این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

• بله

رای: 7 13.7%
  • خیر

رای: 44 86.3%

• مجموع رای دهندگان
    51

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا من با ثواب ساخت ضریح و کمک به همنوع کاری ندارم
ولی هیچکس نمیتونه یه شخص رو مجبور کنه که ثروتش رو کجا مصرف کنه

یکی دوس داره ضریح بسازه
یکی هم دوس داره به فقیر کمک کنه
یکی هم دوس داره هر دوش رو انجام بده

نه هیچ اجباری نیست...چه اجباری؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر شما درسته؟
چرا دست رو هر چی میذاریم میگن باید فرهنگ سازی بشه...ولی نمیان فرهنگ سازی کنن که در طلا ...ضریح طلا به درد ائمه و ملت نمی خوره؟
توی مطالب اعتقادی نمیشه درمورد درست و غلطش نظر داد مثلا" قمه زنی یا اینکه یکی بمب میبنده به خودش یکی میگه عملیات انتهاری(نمیدونم املاشو درست نوشتم یانه)یکی میگه استشهادی
من خودم : شاید هیچوقت مکه نرم (مثلا") چون با اون تمکن مالی که دارم بتونم بااون پول کاری خداپسندانه تر انجام بدم ....حالا شید بعضی بگن اشتباه میکنی ولی من اعتقادم اینه ....

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
بازهم میگم اگه همه خمسو و زکاتشون رو بدند از جمله خودم فقیری باقی نمی مونه:d
اصلا کسی که خمسشو نمیده مثلا به چه نیتی به فقرا کمک می کنه یا ضریح می سازه

درسته ..پس کسی که خمس و زکات رو نمیده ...این ثواب براش قابل قبوال نیست....

همین الان هستن کسانی که خمس و زکات میدن ..چرا با این پولها نمیشه کاری کرد؟؟؟؟؟؟

چرا کشور خودمون آباد نکنیم؟؟؟؟؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازهم میگم اگه همه خمسو و زکاتشون رو بدند از جمله خودم فقیری باقی نمی مونه:d
اصلا کسی که خمسشو نمیده مثلا به چه نیتی به فقرا کمک می کنه یا ضریح می سازه
هم مالیات بدیم...هم خمس و زکات؟
چه خبره؟
آقای عزیز...صدا و سیمایی که این همه خرج میکنه...و به قول خودش واسه هر چیزی فرهنگ سازی میکنه...واسه مسخره ترین چیزها ...نمیتونه بیاد واسه این جریان فرهنگ سازی کنه...از مردمی که تو حرم امام رضا با مشت و لگد و کبود کردن سر و صورت دیگران میخوان بچسبن به ضریحی که چندین متر با خود قبر امام رضا فاصله داره ....و فکر میکنن با چسبیدن به اون ضریح تمام مشکلات زندگیشون حل میشه چه انتظاری دارین؟
اینا چیزایی که باید اصولی و پایه ای کار بشه
وگرنه مردم ساده لوح زیادن

behzadk2019

کاربر ممتاز
توی مطالب اعتقادی نمیشه درمورد درست و غلطش نظر داد مثلا" قمه زنی یا اینکه یکی بمب میبنده به خودش یکی میگه عملیات انتهاری(نمیدونم املاشو درست نوشتم یانه)یکی میگه استشهادی
من خودم : شاید هیچوقت مکه نرم (مثلا") چون با اون تمکن مالی که دارم بتونم بااون پول کاری خداپسندانه تر انجام بدم ....حالا شید بعضی بگن اشتباه میکنی ولی من اعتقادم اینه ....

درسته ...مگه کسی که نتونه مکه بره ..نمیتونه همون ثوابو نبره ...اشکال ما این است که بعضی جیزا ها رو بیش از حد بزرگ میکنیم ..مثل همون پرچم قرمز......

