[ بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال ] آموزش و پرسش و پاسخ >برنامه های [ Geo Office-FlexOffice-Leica Survey ]

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام دوستان
یه سری نقاط با فرمت txt دارم میخوام بریزم توی دوربین لایکا ولی دوستان میگن برای ارسال نقاط به دوربین باید فرمت نقاط رو عوض کنی اگه دوستان اطلاع دارن توی این زمینه ما رو کمک کنند .(coordinate editor برنامه geo office رو ویندوز 7 کار نمیکنه هر کاریش میکنم فعال نمیشه)
فرمت txt رو تبدیل به .idx یا gsi کن ،بعدش بریز
کافی فایلت رو مثلن po1.txt هست بدون نرم افزار خاصی با کلیک راست و properties بری
پسوند txt رو بکنی idx

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Alexiss

عضو جدید
Re: آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال با نرم افزارهای (Geo Office-FlexOffice-Leica Survey)

Re: آموزش و پاسخ به سوالات بارگذاری و تخلیه اطلاعات توتال با نرم افزارهای (Geo Office-FlexOffice-Leica Survey)

فرمت txt رو تبدیل به .idx یا gsi کن ،بعدش بریز
کافی فایلت رو مثلن po1.txt هست بدون نرم افزار خاصی با کلیک راست و properties بری
پسوند txt رو بکنی idx

سلام
این روش برای tc 407 هم قابل استفادست؟

sshayan59

عضو جدید
سلام میشه بگید از کدوم سربرگ properties پسوندو عوض میکنید؟
منکه هر کار کردم نشد
فقط پسون idx رو نمایش میده بعد از اسم فایل ولی ایکنش هنوز ایکن notepad هست و در ضمن دوربین هم قبولش نمیکنه

sshayan59

عضو جدید
سلام دوستان
یه سری نقاط با فرمت txt دارم میخوام بریزم توی دوربین لایکا ولی دوستان میگن برای ارسال نقاط به دوربین باید فرمت نقاط رو عوض کنی اگه دوستان اطلاع دارن توی این زمینه ما رو کمک کنند .(coordinate editor برنامه geo office رو ویندوز 7 کار نمیکنه هر کاریش میکنم فعال نمیشه)
حل مشکل coordinate editor در ویندوز 7
قبل از نصب برنامه ابتدا به مسر زیر رفته تغییرات لازم را ایجاد مینماییم و بعد
برنامه را نصب میکنیم
Start>control panel>user account>change user account control setting
در این صفحه باید نوار لغزان سمت چپ را به پایین ترین حد خود never notify برسانیم و ok
قبل از نصب برنامه سیستم را ریست میکنیم و سپس نرم افزار leica geo office را نصب میکنیم

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام میشه بگید از کدوم سربرگ properties پسوندو عوض میکنید؟
منکه هر کار کردم نشد
فقط پسون idx رو نمایش میده بعد از اسم فایل ولی ایکنش هنوز ایکن notepad هست و در ضمن دوربین هم قبولش نمیکنه
اگه ویندوزت 7 هست ابتدا ابتدا به مای کامپیوتر برو از منو های کرکره ایی بالا orgnize , منوی folder and serch.... را انتخاب کن حالا به زیر پنجره viwe برو و تیک Hide extention for known file type را بردار ،ok کن و حالا برو به ادامه داستان برس.

sshayan59

عضو جدید
اگه ویندوزت 7 هست ابتدا ابتدا به مای کامپیوتر برو از منو های کرکره ایی بالا orgnize , منوی folder and serch.... را انتخاب کن حالا به زیر پنجره viwe برو و تیک Hide extention for known file type را بردار ،ok کن و حالا برو به ادامه داستان برس.
سلام
الن فایل با پسوند idx تولید شد و به دوربین هم انتقال پیدا کرد ولی داخل دوربین(لایکا 407) مختصات رو نشون نمیده و فقط 1 job خالی تشکیل شده
میشه راهنمایی کنید

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
اسم جابت با اسم فایلت یکی باشه و اینکه اگه میخوای بدی Job 1 به این صورت بده job1،یه گیر الکی بهش برخوردی اگر نشد

با اون یکی پسوند هم امتحان کن ،
اگه بازم نشد بگو یه کار دیگه بکنیم

sshayan59

عضو جدید
اسم جابت با اسم فایلت یکی باشه و اینکه اگه میخوای بدی Job 1 به این صورت بده job1،یه گیر الکی بهش برخوردی اگر نشد

با اون یکی پسوند هم امتحان کن ،
اگه بازم نشد بگو یه کار دیگه بکنیم
به هیچ وجه مشکل حل نشد با هر دو پسوند امتحان کردم
اسم فایلها هم یکی کردم
راه حلی داره؟

