این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

• بله

رای: 7 13.7%
  • خیر

رای: 44 86.3%

• مجموع رای دهندگان
    51

anjam.vazife

عضو جدید
دوست عزیز این کار از روی عشق است و شما نمیتونی به کسی که این کاررو میکنه بگی نکن گرچه من شخصی را هم از همین نذرکنندگان سراغ دارم که پول بسیاری برای درب حرم داده و در ضمن در محله یشان هم با کمکهای ایشان فقیری وجود ندارد
شما عشق به خود شخص دارید یا به اعتقادش؟؟؟پولی واس شخص میدی خب بده واس اعتقادش

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
این جمله شاید در مورد حکومت درست باشه اما در مورد عامه مردم که از روی عشق این کار را انجام میدهند ضمن اینکه در خانه شان هم چراغ وجود دارد درست نیست
ولی اگه کلی نگاه کنید ، خانه ابعاد بزرگتری هم می تونه پیدا کنه....

4589

عضو جدید
دوست عزیز می شه ادرسه اون محله رو بدی مام بریم اونجا؟البته اگه بالا شهر نیست چون اونجاها رو بلد نیستیم ما.عشق به چی به طلا؟عشق یعنی اینکه تو هر چی داریو صرف کنی تا هیچ جا گرسنه ای نمونه بعد اگه چیزی موند صرف اباد کرد محله.اگه اینا تموم شد شاید بد نباشه این کار.به نظرت الان اینطوری هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز این کار از روی عشق است و شما نمیتونی به کسی که این کاررو میکنه بگی نکن گرچه من شخصی را هم از همین نذرکنندگان سراغ دارم که پول بسیاری برای درب حرم داده و در ضمن در محله یشان هم با کمکهای ایشان فقیری وجود ندارد

anjam.vazife

عضو جدید
نگرفتی خمس و زکات جزو واجبات اسلامه
گرفتم خمسو باید به کسی داد که احتیاج داره اگه همه داشته باشن واحتیاج در کار نباشه چی یعنی تمام فقر با همین صندوق های صدقات ریشه کن میشه اون موقع به کی خمس و دکات میدی

JavadMessi

مدیر بازنشسته
گرفتم خمسو باید به کسی داد که احتیاج داره اگه همه داشته باشن واحتیاج در کار نباشه چی یعنی تمام فقر با همین صندوق های صدقات ریشه کن میشه اون موقع به کی خمس و دکات میدی

اینم از اون حرفای نابت بودا!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
نه ولی تا جایی که می تونه روا که به خانه کمک کنه تا به مسجد....

من نمیدونم چرا اینقده برای مخالفت با این کار سفسطه میچینید.اون وظیفش تا یه حدیه وظیفه نداره که بره 10 تا محل اونورتر فقرو ریشه کن کنه

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
این نه بحث سیاسی هست نه بحث اینکه ائمه رو قبول دارید یا نه

اول بگم که بحث رو سیاسی نکنید

این چند سوال رو اول برای خودتون جواب بدین:
1- آیا ایران بدبخت ندارد؟
آیا همه جای ایران آباد است؟
آیا جنوب کشور مثل شمال آن است؟
آیا جزایر ایران وضع مناسبی دارد؟
آیا جنوب تهران وضعش خوب است؟
آیا بسیاری از شهر ها از آب سالم بهزه میبرند؟
و هزار آیای دیگر

در ضمن میدانم که خوبی هایی هم هست ولی کمر رنگ تر از بدی ها هستن

سوال من در قالب یه نطر سنجی مطرح میشه ..
سوالی که نطرات شما برام مهمه..میخام بدونم چند درصد با این کار موافق هستن و چند درصد مخالف

لطفا از به کار بردن هر گونه کلمه خارج از شان دانشجوی ایرانی خودداری کنید تا این تاپیک که من اجازه نامشو بعد از یه ماه گرفتم به سادگی بسته نشه

به نطر شما با این کار :
که دولت در طلا با هزینه های بالا برای حرم های امامان در عراق بسازد و به انجا بفرستد موافقید ..؟؟؟؟؟

اینم در نطر بگیرید که از این درها خیلی ساخته شده وبا یک بمب یا حمله انتحاری به باد هوا رفتن و تنها چیزی که ماند این بود که دوباره ایران رو ول کنن و دوباره یک در دیگر بسازن و همین سریال دوباره اتفاق بیفته

آیا امامان در طلا میخاهند؟؟؟؟؟
آیا امامان به این کار اضی هستند؟؟؟
آیا انها خودشان اینطور زندگی کردنده اند؟؟؟

با این پول که خرج میشود چند طرح مهم میشود اجرایی شود ؟؟؟؟ چند شهر آب دار شوند ؟؟؟چند فقیر وضعشان خوب شود؟؟

فقط دو گزینه دارد بله یا خیر ...

