بایگانی (کارگاه ماکت سازی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

niloufary

کاربر فعال
دوستان من بالاخره بل مو ساختم تحويل دادم فقط عكس بلد نيستم بذارم!!!!!!
سلام
بچه هایی که می خوان عکس بذارن لطف کنن برن تو صفحه ی من یکی از دوستان توضیحات کافی رو داده که چه جوری عکس بذارید

*reihan*

عضو جدید
سلام دوستان
ارامگاه باباطاهر پروژه ي پايان ترم كارگاه مصالح وساخت منه.
درمورد كارم نظربديد.
ممنون ميشم ;)
url=http://picup.ir/share-389C_4B6B29AA.html]
[/url]www.picup.ir

آخرین ویرایش:

**mahsa**

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
درمورد كارم نظربديد.
ممنون ميشم ;)
[/url]www.picup.ir
سلام کارتون خیلی جالب شده میشه بگی برایه قسمتای پایین کارت از چی استفاده کردی:)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اینم درختام :

http://img5.tinypic.info/viewer.php?file=b868ju1x0bo1ztnqq6h7.jpg
یه نوع درختم با این روش خودم امتحان کردم که بعدا روش ساخت و عکسشو میزارم

حقیقتش صبح تحویل از بس خسته بودم و حالم بد بود نتونستم از درختا عکس بگیرم اما روش ساختش تفاوتی که با درختای بالا داره اینه که اومدم بعد از برش سیم به اندازه 10سانتی اون رو دور یه مداد پیچ.ندم تا فر بگیره
این طوری

درختم اینقد ناز شد
انتزاعی تر شد البته با گواش رنگش کردم اما جالب نشد برا همین پاکش کردم

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاممممممم

سلاممممممم

خب حالا که اینقدر اصرار داری حتما سفالی باشه چرا از خود سفال استفاده نمیکنی؟ اینجوری کاملا طبیعی هم میشه. اگه مشکل وزنشو هم داری میشه یه قالب اول دراورد و فقط یه لایه ی خیلی نازک از سفال روش کشید.
حالا چرا سفال؟

سلام دوست خوبم

اصول ساخت سفال ، کار زیاد سختی نیست . ولی اگر قصد ساخت خود سفال رو داری پایه از همون گل رس هست و آب . البته ترکیباتی هم داره که استفاده می شه زمانی که قراره کار بره روی چرخ سفالگری . سفال برای ساخته شدن نیاز به کوره داره . یعنی اگر هم قطعه ایی از مصالح اولیه ساختی می بایست برای پخته شدنش ، اون رو جایی ببری که کوره داشته باشن . معمولا آموزشگاههای سفال سازی اینکار رو می کنن و کوره هم دارن . اما اگر برای ماکت می خوای کار سفال انجام بدی ، توصیه من مصالح دیگه ایی هست .
برای ساخت سفال می تونی از سرب استفاده کنی !! سرب یه ماده فلزیه که به راحتی و در مای پایین حتی شعله گاز خونگی آب میشه و چنانچه بتونی برای کارت یه قالب ساده درست کنی به راحتی می تونی هر شکلی بخوای بهش بدی .
سرب شکنندگی نداره و سوهان می خوره . رنگ پذیره و فقط جرم حجمی زیادی داره و کمی سنگینه . ولی برای کارهایی با ضخامت کم فوق العاده جوابگو هست . به راحتی برای ساختن قوس و تاق و انحنا شکل می گیره . برای پیدا کردن سرب هم می تونی از ساچمه های تفنگ بادی استفاده کنی !! توی یک ملاقه بریزش و روی شعله گاز نگهش دار . اونوقت ببین که به چه راحتی آب میشه و چقدر ساده شکل می گیره .

سلام به دوستای گلم و یه دنیا از بابت راهنماییتون ممنونم ...امیدوارم اونجور که میخوام بشه ازتون واقعا تشکر میکنم..موفق باشین....:gol::gol::gol::gol::gol:

niloufary

کاربر فعال
سلام دوستان
درمورد كارم نظربديد.
ممنون ميشم ;)
[/url]www.picup.ir
سلام دوست جونم
با اینکه کارتو تو دانشگاه دیدم و خیلی خوشگل و تمیز شده بود ولی بازم ازت ممنونم که گذاشتیش
راستی دمه بابامم گرم بخاطر پلان

anom

عضو جدید
سلام
ممنون ميشم اگه هر كدوم از دوستاني كه عكسي از ماكتشون ميذارن در مورد مصالح ساختشم توضيح بدن;)

samijon

عضو جدید
ساده بودن ایراد کار نیست ....مهم اینه که مفهوم رو برسونه ...عزیزم ایکاش حجمش رو کم می کردی. بذار عکس ها کامل لود بشه ...چشم ...من نظرمو میگم...
سلام ممنونم از تاپیک های بسیار عالیت من سمانه هستم دانشجوی معماری .یه سوال ازت داشتم تو یکی از تاپیکات کتابهایی رو درمورد مفهوم مثل تقارن تعادل و ..... معرفی کردی برای ماکت سازی میشه اگر ممکنه دوباره این کتابارو واسم به id:samaneh_topolo
email:samaneh_topolo@yahoo.com میل کنی ممنون میشم اگر کمکم کنی.منتظره خبرت هستم.سمانه;)

