[ بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال ] آموزش و پرسش و پاسخ >برنامه های [ Geo Office-FlexOffice-Leica Survey ]

sshayan59

عضو جدید
سلام آره منم به همین مشکل برخورده بودم رو ویندوز سون باز نمی شد اما تونستم راش بندازم بذار یکم فکر کنم ... وقتی سوروی آفیس رو نصب می کنین باید برین تو شاخه نصبش یه برنامه اگزه داره به نام coordinate editor روی اون کلیک راست کنین و مسیر زیر رو برین بلکه درس شه
Right click> Properties> capability>run this program at>win98>ok
حالا رو برنامه کلیک کنین بلکه باز شه.
اگه کارتون نشد برنامه تخلیه دوربینهای سندینگ خداییش کامل تر از لایکاست و کوردینیت ادیتور باحال تری هم داره و روی سون هم کار می کنه از اون استفاده کنین

سلام مشکل coordinate editor را بصورتی که میگم میتونید برای ویندوز7 حل کنید.من هر بار بعد از نصب ویندوز از این طریق مشکلم رو حل میکنم
حل مشکل coordinate editor در ویندوز 7
قبل از نصب برنامه ابتدا به مسر زیر رفته تغییرات لازم را ایجاد مینماییم و بعد
برنامه را نصب میکنیم
Start>control panel>user account>change user account control setting
در این صفحه باید نوار لغزان سمت چپ را به پایین ترین حد خود never notify برسانیم و ok میکنیم.سپس سیستم را ریست کرده و بعد برنامه را نصب می نماییم

sshayan59

عضو جدید

;)
سلام آره منم به همین مشکل برخورده بودم رو ویندوز سون باز نمی شد اما تونستم راش بندازم بذار یکم فکر کنم ... وقتی سوروی آفیس رو نصب می کنین باید برین تو شاخه نصبش یه برنامه اگزه داره به نام coordinate editor روی اون کلیک راست کنین و مسیر زیر رو برین بلکه درس شه
Right click> Properties> capability>run this program at>win98>ok
حالا رو برنامه کلیک کنین بلکه باز شه.
اگه کارتون نشد برنامه تخلیه دوربینهای سندینگ خداییش کامل تر از لایکاست و کوردینیت ادیتور باحال تری هم داره و روی سون هم کار می کنه از اون استفاده کنین

سلام مشکل coordinate editor را بصورتی که میگم میتونید برای ویندوز7 حل کنید.من هر بار بعد از نصب ویندوز از این طریق مشکلم رو حل میکنم
قبل از نصب برنامه ابتدا به مسر زیر رفته تغییرات لازم را ایجاد مینماییم و بعد
برنامه را نصب میکنیم
Start>control panel>user account>change user account control setting
در این صفحه باید نوار لغزان سمت چپ را به پایین ترین حد خود never notify برسانیم و ok میکنیم.سپس سیستم را ریست کرده و بعد برنامه را نصب می نماییم

shimtal

عضو جدید
انتقال داده از geo office به liecea

انتقال داده از geo office به liecea

سلام دوستان میشه راهنماییم کنید چطور میشه نقاط رو از geo officeبه liecea منتقل کنم ممنون میشم اگه سریعا راهنماییم کنین .مرسی

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

mrir65

عضو جدید
من با یه TCR407 واسه تخلیه
job
هام به مشکل خوردم.
وقتی می خوام Measurement Data از job ام رو روی سیستم کپی کنم. توی قسمت فرمت فقط فرمت idex و gsi وجود داره ! در صورتی
که قبلا فرمت های دیگه ای مثل X Y Z هم وجود داشت !
حالا می خوام ببینم که چطور می تونم با فرمت xyz تخلیه کنم !؟
فرمت تخلیه xyz رو برام بذارید و نحوه اجرای فرمت در داخل برنامه
ممنون

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
من با یه TCR407 واسه تخلیه
job
هام به مشکل خوردم.
وقتی می خوام Measurement Data از job ام رو روی سیستم کپی کنم. توی قسمت فرمت فقط فرمت idex و gsi وجود داره ! در صورتی
که قبلا فرمت های دیگه ای مثل X Y Z هم وجود داشت !
حالا می خوام ببینم که چطور می تونم با فرمت xyz تخلیه کنم !؟
فرمت تخلیه xyz رو برام بذارید و نحوه اجرای فرمت در داخل برنامه
ممنون

سلام
یک سری فرمتها روی دوربین بوده که شما اشتباها پاکشون کردین!
باید فایلهای فرمت رو از اینترنت پیدا کنین و تو شاخه فرمت دوربین کپی کنی
http://www.engineeringsurveyor.com/utilities/leica_formats.htm

