بحث و گفتگو- صنایع غذایی (برنامه ریزی،ادامه تحصیل،... )

bahar action

عضو جدید
کمک تارا خانوم این بود که از من در باره طبقه بندی پرسید منم مجبور شدم برای اینکه جوابشو بدم یه کم بخونم. کجاهای طبقه بندی مشکل داری ؟ اسمها و ویژگیهاشون حفظ نمیشه ؟
از وقتی که پست اول این صفحه رو زدی من خیلی خوب دارم راه میاُفتم. ایشالا قبول بشیم .
من امروز باز هم مشکل داشتم تا الان فقط 3 صفحه کربو هیدرات خوندم.
عصر هم میرم روی میکروبیولوژی.
خوش به حالت من که از روزی که این پستو گذاشتم هیچی نخوندم
آره میکروبم خصوصیاتشون یادم میره البته نه همه ولی خوب خیلی زیاد باید تکرار کنم
پارسال خیلی کم خوندم ولی 58 درصد زدم نپرس رتبه م چند شده که از خجالت آب میشم

bahar action

عضو جدید
کمک تارا خانوم این بود که از من در باره طبقه بندی پرسید منم مجبور شدم برای اینکه جوابشو بدم یه کم بخونم. کجاهای طبقه بندی مشکل داری ؟ اسمها و ویژگیهاشون حفظ نمیشه ؟
از وقتی که پست اول این صفحه رو زدی من خیلی خوب دارم راه میاُفتم. ایشالا قبول بشیم .
من امروز باز هم مشکل داشتم تا الان فقط 3 صفحه کربو هیدرات خوندم.
عصر هم میرم روی میکروبیولوژی.

Savant

کاربر بیش فعال

تو که عصرها بیکاری . حداقل روزی 5 ساعت بخون تا چشم به هم بذاری این 4 ماه هم گذشته . بعد که جواب اومد میای اینجا راست یه تاپیک میزنی و رتبه تک رقمیتو نشون همه میدی.
منم پارسال میکروب کمتر از تو زدم. 48 % . اصلا هم رتبم خوب نبود هرچند که مجاز شدم. ولی اینها که عیب و ایراد نیست چون ما که درس نخونده بودیم تا انتظار رتبه خوب داشته باشیم. ولی این چهار ماه تلافی همه وقتهای تلف شده عمرمون رو میکنیم ایشالله.

خوب من این عصری رفتم روی میکروب و دارم کم کم نامهای کپکها رو به خاطر میسپارم. البته زیاد نخوندم.

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
سلام من 1سال از فارغ التحصيليم ميگذره و اگه خدا بخاد حتما امسال به دلايل شخصي و خصوصي بايد قبول بشم و چون از ازاد فارغتحصيلم اصلا جزوهام بدرد نميخورن كمكم كنيد كه چجوري و چي بخونم از الان تابستون كه حتما قبول بشم خاهشا منابع 100% رو بهم معرفي كنيد چون اصفهان اصلا كلاس ارشد صنايع غذايي نداره ممنون از همكاريتون
سلام .. اگه ميخواي آزاد قبول شي من ميتوونم كمكت كنم دووسته عزيز ... ميتونم بهت كمك كنم طوري كه حتما قبول شي ... خودم امسال 42 شدم .. البته منتظره اعلام تكميل ظرفيتم كه 2 روزه ديگه معلوم ميشه .. ايميلم هست :
harad@ymail.com
به هر حال ... من علو تحقيقات درس خووندم و ميدوونم كياا سوالاي آزاد رو ميدن .. جزوه هاشوونم دارم ...

Savant

کاربر بیش فعال
من امروز کپها رو ادامه دادم. امروز از روی فریزیر خوندم و دارم کپکها رو تموم میکنم. اعتقاد دارم که میکروبیولوژی جی بهتر طبقه بندی رو شرح داده.

hamid rad

کاربر فعال صنایع غذایی
:cry:به نظرتون برای ارشد صنایع غذایی بهتره یا تغذیه؟بعد به نظرتون چرا؟
خب ميدووني كه تغذيه توو ايران 10 15 تا بر ميدارن خيلي سخته بخاطره اين بچه ها برا ارشد ميرن خارج از كشور ... ولي صنايع غذايي خب بازار كار بهتري داره و راحتتره .. راجبه صنايع غذايي اول اطلاعت بگير بعد تصميم بگير چه ميكني

bahar action

عضو جدید
اگه میتونی بهم یه کتاب عرفی کن که توش شرح آزمایشات شیمیایی و میکروبی مواد غذایی رو داشته باشه.
راستی تو چرا اول از کپکا شروع کردی به خوندن حجم باکتریا که بیشتر از کپکاست.
برا تکنولوژیا میخوای چی کار کنی؟

Savant

کاربر بیش فعال
اگه میتونی بهم یه کتاب معرفی کن که توش شرح آزمایشات شیمیایی و میکروبی مواد غذایی رو داشته باشه.
راستی تو چرا اول از کپکا شروع کردی به خوندن حجم باکتریا که بیشتر از کپکاست.
برا تکنولوژیا میخوای چی کار کنی؟

آزمایشات میکروبی و شیمیایی در کتب جداگانه آورده میشه. برای میکروبی این دو کتاب از همه بهتره : " آزمونهای میکروبی مواد غذایی " تالیف گیتی کریم. و " میکروب شناسی تشخیصی مواد غذایی " نویسندگان : حاجیه قاسمیان صفایی و فرخنده پورسینا. برای شیمیایی هم کتاب " روشهای متداول در تجزیه مواد غذایی " تالیف زیبا حسینی و " روش های آزمایش شیمیایی مواد غذایی " تالیف مرتضی مشایخ کتابهای خوبی هستند.

به دو دلیل از کپکها شروع کردم : اول اینکه در کتب مرجع از کپکها شروع کرده به توضیح و دوم اینکه من قبلا زیاد با باکتریها سر و کار داشتم و با یک دوره کردن همش به خاطرم میاد ولی کپکها و مخمرها اسامی پیچیده ای دارن و نیاز به صرف زمان بیشتر برای خوندن.

تکنولوژی لبنیات رو که به خاطر کارآموزیم این تابستون خیلی خوندم. تکنولوژیهای دیگه هم تا حدی کار کردم . کربوهیدرات و 30% میکروب رو که تموم کنم میرم روی ریاضی و تکنولوژی.

خوب امروز کپکها تموم شد و الان اسامی کپکها داره تو مخم چرخ میزنه ، تریکوتسیوم ، آسپرژیلوس ، پنیسیلیوم ، فوزاریوم ، آلترناریا .... دارم قاط میزنم !!، عصر دوباره کربوهیدرات رو ادامه میدم. الان برم اونهایی رو که خوندم دوره بکنم تا تثبیت بشه.

آخرین ویرایش:

fardin20011

عضو جدید
برای ارشد ، ریاضی یا زبان ؟؟؟؟؟

برای ارشد ، ریاضی یا زبان ؟؟؟؟؟

به نظر شما دوستان عزیز ، برای ارشد خوندن ریاضی راحت تره یا زبان ؟
من که تو هر دوتاشون مشکل دارم
برای خوندن چه کتابهایی پیشنهاد می کنین ؟

بالا