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
به هیچ وجه مشکل حل نشد با هر دو پسوند امتحان کردم
اسم فایلها هم یکی کردم
راه حلی داره؟
اگر از نرم افزار leica office استفاده میکنی یک منو coordinate editor داره ،مختصات ها رو به صورت دستی وارد کن، خروجی idx بگیر.دیگه باید جواب بده

sshayan59

عضو جدید
اگر از نرم افزار leica office استفاده میکنی یک منو coordinate editor داره ،مختصات ها رو به صورت دستی وارد کن، خروجی idx بگیر.دیگه باید جواب بده
اون که جواب میده
شما گفتی خودت از این روش استفاده میکنی برام جالب بود خواستم یاد بگیرم که نشد
چون سرعتش از coordinate editor بیشتره

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
اون که جواب میده
شما گفتی خودت از این روش استفاده میکنی برام جالب بود خواستم یاد بگیرم که نشد
چون سرعتش از coordinate editor بیشتره
من خودم روش ی که گفتم استفاده میکنم ،چون یهو نزدیک 50-60 نقطه رو با هم پیاده میکنم ،همه رو یکضرب میریزم تو دوربین.نمیدونم چرا برای شما جواب نداد.بازم شرمنده

EMAMIALI

عضو جدید
لطفا لینک فایل را دوباره قرار دهید

باسلام
برنامه رو تموم کردم امیدوارم خوشتون بیاد:

در قالب Excel نوشتم.
1- برنامه رو تو اکسل 2010 باز کنین
2- فایل توجیهی تون رو تو AutoCAD 2010 به بالا باز کنین.
3- دکمه Add Text Point to AutoCAD رو بزنین.
4-اکسل قفل میشه و باید نقشه کد رو انتخاب کنین.
5- تو کد هر جا رو کلیک کنین برنامه شماره گذاری می کنه . مختصاتش رو هم می بره تو اکسل ( چاکرم! )
6- پس ازاتمام کار تو CAD راست کلیک کنین تا اکسل از قفل در بیاد.
7- دکمه Export IDX رو بزنین تا D:\CAD.idx رو تولید کنه.
8- CAD.idx رو بریزین تو دوربین . حالشو ببرین!

amoooooblack

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که بدونه چگونه نقاط رو در دوربین سندینگ وارد کنم و باید از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟ من با تعداد زیادی نقطه سرو کار دارم برای پیاده سازی و وارد کردن دستی نقاط برام خیلی مشکل شده.
با لایکا این کارو انجام میدادم یعنی نقاط رو از طریق کامپیوتر و نرم افزار وارد دوربین میکردم اما با سندینگ به بن بست خوردم :confused:
ممنون میشم اگه پاسخ بدین ;)

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی هست که بدونه چگونه نقاط رو در دوربین سندینگ وارد کنم و باید از چه نرم افزاری استفاده کنم ؟ من با تعداد زیادی نقطه سرو کار دارم برای پیاده سازی و وارد کردن دستی نقاط برام خیلی مشکل شده.
با لایکا این کارو انجام میدادم یعنی نقاط رو از طریق کامپیوتر و نرم افزار وارد دوربین میکردم اما با سندینگ به بن بست خوردم :confused:
ممنون میشم اگه پاسخ بدین ;)
نرم افزار تبدیل فرمت برای توتال سندینگ GIFCON25

amoooooblack

عضو جدید
مهندس جان میشه یک مقدار در مورد کار کردن با این نرم افزار ، مخصوصن برای تبدیل فرمت به فایل قابل پذیرش دوربین سندینگ توضیح بفرمایین .
این قسمت confgure این نرم افزار چه در اینپوت و چه در اوتپوت گیج کنندس یعنی رو چه حالت ههایی باید تنظیم :confused:؟؟؟
من یکم الان شروع کردم به کار کردن با این نرم افزار اول از همه پس از تغییر فرمت به GSI با اینکه فایل رو بیرون میداد ولی در اخر یه اروووووور میداد میخواستم بدونم این ارووووور چیه ؟؟؟؟ایا این نرم افزار بر روی ویندوز 7 هم کارایی داره یا نه ؟؟؟؟:confused:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مهندس جان میشه یک مقدار در مورد کار کردن با این نرم افزار ، مخصوصن برای تبدیل فرمت به فایل قابل پذیرش دوربین سندینگ توضیح بفرمایین .
این قسمت confgure این نرم افزار چه در اینپوت و چه در اوتپوت گیج کنندس یعنی رو چه حالت ههایی باید تنظیم :confused:؟؟؟
من یکم الان شروع کردم به کار کردن با این نرم افزار اول از همه پس از تغییر فرمت به GSI با اینکه فایل رو بیرون میداد ولی در اخر یه اروووووور میداد میخواستم بدونم این ارووووور چیه ؟؟؟؟ایا این نرم افزار بر روی ویندوز 7 هم کارایی داره یا نه ؟؟؟؟:confused:
سلام
کار کردن با همون برنامه sanding coordinate editor راحت تره همین جور که فرمودین کارکردن با این برنامه یکم قرو و فر داره

turajsh

عضو جدید
عزیزم برای تخلیه هر دوربینی نرم افزار مختص به خودش را دارد و برای انتقال به نقشه از نرم افزار Autodesk Land , یا civil 3d استفاده کن خیلی راحته این نرم ازار ها بر پایه همون اتوکده .

