟
3-درب باکس راه پله و آسانسوره منظورتون؟؟ :(( به این نکته توجه نکرده بودم.
4-نذاشتم..یادم رفت .. :((
5-موتور واسه جک معلول ؟؟نمی دونستم!! :(( ولی سعی کردم جلوی جک معلول 1/40 در 1/40 خالی باشه.
6-اینو خودمم اصلا دوس نداشتم.ولی چون دقیقا باید سر اون 6 متری که بالای رمپ تو هم کف لابی شروع میشه ستون داشته باشیم مجبور شدم تو همون آکس بذارم!!کلا من با ستون گذاری مشکل دارم!
7-یادم رفت.آخر امتحان یادم اومد که دیر شده بود!!با راپیدم کشیده بودم!!
8-درسته.ولی به خاطر جای باکس پله و آسانسورم ورودیم اون قسمت افتاد.
9-آره.درسته.خودمم این اشتباه و فهمیدم.باید یه نور گیر میذاشتم پشت آشپزخونه و آشپزخونه رو انتهای سالن مینداختم.
10-تو پلانی که سر جلسه امتحان کشیدم رعایت کردم.
11-اینو نکشیدم :((
به نظرتون با این طرحم با توجه به این که بام و طبقه دومم کامل کشیدم و مقطع رو اصلا وقت نکردم بکشم قبول میشم؟؟

ukabeh

عضو جدید
بچه ها واسه نظام مهندسي يه استاد از تهران واسمون اومده بود كه قبلا مصحح امتحان نظام بوده...ميگفت توي نظام در همكف و زير زمين اختلاف ارتفاع نداريم و استفاده از جك درست نيست..هدف آزمون همين چالشهاست..واسه ارتفاع انبار و موتورخونه ميتونه كمتر باشه چون محل رفت و آمد نيست..

mana_memari

عضو جدید
هر کاری می کنم یادم نمی آد دقیقا چطور کشیدم.ولی تقریبا تو این مایه ها شده.اندازه های زیرزمین و هم کف تقریبا دقیقه.ولی طبقه اول اصلا یادم نیست چند گرفتم اندازه هارو. پلان بام وطبقه دومم کشیدم تو امتحان ولی الان خسته شدم.فردا تو اتوکد می کشم می ذارمش.اشتباهی که انجام دادم یه کمی از اتاق تاسیساتم افتاده زیر پله های ورودی و آشپزخونه واحد جنوبیمو کوچیک گرفتم.من با اعتماد به نفس هر طبقه ای که میکشیدمو با مبلمان و آکس بندی و اندازه گذاری راپیدی می کردم.واسه همین یه چند تا اشتباه و که خواستم اصلاح کنم نشد.مثلا خواستم جای انباری ها و تاسیساتمو عوض کنم.به هر حال خوشحال میشم نظراتونو بدونم.

عزیزم رمپ پارکینگت سرگیره

mana_memari

عضو جدید
بچه ها واسه نظام مهندسي يه استاد از تهران واسمون اومده بود كه قبلا مصحح امتحان نظام بوده...ميگفت توي نظام در همكف و زير زمين اختلاف ارتفاع نداريم و استفاده از جك درست نيست..هدف آزمون همين چالشهاست..واسه ارتفاع انبار و موتورخونه ميتونه كمتر باشه چون محل رفت و آمد نيست..

خانم شریفی نیا نفر اول سال 89 تو کلاساشون اصلا رمپ معلول و درس نمیدن و تاکید می کنن که به دلیل سر گیر شدن زیرش کلا غیر اصولی هست و خیلی از شاگردای سال های پیششون با همین رمپ معلول قبول شدن( امار 70 درصد). تو مبحث 1 هم به صراحت گفته هر جایی که ادم بخواد واردش بشه دیگه حداقل 2.05.

shab khanoom

عضو جدید
خانم شریفی نیا نفر اول سال 89 تو کلاساشون اصلا رمپ معلول و درس نمیدن و تاکید می کنن که به دلیل سر گیر شدن زیرش کلا غیر اصولی هست و خیلی از شاگردای سال های پیششون با همین رمپ معلول قبول شدن( امار 70 درصد). تو مبحث 1 هم به صراحت گفته هر جایی که ادم بخواد واردش بشه دیگه حداقل 2.05.

خوب اگه غیر اصولیه، پس شاگرداش چطوری رمپ و معلول و کشیدن و قبول شدن؟

shab khanoom

عضو جدید
این ارتفاع طبق ضابطه هستش؟

حداقل ارتفاع تجاری 2.4 است و در حالتیکه از 20 نفر بیشتر مراجع داشته باشه 3 ( که از هر دوش بیشتره)
برای حداکثر ارتفاع ضابطه ای وجود نداره. فقط نباید ارتفاع ساختمان از مقداری که اول مبحث 4 برای گروه های ساختمانی گفته بیشتر بشه (که من چک کردم بیشتر نبود)

safoora

عضو جدید
نه منظورم کف طبقه اول هستش ارتفاع تجاری رو چقدر گرفتید که کد طبقه اولتون رو بدست اوردید؟
من ارتفاع مفیدمو 4.5 گرفتم که با 10 سانت کف همکف و 40 سانت ارتفاع سقف کد طبقه اولم شد 5.00+ البته فکر کنم بهتر بود مفید 4.8 میگرفتم ما تجاریارو بخاطر بالکن تجاری 4.8 در نظر می گیریم اما سرجلسه یکی گفت ارتفاع مغازه باید 4.5 باشه منم همونو در نظر گرفتم.

saghar_pooramin

عضو جدید
من ارتفاع مفیدمو 4.5 گرفتم که با 10 سانت کف همکف و 40 سانت ارتفاع سقف کد طبقه اولم شد 5.00+ البته فکر کنم بهتر بود مفید 4.8 میگرفتم ما تجاریارو بخاطر بالکن تجاری 4.8 در نظر می گیریم اما سرجلسه یکی گفت ارتفاع مغازه باید 4.5 باشه منم همونو در نظر گرفتم.

من تو یکی از ضوابط شهرداری دیده بودم که ارتفع تجاری در کاربری مختلط مسکونی تجاری حداقل 5 متر هستش ولی باز خیلی مطمئن نیستم

ukabeh

عضو جدید
من فكر ميكنم چون ضوابط معلول رو ميخواست يكي از واحدها رو بايد بر اساس معلول طراحي ميكرديم يعني عرض راهروها و در به سمت بيرون بودن واحد و سرويس دسشويي واحد رو بايد رعايت ميكرديم و يك پاركينگ معلول ...ينفر گفته بود رمپ معلول رو دور مغازه چرخونده بود ...عجب مغزي داشته....چرا هيچكس اشاره نكرده...توي ضوابط تجاري براي تك مغازه بايد سه متر اول عقب نشيني داشته باشيم... و حداقل عرض چهار متر ...من چهار متر شد ولي داخل به داخل 3.60 شد يعني ديوارام رو كم كردم...ولي اگه به مغز منم ميرسيد كه رمپ رو دور فروشگاه بچرخونم حتما پلان خوبي ميشد...ولي با اينكه ميدونستم زير قسمت رمپ معلول بايد موتورخونه و انبار باشه ولي اينكار رو نتونستم بكنم...فقط ميخواستم چهارتا پاركينگم در بياد...فكرم سر جلسه ديگه كار نميكرد...مقطع هم نكشيدم...اسكلت بتني گرفتم واسه دهانه پاركينگ و راه پله...خدايايعني ميشه قبول شيم...اين بار سوم بود كه امتحان دادم...خسته شدم

وضعیت
موضوع بسته شده است.