این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

این کار برای ائمه درست است یا نه؟؟؟

• بله

رای: 7 13.7%
  • خیر

رای: 44 86.3%

• مجموع رای دهندگان
    51

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دوست عزیز معنی واجب با نباید بشه خیلی فرق داره. طرف دلش خواست میتونه فقیر 10 تا محل اونرترو کمک کنه دلش خواست به ساخت ضریح کمک کنه دلش خواست میتونه تو بورس سرمایه گذاری کنه دلشم نخواست پولاشو میذاره زیر متکاش تا شاید یه روزی به دردش بخوره!!!
موافقم...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
هیچ جای دین نیومد که باید به 10 تا خونه اون ور تر باید کمک کنی اما ما شا الله شعور و معرفتو نسانیتو از همه مهمتر اقای دین شناس روش امامامون و انبیا.امام علی لابد فقط تو محله ی خودشون کمک می کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا که یعنی شما بیاید محله ما کمک کنید و من خودم کاری نکنم.نمیدونم چرا شما برای مخالفت با این امر هی صغرا کبرا میچینید

behzadk2019

کاربر ممتاز
عزیز من ساخت ضریح هر چن ده سال یه بار اتفاق میفته
ولی فقیر همیشه وجود داره

واسه فقرا صندوق صدقات و حمایت از مستنمندان و بهزیستی و افراد خیر و . . . .هستند که سرجمع کمهاشون خیلی خیلی بیشتر از هزینه ساخت یا تعمیر ضریح هست !
فقط چون خرد خرد جمع میشه به چشم من و شما نمیاد !

اگه خواستی بیا حضورا میبرم صندوق حساب بهزیستی استان خودمون و یا حتی کمیته امداد ، تا به چشم ببینی
فقط هزینه بهزیستی واسه هر ترم مددجوهاش واسه دانشگاه آزاد رو ببینی کوتاه میای از موضعت

این قرمز رنگ رو اشتباه ننوشتی؟؟؟

من موضعی ندارم که از روش کوتاه بیام..

همونطور که بهت گفتم قبلن فقط یه نطر سنجی بود ..میخاستم نطر دیگران رو بدونم همین ..

من هیچکس رو به چالش نکشیدم....

نطر هر کس هم به خودش ربط داره .ن مسدول هیچکدوم از این نطرات نیستم

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما اصلا متوجه حرف من نمی شید..منظورم این که به اندازه وسعش حالا هر چه قدر که می تونه به فقرا کمک کنه...اگه دیگه فقیری نموند کارهای دیگه بکنه...زکات و کمک به مسکین یا یتیم و فقیر واجبه ولی این جور کارها مستحبه..اون طوری مسلما خدا راضی تره...اگه هدف رضای خداست.
بحث استارتر سر دولته ...که البته عملا" خوددولت هیچ نقشی در تامین مالی این قضیه نداره فقط پول رو از مردمی که گفتن میخوایم اینکاررو بکنیم میگیره ازاون پول لوازم میخره میده دستمزد ساخت و حمل و نقل و نصب ...هیچ دخل .و تصرفی هم نمیتونه بکنه چون هیات امنا و ناظرینی هستن از طرف مردم که پول در همون مسیری که تعیین شده مصرف بشه حالا اون کسی که پول داده نخواسته به فقرا بده تکلیف دولت چیه و چکارکنه ؟میشه واسه تعمیر مرقد ملت پول دادن خرج مثلا" جهیزیه بکنه ؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اولی یعنی شما می گی وظیفش مثلا 2 خونس 10 تا لازم نیست
دومی یعنی شما می گی 10 تام کمک نه .اینا فرق ندار؟

دوست عزیز من یادم نمیاد از واژه نه که یک واژه سلبییست استفاده کرده باشم.شخص مختاره با پولش هر کاری میخواد بکنه.البته از لحاظ انسانی و دینی بهتره همسایه فقیری نداشته باشه.نومنشم که عرض کردم شخصی که کمک به ساخت درب می کرد و به فقرای محلشم رسیدگی میکرد.

