[ بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال ] آموزش و پرسش و پاسخ >برنامه های [ Geo Office-FlexOffice-Leica Survey ]

arjmand2008

عضو جدید
سلام خدمت شما ایا یه نرم افزار سراغ دارین که با اون بشه با اطلاعات دوربینهای نقشه برداری در اتوکد کار کرد چون من یه دوربین LEICA دارم که دوربین به من یک فایل میده که در اون فایل تمامی نقاط که که برداشتم مختصاتش ذخیر شده حالا چون من اون نرم افزار رو ندارم مجبورم به صورت دستی کل نقشه رو که حدود ده کیلومتر هستش باید به صورت دستی در اتوکد بکشم خالا سوالم اینه که من از یکی شنیده بودم که یه پلاگین بر اتوکد هستش که میتنه این نقاط رو خونده و نقشه اونو بکشه می خواستم بپرسم شما این پلاگین رو دارین؟
البته یه نمونه از اطلاعات ایندوربین در ایتجا گذاشتم

پیوست ها

• Copy of Copy of AGBABA_24_5.txt
    125 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش توسط مدیر:

RaHNaVaRD

عضو جدید
سلام خدمت شما ایا یه نرم افزار سراغ دارین که با اون بشه با اطلاعات دوربینهای نقشه برداری در اتوکد کار کرد چون من یه دوربین LEICA دارم که دوربین به من یک فایل میده که در اون فایل تمامی نقاط که که برداشتم مختصاتش ذخیر شده حالا چون من اون نرم افزار رو ندارم مجبورم به صورت دستی کل نقشه رو که حدود ده کیلومتر هستش باید به صورت دستی در اتوکد بکشم خالا سوالم اینه که من از یکی شنیده بودم که یه پلاگین بر اتوکد هستش که میتنه این نقاط رو خونده و نقشه اونو بکشه می خواستم بپرسم شما این پلاگین رو دارین؟

سلام
من خودم قبلا همین مشکل رو داشتم شما باید یا از برنامه Land استفاده کنید یا ابتدا داده ها رو بدید به برنامه SDR Map بعدا خروجی این برنامه با یه پسوند به خصوص رو اتوکد میتونه بخونه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

netspyking

عضو جدید

با سلام

خود شرکت Leica یک سری محصولات نرم افزاری داره که من چند تا رو دارم ...یه نگاهی به اینجا بنداز :

http://www.leica-geosystems.com/corporate/en/products/software/lgs_3253.htm

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sevynaz

عضو جدید
سلام
برای اینکه داده هاتو از دوربین خارج کنی اگه سوکیاباشه از برنامه SDR MAP می تونی بیرون بریزی (برنامه ی SDR MAP ابتدا برای خروجی داده سوکیا طراحی شده بود که بعدا گسترده شد و به عنوان نرم افزار مورد استفاده قرار گرفت)
ولی در مورد لایکا یک CD همراه دوربین هست که شامل برنامه ای است که کلا برای دوربینها و GPS لایکا استفاده می شه از اون می تونی داده هاتو از دوربن خارج کنی و بعدا در اتوکد فراخوانی بکنی یا تو "land"

msc87

عضو جدید
leica geo office

leica geo office

سلام
برای اینکه داده هاتو از دوربین خارج کنی اگه سوکیاباشه از برنامه SDR MAP می تونی بیرون بریزی (برنامه ی SDR MAP ابتدا برای خروجی داده سوکیا طراحی شده بود که بعدا گسترده شد و به عنوان نرم افزار مورد استفاده قرار گرفت)
ولی در مورد لایکا یک CD همراه دوربین هست که شامل برنامه ای است که کلا برای دوربینها و GPS لایکا استفاده می شه از اون می تونی داده هاتو از دوربن خارج کنی و بعدا در اتوکد فراخوانی بکنی یا تو "land"
سلام
این نرم افزاری که دوستمون بهش اشاره کرد:
leica Geo office
که اگر بتونم براتون آپ میکنم....

msc87

عضو جدید
Leica Geo Office v7

Leica Geo Office v7

سلام
این نرم افزاری که دوستمون بهش اشاره کرد:
leica Geo office
که اگر بتونم براتون آپ میکنم....

