بایگانی (کارگاه ماکت سازی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ایتوک

عضو جدید
خوبه
واسه یک ترم1واقعا" عالیه
از بالسا خوب استفاده کردی و فرمش دادید
اما چسب کاریت یکم بد شده
بیس کارت چیه؟مقصود اون متریال سفید رنگه؟
جنسه جدولت چیه

ممنونم. اولین کار ماکتم بود. بیس کار از تخته سه لاست. چند تا تخته رو به هم چسبوندم و روی کار رو هم با گواش سفید رنگ کردم.

ایتوک

عضو جدید
استادمون گفته بود یه ایستگاه اتوبوس بسازیم منم از ایستگاهای اتوبوس دبی خوشم اومد.چند تا عکس گرفتم و طرحش رو کشیدم. سرعت نت که خوب شد میزارم که ببینید.

setareharchitect

عضو جدید
سلام. اگه منظور اون دوقسمت کناریه؛ اونها قسمت نگهبانی ورود و خروج اتوموبیلهاست.و وقسمت وسط که زرد رنگه محل عبور پیاده است.

تو ماکتت کف اون قسمتی که مقصودمه مشکیه و دیوارهاش 2تا پنجره گرد داره؟
فکر کنم محل عبور و مرور پیاده است اما نه جون باید محله عبور خانم ها و آقایون جدا باشه نگهبانی خانم ها و آقایون که جداست پس 2طرف محل عبور خانم ها و آقایونه که کنار نگهبانیه
می مونه قسمت وسط که جریانش چیه؟یعنی کاربریش چیه؟
محل عبور وسایل نقلیه رو هم من که ندیدم

ماکتتون فارسی بر نشده
خوب خمش نکردید (قسمت منحنی سقف)
لبه های کناری سقف که سعی کردید خم کنید به سمت پایین(قسمتهای انتهایی سقفه منحنی)درست خم نکردید پس دفرمه شده و نیمه شکستس
اما در کل برای یک ترم 2عالیه

ایتوک

عضو جدید
تو ماکتت کف اون قسمتی که مقصودمه مشکیه و دیوارهاش 2تا پنجره گرد داره؟
فکر کنم محل عبور و مرور پیاده است اما نه جون باید محله عبور خانم ها و آقایون جدا باشه نگهبانی خانم ها و آقایون که جداست پس 2طرف محل عبور خانم ها و آقایونه که کنار نگهبانیه
می مونه قسمت وسط که جریانش چیه؟یعنی کاربریش چیه؟
محل عبور وسایل نقلیه رو هم من که ندیدم

ماکتتون فارسی بر نشده
خوب خمش نکردید (قسمت منحنی سقف)
لبه های کناری سقف که سعی کردید خم کنید به سمت پایین(قسمتهای انتهایی سقفه منحنی)درست خم نکردید پس دفرمه شده و نیمه شکستس
اما در کل برای یک ترم 2عالیه
ممنون دوستم. قسمتی که میگی محل پیاده است.عمومیه. اون قسمتهایی که طوسیه محل عبور ماشینه. طرح جدا سازی خواهران و برادران رو تو قسمت پیاده رو ؛استادمون حذف کرد.گفت محل رفت و آمد پیاده رو یکی کنید قشنگتره.اون منحنی که خراب شده به خاطر اینه که دستم رو بد جوری با کاتر بریده بودم و میدونید که باید بالسا رو با آب جوش حالت داد.من هم آخر کاری با دست باند پیچی ماکتم رو تموم کردم.نا گفته نمونه که دستم رو هم با اب جوش سوزوندم. (ماکت به یاد ماندنیه من).

yakamoz

عضو جدید
عکس از ماکت

عکس از ماکت

این هم چند تا عکس از ماکت طرح 3و2 من با عناوین هتل و هنرستان معماری

yakamoz

عضو جدید
ممنون. گنبداشو که با چوب بالسا درست کردم . چند لایه بالسارو رو هم میچسبونم و با کاتر شبیه گنبد در میارم و بعد با سمباده می سابونمش. اگه دقت کرده باشین بالسای نازک ( 1mm , 0.6 mm) در جهت بافت هایی که داره به راحتی خم میشه و قسمتهایی که انحنا داره رو میشه به راحتی باهاش در آورد.

sazgar

عضو جدید
ممنون. گنبداشو که با چوب بالسا درست کردم . چند لایه بالسارو رو هم میچسبونم و با کاتر شبیه گنبد در میارم و بعد با سمباده می سابونمش. اگه دقت کرده باشین بالسای نازک ( 1mm , 0.6 mm) در جهت بافت هایی که داره به راحتی خم میشه و قسمتهایی که انحنا داره رو میشه به راحتی باهاش در آورد.
خیلی کارتون درسته;)
اونوقت چقد زمان برد این 2 تا ماکتتون؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ما برا طرح 3 فقط ماکت حجم خاستن ازمون ماله شما انگار اینطوری نبوده یاکاموز؟

yakamoz

عضو جدید
سلام دوست عزیز، استاد ما نمره مونو از 100 دادن که تنها 10 نمرش واسه ماکت بود ، یعنی 2 نمره:)

m.sepahizadeh

عضو جدید
سلام دوست عزیز، استاد ما نمره مونو از 100 دادن که تنها 10 نمرش واسه ماکت بود ، یعنی 2 نمره:)
واسه ما هم بهتر از این نبود ساخت ماکت سوئیت و دفترچه ی طراحی سوئیت شامل همه ی اطلاعات و اندازه ها (اطلاعات نویفرتی) که خلاصه و کامل باشه وشیت سوئیت رو هم باید میکشیدیم با پرسپکتیو داخلیش - یه المان هم باید طراحی میکردیم واسه خلیج فارس به همراه شیتش و نماهاش به غیر از ماکت های حجمی و پروژه هایی که در طول ترم باید انجام میدادیم . دفترچه ی خودم خیلی خوب بود بعدا هم خیلی به دردم می خورد ولی استادم به عنوان بهترین کار برداشتش!:gol:

setareharchitect

عضو جدید
بچه لطفا" اگه کاری با متریالهایی مثل پلکسی دارید بگذارید.همین طور متریالها جدید

MY WORLD

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه لطفا" اگه کاری با متریالهایی مثل پلکسی دارید بگذارید.همین طور متریالها جدید

من بین همکلاسیهام بودن کسایی که با پلکسی یا متریالای جدید کار کرده بودن.منتها من چون سر تحویل پروژه نبودم عکسی ازشون ندارم.بزار دانشگاه که رفتم اگر بود هنوز کاراشون عکس میگیرم میزارم اینجا.

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان.منم یه زمونی ماکت کار میکردم ولی دیگه کارنذاشت.
همتون توجه کنید دوستان
کسایی که اهل تبریز و اطرافن و کسایی هم که ممکنه راهشون به تبریز بیافته
بنده اکثر اساتید مجسمه سازی رو که ماکت هم خیلی خوب درست میکننو میشناسمو باهاشون دوستم .اگه خواستین هماهنگ میکنیمو میبرمتون بازدید به گارگاه هاشون .واقعا خیلی جالبن.ضمنا خودم هم حاضرم تکنیکهای حرفه ای ماکت سازی رو یاد بدم.آخرین ماکتم 12000 تیکه داشت.:gol:
خب میشه از ماکتاتون عکس بگیرینو و بزارین؟!:redface::gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.