[ایا از رشته ی عمران راضی هستید؟]

[ایا از رشته ی عمران راضی هستید؟]

• مجموع رای دهندگان
    49

shadi.newworld

عضو جدید
من به زور خانواده اومدم هيچ علاقه ندارم ميخواستم برم رشته خواب در رختخواب ولي خوب نشد:d
من كه از اول همينو ميخواستم عاشق پرت كردن ملات روي ديوار بودم و هستم:d

هستم اگر ميروم گر نروم نيستم​

mohamad_ch

عضو جدید
خداییش من عاشق عمرانم.
اول می خواستم کامپیوتر بخونم و همچنان عشق اول منه ولی عمران رو هم خیلی دوست دارم.

مخصوصا الان که به دروس خاک و سیالات و تحلیل رسیدم تازه دارم می فهمم عمران یعنی چی.

Azhang

عضو جدید
راستش از اول به كاراي ساخت وساز علاقه داشتم ولي نميدونم عمران همون رشته اي كه من ميخواستم يا نه :cool:
ولي ازش خوشم مياد
خداييش هر جا كلمه ي مهندس مياد اولين چيزي كه به ذهن ادم ميرسه عمرانه

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به زور خانواده اومدم هيچ علاقه ندارم ميخواستم برم رشته خواب در رختخواب ولي خوب نشد:d
من كه از اول همينو ميخواستم عاشق پرت كردن ملات روي ديوار بودم و هستم:d

هستم اگر ميروم گر نروم نيستم​
این نامردیه:D
دومین پست این تاپیک عین همین جملاته ولی فرقش اینه که اونو من گفتم:D
خواهر من خودت مگه نظر نداری میای نظر مردم و میدزدی:D

Azhang

عضو جدید
این نامردیه:d
دومین پست این تاپیک عین همین جملاته ولی فرقش اینه که اونو من گفتم:d
خواهر من خودت مگه نظر نداری میای نظر مردم و میدزدی :d

نظر دزدي ديگه نديده بوديم البته اين خواهرمون شايد يادشون رفته جملات رو با ذكر منبع بنويسن
حتما قصد سوء نداشتن :d

The Lunatic

عضو جدید
این نامردیه:D
دومین پست این تاپیک عین همین جملاته ولی فرقش اینه که اونو من گفتم:D
خواهر من خودت مگه نظر نداری میای نظر مردم و میدزدی:D
ببینید بنده خدا به چه روزی افتاده از وولی میدزده.:biggrin:
ووولی جان ناراحت نشی شوخی میکنیم باهات;)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خداییش من عاشق عمرانم.
اول می خواستم کامپیوتر بخونم و همچنان عشق اول منه ولی عمران رو هم خیلی دوست دارم.

مخصوصا الان که به دروس خاک و سیالات و تحلیل رسیدم تازه دارم می فهمم عمران یعنی چی.

پس خبر نداری برسی به دروس طراحی چه کیفی میکنی :) فکرشو بکن ... فولاد ، بتن ، راه ، روسازی ، بارگذاری ، زلزله .. WoW

shadi.newworld

عضو جدید
يادم رفته ميخواستم نقل قول کنم پست شما رو نخوردم نترس

:w02:
راستی من خواهر شما نيستم

:w16:

هستم اگر ميروم گر نروم نيستم

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
يادم رفته ميخواستم نقل قول کنم پست شما رو نخوردم نترس

:w02:
راستی من خواهر شما نيستم

:w16:

هستم اگر ميروم گر نروم نيستم
من فکر کردم پستمو خوردین خواستم بگم ممکنه مسموم شین:D
تازشم از خداتونم باشه خواهر من بشی اصلا میدونی چیه خواستم بهت لطف کنم ولی خوب بعضیا لیاقت لطف کردن رو ندارن:Dخواهر خلافکار:D:w11::w11:

javad.sh

عضو جدید

سلام
راستش من هم هیچ علاقه ای به عمران نداشتم اصلا نمی دونستم چی هست
ولی حالا بعد از چند سال یه چیزهایی فهمیدم
در مورد هانیه جان هم به نظر من اگه مشکل مالی نداری تلاشت رو بکن مهارت های عمران رو به طور حرفه ای یاد بگیری
چیزهایی که هم تو اجرا و هم توی طراحی کابرد خیلی زیادی داره
و اگر یه چیز رو یاد می گیری بشی خدای اون چیز
به طور مثال اگه یه نرم افزار رو یاد می گیری بشی خدای اون نرم افزار و توی شهرتون تو رو به عنوان شخصی که این نرم افراز رو خیلی خوب بلده بشناسند

و دیگه اینکه سعی کن حتی اگر مجانی هم کار می کنی توی کار باشی و بین عمرانی ها باشی
که اون وقت هست کار میاد دنبال شما
توی خونه نشینی به امید این که فلان شرکت بگه خانم لطف کنید بیاید برای ما کار کنید
و یه چیز دیگه که خیلی مهمه سعی کن دوستای عمرانیتو زیاد کنی و واقعا یه دوست واقعی براشون باشی
من توی دانشگاه خیلی به این موضوع توجه داشتم و دارم و الان وقتی توی کارگاه و جاهای دیگه کار پیدا میشه همین دوستان به اولین نفری که زنگ می زنن به من هست
و در آخر به حرف دوستمون که فرمودند 1عمراني از نظر من اول بايد مدير باشه خیلی توجه کن
مهارت های مدیریتی رو به بهترین نحو یاد بگیر که برخورد با کارگرها روی روحیه لطیف شما خانم ها خیلی تاثیر میگذاره و ممکنه زندگیتون داغون کنه و دوستوم که فرمودند بچاره شوهرهاتون واقعا راست گفتند
بعضی جاها بعضی از کارگرها و حتی بالاتر از اون ها هم برای اینکه اون خانم رو خراب کنند هر کاری می کنند
و به سازه ای که دارند می سازند توجهی ندارند که قراره با این کارشون چه اتفاقی بیفته
حالا فرض کن با این روان خواسته باشی زندگی کنی .
به نظر من طراحی رو هدف اصلی خودت قرار بده و کارگاه هم فقط برای اینکه با جزئیات آشنا بشی برو

شهرت رو هم بگو شاید تونستیم یه کاری واست پیدا کنیم
آخه یه آجر که می تونی جا به جا کنی(شوخی کردم امیدوارم که ناراحت نشی):D
از سینا جان هم بابت ساختن این تاپیک ممنونم
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه
امیدوارم که همگی موفق باشید به خصوص مهندسین عمران
التماس دعا
یا حق

آخرین ویرایش:

fari_civil

عضو جدید

سلام
راستش من هم هیچ علاقه ای به عمران نداشتم اصلا نمی دونستم چی هست
ولی حالا بعد از چند سال یه چیزهایی فهمیدم
در مورد هانیه جان هم به نظر من اگه مشکل مالی نداری تلاشت رو بکن مهارت های عمران رو به طور حرفه ای یاد بگیری
چیزهایی که هم تو اجرا و هم توی طراحی کابرد خیلی زیادی داره
و اگر یه چیز رو یاد می گیری بشی خدای اون چیز
به طور مثال اگه یه نرم افزار رو یاد می گیری بشی خدای اون نرم افزار و توی شهرتون تو رو به عنوان شخصی که این نرم افراز رو خیلی خوب بلده بشناسند