سلام
این همون نرم افزار Leica Geo Office هستش
که میتونید از لینک زیر دانلود کنید

Leica Geo Office v7

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ali_satsat

عضو جدید
آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال با نرم افزارهای (Geo Office-FlexOffice-Leica Survey)

آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال با نرم افزارهای (Geo Office-FlexOffice-Leica Survey)

سلام مهندس
من چند وقتی که با دوربین توتا استیشن leica 407
کار میکنم میخواستم بدونم کتاب یا cd اموزشی در این رابط هست
در رابطه با نحوه وارد کردن فایل نقاط به دوربین (برای پیاده کردن نقاط)

msc87

عضو جدید
سلام

سلام

سلام مهندس
من چند وقتی که با دوربین توتا استیشن leica 407
کار میکنم میخواستم بدونم کتاب یا cd اموزشی در این رابط هست
در رابطه با نحوه وارد کردن فایل نقاط به دوربین (برای پیاده کردن نقاط)
سلام دوست عزیز
من کتابی با این عنوان ندیدم، ولی وارد کردن نقطه به دوربین خیلی راحته
این کار رو با همون نرم افزار Leica geo office میشه کرد. فقط لیست نقاطت رو باید مرتب کنی و با درگ دراپ کردن تو نرم افزار وارد دوربین بکنی....

ali_satsat

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من کتابی با این عنوان ندیدم، ولی وارد کردن نقطه به دوربین خیلی راحته
این کار رو با همون نرم افزار Leica geo office میشه کرد. فقط لیست نقاطت رو باید مرتب کنی و با درگ دراپ کردن تو نرم افزار وارد دوربین بکنی....

سلام مهندس
من در رابطه با دوربین توتال تازه کارم میخواستم
نحوه وارد کردن فایل نقاط به دوربین (leica 407)
را مرحله به مر حله شرح بدهید خیلی ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

msc87

عضو جدید
سلام مهندس
سلام
من خیلی وقته fieldwork کار نکردم و دست به دوربین نزدم ولی جزئیاتش رو نگاه می کنم و بهتون میگم
ولی تا جایی که من یادمه اینطور بود که فایل نقاط رو به صورتXYZ مرتب میکردی و می بردی تو Notepad بعد هم فقط با یک درگ دراپ کردن فایلتون از پنجره سمت راست به پنجره سمت چپ نقاط وارد میشد....
امتحان کن ببین مشکل داره یا نه!!!!
اگه مشکلی بود بگو تا دوباره چک کنم...

موفق باشید :gol:

msc87

عضو جدید
یک روش دیگه

یک روش دیگه

سلام مهندس

یک روش دیگه که خوب اصولیتر از قبلی است به صورت زیره:

1- فایل نقاطت رو در اکسل مرتب میکنی
2- وارد قسمت coordinate edition نرم افزار Lieca Geooffice بشو
3- حالا باید یک صفحه مشابه صفحه اکسل برات باز شده باشه
4- حالا نقاط مرتب شده رو از اکسل انتخاب کرده و کپی پیست میکنی تو اونجا
5- بعد این فایل رو ذخیره میکنی
6- حالا از همون صفحه اصلی نرم افزار که هم به درایوهای سیستمت و هم به پورتهای دوربینت دسترسی داری، وارد شو و فایل مورد نظرتو انتخاب کن و وارد دوربین کن

من روش قبلی رو باید امتحان کنم چون مطمئن نیستم و در حال حاضر دوربین هم دم دست ندارم. شما بهتر از روش دوم استفاده کنید....

موفق باشید:gol:

ali_satsat

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید وتشکر
دو تا سوال داشتم
1-انتقال نقاط به دوربین از data Exchange Managerسپس ازCF-Card
انجام میشه.
2-می خواستم بدونم اگر اشتباهی این کارها رو انجام بدم اسیبی به دوربین
وارد میشه یا خیر (هنگ کردن و ...)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mehdi ghaffary

عضو جدید
دو تا سوال داشتم
انجام میشه.

