بررسی آزمون طراحي 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

yusofadibmanesh

عضو جدید
چون دیگه همه جا از جک معلول استفاده میکنن.. طراحی رمپ معلول فقط وقت و جا میگیره

شما مثل اینکه اصلا فراموش کردی که هدف ما از امتحان طراحی، نشون دادن مهارت مان در زمینه طراحی و کیفیت نحوه حل مشکلات و محدودیت های پروژه است
خوب اگه اونجوری هست که شما میفرمایید،
برای امتحان یک مستطیل بکش، داخلش هم به فارسی بنویس یه پلان قشنگ :biggrin:

kaveh5

عضو جدید
خود رمپ به زور جا میشد حالا شما میگین ایست رمپ !!! جان خودتان دست بردارین
در شیراز (سر جلسه آزمون البته ساعت 12:30 ) در چند حوزه اعلام کردند ،که ایست قبل از شروع رمپ پارکینگ را نگیرید، ولی در حوزه آزمون من که در غرب تهران بود ،این موضوع به این مهمی را اعلام نکردند

architecttak

کاربر فعال
خب استفاده از بالابر خودش یه راه حل مناسبه که هم مساحت کمتری میگیره هم هوشمندانه ست هم اصولی تره!
ایست قبل از رمپ از الزامات نیست!

mariiana

عضو جدید
شما مثل اینکه اصلا فراموش کردی که هدف ما از امتحان طراحی، نشون دادن مهارت مان در زمینه طراحی و کیفیت نحوه حل مشکلات و محدودیت های پروژه است

این نظر من نیست دوست عزیز..منم پارسال یه ساعت وقت گذاشتم و رمپ معلول کشیدم.ولی امسال که پیش این استاد که هم طراح سواله هم مصحح کلاس رفتم گفت جک معلول.
یه معمار باید همیشه بهترین گزینه رو انتخاب کنه

shab khanoom

عضو جدید

خوب پس با این تحلیلی که شما داری باید یک ساختمان با مصالح بنایی طبق مبحث 8 طراحی می کردی ( با کلی محدودیت ). دوست عزیز علم پیشرفت کرده و الان دیگه دستگاهی مثل لیفت معلول یک چیز معمولی و کامل رایج است. بهتر است شما هم خودت رو با پیشرفت علم و تکنولوژی وفق بدی.
در ضمن گاهی خلاقیت و هوش، یعنی پیدا کردن یک جواب که به نظر خیلی ساده میاد. ولی خیلی وقت ها ماها فکر می کنیم مسایل باید از راه های خیلی پیچیده حل بشوند. مثلا درسته که شاید شما انتگرال بلد باشی ولی برای جمع 2+6 نیازی به استفاده از اون نداری!

yusofadibmanesh

عضو جدید
خوب پس با این تحلیلی که شما داری باید یک ساختمان با مصالح بنایی طبق مبحث 8 طراحی می کردی ( با کلی محدودیت ). دوست عزیز علم پیشرفت کرده و الان دیگه دستگاهی مثل لیفت معلول یک چیز معمولی و کامل رایج است. بهتر است شما هم خودت رو با پیشرفت علم و تکنولوژی وفق بدی.
در ضمن گاهی خلاقیت و هوش، یعنی پیدا کردن یک جواب که به نظر خیلی ساده میاد. ولی خیلی وقت ها ماها فکر می کنیم مسایل باید از راه های خیلی پیچیده حل بشوند. مثلا درسته که شاید شما انتگرال بلد باشی ولی برای جمع 2+6 نیازی به استفاده از اون نداری!

حرف شما کاملا منطقی و درست
ولی خداییش شما فکر نمیکنی که توی این امتحان جک معلول خیلی ریسکه؟
حالا اگه بگی جا نداشته باشه، درست.ولی خدا خیرت اون همه جا داشت که!
یکی از بچه ها Agin پلان کشیده به اون خوبی.اون وقت جک معلول نگذاشته!
این حرکت شما مثل اینه که روی میدان مین راه بری
به هر حال تا چند ماه دیگه جواب آزمون میاد و نتیجه رو می بینیم
امید وارم هر کسی که حقش هست قبول بشه

architecttak

کاربر فعال
حرف شما کاملا منطقی و درست
ولی خداییش شما فکر نمیکنی که توی این امتحان جک معلول خیلی ریسکه؟
حالا اگه بگی جا نداشته باشه، درست.ولی خدا خیرت اون همه جا داشت که!
یکی از بچه ها Agin پلان کشیده به اون خوبی.اون وقت جک معلول نگذاشته!
این حرکت شما مثل اینه که روی میدان مین راه بری
به هر حال تا چند ماه دیگه جواب آزمون میاد و نتیجه رو می بینیم
امید وارم هر کسی که حقش هست قبول بشه