و دیگه اینکه سعی کن حتی اگر مجانی هم کار می کنی توی کار باشی و بین عمرانی ها باشی
که اون وقت هست کار میاد دنبال شما
توی خونه نشینی به امید این که فلان شرکت بگه خانم لطف کنید بیاید برای ما کار کنید
و یه چیز دیگه که خیلی مهمه سعی کن دوستای عمرانیتو زیاد کنی و واقعا یه دوست واقعی براشون باشی
من توی دانشگاه خیلی به این موضوع توجه داشتم و دارم و الان وقتی توی کارگاه و جاهای دیگه کار پیدا میشه همین دوستان به اولین نفری که زنگ می زنن به من هست
و در آخر به حرف دوستمون که فرمودند 1عمراني از نظر من اول بايد مدير باشه خیلی توجه کن
مهارت های مدیریتی رو به بهترین نحو یاد بگیر که برخورد با کارگرها روی روحیه لطیف شما خانم ها خیلی تاثیر میگذاره و ممکنه زندگیتون داغون کنه و دوستوم که فرمودند بچاره شوهرهاتون واقعا راست گفتند
بعضی جاها بعضی از کارگرها و حتی بالاتر از اون ها هم برای اینکه اون خانم رو خراب کنند هر کاری می کنند
و به سازه ای که دارند می سازند توجهی ندارند که قراره با این کارشون چه اتفاقی بیفته
حالا فرض کن با این روان خواسته باشی زندگی کنی .
به نظر من طراحی رو هدف اصلی خودت قرار بده و کارگاه هم فقط برای اینکه با جزئیات آشنا بشی برو

شهرت رو هم بگو شاید تونستیم یه کاری واست پیدا کنیم
آخه یه آجر که می تونی جا به جا کنی(شوخی کردم امیدوارم که ناراحت نشی):D
از سینا جان هم بابت ساختن این تاپیک ممنونم
دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه
امیدوارم که همگی موفق باشید به خصوص مهندسین عمران
التماس دعا
یا حق

آقا حالا چرا قضیه رو جنایی میکنی!!:D

shadi.newworld

عضو جدید
من فکر کردم پستمو خوردین خواستم بگم ممکنه مسموم شین:D
تازشم از خداتونم باشه خواهر من بشی اصلا میدونی چیه خواستم بهت لطف کنم ولی خوب بعضیا لیاقت لطف کردن رو ندارن:Dخواهر خلافکار:D:w11::w11:

ببين به چه روزی افتادم تو بخوای به من لطف کنی:w09:

:w16:اگه نقل قول نکردنم انقدر بهت برخورده بازم ببخشيد

armin321

عضو جدید
آره والله ... منی که خاک 1 بار افتادم ، تحلیل 2 بار ، وقتی رسیدم به روسازی و پی و بتن و فولاد تازه فهمیدم اونا چی بود :)

منم موافقم که این درسها خیلی بهتر از دورس پایه هست ولی در کل به نظر من جالبترین درس عمران اقتصاد مهندسی و متره برآورد و مدیریت پروژه و صد البته تحلیل یک بود .

Rasoul_mg

عضو جدید
از رشته عمران راضي هستين

از رشته عمران راضي هستين

در صورتي كه پروانه نظارت داشته باشين بهتر مي دونين كه الان يك مهندس عمران به چه قيمت اندكي سلامت يك ساختمان را در طول عمر مفيدش تقبل ميكند و يا يك مهندس محاسب ،محاسبه يك ساختمان را انجام مي دهد حالا قضاوت كنيد آيا مهندس عمران از قدر و منزلت افتاده يا نه، همه كه پيمانكار يا بساز بفروش نمي شن.من الان 3 سال است پروانه دارم ولي حتي يك نقشه هم امضا نكرده ام البته به دلايل فوق

armin321

عضو جدید
در صورتي كه پروانه نظارت داشته باشين بهتر مي دونين كه الان يك مهندس عمران به چه قيمت اندكي سلامت يك ساختمان را در طول عمر مفيدش تقبل ميكند و يا يك مهندس محاسب ،محاسبه يك ساختمان را انجام مي دهد حالا قضاوت كنيد آيا مهندس عمران از قدر و منزلت افتاده يا نه، همه كه پيمانكار يا بساز بفروش نمي شن.من الان 3 سال است پروانه دارم ولي حتي يك نقشه هم امضا نكرده ام البته به دلايل فوق