سلام مهندس
همه لايكاها تقريبا 90درصد كاركردشون شبيه همه اگه توسايت بري ونحوه كاركردشو سرچ كني ميتوني تخليه و دادن نقاط به دوربين و ... روپيداكني
موفق باشي

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rash1

عضو

سلام دوست من منظورت اینکه بتونی نقاط را تو اتوکد پیاده کنی اگه منظورت اینه میتونی در هنگام تخلیه با فرمت کد تخلیه کنی اگه نداشته باشی هم میتونی تو اکسل برنامه نویسی کنی وانتقال بدی که به راحتی انجام میشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

882111127

عضو جدید
آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال استیشن با نرم افزارهای مربوطه

آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال استیشن با نرم افزارهای مربوطه

سلام دوستان عزیز
1-آموزش نرم افزار LEICA Geo Office رو کی داره؟
2-بعد از import کردن دیتا دکمه procces روشن نمیشه، نمی دونم باید چیکار کنم، اگه کسی بلد لطفا HEEEEEEEEEEEEEEEEELP!
ممنون

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
سلام دوستان عزیز
1-آموزش نرم افزار LEICA Geo Office رو کی داره؟
2-بعد از import کردن دیتا دکمه procces روشن نمیشه، نمی دونم باید چیکار کنم، اگه کسی بلد لطفا HEEEEEEEEEEEEEEEEELP!
ممنون

سلام

من نرم افزار LEICA Flex office رو دارم یه CD کامله. کار باهاشم راحته. یه دکمه Data Exchange Mamager داره که باهاش می تونی Download یا Upload فایل نقاط رو انجام بدی

kouhestani47

عضو جدید
در موقع ایجاد پروژه جدید در قسمت coordinate سیستم مختصات را بایدانتخاب کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

مجید حسنی

عضو جدید
دو تا سوال داشتم
انجام میشه.

سلام شما میتونین تو قسمت فیکس پوینت از تو خود دوربین اینکارو انجام بدین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arman23

عضو جدید

با سلام

من الان دارم تو یه پروژه کار میکنم

یه دوربین جدید TS02 داریم واسه کار

نرم افزارشو هرکاری میکنم نصب نمیشه

رجیستری میخواد

کسی میدونه FlexOffice رو چطور میشه نصب کرد

لطفا کمک و راهنمایی کنید

باتشکر:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

arman23

عضو جدید
با سلام

من الان دارم تو یه پروژه کار میکنم

یه دوربین جدید TS02 داریم واسه کار

نرم افزارشو هرکاری میکنم نصب نمیشه

رجیستری میخواد

کسی میدونه FlexOffice رو چطور میشه نصب کرد

لطفا کمک و راهنمایی کنید

باتشکرhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

سلام

كسي نظري نداره؟

راستي تو فلكس آفيس cordinate editor نديدم

كسي ميدونه چرا نيست؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

free surveyer

عضو جدید
سلام

كسي نظري نداره؟

راستي تو فلكس آفيس cordinate editor نديدم

كسي ميدونه چرا نيست؟؟

دوست عزیز کاملاً درسته FLEX Office ابزار Coordinate Editor نداره در مورد نسب نرم افزارهای سری ts، فروشنده به همراه دوربین حتماً باید کدهای رجیستری که شامل 2 ردیف به نامهای Licence number:.......و Licence key:............. هستش را به شما ارائه میداد. از شرکت بخواه که از فروشنده کدها را دریافت کنه. البته نسبش یه خورده دنگ و فنگ داره که اگه موقع نسب دچار مشکل شدی خوشحال میشم راهنماییت کنم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

free surveyer

عضو جدید
در موقع ایجاد پروژه جدید در قسمت coordinate سیستم مختصات را بایدانتخاب کنید

نرم افزار LEICA Geo Office Tools چون یه نرم افزار برای سخت افزار خاصیه ( دوربین لایکا منظورمه ) و یک نرم افزار کاربردی عمومی نیست، فکر نکنم جزوه یا کتابچه آموزشش گیرت بیاد. ولی کار با این نرم افزار فوق العاده راحته.

mehdi159

عضو جدید
اپلود مستقیم نقاط به دوربین

اپلود مستقیم نقاط به دوربین

سلام
لطفا آموزش اپلود مستقیم نقاط به دوربین لایکا ts02رو اینجا بذاریدو یا به ایمیلم بفرستید ،،،ضروری ،خیلی
ممنونم

rasoul2023

عضو جدید
سلام
لطفا آموزش اپلود مستقیم نقاط به دوربین لایکا ts02رو اینجا بذاریدو یا به ایمیلم بفرستید ،،،ضروری ،خیلی
ممنونم

با استفاده از نرم افزار LGO یا LSO در قادر به انجام این کار میباشید . آموزش ندارم یکم سوک بزنید درست میشه :D
از لینک زیر کمک بگیر :

http://www.google.com/#q=How+to+upl...IvgOUpcicCg&start=10&sa=N&fp=849ad202c7db032f