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اقای محترم...اعتقاد خودتو بگو
هر چیزی جای خودش رو داره
مکه جای خودش
کمک به مستحق جای خودش
اگه اینجوری بود یهو می اومدیم مثل کمونیستها زندگی میکردیم.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این طرز تفکر مردم از کجا اومده؟
تزریق افکار باید از بالا صورت بگیره
وگرنه مردم چرا باید انقدر سطحی نگر بشن که پولشونو بدن در بسازن بجای آبادی کشورشون؟!!
شما فقط یه قسمت از یه سریال رو تا ته نگاه کن ببین چقددددررررررر بد آموزی و بی فرهنگی داره...
خب فک میکنی این مردم کی هستن ؟ من تو پدر من پدر تو و ...فک نمیکنم اینکار هم بی فرهنگی باشه فکری و نیتی که پشتش هست قشنگه ...حالا شاید موقعیت زمانیش درست نباشه ...

behzadk2019

کاربر ممتاز
چه خبره؟
آقای عزیز...صدا و سیمایی که این همه خرج میکنه...و به قول خودش واسه هر چیزی فرهنگ سازی میکنه...واسه مسخره ترین چیزها ...نمیتونه بیاد واسه این جریان فرهنگ سازی کنه...از مردمی که تو حرم امام رضا با مشت و لگد و کبود کردن سر و صورت دیگران میخوان بچسبن به ضریحی که چندین متر با خود قبر امام رضا فاصله داره ....و فکر میکنن با چسبیدن به اون ضریح تمام مشکلات زندگیشون حل میشه چه انتظاری دارین؟

حرم امام رضا رو خوب اومدی ..

ببین صفا جان فرهنگ سازی برای عده ای باید خوب باشه ....

من بازم سوالایی رو که از بابک پرسیدم میپرسم..اینا رو کی باید جواب گو باشه؟؟؟؟

آیا هیچکدام از مسئولین کمک نمیکنن؟؟؟؟

ولی آیا تمام شهره ای ایران از آب آشامدینی سالم برخوردارن؟؟؟؟؟

خود شبکه 1 سیما در اخبار ساعت 7:15 گزارش از جزایری جنوبی ایران پخش کرد ..آیا نباید به آنها رسیدگی شود؟؟؟

خود شهر قم تا الان آب سالم نداشته تا اینکه از رود دز آب کشی شده تا اونجا..

رود دز در استان خوزستان واقع است ولی هنوز شهر اهواز و آبادان و خرمشهر آب سالم ندارن

ابنان که جز فقر نیستن ..چرا به اینان رسیدگی نمیشه؟؟؟؟؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چه خبره؟

میل خودتونه
اما تو اون دنیا خدا به خاطر ندادن خمس جلومونو میگره نه مالیات.
ضمنا از نیت افراد در مورد گرفتن ضریح فقط وفقط وفقط خدا آگاه است.گرچه مزاحمت برای دیگران کاملا اشتباه است

JavadMessi

مدیر بازنشسته
حرم امام رضا رو خوب اومدی ..

ببین صفا جان فرهنگ سازی برای عده ای باید خوب باشه ....

من بازم سوالایی رو که از بابک پرسیدم میپرسم..اینا رو کی باید جواب گو باشه؟؟؟؟

آیا هیچکدام از مسئولین کمک نمیکنن؟؟؟؟

ولی آیا تمام شهره ای ایران از آب آشامدینی سالم برخوردارن؟؟؟؟؟

خود شبکه 1 سیما در اخبار ساعت 7:15 گزارش از جزایری جنوبی ایران پخش کرد ..آیا نباید به آنها رسیدگی شود؟؟؟

خود شهر قم تا الان آب سالم نداشته تا اینکه از رود دز آب کشی شده تا اونجا..

رود دز در استان خوزستان واقع است ولی هنوز شهر اهواز و آبادان و خرمشهر آب سالم ندارن

ابنان که جز فقر نیستن ..چرا به اینان رسیدگی نمیشه؟؟؟؟؟

برا کمک کردن یا نکردن مسئولین به آبادانی یه تاپیک دیگه نیازه فکر کنم

behzadk2019

کاربر ممتاز
میل خودتونه
ضمنا از نیت افراد در مورد گرفتن ضریح فقط وفقط وفقط خدا آگاه است.گرچه مزاحمت برای دیگران کاملا اشتباه است

چرا بحثو عوض میکنید ...کی میگه خمس بده ..هر کس دلش خواست میده..

هیچکس رو تو قبر دیگری نمیزارن

یه سوال تا چه جد داخل تلویزیون برای مسئله خمس و زکات فرهنگ سازی شده؟؟؟؟

behzadk2019

کاربر ممتاز
برا کمک کردن یا نکردن مسئولین به آبادانی یه تاپیک دیگه نیازه فکر کنم

شما اول پست تاپیکو یه بار دیگه بخون....