بابک جان لطفا قفلش نکن ..حتی اگر به 15 صفحه رسید

نظر سنجی ها بعدی هم ارسال خواهد شد ....البته اگر مدیران همکاری کنن و اخطار قرمز و رنگین کمان داده نشود ..اگر هم دادن بدن ..ما ا آنجا که به کسی برنخورد پیش میرویم..

روابط عمومی بهزاد
عزیز دلم قربونت برم مردم با پول تو جیبیه خودشون کمک میکننم
حال کنن کنک میکنن حال کنن کمک نمیکنن هیچ مشکلی نیست

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا اینقده برای مخالفت با این کار سفسطه میچینید.اون وظیفش تا یه حدیه وظیفه نداره که بره 10 تا محل اونورتر فقرو ریشه کن کنه
سفسطه...!!! من فقط گفتم چراغی که به خانه رواست به مسجد حرامه...حالا چه یه خونه چه ده تا محل....

4589

عضو جدید
اگه یه کی داشته باشه چرا که نه هر چنتا محله که شد داشت کل ایران.داشت مسلمونای کل دنیا.
ادرس محله رو ندادیا

Sarp

مدیر بازنشسته
میدونستین تنها از راه صدقه هایی که مردم به صندوق های صدقات پرداخت میکنن در حد 100 تومن 50 تومن 25تومنی حالا میگذریم از اونایی که وضعشون خوبه 2 هزار تومنی صدقه میدن 70 میلیون آدم 40 میلیونش حداقل قادر به پرداخت صدقه هستن یه حساب سر انگشتی کن ببین فقط با این صدقه ها میشه ریشه فقر رو از بین برد
40*100 تومن = 400000000 میانگین رو 100 تومن در نظر گرفتیم بعضی ها بیشتر و کمتر هم میدن و تعدادو 40 میلیون گرفتیم بعضی ها برای دیگرون و چند نفر و واس خواب دیدنو و .... میدن
400 میلیون تومن................حالا این حداقل در یک ماه جفت و جور میشه شما خودتون در ماه چند بار صدقه میدین - یعنی اگه به هر فقیری یک میلیون ماهی بدن میشه 400 میلیون فقیر
اولا شما که مسلمان نیستید لطفا بیشتر از این اظهار نظر نفرمائید در این تایپیک
همه اینا ردسته ..گفته من این است که پول ساخت در رو خرج فقیرا ایران کنن...همین ..
دوما 10 صفحه تایپیک ملت هی میگن ملت فقط واسه ساخت ضریح پولمیدن ، یعنی به نیت ساخت و تعمیر ضریح !
حالا هی بگین به فقرا کمک شه !

اقا من دوست دارم 100 میلیون به ساخت ضریح کمک کنم
خوشم نمیاد ثروتم واسه فقرا مصرف شه
حرفیه ؟

4589

عضو جدید
نه حرفی نیست .کلا کارت قلط ما میگیم به جای اینکه پولو واسه این کار جمع کنن واسه فقرا جمع کنن

دوما 10 صفحه تایپیک ملت هی میگن ملت فقط واسه ساخت ضریح پولمیدن ، یعنی به نیت ساخت و تعمیر ضریح !

حرفیه ؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مسجد چه ربطی به ده تا خونه اون ورتر داره...!!!شما به معنی ضرب المثل رجوع کنید.

دوست عزیز ضرب المثل که برای انسان تکلیف آور نیست خدا هم تو اون دنیا از عمل نکردن به ضرب المثل بازخواست نمی کنه بلکه از نص دین سوال می شود.حالا کجای دین اومده به فقیر 10 تا محل اونورترت واجبه که کمک کنی الله اعلم

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ا

حرفیه ؟

چرا شما هم قاطی کردین؟؟؟؟
بابا من به آدما کار ندارم به دولت کار دارم..میگم نباید اونا هی پول بدن بابات این کار ..
بیان خوده ایران رو درست کنن...

بعد از اینکه این خارجی ها از اون کشور رفتن بیرون برن یه در طلا بسازن ..نه اینکه هی بسازن هی برن با بمب روی هوا..