دوست عزیز یه معمار خوب باید جرات ریسک داشته باشه!
بعدشم جا داشتن دلیل بر لقمه رو دور سر چرخوندن نیست!
و اینکه توی طراحی با این هزینه ها کاهش هزینه ها از اولویت هاست.;)

yusofadibmanesh

عضو جدید
دوست عزیز یه معمار خوب باید جرات ریسک داشته باشه!
بعدشم جا داشتن دلیل بر لقمه رو دور سر چرخوندن نیست!
و اینکه توی طراحی با این هزینه ها کاهش هزینه ها از اولویت هاست.;)

ببخشید که این رو میگم.ولی من بار سومه که دارم امتحان میدهم(مثل خیلی از بچهای اینجا)
شما بقیه دوستانی که رمپ معول گذاشتید.اگر قبول شدید یک درس خوب به من دادید ولی اگر نشدید این جمله خودت (یه معمار خوب باید جرات ریسک داشته باشه!)رو جلو دستت کپی پیست میکنم که هیچ وقت فراموش نکنی کجا و سر چی ریسک کنی یا نکنی:D

architecttak

کاربر فعال
ببخشید که این رو میگم.ولی من بار سومه که دارم امتحان میدهم(مثل خیلی از بچهای اینجا)
شما بقیه دوستانی که رمپ معول گذاشتید.اگر قبول شدید یک درس خوب به من دادید ولی اگر نشدید این جمله خودت (یه معمار خوب باید جرات ریسک داشته باشه!)رو جلو دستت کپی پیست میکنم که هیچ وقت فراموش نکنی کجا و سر چی ریسک کنی یا نکنی:D

مث اینکه نقل قول های منو از قبل نخوندی یا خوب متوجه نشدی! من خودم از مخالفین اجرای رمپ معلول بودممممم :eek:
و کار خودمو با بالابر حل کردم!

bajhdan

عضو جدید
مهندسین محترم نیازی به رمپ معلولین با اون طول نیست اگه ورودی رو با کدارتفاعی 10 میگرفتین یعنی ورودی ساختمان و تجاری در یک ارتفاع میشد یک رمپ 1.5 متری کافی بود.اینطوری دیگه اون مشکل حله.البته من خودمم برش وپلان بام نرسیدم فکر کنم نورگیرهم نمیخواد چون از دوطرف نورداشتیم

yusofadibmanesh

عضو جدید
مهندسین محترم نیازی به رمپ معلولین با اون طول نیست اگه ورودی رو با کدارتفاعی 10 میگرفتین یعنی ورودی ساختمان و تجاری در یک ارتفاع میشد یک رمپ 1.5 متری کافی بود.اینطوری دیگه اون مشکل حله.البته من خودمم برش وپلان بام نرسیدم فکر کنم نورگیرهم نمیخواد چون از دوطرف نورداشتیم
نه آقا گفته بود ارتفاع کف همکف 1.2 هست
سقف هم شکستگی نداره
عکسش رو لطفا بگذار من که متوجه نمیشم شما چی میگی؟!

yalda65

عضو جدید
دوستان حالا اینکه رمپ درسته یا جک درسته البته بحثی هست که باید حل بشه اما اینم دقت کنید که حدنصاب قبولی 50% هست. یکی از دوستان توی همین تاپیک بود فکر کنم؛ که میگفت دوستش اصلا کلا یادش رفته بوده رمپ و یا جک بگذاره و قبول شده. و یا خیلی هامون مواردی رو سراغ داریم که یکی دو تا از مدارک پروژه رو نکشیدن و قبول شدن.
اما نظر خودم این هست که جک نمیتونه درست باشه.چون توی مباحث معلولین اشاره ای بهش نشده.باز اگه با منبع معتبری میتونین درستی این موضوع رو تایید یا رد کنید خوب هست.

sara azadi

عضو جدید
دوستان حالا اینکه رمپ درسته یا جک درسته البته بحثی هست که باید حل بشه اما اینم دقت کنید که حدنصاب قبولی 50% هست. یکی از دوستان توی همین تاپیک بود فکر کنم؛ که میگفت دوستش اصلا کلا یادش رفته بوده رمپ و یا جک بگذاره و قبول شده. و یا خیلی هامون مواردی رو سراغ داریم که یکی دو تا از مدارک پروژه رو نکشیدن و قبول شدن.
اما نظر خودم این هست که جک نمیتونه درست باشه.چون توی مباحث معلولین اشاره ای بهش نشده.باز اگه با منبع معتبری میتونین درستی این موضوع رو تایید یا رد کنید خوب هست.
سلام دوستان من خودم اسفند 91 طراحی رو قبول شدم و برای ورود معلولین از رمپ استفاده نکردم دوستمون درست میگه معیار قبولی 50 درصده و طبیعیه که تو اون وقت کم نشه همه مسائل رو رعایت کرد چیزی که مهمه کیفیت طراحی شماست و رعایت ضوابط تا جایی که خطای فاحش نداشته باشی