samijon

عضو جدید
مرسی سامان جان خسته نباشی;)
به به حالا بریم سراغ نظر:thumbsup2:
اول میشه محور تقارن حجمت رو مشخص کنی؟ بگی تو چندمین عکسه؟:w02:
بعد اینکه لطفا حجم عکس ها تو کم کن ... تا صفحه زودتر بالا بیاد :w46:
بازم میگم خسته نباشید:)
لطفا محورتو مشخص کن تا ادامه بدم :que:
اگر هم احیانا محورت پیدا نشد ایرادی نداره بازم کارت جای بحث داره ...;)
خوب شده ;)
سلام دوسته خوب من تو این قسمت نتونستم کارارو ببینم تا مغهوم کلیو از رو شکل متوجه بشم اگه امکان داره واسم میل می کنی از طرفی خیلی دوست دارم بیشتر راجع به مفهومات تقارن تعادل بیشتر بدونم ممنون میشم اگه واسم بگی id:samaneh_topolo email-samaneh_topolo@yahoo.com:w27::crying2:

samijon

عضو جدید
سلام ...:) چرا نمیشه ...:smile:

اولش این که سازه همه جا وجود داره. حتی طبیعت هم برای عناصری که در آن خلق میشن و رشد می کنند سازه ای فراهم میکنه . می تونین سازه ی یه درخت رو در نظر بگیرین و یا سازه ی یه گل ارکیده رو ... تو طبیعت معمولا سازه ها مخفی نیستند و خودشون هم جزوی از فرم و معماری هستند به نحوی که جدایی شون امکان نداره ...
تلفیق معماری و سازه ترکیبی است از هنر ، ارزش های زیبا شناسی ، فناوری ، مصالح ، و رفتار آنها و عملکرد ، ساخت و نصب ( معمار مهندس ساختار صفحه ی 3!)
بعضیا می گن معماری ترکیبی از فناوری و هنره ... خب این فناوری می تونه به سازه مربوط بشه همچنین به تاسیسات و ... البته بحث ما در مورد سازه است .مثلا در کلیساهای دوران گوتیک ترکیب فناوری و زیبا شناسی به قدری کامل بود که جنبه های مربوط به ساخت از جنبه های معماری آن قابل تفکیک نبود ... یعنی فرم هاش هم دلیل معماری داشتن هم دلیل سازه ای ... بهترین منبع الهام از سازه های درست طبیعت ، حتی وجود خود انسانه ... سازه های طبیعت کمترین انرژی رو صرف می کنن
در ساختمان های امروزی که به هیچ یک از سبک های تاریخی وابسته نیستند حکم اصلی و نظریه ی برتر اینه که سازه نباید در پشت نمای ساختمون مخفی بشه
معماران نظرات متفاوتی در این مورد دارند مثلا گاها گفته میشه که سازه جزیی از معماریه ، معماری تماما شکل گرفته توسط سازه است و ...
حالا مثال: ایده های سازه ای که در ساخت پلها به کار گرفته می شوند می توانند به سادگی به معماری انتقال یابند

.همانگونه که در طراحی و اجرای بانک هنگ کنگ توسط فاستر و همکاران انجام شد...

اسکلت نمایان در ساختمان از آن جهت ظاهر می شود تا بتواند نوع سیستم باربری ساختمان را تحت تاثیر بارهای وارده و اینکه چگونه تنش های ایجاد شده را تحمل می کند نشان دهد . در حقیقت این سازه بارهای عمودی را مستقیما و به صورت فشاری تحمل می کنه ولی در برابر نیروهای ناشی از وزش باد با استفاده از سخت کننده های جانبی مقاومت می نماید. فقط معمار می تواند چنین سازه ای رو تصور کنه مانند پشت بندهای معلق و تاق های کلیساهای گوتیک یا حتی گنبد ها و تاقهای خودمون که هم جنبه ی معماری داشتند هم سازه ای ... و درک درستی از نیروها به ما می دن یا نمونه های مدرن اون که اشاره شد
تا حالا خیلی ماکت ساختیم اما دقت کردیم به سازه اش ؟ اصلا سازه ای داشته؟ یا پشت پوشش، همه چی مخفی شده ؟ حالا می خوایم همه چی رو نمایان کنیم مثل برج ایفل ...