4589

عضو جدید
چرا قاطی می کنی مگه من میگم تو کمک نکنی من میگم من اگه داشته باشم تا هر جارو که بتونم کمک می کنم شاید یه محله نیازمنداش بیشتر باشن شما به تنهایی نتونی مشکلشونو حل کنی من دارم کمک می کنم .البته منظورم از من مثال بودا
واقعا که یعنی شما بیاید محله ما کمک کنید و من خودم کاری نکنم.نمیدونم چرا شما برای مخالفت با این امر هی صغرا کبرا میچینید

4589

عضو جدید
راستی ادرس محله رو ندادیا.هی از زیرش در برو.
دوست عزیز من یادم نمیاد از واژه نه که یک واژه سلبییست استفاده کرده باشم.شخص مختاره با پولش هر کاری میخواد بکنه.البته از لحاظ انسانی و دینی بهتره همسایه فقیری نداشته باشه.نومنشم که عرض کردم شخصی که کمک به ساخت درب می کرد و به فقرای محلشم رسیدگی میکرد.

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث استارتر سر دولته ...که البته عملا" خوددولت هیچ نقشی در تامین مالی این قضیه نداره فقط پول رو از مردمی که گفتن میخوایم اینکاررو بکنیم میگیره ازاون پول لوازم میخره میده دستمزد ساخت و حمل و نقل و نصب ...هیچ دخل .و تصرفی هم نمیتونه بکنه چون هیات امنا و ناظرینی هستن از طرف مردم که پول در همون مسیری که تعیین شده مصرف بشه حالا اون کسی که پول داده نخواسته به فقرا بده تکلیف دولت چیه و چکارکنه ؟میشه واسه تعمیر مرقد ملت پول دادن خرج مثلا" جهیزیه بکنه ؟
دولت حتما از مردم در این زمینه خواسته که مردم کمک کردن...حتما تبلیغ هم پیرامون این موضوع کرده ..

Sarp

مدیر بازنشسته
این قرمز رنگ رو اشتباه ننوشتی؟؟؟

من موضعی ندارم که از روش کوتاه بیام..

همونطور که بهت گفتم قبلن فقط یه نطر سنجی بود ..میخاستم نطر دیگران رو بدونم همین ..

من هیچکس رو به چالش نکشیدم....

نطر هر کس هم به خودش ربط داره .ن مسدول هیچکدوم از این نطرات نیستم
اگه اشتباه نوشتم شما اصلاحش کنید
چرا دیگه
مگه نمیگی دولت به فقرا کمک کنه به جای ساخت ضریح ؟!

واسه شروع بحث شما ابتدا باید یه مدرکی سندی چیزی از کمک و مقدار کمک و مقدار هزینه مصرفی دولت ارائه میدادین !

حالا چون شما سندی واسه حرفتون ندارید ، من هم میگم همه کمکها از طرف مردمه
یکیش پدر خودم
چن سال پیش واسه تعمیر گنبد حرم خضرت علی کمک مالی کرد
حالا شما میتونید زور بگید که آقای فلانی شما چرا واسه تعمیر گنبد کمک کردین به جای کمک به فقرا ؟!

و یا اگه بحثتون سر اینه که دولت و حکومت به فقرا کمک نمیکنه ، من هم میگم میتونم حضورا مقدار کمک مالی دولت به کمیته ایها و مددجویان بهزیستی رو نشونتون بدم ! و همچنین چن تن شخص خیر ! اینا از دستم برمیاد و میتونم حضورا هم ثابت کنم !