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mrir65

عضو جدید
سلام

مرسی
ببینیم میشه
همین لینکی که دادی رو دانلود میکنم ببینم جواب میگیرم
ممنون

mrir65

عضو جدید
سلام

مهندس این فرمت ها توضیحات نداره؟
رو اینترنتم هر چی گشتم نبود
میخوام p,x,y,z,de داشته باشه
میتونی پیدا کنی

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
http://www.engineeringsurveyor.com/software/leica_formats.zip

رو دانلود کنین فایل P_X_Y_Z_C.FRT رو بریزین تو دوربین

اگه نهایتا موفق نشدین یه دوربین دیگه مشابه دوربین خودتون پیدا کنین و از فرمتهای اون استفاده کنین مدل دوربینتون چیه؟

مهندس این فرمت ها توضیحات نداره؟
رو اینترنتم هر چی گشتم نبود
میخوام p,x,y,z,de داشته باشه
میتونی پیدا کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

semosave

عضو جدید
سلام .
در کد گذاری با توتال سندینگ کدها همراه نقاط دیده نمیشن . لطفا من را راهنمایی کنید .

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام .
در کد گذاری با توتال سندینگ کدها همراه نقاط دیده نمیشن . لطفا من را راهنمایی کنید .
سلام
منم درگیر همین مشکل هستم. اما از هرکی پرسیدم میگن کدها رو تخلیه نمی کنه! باید اسم نقاط رو با کدش نامگذاری کنی (J1,J2,... W1,W2,...)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

free surveyer

عضو جدید
سلام احسان عزیز
من م TS02 دارم هرکاری میکنم نمیتونم با برنامه leica geo office

نقاط رو وارد کنم .میتونی روشی که با کد گفتی رو برام کامل توضیح بدی

راستی توی فایل ضمیمه فایل اکسلی نبود
خیلی ممنون
نقاط بببیبلربزطsds
سری Ts با leica geo office سازگار نیستن، باید با Flex Office کار کنید.

m.nasri

عضو جدید
با عرض سلام خدمت شما مهندسین
آقا احسان من این برنامه رو گرفتم ولی متاسفانه نتونستم باهاش کار کنم.اگر امکان داره روش کار رو به صورت مفصل توضیح بدین(از ابتدا تا انتها)
قبلا از همکاری شما کمال تشکر را دارم.
:gol::gol::gol:

NOKIA101

عضو جدید
چگونه می توان در اتوکد2012 از چندين نقطه به صورت جدول ليست مختصات گرفت

چگونه می توان در اتوکد2012 از چندين نقطه به صورت جدول ليست مختصات گرفت

سلام،برای من يه مشکل پيش اومده من در حدود30نقطه دارم مي خوام به صورت جدول در کنار نقاط ام به صورت. يکدفعه ليست مختصات بگيرم و در پلان نمايش بدهم

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام،برای من يه مشکل پيش اومده من در حدود30نقطه دارم مي خوام به صورت جدول در کنار نقاط ام به صورت. يکدفعه ليست مختصات بگيرم و در پلان نمايش بدهم

با سلام ..............

1- دوستمون مهندس آجامی مطلبی رو در این خصوص تهیه کردند....................... که می تونید از این لینک دانلود کنید.......................................لینک مطلب
2- در خصوص درج جدول از مختصات در اتوکد اطلاع زیادی ندارم اما در سیویل تری دی امکانات قابل توجهی گذاشته شده که کار رو بسیار تسهیل نموده .............................. بدرود.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
در قسمت کامند لاین اتوکد دستور DX رو وارد کنید و به سوالاتی که از شما می پرسه به دقت جواب بدید. بهتره فایلتون رو خلوت کنید تا سوالات کمتر باشه. نتیجه کار یه جدول از لیست مختصات میشه!

book101

عضو جدید
چگونه وارد کردن مختصات از کامپيوتر به دوربين توسط Leica geo office

چگونه وارد کردن مختصات از کامپيوتر به دوربين توسط Leica geo office

سلام،چه جوری مي تونم یک سری مختصات نقاط رو از رايانه به دوربين لايکا وارد کرد با برنامه geo office

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
1- نقاط رو تواتوکد با دستور پلی لاین Polline به هم وصل کنید.
2-از پلی لاین list بگیرید. متن حاصله رو در اکسل پیست کنید
3-و اون رو به صورت xyz ویرایش کنید.
4-اطلاعات رو در محیط اکسل مانند ژئوآفیس پیست کنید
5- و خروجی GSI بگیرید.
6-GSI رو بریزید رو دوربین.