من سوالاتی داشتم ایا تا اینجا کسی جواب داده؟؟؟

لطفا به اون سوالا جواب بده

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا اقای محترم...اعتقاد خودتو بگو
هر چیزی جای خودش رو داره
مکه جای خودش
کمک به مستحق جای خودش
اگه اینجوری بود یهو می اومدیم مثل کمونیستها زندگی میکردیم.
عرض کردم شاید بعضی بگن اشتباهه ...ولی وقتی جهیزیه دختر همسایه با 2 ملیون تکمیل میشه من چرا با باهمین پول برم مکه ؟

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب فک میکنی این مردم کی هستن ؟ من تو پدر من پدر تو و ...فک نمیکنم اینکار هم بی فرهنگی باشه فکری و نیتی که پشتش هست قشنگه ...حالا شاید موقعیت زمانیش درست نباشه ...
اینکه پدر منو شما چیکار میکنن دلیل با فرهنگی نمیشه
ما ام متاسفانه تحت تاثیر همین تزریقای بی فرهنگی هستیم که تو کوچه و خیابونم هر روز شاهدشیم و خیلی راحت و عادی از کنارش رد میشیم
بله از نظر من این بی فرهنگیه که ما انقدر سطحی نگر باشیم
اینکه ما به هم نوع گرسنمون کمک نکنیم ولی واسه اماما در طلا بسازیم کاملا بی فرهنگیه
دقیقا مثل این میمونه که توی یه محفلی با اماما نشسته باشیم، به حرفا و نصیحتای اماما گوش نکنیم و بجاش براشون میوه پوست بکنیم!...

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
میل خودتونه
آقای عزیز به اندازه کافی واسه ریال به ریال حقوق ملت مالیات تعیین میشه...دیگه جا واسه خمس و زکات نمی مونه...خمس و زکات مال زمانی بود که مالیات وجود نداشت
شما چسبیدن به ضریح رو قبول دارین؟
من که هر بار میرم حرم مقدسی از دور دعا میکنم...خواسته هامو میگم...دعاهای مخصوصشم میخونم...اگر برم سمت ضریح فقط بخاطر اینه که نظر کرده باشم مبلغی بدم...
ولی کسی که دو دستی به ضریح چسبیده...هل میده...چنگ میندازه...با آرنج از عمد میکوبه تو صورت ادم چه نیتی داره؟
تو حرم خانومایی رو میدیدم که از اون دور چادر رو به طرز عجیبی دور گردنشون میبستن داد میزدن یا امام رضا...و بطرز وحشتناکی هر کی رو با ارنج و هل دادن از سر راهشون کنار میزدن تا به حرم برسن...بعد ضریح رو ول نمیکردن
این ادم اینجوری بار اومده
فکر میکنه چسبیدن به ضریح جای تمام ناکامی ها...کم کاری ها و مشکلاتشو میگیره
واسه همین میگم فرهنگ سازی بشه
تا مردم این طرز فکر رو دارن نمیشه پول ضریح طلا رو داد اب اشامیدنی تهیه کرد

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه پدر منو شما چیکار میکنن دلیل با فرهنگی نمیشه
ما ام متاسفانه تحت تاثیر همین تزریقای بی فرهنگی هستیم که تو کوچه و خیابونم هر روز شاهدشیم و خیلی راحت و عادی از کنارش رد میشیم
بله از نظر من این بی فرهنگیه که ما انقدر سطحی نگر باشیم
اینکه ما به هم نوع گرسنمون کمک نکنیم ولی واسه اماما در طلا بسازیم کاملا بی فرهنگیه
دقیقا مثل این میمونه که توی یه محفلی با اماما نشسته باشیم، به حرفا و نصیحتای اماما گوش نکنیم و بجاش براشون میوه پوست بکنیم!...
اگه همیشه همه چیز ایده آل بود خیلی راحت میشد مدینه فاضله ساخت ...همه ما آدم هستیم با تمام نقطه ضعفها مون ...ولی اینکار بی فرهنگی نیست چون اعتقادیه و به اعتقاد دیگران باید احترام گذاشت...

behzadk2019

کاربر ممتاز
یعنی این همه جوابو ندیدی؟!!!!!