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چرا قاطی می کنی مگه من میگم تو کمک نکنی من میگم من اگه داشته باشم تا هر جارو که بتونم کمک می کنم شاید یه محله نیازمنداش بیشتر باشن شما به تنهایی نتونی مشکلشونو حل کنی من دارم کمک می کنم .البته منظورم از من مثال بودا
ای کاش مثال نبود تا بگم دمت گرم ولی بازم دمت گرم.شما مختار ثروت خود هستید
ولی خمس و زکاتتون از یاد نره:D
البته تو این مورد هم مختارید فقط تو اون دنیا دیگه مختار نخواهید بود:d

Sarp

مدیر بازنشسته
دولت حتما از مردم در این زمینه خواسته که مردم کمک کردن...حتما تبلیغ هم پیرامون این موضوع کرده ..
مگه تبلیغ جرمه ؟

اگه منظورتون اینه که واسه کمک به فقرا تبلیغ نمیکنه ، نمونه تبلیغ صندوق صدقات که هر قدم جلو چشممونه

چن پست بالاتر هم گفتم ، فقر چیزیه که همیشه و هر لحظه وجود داره
نمیشه زمان و هزینه ای رو برای همیشه صرف تبلیغ به فقرا کرد

ولی تبلیغ برای ضریح هر چند مدت یه بار هست !

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به شخصه هیچ آیه یا حدیثی در زمینه کمک به ساختن در طلا یا کلا طلا کاری این طور اماکن ندیدم...در عین حالی که یه جور احترامه ...ولی این همه آیه و حدیث برای کمک به فقرا

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک نمیکنم تعمیر گنبد امام حسین یا حضرت کاظم یا امام علی نیازی به تبلیغ داشته باشه خیلیا مثلا" برای پرچم سرخ سر گنبد امام حسین حاضر بودن میلیاردها بیشتر از مبلغ قیمت پارچه بدن فقط و فقط بدلیل قربت ...

behzadk2019

کاربر ممتاز
مگه تبلیغ جرمه ؟

اگه منظورتون اینه که واسه کمک به فقرا تبلیغ نمیکنه ، نمونه تبلیغ صندوق صدقات که هر قدم جلو چشممونه

با گفته شما کاملا موافقم

ولی آیا تمام شهره ای ایران از آب آشامدینی سالم برخوردارن؟؟؟؟؟

خود شبکه 1 سیما در اخبار ساعت 7:15 گزارش از جزایری جنوبی ایران پخش کرد ..آیا نباید به آنها رسیدگی شود؟؟؟

خود شهر قم تا الان آب سالم نداشته تا اینکه از رود دز آب کشی شده تا اونجا..

رود دز در استان خوزستان واقع است ولی هنوز شهر اهواز و آبادان و خرمشهر آب سالم ندارن

ابنان که جز فقر نیستن ..چرا به اینان رسیدگی نمیشه؟؟؟؟؟

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک نمیکنم تعمیر گنبد امام حسین یا حضرت کاظم یا امام علی نیازی به تبلیغ داشته باشه خیلیا مثلا" برای پرچم سرخ سر گنبد امام حسین حاضر بودن میلیاردها بیشتر از مبلغ قیمت پارچه بدن فقط و فقط بدلیل قربت ...
به نظر شما درسته؟
چرا دست رو هر چی میذاریم میگن باید فرهنگ سازی بشه...ولی نمیان فرهنگ سازی کنن که در طلا ...ضریح طلا به درد ائمه و ملت نمی خوره؟

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه تبلیغ جرمه ؟

در این که مردم این که مردم با خلوص نیت این کار رو کردن هیچ شکی نیست.. خیلی هم خوب...ولی اگه همون پول به یه فقیر داده بشه به نظر من ثوابش بیشتره

JavadMessi

مدیر بازنشسته
من به شخصه هیچ آیه یا حدیثی در زمینه کمک به ساختن در طلا یا کلا طلا کاری این طور اماکن ندیدم...در عین حالی که یه جور احترامه ...ولی این همه آیه و حدیث برای کمک به فقرا