حالا بگید دقیقا رو کدوم مرحله مشکل دارید

book101

عضو جدید
سلام،خوب با پلی لاين نقاط رو به هم وصل مي کنيم و بعدش ازش ليست می گيريم و از xyzليست گرفته شده کوپی کرده تو اکسل پيست کرده بعد تو اکسل چجوری فرمت gsiبگيرم اين فرمت تو اکسل پيدا نمی کنم(اطلاعات رو در محيط اکسل مانند ژعوافيس پيست کنم و بعدش خرنجی gsi بگيرم رو ميشه بيشتر توضيح بديد ممنون)

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
اطلاعات رو تو اکسل مرتب می کنین تا به صورت XYZ جداگانه در خونه های خودشون در بیاد بعد این اطلاعات رو در برنامه ژئوآفیس که محیطی مانند اکسل داره پیست می کنین!

book101

عضو جدید
چجوری ميشه چندين نقطه رو با اسماشون از اکسل آورد تو اتوکد؟

چجوری ميشه چندين نقطه رو با اسماشون از اکسل آورد تو اتوکد؟

سلام،خسته نباشيد بچه ها،چجوری ميشه چندين نقطه رو به همراه اسم هاشون از اکسل آوز تو اتوکد.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
جندین روش هستش:
روش اول استفاده از اتوکد Civil3D که اصلا مخصوص همین کاره و ابزارهایی داره برای وارد کردن لیست نقاط با اسمهاشون، توضیخاتشون، اونا رو لایه بندی می کنه و با هر فرمتی که دوست داشته باشید نمایش میده و یا برنامه های مشابه Civil مثه لند و اس دی آر
روش دوم استفاده از دوربین توتال لیکا! نقاط رو بریزید رو دوربین و بعد خروجی DXF بگیرید.
روش سوم من خودم چون در روز سرو کارم زیاد با این مسئله هستش نشستم برنامه این موضوع رو نوشتم یعنی اکسلی که Save as DXF میکنه! اگه متمایل بودید با هم کنار میایم!

hajizaki

عضو جدید

سلام
کافیه در محیط اتوکد دستور list را تایپ کنید از شما object می خواهد چون ابجکتهای شما نقطه است لایه های دیگر را خاموش کرده و سپس لایه نقطه رو سلکت آل می کنیم در انتها اینتر را زده و حالا مختصات اعم از طول و عرض و ارتفاع برای ما به نمایش در می اید

book101

عضو جدید
ممنون ميشم برام بزاری تو سايت،روش دومی ما ريختيم تو دوربين بعدش خروجی گرفتيم،بعد بايد چکار کرد ،کاری نبايد کنيم،همون notepadرو کوپی پيست کنم تو کد،ميشه بيشتر توضيح بدی تشکر

book101

عضو جدید
ممنون ميشم برام بزاری تو سايت،روش دومی ما ريختيم تو دوربين بعدش خروجی گرفتيم،بعد بايد چکار کرد ،کاری نبايد کنيم،همون notepadرو کوپی پيست کنم تو کد،ميشه بيشتر توضيح بدی تشکر

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نقاط رو که ریختید روی دوربین موقع تخلیه با فرمت DXF تخلیه کنید. البته روی دوربین های لیکا من این فرمت رو دیدم و شاید دوربین شما این فرمت رو برای تخلیه نداشته باشه. فرمت DXF درواقع فرمت یه جور فایل DWG هستش که تو کد به راحتی باز میشه.
اگه کارتون یکی دو مرتبه س بفرستید واستون DXF کنم.

sshayan59

عضو جدید
فرمتهای تخلیه دوربین لایکا

فرمتهای تخلیه دوربین لایکا

سلام به مهندسین گرامی
کسی فرمتهای تخلیه دوربین لایکا407 راو داره به ما هم بده؟اگه دارید کمک کنید

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
Leica Total Station Format L6342231400711.jpg

با سلام .........

دانلود فرمتهای توتال لایکا........................... .....................لینک دانلود

m674_Download.png

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام .
میشه بیشتر راجب این فرمت ها و کارشون برامون توضیح بدید؟

با سلام ...........

پس از اینکه یک زمین رو برداشت می کنیم .......................... حالا باید اطلاعات دوربین رو به سیستم انتقال بدیم ........................... که با استفاده از نرم افزار های موجود این کار انجام میشه ........مثل...... LEICA FlexOffice ................... حالا هنگام تخلیه باید نوع فرمت رو انتخاب کنیم ............مثلا میخوایم فرمتی که از توتال تخلیه میشه .............فرمت dxf ............باشه .............که ببریم تو اتوکد و کاراشو انجام بدیم .....................یا اینکه نقاط xyz رو فقط از دوربین می خواییم که با فرمتهای idx ، xyz میشه از سیستم خارج نمود.................و نمونه های دیگه..........................

حالا چطور این فرمتهای رو به داخل دوربین بریزیم ........................................... پس از برقرار ارتباط با دوربین فایلهای مورد نظر رو انتخاب می کنیم ..............و در داخل پوشه فرمت دوربین وارد میکینم ................................... بدرود.

sds.jpg

آخرین ویرایش:
بالا