از کلمه ی سازه و انتقال نیرو ها و ... فرار نکنیم می خوایم اسکلتی که می تونه نیروهاش رو تحمل کنه رو نشون بدیم ... به همین سادگی ...
می خوایم که حجممون خودش خودشو به طور کامل معرفی کنه ... می تونیم فقط سازه کار کنیم یعنی ترکیب بندی مون رو فقط با سازه نشون بدیم ، یا می تونیم پوششی داشته باشم و در نقاطی که مایلیم پوشش رو کنار بزنیم تا سازه اش دیده بشه ... کل مطلب همینه حالا اگه بازم سوالی داشتین بپرسین تا مطلب روشنتر بشه ...
می تونین از ستون ها، تیر ها ،کابل ها، طاق ها، سهمی ها ،بیضی ها و ... برای ایستایی کارتون استفاده کنین تنها کاری که باید بکنید اینه که فرم مد نظرتون رو به طور منطقی پابرجا کنید ... باور کنید سخت نیست
ستون ها و کابل ها مثل خط هستند تو ترکیب معماری ...
حالا این بخش سازه اش ...
وارد معماریش می شیم موضوع بخش معماریش آزاده هر چی رو که دوست دارین نشون بدین شاید موضوعی هست که خیلی دوست دارین روش کار کنین یا اگه نه هیچی به ذهنتون نمی رسه من چند تا موضوع پایین می گم یکیشو انتخاب کنین ...
پایدار - ناپایدار - منظم - نامنظم - ساده - بغرنج - وحدت - پراکندگی - صرفه جویانه – پرنقشی – مختصر گیری – مبالغه – قابلیت پیش بینی – ارتجال – پرتحرک – آرام - تلویح – بی پردگی – بی طرفی - تاکید – یکدستی – تنوع – واضح – محو – ترادفی – در هم – تکرار – سست پیوندی و...
موفق باشید...
ضمن اینکه بعضی موضوعات برای بیانشون و تاکید رو شون به متضادشون هم احتیاج دارن و بالا هم موضوعات دو تا دو تا متضادند اگه خواستین از این شیوه هم می تونین استفاده کنین . مثلا برای بیان تحرک می تونین تو حاشیه ی موضوع اصلی آرام رو هم نشون بدین تا به تحرک تاکید هم کرده باشین.
سلام.می خاستم راجع به موضوعاتی که بالا گغتی بیشتر بدونم می خام بدونم با این موضوعات چه جوری میشه طراحی کرد چه چیزیو چه فرمیو چه جوری میشه تو طرحمون به کار ببریم خاهش می کنم اگه امکان داره واست کمکم کن خیلی احتیاج دارم:cry:

samijon

عضو جدید
مرثی عزیزم..
اونا فوم... فکنم ضخامتش 5میل باشه..
شارلین جان ماکت های معماری داخلیات محشر بود میشه بگی از چه متریتای استفاده کردی یا کتابی راجع به ساخت این ماکتا نیست اگه کمکم کنی ممنون میشم.سمانه
id:samaneh_topolo
emai:samaneh_topolo@yahoo.com

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام مهندس جان
من ر شناختین؟؟؟؟؟؟؟(چشمک)
ماکتت فوق العاده ست . . .
ماشاللا...
دست مارم بگیر بابا...
از ته دل میگم که عالیه...
اصلا خود کار نشون میده که حرف نداره...
اون عکس سیاه و سفیدش از همه بهتر شده البته به نظر من . . .
تبریک میگم

معسار

عضو جدید
ماکت یخچال میبد یزد

ماکت یخچال میبد یزد

سلام دوستان این پروژه معماری اسلامی من و دوستام
خوشحال میشم نظر بدین
[/url][/IMG]

معسار

عضو جدید
[img]http://www.upic.ir/image-979D_4BB77A86.jpg[/url][/IMG]
][img]http://www.upic.ir/image-53ED_4BB77A86.jpg[/url][/IMG]

mahmoud007

عضو جدید
كارآموزي ماكت سازي

كارآموزي ماكت سازي

من خيلي علاقه مند به ياد گيري ماكت سازي هستم.لطفا مرا راهنمايي بفرماييد0912- حيدري3026740

Svevs

عضو جدید
سلام
دوستان این ماکت با چی ساخته بشه بهتر در میاد؟

شرمنده خیلی مبتدی هستم!
:heart:

آخرین ویرایش:

ایتوک

عضو جدید
سلام
دوستان این ماکت با چی ساخته بشه بهتر در میاد؟

شرمنده خیلی مبتدی هستم!
:heart:
اولش که همه اینجا دانشجوئیم و مبتدی.پس شرمنده نیستیم اگه بلد نباشیم.سعی میکنیم از هم دیگه یاد بگیریم.برا ساختن این میتونی برای صفحه اصلی اش از ورق الومینیوم استفاده کنی و از شبرنگ هم برای کارهای روی اش.(این نظر منه);)

z.banaei

عضو جدید
سلام خسته نباشی
خوبید؟
مطالبی که گذاشتید خیلی خوبه..........................:gol:;)
اما به فراتر از اینا نیاز دارم ترم اخر کارشناسی هستم و راندوی جالبی ندارم و ماکت سازی هم از اون بدتر اگه میشه یه کمکی بکنید تا زودتر شروع به کار کنم
ممممممنون

وضعیت
موضوع بسته شده است.