چون اون زمان ائمه یا زنده بودند یا به دنیا نیمده بودند:d
اما خوب این دو هیچ تضاحمی با هم ندارند دوست خوبم.ضمن اینکه عرض کردم اگه همه مسلمین خمس و زکاتشون رو می دادند فقیری باقی نمی موند دیگه

4589

عضو جدید
تو اون دنیا شاید ستار شدم یه اهنگیم خوندم.
بدم اگه من کمکم می کردم به شما نمی گفتم چون کسی که کمک می کنه واسه دمت گرم تو و امثال تو این کارو نمیکنه دنبال یه فاتحه واسه پدر ماذرش داداش.
شما از کجا می دونی من یادم میره؟
شما خیلی بیل زنی باغچهی خود تو بیل بزن برادر من.
راستی ادرس اون محله رو ندادیا.شما که انقد دین شناسی نخوندی تو دینت دروغ گناه بزورگیه کلید گناهای دیگس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ای کاش مثال نبود تا بگم دمت گرم ولی بازم دمت گرم.شما مختار ثروت خود هستید
ولی خمس و زکاتتون از یاد نره:D
البته تو این مورد هم مختارید فقط تو اون دنیا دیگه مختار نخواهید بود:d

behzadk2019

کاربر ممتاز

این دیگه زیاد روی هست ....دوست داشتن خوبه نه اینکه زیاده روی انجام بشه

behzadk2019

کاربر ممتاز
به نظر شما درسته؟
چرا دست رو هر چی میذاریم میگن باید فرهنگ سازی بشه...ولی نمیان فرهنگ سازی کنن که در طلا ...ضریح طلا به درد ائمه و ملت نمی خوره؟

کاملا درسته ..فرهنگ سازی برای بعضی چیزا خوبه .... مگه نه میگن امامان ساده زیست بودن ؟؟؟؟؟

پس بیاید راهش رو ادامه بدین ...

چرا بعضی از سران اینطور نیستن؟؟؟؟

اصلن خوده امامان راضی به همیچین کاری نیستن .....

JavadMessi

مدیر بازنشسته
تو اون دنیا شاید ستار شدم یه اهنگیم خوندم.
بدم اگه من کمکم می کردم به شما نمی گفتم چون کسی که کمک می کنه واسه دمت گرم تو و امثال تو این کارو نمیکنه دنبال یه فاتحه واسه پدر ماذرش داداش.
شما از کجا می دونی من یادم میره؟
شما خیلی بیل زنی باغچهی خود تو بیل بزن برادر من.
راستی ادرس اون محله رو ندادیا.شما که انقد دین شناسی نخوندی تو دینت دروغ گناه بزورگیه کلید گناهای دیگس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منظورم از شما شمای نوعی بود که خودم هم جزوشونم
حالا دمت گرم.
ضمنا گول آواتارم رو نخور چون من یک میلیاردیم ایشون هم نه دین رو می شناسم نه تقوا دارم

4589

عضو جدید
پسرم مثل اینکه شما از دین فقط خمس و ذکات یاد گرفتی.افرین عمو صد افرین خیلی خوب یاد گرفتی حالا برو سراغ درس بعدی عمو جان
چون اون زمان ائمه یا زنده بودند یا به دنیا نیمده بودند:d
اما خوب این دو هیچ تضاحمی با هم ندارند دوست خوبم.ضمن اینکه عرض کردم اگه همه مسلمین خمس و زکاتشون رو می دادند فقیری باقی نمی موند دیگه

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم تبلیغات بود که مثلا می گفتن چه قد امام از کار شما الان راضین... نیتش خیلی هم قشنگه ...حتما باعث قربت هم میشه...اما این که امامانی سر تا سر زندگیشون ساده زیستن شک دارم با نفس این جور کارها موافق باشن نه نیتش....

و گرنه به شخصه دلم میگیره وقتی قبرستان بقیع رو میبینم.