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ajamincc

عضو جدید
آموزش نرم افزار Leica Geo Office

آموزش نرم افزار Leica Geo Office

در اینجا آموزش تصویری نرم افزار Leica Geo Office رو که خودم تهیه اش کردم رو براتون میگذارم.نرم افزار Leica Geo Office جهت یکسان سازی فرمت اطلاعات خروجی گیرنده های GPS به فرمت مشهور rinex کاربرد داره. فرمت داده های خروجی گیرنده های GPS کاخانه های مختلف با هم تفاوت داره و این نرم افزار همه این فرمت ها را به فرمت rinex ،که یک فرمت استاندارد برای داده های GPS در نرم افزار های پردازشگر داده های GPS هست تبدیل میکنه.توضیحات کامل تر تصویری رو در خود نرم افزار میتونید ببینید.واسه تهیه اش زحمت کشیدم. ذکر منبع یادتون نره

برای دانلود فایل روی لینک زیر کلیک کنید
:)http://www.upload4files.tk/download.php?file=a307054165795c2c9a2c5d5e59079ea2:)

آخرین ویرایش:

arman23

عضو جدید
سلام

موارد مورد نیاز

نرم افزار لايكا 407 رو كي داره

براي آپلود توي دوربين

الان وقتي تخليه ميكنم فرمت XyZ نداره مجبورم IDX تخليه كنم​

کد رجیستر برنامه های لایکا ts02 رو کی داره؟
road 2d
refrence arc
and ....

ajamincc

عضو جدید
آموزش پیاده کردن نقاط به روش دستی با دوربین لایکا رو میتونید از اینجا ذانلود کنید
امیدوارم که مفید فایده واقع بشه
[FONT=&quot]مقدمه[/FONT]
[FONT=&quot]گاهی اوقات پیش میاد که یه سری مختصات رو روی کاغذ داریم و از طرفی وقت یا امکانات اینکه این مختصات رو از طریق کامپیوتر وارد دوربین کنیم نداریم و یا اینکه چون تعدادشون کمه ارزش این رو نداشته باشه که وارد دوربین کنیم.تو یه هم چین شرایطی دوربین ها روشی رو دارن که میشه با استفاده از اون مختصات رو به صورت دستی وارد کرد وبعد عملیات پیاده سازی رو انجام داد. در ادامه بنا رو بر این میگذارم که شخص خواننده هیچ و یا اطلاعات کمی راجع به دوربین لایکا داره. پس با کسب اجازه از پیشکسوت های عزیز، توضیحات رو کامل ارایه میکنم.[/FONT]

[FONT=&quot]شروع کار[/FONT]
[FONT=&quot]در ابتدای کار دوربین رو روی سه پایه قرار داده(یادتون نره پیچشو سفت کنید) و با استفاده از گیره های سه پایه و تراز های کروی روی دوربین اونو تراز کنید. حالا پس از چند ثانیه که دوربین رو روشن کردین زیر دوربین یه نقطه قرمز رنگ میبینید که اسمش لیزره!!!همزمان با این واقعه صفحه نمایشگر دوربین که [/FONT][FONT=&quot]به اون [/FONT][FONT=&quot]Display[/FONT][FONT=&quot]هم گفته میشه به شکل زیر در میاد:[/FONT][FONT=&quot]....

[/FONT]
مشاهده پیوست 56976[FONT=&quot]

mapsource.loxblog.com[/FONT]

ali hosseinifar

عضو جدید
آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال استیشن

آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال استیشن

طریقه بارگذاری یک سری مختصات از کامپیوتر به دوربین توتال لایکا06 چگونه است ؟ ضمنا اگه به برنامه خاصی نیاز است لطفا در سایت بگذارید. با تشکر

rasoul2023

عضو جدید
SEND DATE

SEND DATE

با استفاده از نرم افزار LEICA GEO OFFICE شما میتونید نقاط را از دستگاه دریافت و یا به دستگاه ارسال نمایید آموزشش هم تو سایت هست یه سرچ بزنی پیدا میکنی حجمشم زیاد من یکی که وقت آپلودشو ندارم .

mohsenb61

عضو جدید
لطفا روش ورود ليست مختصات از كامپيوتر به توتال با نرم افزار تخليه توتال را توضيح دهيد

بالا