جواب اینا رو ندادید؟؟؟
این چند سوال رو اول برای خودتون جواب بدین:
1- آیا ایران بدبخت ندارد؟
آیا همه جای ایران آباد است؟
آیا جنوب کشور مثل شمال آن است؟
آیا جزایر ایران وضع مناسبی دارد؟
آیا جنوب تهران وضعش خوب است؟
آیا بسیاری از شهر ها از آب سالم بهزه میبرند؟
و هزار آیای دیگر

آیا امامان در طلا میخاهند؟؟؟؟؟
آیا امامان به این کار اضی هستند؟؟؟
آیا انها خودشان اینطور زندگی کردنده اند؟؟؟

با این پول که خرج میشود چند طرح مهم میشود اجرایی شود ؟؟؟؟ چند شهر آب دار شوند ؟؟؟چند فقیر وضعشان خوب شود؟؟

4589

عضو جدید
من خدافظ چون دیگه به جای بحث اصلی دیگه رفتم تو حاشیهو
مرسی از تایپیکت خیلی خوب بود

JavadMessi

مدیر بازنشسته
آقای عزیز به اندازه کافی واسه ریال به ریال حقوق ملت مالیات تعیین میشه...دیگه جا واسه خمس و زکات نمی مونه...خمس و زکات مال زمانی بود که مالیات وجود نداشت
با کمال احترام خمس و زکات نص صریح قرآنه واصلا شوخی بردارنیست.ضمن اینکه مالیات قبلا با نام خراج وجود داشته
شما چسبیدن به ضریح رو قبول دارین؟
اگر با اذیت کردن احدالناسی همراه باشه به هیچ وجه.اصلا خود من اگه 10 نفر دور ضریح باشند شاید برم یه دستی بزنم و گرنه بهش فکر هم نمی کنم.یاد جریان مرحوم آمیز جواد ملکی تبریزی(ره)افتادم که با گاری ایشان را تا مشهد مقدس آوردند مقابل حرم که رسید سلامی داد و گفت برگردیم!!!!

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب اینا رو ندادید؟؟؟
و هزار آیای دیگر

با این پول که خرج میشود چند طرح مهم میشود اجرایی شود ؟؟؟؟ چند شهر آب دار شوند ؟؟؟چند فقیر وضعشان خوب شود؟؟
بهزاد جان ...این واضحه که جای ضریح طلا باید به این چیزها رسیدگی بشه
ولی تو طرز تفکر خودت و اطرافیانت رو نبین...
بخدا خیلی از مردم از لحاظ فرهنگی فرق میکنن
اینکه طرف از اینکه تسبیحش یا مهرش از خاک کربلاست....احساس خوشحالی میکنه...اینکه به ضریح دل می بنده...اینا نشون میده که ما چیزهای اصلی رو ول کردیم...
جامعه ما خیلی کار داره بهزاد
به همین راحتی ها این چیزها جا نمی افته

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
با کمال احترام خمس و زکات نص صریح قرآنه واصلا شوخی بردارنیست.ضمن اینکه مالیات قبلا با نام خراج وجود داشته

اگر با اذیت کردن احدالناسی همراه باشه به هیچ وجه.اصلا خود من اگه 10 نفر دور ضریح باشند شاید برم یه دستی بزنم و گرنه بهش فکر هم نمی کنم.یاد جریان مرحوم آمیز جواد ملکی تبریزی(ره)افتادم که با گاری ایشان را تا مشهد مقدس آوردند مقابل حرم که رسید سلامی داد و گفت برگردیم!!!!
با اینکه ربطی به تاپیک نداره...میشه بگین خمس و زکات رو چه جوری تعیین میکنن؟
من دهنم باز موند وقتی بابام توضیح داد چقدر از حقوقش بابت مالیات کم میشه

JavadMessi

مدیر بازنشسته
جواب اینا رو ندادید؟؟؟
چرا دارد
خیر نیست
بازهم خیر
خیر
متاسفانه نه
بازهم نه
الله اعلم
الله اعلم
مگه طرف درب خونه خودشو از طلا میگیره؟!!!
اینها همه وظیفه حکومته و مردم هیچ اجباری برای آن ندارند
کم کم دارم شک می کنم که هدفی نداری آخه مرد مومن تو موضوع دوتا تاپیکو کردی تو یه تاپیک می خوای نتیجه بگیری؟!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
با اینکه ربطی به تاپیک نداره...میشه بگین خمس و زکات رو چه جوری تعیین میکنن؟
من دهنم باز موند وقتی بابام توضیح داد چقدر از حقوقش بابت مالیات کم میشه
حقوق تا یه سقفیش مالیات نداره
خمس که اسمش روشه از چیزهایی که ذکر شده سر سال خمسی هرچیش زیاد بیاد یک پنجمش
زکاتم که اصلا فکر نکنم به شما بخوره حداقل به بنده که نمیخوره

behzadk2019

کاربر ممتاز
چرا دارد

خیر نیست

بازهم خیر

خیر

متاسفانه نه

بازهم نه

الله اعلم

الله اعلم

مگه طرف درب خونه خودشو از طلا میگیره؟!!!