من هم با شما موافقم
واقعا اصلا این برگه ها ارزش نداره

دکتر پرچمی یکبار داشت میگفت اگر مهندسان عمران میدونستند با این برگه ها چه مسئولیتی دارند بجای 500 تومان 5 میلیون هم نمیدادند.
در ضمن الان مهندس از شان خودش افتاده

haniye

عضو جدید
تشکر وتاسف

تشکر وتاسف

از همه دوستان و راهنماییهاشون ممنونم
اما متاسفم که بعضیا فقط میخوان با ازدواج به خانمها شخصیت بدن ومیگن بیچاره شوهرانی که خانمشون در کارگاهه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!یعنی چی پس خود اون خانم چی علاقه اش چی میشه و پیشرفتش .............اصلا چرا یک خانم رو تنها و به خاطر شخصیت خودش در نظر نمیگیرین
یاد بگیریم که با افزایش سطح تحصیلات افزایش سطح فکری هم داشته باشیم

mohandes siavash

عضو جدید
انرژي مثبت

انرژي مثبت

دوستان باورتون نميشه من از 10 سالگي عخش ساختمان بودم.بعد اومدم تو دبيرستان گفتم خوب چه رشته اي بايد برم كه توش عمران باشه؟ بهم گفتن رياضي آقا رفتيم رشته رياضيو همين جوري اومديم بالا.انتخاب اولمو زدم عمران و قبول شدم.
اون شدم كه بايد ميشدم
خيلي دوسش دارم.مي گم خدايا شكرت نشدم معمار
مي دونين چرا:
چون بچه هاي معماري همش نقاشي مي كنن و به فكر كار دستي اند
خوب خوشن:biggrin::biggrin::biggrin:
از دوستان ميخوام كه بهم بگن ترم 4 يا 5 سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حسین طلوع

عضو جدید
رشته عمران از نظر من بهترین رشته است.من 15سال است که فارغ التحصیل شده ام واگر دو باره برگردم مجددا رشته عمران را انتخاب می کنم.چون دارای استقلال کاری-درآمد عالی-تنوعکاری-فقط بیابان گردی تعدادی از شاخه ها مثل راه که خود تنوع است ممکن است بعضیها را اذیت کند

javad.sh

عضو جدید
سلام
خوشبختی فقط این نیست که شما توی رشتت موفق باشی
شما زمانی خوشبخت هستی که لحظه لحظه زندگیت خوشبخت باشی که رشتت هم بخشی از اون هست
پس توی انتخاب ها باید دقت بشه که خوشبختی ما فقط یه قسمت از زندگی نباشه
خودتون باید تجربه کنید و ببینید که با کار در کارگاه بهتر پیشرفت می کنید یا با کارهای طراحی
به نظر من با چند تا از همون خانم های موفق عمرانی هم صحبت کنید
سال خوبی داشته باشید
التماس دعا
یا حق

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ای بدک نیست خوبه والا چی بگم من ترم چهارم فعلا که بی نظیره حرف نداره عالیه مهشره ای خداااااااااااااا نظیر نداره :thumbsup2:

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی تهران کار باشه با درامد کمتر بهتره یا شهرستان با درامد بیشتر:D
اصلا اگه کلا راجب کار و وضعیت شغلی یه توضیح بدین ممنون

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
توی تهران کار باشه با درامد کمتر بهتره یا شهرستان با درامد بیشتر:D
اصلا اگه کلا راجب کار و وضعیت شغلی یه توضیح بدین ممنون
خوب باید دخل و خرجت بسازه!
مثلاً در شهرستان اگه درآمدت بیشتر باشه، هزینه زندگی چی؟!
و اینکه به خاطر ماهی 20هزار تومن نمی ارزه که شهر خودت رو ول کنی و بری 1شهر دیگه!