بایگانی تالار مرمت بنا و احیا بناهای تاریخی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ارشیتکت86

عضو جدید
شما کدوم دانشگاهی؟ منم خیر سرم سراسری میخونم اینم وضعمونه! تو سر فصل این درس نوشته هفته ای 9 ساعت کلاسه که پایه معماری اسلامیه و باید با سازه های بناهای تاریخی آشنا بشیم مثلا فرق مقرنس و پتکانه رو بفهمیم و نوع قوس رو تشخیص بدیم و از این جور کارا! ولی کلاسای ما اگه تشکیل میشد کلا نیم ساعت بیشتر نبود که اونم کرکسیون مثلث بندی بود که به نتیجه هم نمیرسید! نمیدونم دانشگاههای دیگه وضع همینه یا نه!

من پیام نور یزد میخونم آره9 ساعت رسیده به 9 دقیقه:biggrin:بچه های ترم بالایی مون کلی چیز از این درس یاد گرفتن چندتاشون رسماتو میراث کار میکنند اما ما:(

استاد ما خیلی بلده آخه دانشگاه هنر تهران درس خونده:redface:اما حیف که وقت نداره بیاد سر کلاس :smile:(خدایی خیلی حالیشه منابعی که معرفی کرده توپه)کاش وقت میکرد یه ذره اطلاعاتشو به ما میداد

ما پلان+برش+دیاگرام+نور دهی +هندسه+فضاهای باز وبسته+پیمون کار کردیم شما کارت به کجا رسید؟
اگر کارتون تموم شد فایلا رو بگذارید:gol::gol::gol:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پیام نور یزد میخونم آره9 ساعت رسیده به 9 دقیقه:biggrin:بچه های ترم بالایی مون کلی چیز از این درس یاد گرفتن چندتاشون رسماتو میراث کار میکنند اما ما:(

استاد ما خیلی بلده آخه دانشگاه هنر تهران درس خونده:redface:اما حیف که وقت نداره بیاد سر کلاس :smile:(خدایی خیلی حالیشه منابعی که معرفی کرده توپه)کاش وقت میکرد یه ذره اطلاعاتشو به ما میداد

ما پلان+برش+دیاگرام+نور دهی +هندسه+فضاهای باز وبسته+پیمون کار کردیم شما کارت به کجا رسید؟
اگر کارتون تموم شد فایلا رو بگذارید:gol::gol::gol:

یکی از پروژه هام تموم شده فایلشم وقت کردم میذارم، من پلان نما مقطع سه بعدی با کد، وضع موجود بنا و بخشهای الحاقی، تاریخچه شکل گیری بنا و مالکیت بنا رو ارائه دادم.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عکساشم میزارممممممممممم
اما چون حمامه یه قسمتی از یه باغ بود از 4 طرف محصوره به دیوار
نمای خارجی نداره ماکتشو بسازیم
خیلی ناراحن شدم:w09: :w05:
ما پلان - نما - برش - پرسپکتیو از زوایای گوناگون - اسکیس و کروکی - موقعیتش در شهر و در برخورد با آثار باستانی دیگه - کلاژ - از اینایی کا کاغذ میزارن رو دیوار و بنا رو لمس می کنن - معرفی بنا - عکس - پلان معکوس که یه کوچولو سخت بود
اینا رو کار کردیم

ولی ما اینا رو که این زیر نوشته پریسا نفهمیدیم
فرق مقرنس:eek: و پتکانه رو بفهمیم و نوع قوس رو تشخیص بدیم :eek::eek:
اینا رو تو معماری اسلامی می خونیم فکر کنم
نه؟

ارشیتکت86

عضو جدید
ما پلان - نما - برش - پرسپکتیو از زوایای گوناگون - اسکیس و کروکی - موقعیتش در شهر و در برخورد با آثار باستانی دیگه - کلاژ - از اینایی کا کاغذ میزارن رو دیوار و بنا رو لمس می کنن - معرفی بنا - عکس - پلان معکوس که یه کوچولو سخت بود
اینا رو کار کردیم