اینها همه وظیفه حکومته و مردم هیچ اجباری برای آن ندارند
کم کم دارم شک می کنم که هدفی نداری آخه مرد مومن تو موضوع دوتا تاپیکو کردی تو یه تاپیک می خوای نتیجه بگیری؟!!!

چه به سادگی از کنار همه گذشتی...

خوب چه کسی به دولت باید گوش زد کند؟؟؟؟؟

فقط کافی یه بار از تلویزون پخش بشه که این شکل هست ...انوقت یبینید چند نفر ادم خیر جمع میشن تا مشکل برطرف بشه ....

138

عضو جدید
شما اگر كسي رو از صميم قلب دوست داشته باشيد با جون و دل واسش خرج ميكني و به اصطلاح همه دنيا رو به پاش ميريزي هرچند اون راضي به اين كار نباشه اينم حكايت عشق مردم به ائمه اطهار هست و اين پول رو واسه عشقي كه توي قلبشون احساس ميكنند ميبخشند و همون مردم فقيري كه ميگيد تو اين كار بيشتر مشاركت دارند و مطمئن باش اگه بحث آباداني مطرح شه اوضاع به اين شكل نيست.
موضوع ديگه اينكه اسلام بايد شكوه و عظمت خودش رو نشون بده و اين ميتونه يكي از راه هاش باشه و اگر چيزي رو ميگيم و اعتقاد داريم بايد به نحوي نشون داده بشه . دشمناي اسلام بايد دوست داشتن و ارادت به ائمه و اتحاد مسلمونا رو به عين ببينند و اين خرج اضافه نيست سلطنت اسلام رو نشون ميده

behzadk2019

کاربر ممتاز

یه سوال
آیا با این وضع حقوق میشه ..خمس و زکات رو کنار گذاشت ...مردم همینجوری هشتتشون گرو نوهشونه

میدونم که باید پرداخت بشه ..ولی خداییش خودتونو نبینید ..مردم میتونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس با این حساب خمس و زکات به ما تعلق نمی گیره

behzadk2019

کاربر ممتاز
شما اگر كسي رو از صميم قلب دوست داشته باشيد با جون و دل واسش خرج ميكني و به اصطلاح همه دنيا رو به پاش ميريزي هرچند اون راضي به اين كار نباشه اينم حكايت عشق مردم به ائمه اطهار هست و اين پول رو واسه عشقي كه توي قلبشون احساس ميكنند ميبخشند و همون مردم فقيري كه ميگيد تو اين كار بيشتر مشاركت دارند و مطمئن باش اگه بحث آباداني مطرح شه اوضاع به اين شكل نيست.
موضوع ديگه اينكه اسلام بايد شكوه و عظمت خودش رو نشون بده و اين ميتونه يكي از راه هاش باشه و اگر چيزي رو ميگيم و اعتقاد داريم بايد به نحوي نشون داده بشه . دشمناي اسلام بايد دوست داشتن و ارادت به ائمه و اتحاد مسلمونا رو به عين ببينند و اين خرج اضافه نيست سلطنت اسلام رو نشون ميده

عجب سلطنتی داره این

همین سلطنت رو میشه با کشور آباد کردن و هزار چیز دیگه نشون داد ...چرا انجام نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من نمیدونم شما چه گیریت دادید به حرم طلا ..

JavadMessi

مدیر بازنشسته
یه سوال
آیا با این وضع حقوق میشه ..خمس و زکات رو کنار گذاشت ...مردم همینجوری هشتتشون گرو نوهشونه

میدونم که باید پرداخت بشه ..ولی خداییش خودتونو نبینید ..مردم میتونن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عیب اینجاست که به حرف صریح خدا ایمان کامل نداریم که یه قدم از شما ده قدم از من البته ایمان داریما ولی یقین نداریم.
زکات که به شما فکر نکنم بخوره پس نگرن نباش.
خمسم که نگفتند کل اموالتو باید خمس بدی که بلکه مازاد اون رو که البته شامل موارد خاصی هست سر سال خمسشو میدی و به قول معروف حسابش پاک میشه و سال دیگه نیاز نیست از این مال که خمسش داده شده دوباره خمس کسرگردد.
..ولی خداییش خودتونو نبینید
محض اطلاعتون پدر بنده یک کارگر سادست پس مطمئن باش خودمو ندیدم!!!!!