architecttak

کاربر فعال

فک کنم این بد نباشه http://www.chizbook.com/1798/ضوابط-معلولین-جسمي-وحركتي-آيين-نامه/

dar be dar

عضو جدید
دوسته گرامی اینکه رامپ درسته یا نه هیشکس نمیدونه اما اصلا معیار قبولی نیست/امتحان بی قانونه و بی قانون تصحیح میشه و بی قانون نمره داده میشه اینقدر جک یا رامپو سرطان نکنید امتحان تمام شده/توکل به خدا مشکل اینه که قرار نیست این ازمون بالای 10 درصد قبولی بده/پس عین قرعه کشی میمونه اصلا نمیدونم تو این ازمون لعنتی چی درسته و چی غلط

dar be dar

عضو جدید
مث اینکه نقل قول های منو از قبل نخوندی یا خوب متوجه نشدی! من خودم از مخالفین اجرای رمپ معلول بودممممم :eek: و کار خودمو با بالابر حل کردم!
دوسته گرامی اینکه رامپ درسته یا نه هیشکس نمیدونه اما اصلا معیار قبولی نیست/امتحان بی قانونه و بی قانون تصحیح میشه و بی قانون نمره داده میشه اینقدر جک یا رامپو سرطان نکنید امتحان تمام شده/توکل به خدا مشکل اینه که قرار نیست این ازمون بالای 10 درصد قبولی بده/پس عین قرعه کشی میمونه اصلا نمیدونم تو این ازمون لعنتی چی درسته و چی غلط

dar be dar

عضو جدید
سلام ..من پست هاي قبل شمارو هم خوندم...اما....واقعا چكار بايد ميكرديم...؟؟
من ديگه گيج شدم....!!!
آخه خودم بشخصه پله واس انبارو تاسيسات نزاشتم و مثل شما طول رمپ وارتفاع رو بالا بردم...
بازم واقعا موندم....خيلي جالبه كسي ك قبول ميشه چي طراحي كرده...!!!!
شما طرحاتونو ميشه بزارين واس ما؟؟ممنون ميشم....

سلام
واقعا هیچ کاری از ما بر نمیاد انجام بدیم واسه قبولی جز خوش شانسی
من و چنتا از بچه های سایت خیلی سعی کردیم بچه ها جمع شن و متحد شیم که اگه تو ازمون یا هر قانونی بیخودی سر مونو بریدن بتونیم اعتراضمونو با قدرت به انجام برسونیم اما دریغ از .....
انقدر ازمون واسم عذاب شده که حال ندارم حتی یک لحظه بهش فک کنم و پلانامو بکشم بزارم اینجا.شرمندم فایلی ندارم

bajhdan

عضو جدید
میدونید تو طرح من تجاری و دستگاه راه پله وآسانسور در ارتفاع 10 سانتن ولابی کدارتفاعیش 120 که 6-7تا پله میخوره تا بیاد پایین به راه پله برسه.فقط همکف 24 تا پله داره که طبق قوانین نظام درسته(هرلاین 12تا)

bajhdan

عضو جدید
نه آقا گفته بود ارتفاع کف همکف 1.2 هست
سقف هم شکستگی نداره
عکسش رو لطفا بگذار من که متوجه نمیشم شما چی میگی؟!
میدونید تو طرح من تجاری و دستگاه راه پله وآسانسور در ارتفاع 10 سانتن ولابی کدارتفاعیش 120 که 6-7تا پله میخوره تا بیاد پایین به راه پله برسه.فقط همکف 24 تا پله داره که طبق قوانین نظام درسته(هرلاین 12تا)

sam_ali

عضو جدید
سمیرا

سمیرا

من می خواستم با جک حل کنم اونم یادم رفت بنویسم کلا ولی خدایی دستشون درد نکنه تو او عرض کم دیگه آرزویی برای براورده نشدن نذاشته بودن من تا 2 داشتم پلان حل میکردم هیچی نکشیده بودم نسبت به سال های پیش خیلی سخت بود 1 هفته کار داشت!!!!:redface:

ramin_archi62

عضو جدید
دوست عزیز دقیقا من هم رمپ معلول رو دور مغازه دور دادم از پشت باکس پله وارد لابی شدم.

ramin_archi62

عضو جدید
همکار گرامی در آزمون مقررات مبنا هست نه ضوابط شهرداری و افکار و استدلال من و شما.

nosh

عضو جدید
خسته نباشید اگه براتون مقدوره با کیفیت بهتر قرار دهید موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.