ولی ما اینا رو که این زیر نوشته پریسا نفهمیدیم
فرق مقرنس:eek: و پتکانه رو بفهمیم و نوع قوس رو تشخیص بدیم :eek::eek:
اینا رو تو معماری اسلامی می خونیم فکر کنم
نه؟

wow:confused:پلان معکوسم کار کردی پس کارتون تمومه دیگه تحویلتون چه تاریخیه؟اره تو معماری اسلامی که4 واحدیه اینا رو داریم من چند تا جزوه خوب در مورد مقرنس پتکانه از استادمون گرفتم که خیلی قطوره میخونم نکات مهمشو بهت میگم
خوش به حالتون ما هنوز کلی کار داریم:(

ارشیتکت86

عضو جدید
آرشیو برداشت و مرمت بنا

آرشیو برداشت و مرمت بنا

آره استاد به ما گفت نقشه هارو ببرید تو ورد با اطلاعاتتون کنار هم قرار بدید نمونه کارای برداشتیم که بهمون نشون داد این جوری بود یعنی تو ورد بود آخه یه پروزه است دیگه
فقط نقشه که نیست عکس اطلاعات و.... این جور چیزا که تو کد وارد نمیکنیم

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام خسته نباشيد
اگه مي خواهيد فايل كد را به pdfتبديل كني موقعي كه از save مي كني تو قسمت پايين pdfرا انتخاب بكن .
movahedihadi@yahoo.com

نه منم فکر میکردم مثل فتوشاپه ولی اینطوری نیست یه نیگاه بنداز اتوکدای مختلفه مثل 2004و... pdfنداره

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
قول داده بودم تحویل برداشتمون که تموم شد عکساشو براتون بزارم اینجا

ببخشید که دیر شد

عکسایی که رفقا از کار گرفتن خوب از آب در نیومده من فقط چنتاشو تونستم انتخاب کنم که براتون بزارم

استاد که کارو برگردوندن حتما خودم عکس میگیرم میزارم اینجا

برداشتمون مربوط به حمام 1 باغ هست

بنا متعلق به دوره افشاریه هست

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
آقایون خانوما
اینم شیت برداشت ما
چون خبر شدم استادمون هنوز کارا رو ندیدن و احتمالا برگردوندن شیتا طول میکشه ترجیحا همون عکسا رو میزارم اینجا
خیلی هم بد نیس
چه میشه کرد
منتظرم نظراتتون رو ببینم
یه نوار 1.5 سانتی مشکی به انتهای هر شیت چسبونده بودیم استادمون گفتن مثله آگهی ترحیم شده آخه نه اینکه جلد کارمون مشکی بود نوار ها رو هم مشکی زدیم بعدش عوض کردیم شد آجری رنگ که اتفاقا خیلی خوشمل شد
ولی واسه کادر عکسا از نوار های زرشکی و مشکی استفاده کردیم
برای تزئین هم با خودکار ژله ای نقره ای و آجری روی کارا رو همین طوری که میبینین طراحی کردیم
به دل خودم که خیلی نشسته البته همه ی بچه ها خوب کار کرده بودن هممون کلی زحمت کشیدیم

حالا منتظر نظرات شمام مرسی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این دوتا رو هم خودم کشیدم
کاغذ چسبوندم به دیوار روشو با مداد نرم خط کشیدم
اولش فکر کردم این کار تخریب بنا رو به دنبال داره اگه هی تکرار بشه اما استادم گفتن باید بنا رو لمس کرد و ما بسی شادمان شدیم

این آخری هم که کلاژه

mm_engineer

عضو جدید
این دوتا رو هم خودم کشیدم
کاغذ چسبوندم به دیوار روشو با مداد نرم خط کشیدم
اولش فکر کردم این کار تخریب بنا رو به دنبال داره اگه هی تکرار بشه اما استادم گفتن باید بنا رو لمس کرد و ما بسی شادمان شدیم

این آخری هم که کلاژه

خیلی خوب و قشنگ دستتون درد نکنه این قسمتم که خودتون کارو لمس کردین خیلی خوشم اومد..موفق باشید..............;)

ارشیتکت86

عضو جدید
سلام وروجک جون خوش به حالت برداشتت تموم شد اره عالی شده ولی ما ما با شما

خیلی متفاوته:eek:ما قرار شد cdبه استاد تحویل بدیم ریزچیزایی که برداشت کردیمو

مینویسم بعدا خسته نباشی:gol:

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشی ... خوب شده
والا قرار بود منم کار برداشت از بنای تاریخی و مدرن رو بزارم اینجا ولی موقع تحویل دقیقه ی 90 تحویل دادیم و تنونستم ازش عکس بگیرم و استاد هم برنگردوندش.
سنتی مون خانه ی امیرنظام تبریز بود ... مدرن هم خانه ی روبی مال رایت.