بازم میگم ن با کسانیکه این کار رو میکنن کاری ندارم ..خودشون مسئول اموالشون هستتن

anjam.vazife

عضو جدید

حرفیه ؟
چشم بابک جان - چرا میزنی - نمیدونستم فقط مسلمونا میتونن اینجا بحث کنن

4589

عضو جدید
شما مثل اینکه تکلیفت با خودتم روشن نیست یه جا می گی یه وظیفه ای داره نباید که تا ده تا محله اون ور تر بر. یه جا می گی حالا به ده خونه اونور ترم کمک کنه ایراد دار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بلاخر این وری یا اون وری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا این کمک نکردن به 10 تا محل اونورتر که میگید کجای دین خدا حرام شده نکنه خودتان حرام اعلام کردید

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دوست عزیز ضرب المثل که برای انسان تکلیف آور نیست خدا هم تو اون دنیا از عمل نکردن به ضرب المثل بازخواست نمی کنه بلکه از نص دین سوال می شود.حالا کجای دین اومده به فقیر 10 تا محل اونورترت واجبه که کمک کنی الله اعلم

پس این حرفه شما برای بعضی ها که الان کمک میشه هم قابل تامل هست...

پس نباید کمک بشه .درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما اصلا متوجه حرف من نمی شید..منظورم این که به اندازه وسعش حالا هر چه قدر که می تونه به فقرا کمک کنه...اگه دیگه فقیری نموند کارهای دیگه بکنه...زکات و کمک به مسکین یا یتیم و فقیر واجبه ولی این جور کارها مستحبه..اون طوری مسلما خدا راضی تره...اگه هدف رضای خداست.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
شما مثل اینکه تکلیفت با خودتم روشن نیست یه جا می گی یه وظیفه ای داره نباید که تا ده تا محله اون ور تر بر. یه جا می گی حالا به ده خونه اونور ترم کمک کنه ایراد دار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بلاخر این وری یا اون وری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ببخشید این دو برداشت شما چه فرقی باهم داشت؟!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
نه حرفی نیست .کلا کارت قلط ما میگیم به جای اینکه پولو واسه این کار جمع کنن واسه فقرا جمع کنن
عزیز من ساخت ضریح هر چن ده سال یه بار اتفاق میفته
ولی فقیر همیشه وجود داره

واسه فقرا صندوق صدقات و حمایت از مستنمندان و بهزیستی و افراد خیر و . . . .هستند که سرجمع کمهاشون خیلی خیلی بیشتر از هزینه ساخت یا تعمیر ضریح هست !
فقط چون خرد خرد جمع میشه به چشم من و شما نمیاد !

اگه خواستی بیا حضورا میبرم صندوق حساب بهزیستی استان خودمون و یا حتی کمیته امداد ، تا به چشم ببینی
فقط هزینه بهزیستی واسه هر ترم مددجوهاش واسه دانشگاه آزاد رو ببینی کوتاه میای از موضعت

4589

عضو جدید
هیچ جای دین نیومد که باید به 10 تا خونه اون ور تر باید کمک کنی اما ما شا الله شعور و معرفتو نسانیتو از همه مهمتر اقای دین شناس روش امامامون و انبیا.امام علی لابد فقط تو محله ی خودشون کمک می کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
[/COLOR]

پس این حرفه شما برای بعضی ها که الان کمک میشه هم قابل تامل هست...

پس نباید کمک بشه .درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز معنی واجب با نباید بشه خیلی فرق داره. طرف دلش خواست میتونه فقیر 10 تا محل اونرترو کمک کنه دلش خواست به ساخت ضریح کمک کنه دلش خواست میتونه تو بورس سرمایه گذاری کنه دلشم نخواست پولاشو میذاره زیر متکاش تا شاید یه روزی به دردش بخوره!!!

Sarp

مدیر بازنشسته
چرا شما هم قاطی کردین؟؟؟؟
بابا من به آدما کار ندارم به دولت کار دارم..میگم نباید اونا هی پول بدن بابات این کار ..
بیان خوده ایران رو درست کنن...

بعد از اینکه این خارجی ها از اون کشور رفتن بیرون برن یه در طلا بسازن ..نه اینکه هی بسازن هی برن با بمب روی هوا..

بازم میگم ن با کسانیکه این کار رو میکنن کاری ندارم ..خودشون مسئول اموالشون هستتن
عزیز من ساخت ضریح هر چن ده سال یه بار اتفاق میفته
ولی فقیر همیشه وجود داره

واسه فقرا صندوق صدقات و حمایت از مستنمندان و بهزیستی و افراد خیر و . . . .هستند که سرجمع کمهاشون خیلی خیلی بیشتر از هزینه ساخت یا تعمیر ضریح هست !
فقط چون خرد خرد جمع میشه به چشم من و شما نمیاد !

اگه خواستی بیا حضورا میبرم صندوق حساب بهزیستی استان خودمون و یا حتی کمیته امداد ، تا به چشم ببینی
فقط هزینه بهزیستی واسه هر ترم مددجوهاش واسه دانشگاه آزاد رو ببینی کوتاه میای از موضعت