Sarp

مدیر بازنشسته
با گفته شما کاملا موافقم

ولی آیا تمام شهره ای ایران از آب آشامدینی سالم برخوردارن؟؟؟؟؟

خود شبکه 1 سیما در اخبار ساعت 7:15 گزارش از جزایری جنوبی ایران پخش کرد ..آیا نباید به آنها رسیدگی شود؟؟؟

خود شهر قم تا الان آب سالم نداشته تا اینکه از رود دز آب کشی شده تا اونجا..

رود دز در استان خوزستان واقع است ولی هنوز شهر اهواز و آبادان و خرمشهر آب سالم ندارن

ابنان که جز فقر نیستن ..چرا به اینان رسیدگی نمیشه؟؟؟؟؟
این مطلب شما چون ربطی به موضوع تایپیک نداره ، ترجیح میدم در تایپیک مجزایی (اگگه باشه) ادامه بدم
در این که مردم این که مردم با خلوص نیت این کار رو کردن هیچ شکی نیست.. خیلی هم خوب...ولی اگه همون پول به یه فقیر داده بشه به نظر من ثوابش بیشتره
حالا من با ثواب ساخت ضریح و کمک به همنوع کاری ندارم
ولی هیچکس نمیتونه یه شخص رو مجبور کنه که ثروتش رو کجا مصرف کنه

یکی دوس داره ضریح بسازه
یکی هم دوس داره به فقیر کمک کنه
یکی هم دوس داره هر دوش رو انجام بده

behzadk2019

کاربر ممتاز
این مطلب شما چون ربطی به موضوع تایپیک نداره ، ترجیح میدم در تایپیک مجزایی (اگگه باشه) ادامه بدم

حالا من با ثواب ساخت ضریح و کمک به همنوع کاری ندارم
ولی هیچکس نمیتونه یه شخص رو مجبور کنه که ثروتش رو کجا مصرف کنه

یکی دوس داره ضریح بسازه
یکی هم دوس داره به فقیر کمک کنه
یکی هم دوس داره هر دوش رو انجام بده

بابا ربط داره ....شما میگید بدبخت نیست ...اینم یه جور بدبختی هست ..آیا نمیشه پول این در رو خرج یکی از این بدبختی ها کرد؟؟؟؟؟

چه طور شما میگید ربط نداره؟؟؟؟؟

بدبختی اقسام مختلف داره ...بدبختی به صندوق صداقات تنها کفایت نمیکنه ....

JavadMessi

مدیر بازنشسته
بابا ربط داره ....شما میگید بدبخت نیست ...اینم یه جور بدبختی هست ..آیا نمیشه پول این در رو خرج یکی از این بدبختی ها کرد؟؟؟؟؟

بازهم میگم اگه همه خمسو و زکاتشون رو بدند از جمله خودم فقیری باقی نمی مونه:d
اصلا کسی که خمسشو نمیده مثلا به چه نیتی به فقرا کمک می کنه یا ضریح می سازه

rose_1988sh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من متوجه نمیشم حکومت به مردم میگه بیاید پول بدید در بسازیم؟!!!
بهزاد جان اصلا حکومت کاری به در ساختن نداره.مردم خودشون جمع می شند پول میدند در رو هم خودشون میسازند.فقط ممکنه این وسط برای انتقال در حکومت دخالت کنه.
نیازی هم به پول حکومت نیست چون اینقدر مردم عاشق هستند که پول 100 تا در هم همزمان جور می کنند
این طرز تفکر مردم از کجا اومده؟
تزریق افکار باید از بالا صورت بگیره
وگرنه مردم چرا باید انقدر سطحی نگر بشن که پولشونو بدن در بسازن بجای آبادی کشورشون؟!!
شما فقط یه قسمت از یه سریال رو تا ته نگاه کن ببین چقددددررررررر بد آموزی و بی فرهنگی داره...

Sarp

مدیر بازنشسته

بهزاد کوچولو جان به جان بابک نمیشه کسی رو مجبور کرد به جای کمک به ساخت ضریح به فقیر کمک کنه
به خدا نمیشه