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشی ... خوب شده
والا قرار بود منم کار برداشت از بنای تاریخی و مدرن رو بزارم اینجا ولی موقع تحویل دقیقه ی 90 تحویل دادیم و تنونستم ازش عکس بگیرم و استاد هم برنگردوندش.

خانه روبی رایت؟؟؟؟ببخشید چطور برداشت کردین؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خسته نباشی ... خوب شده

حیف شد من دوس داشتم کار برداشت بچه های باشگاه رو ببینم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها ما نمرمون شد 19.75
دو گروه هم ماکس شدن 20 گرفتن
راستی استادمون چنتا نکته گفتن حین دیدن کارا بد نیست شمام بدونین
گفتن سعی کنین از رنگ سیاه کمتر استفاده کنین (چون چنتا از کادر کار ما هم مشکی بود) گفتن رنگ سیاه آدم رو دپسرده میکنه
بیشتر با رنگای شاد موافق بودن مخصوصا وقتی مقوا سفید هست چون میدونین دیگه سفید رنگ خنثی هست همه ی رنگها بهش میاد
گفتن تو کلاژ خیلی حواستون به انتخاب و ترکیب رنگا باشه
بعدم گفتن نمره مهم نیست سعی کنین خلاقیت داشته باشین

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
:دی ... یه هفته نشد ؟؟ منتظریم هنوزا ... چشمک

منم قرار بود فایل کد کارمو بذارم ولی از اونجایی که استادم میخواد کارارو تو کتاب چاپ کنه اجازه نداد فایل رو آپلود کنم! هر وقت کتاب چاپ شد معرفی می کنم که برید بخرید!

مینا سلحشور

عضو جدید
رلوه

رلوه

همه میدونیم کلمه رلوه به معنی برداشت است و بیشتر در مورد بناهای تاریخی به کار میرود و شامل گرداوری تمام اسناد و مدارک و مطالعات میدانی و تهیه نقشه های دوبعدی و سه بعدی از یک بنای خاص میباشد...معنی لغوی این کلمه چیه؟ ریشه اش چیه؟از چه زبانی؟

hassanfadae

عضو جدید
سلام من دانشجوی ترم 7 کار آموزیم میراث فرهنگی سمنان بودم کارمون برداشت کشیدن نقشه های قسمتی از بازار سمنان بود تموم برداشتهام به روش مثلث بندی بود
اگر کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمکت کنم;)

عطر بارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما برداشتمون از گنبد علویان بود همشم خودم کردم هیچ هم گروهیام کمک نکردن و ما به روش مثلث بندی کار کردیم و هم همه چیزو باس با کد نشون میدادیم و هم روی یه شیت
من از کارم خیلی خوشم اومد ولی یادم رفت عکس بندازم و شدم 18 نیم

پانته

عضو جدید
سلام به همگی دوستان عزیز، یک فایل pdf که انواع رولوه و مراحلش رو با تصاویر و پلان ها به صورت کامل آموزش میده ، آپلود میکنم تو سایت ، امیدوارم به دردتون بخوره :gol:

منبع : کتاب برداشت از بناهای تاریخی نوشته امیر علی خلیلیان بروجنی

آقای مدیر محترم سایت ، جان هرکی دوست داری این مشکل آپلود رو حلش کنید، بک فایل 1 مگابایتی 15 دقیقه با اینترنت پرسرعت وقت میبره تا توی سرور باشگاه آپلود بشه !!! :surprised: :( :mad:
کی پس این مشکل حل میشه ؟:(

ممنونم عزيزم ازت....:heart::gol: واسه من خيلي مفيد بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.