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
عزیزم برای تخلیه هر دوربینی نرم افزار مختص به خودش را دارد و برای انتقال به نقشه از نرم افزار Autodesk Land , یا civil 3d استفاده کن خیلی راحته این نرم ازار ها بر پایه همون اتوکده .

حرفه شما کاملا صحیحه فقط این رو تا الان فهمیدیم که نرم افزار لایکا و سندینگ هر دوتا با هم سازگارند و لند و سیویل هر جا هر جا نصب نیست که بشه با هاشون راحت بود. فرمت DXF هنوز محبوب ترین فرمت جهت امور سرپایی و اورژانسیه!

djcracker

عضو جدید
اساتید گرامی نیاز شدید به داریور کابل تخلیه Leica TS02 برای ویندوز 7 64 بیتی دارم کلی نت رو زیرو رو کردم هز چی میگیرم فقط روی 32 بیتی جواب میده و روی 64 ناقص نصب میشه و توی Device Manager ویندور مثلث زرد رنگ میاد توی قسمت usb
کسی از دوستان هست این درایور رو داشته باشه یا شخصا نصب کرده باشه و بتونه راهنمایی کنه اسم کابل تخلیه هم اینجوریه Leica GEV189 Data transfer cable

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
اساتید گرامی نیاز شدید به داریور کابل تخلیه Leica TS02 برای ویندوز 7 64 بیتی دارم کلی نت رو زیرو رو کردم هز چی میگیرم فقط روی 32 بیتی جواب میده و روی 64 ناقص نصب میشه و توی Device Manager ویندور مثلث زرد رنگ میاد توی قسمت usb
کسی از دوستان هست این درایور رو داشته باشه یا شخصا نصب کرده باشه و بتونه راهنمایی کنه اسم کابل تخلیه هم اینجوریه Leica GEV189 Data transfer cable

ویندوز من 64 بیتی و بدون مشکل نصب شده. البته حق باشماست قروفر زیاد داره. http://www.idorbin.com/USB.zip

20282

عضو جدید
سلام دوستان
دوربین من تخلیه نمیشه چرا؟
کابلشو آبدیت کردم و میشه نقطه بریزی تو دوربین ولی تخلیه نمیشه

sshayan59

عضو جدید
ایجاد مشکل در تخلیه دوربین

ایجاد مشکل در تخلیه دوربین

سلام دوستان
چند وقته به مشکل عجیبی در تخلیه اطلاعات از دوربین لایکا 407 برخوردم
مشکل اینه که زمان تخلیه اطلاعات سیستم هنگ میکنه البته شمارشگر received چند صدتایی میره بعد دیگه تکون نمیخوره
جابها و دیتاهای دوربین هم سبک و کم حجم هستن
علت چیه و راه حل
ممنون

MGH.Surverior

عضو جدید
نرم افزار leica geo office رو نصب کن و کابل دروربین رو به سیستم نصب کن و بوسیله نرم افزار دوربین رو تخلیه کن

mohammadgh23

عضو جدید
سلام دوستان.
من جدیدترین ورژن Leica Geo Office رو روی ویندوز 7 نصب کردم ولی تو منوش گزینه Coordinate editor نداره باید چیکار کنم؟

mostafades

عضو جدید
با سلام و احترام
دوستان من یک دوربین TS02 Plus ver4 خریداری کردم ، الانم چند نقطه با این دوربین برداشت کردم میخوام تخلیه کنم دوربین را با کابل usb که همراهش بود به لپ تاپم وصل کردم نرم افزار های Leica Survey Office و LEICA FlexOffice Standard را واسه تخلیه نصب کرده ام ولی به هیچ وجه دوربین را شناسایی نمیکنه !!!!!
دوستان خواهشاً راهنمایی کنید چکار باید بکنم بتونم تخلیه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام و احترام
دوستان من یک دوربین TS02 Plus ver4 خریداری کردم ، الانم چند نقطه با این دوربین برداشت کردم میخوام تخلیه کنم دوربین را با کابل usb که همراهش بود به لپ تاپم وصل کردم نرم افزار های Leica Survey Office و LEICA FlexOffice Standard را واسه تخلیه نصب کرده ام ولی به هیچ وجه دوربین را شناسایی نمیکنه !!!!!
دوستان خواهشاً راهنمایی کنید چکار باید بکنم بتونم تخلیه کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بهترین کار بردن لبتاب پیش فروشنده و راه اندازی کابل و نرم افزاره. اگه نشد باز هم در خدمتیم

mostafades

عضو جدید
بهترین کار بردن لبتاب پیش فروشنده و راه اندازی کابل و نرم افزاره. اگه نشد باز هم در خدمتیم

دوست عزیزم ، فروشنده در اصفهان تشریف دارند و من در اهواز !!!
لطفا همینجا راهنماییم کنید مشکلم برطرف بشه

بالا